IPKK (Termes Grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IPKK (Termes Grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ali je pitanje hoće li biti dovoljno jaki… najvažnije je našim šećeranama da povećavaju učinkovitost, pa da se budu mogle nositi i sa manjim cijenama šećera koje će nastupiti, u svakom slučaju dobro je što u okruženju baš i nema više šećerana. Što se tiče svjetskih cijena, tu smo još duže vrijeme zaštićeni, a i vani će cijene rasti, tako da ja mislim da će na kraju to sve još izaći na dobro, i svjetske cijene će se uskladiti s našima kako i mi s njima, naći ćemo se negdje na pola puta, jer vani će cijene šećer sigurno rasti, dalek je put do naših cijena, ali mi smo još neko vrijeme jako dobro zaštićeni carinama, pa subvencije… moći će se europske šećerane nositi sa tim promjenama, malo jesu nagle, ali i vani se stvari jednako brzo mijenjaju. Istina da bi bilo puno pametnije imati šećeranu u Brazilu recimo nego u Europi, ali što ćeš, i naše imaju neku budućnost 😀

Stalno se najavljuje vlasničko povezivanje šećerana i kako je to jedina mogućnost za održivost u budućnosti…zašto? Zato što se predviđa jaka konkurencija i nerentabilnost? Kada bi se predviđao rast tržišta šećera i porast cijena, čemu onda uopće najave udruživanja?

Hoću reći da pred šećeranama predstoje turbulentna vremena, i pitanje je da li će moći zadržati svoju trenutnu stopu profitabilnosti.

Kolega, očito Vam nije baš poznata situacija oko zatvaranja šećerana pa možda onda bolje da ne komentirate nešto što ne razumijete. Ja bi kao dioničar Kandita bio presretan da zatvore šećeranu. Za zatvaranje se dobivaju subvencije, a Kandit bi sa zatvaranjem šećerane i prodajom opreme opravdao svoju trenutnu tržišnu kapitalizaciju. Ostao bi nam Konditorski business badava, a da ne govorim o ogromnom zemljištu u Osijeku.

P.S. ne bi me osobno začudilo da nam se u kupnji na 500 kn pridruži Grbešić i da ponovo otkupi od fondova one iste dionice koje im je prodao po 1.350 kn [lol]


11.04.2008 . IPK KANDIT D.D./REDOVNA DIONICA IPKK-R-A 9. KOLAREK DARKO 8.929 1,25 Osnovni račun +30 Ukupno: 73,40

Jadan Darko. Ne bih mu bio u kozi.
Tako je on cijenu branio i na 880, a i danas skuplja, a da ne kazem da je i po soma kupovao.


P.S. ne bi me osobno začudilo da nam se u kupnji na 500 kn pridruži Grbešić i da ponovo otkupi od fondova one iste dionice koje im je prodao po 1.350 kn [lol]

1250 si mislio?

Strpljen, spasen, milijunas. [quote=tenkista] 20. 11. 2008. Tko sada prodaje , taj mora da je za psihijatriju. [/quote]

Rast cijena hrane na burzama roba u 2007. i 2008. godini
rast u 2007. rast 1.1.- 10.04.2008. tjedni rast (do 10.04.2008.)

Kukuruz 23% 32% 0,76%
Pšenica 95% 3% -1,64%
Soja 85% 8% 7,58%
Riža 42% 45% 5,04%
Šećer -1% 14% 5,57%

http://www.seebiz.eu/hr/valute-i-robe/nafta-ponovno-katapultirala-cijenu-soje,12923.html

Nikad se ne znojim dok plaćam ,znojim se dok cijenu dogovaram.

skrpljen,spašen..dok darko kupuje,to je o.k.nije darko lud,da je lud,ne bi imao tu lovu s kojom sad kupuje…

Kolega Gates, možda mi nije sasvim jasna situacija oko šećerana…..no koliko % prodaje IPKK čini šećer? Negdje oko 80%, ako se ne varam. Ok, stvarno ne znam koliko bi “vrijedilo” zatvaranje šećerane, i da li bi to bilo jednako ili više od tržišne kapitalizacije IPKK.

Vrijednost zemljišta u Osijeku mi se čini as u rukavu koji bi pomogao podići vrijednost dionice, s obzirom na lokaciju. Na za to treba prvo izmjestiti pogone van grada.


koliko % prodaje IPKK čini šećer?

ja pretpostavljam da je šećer nekih 70-75 % ove godine. Konditorski dio također jača i dalje bude pogotovo ovim novim ulaganjima u proizvodnju, rasti će i prihodi i dobit konditorskog dijela.

Ok, stvarno ne znam koliko bi “vrijedilo” zatvaranje šećerane, i da li bi to bilo jednako ili više od tržišne kapitalizacije IPKK.

E i mene ovo jako zanima, ne znam detalje oko toga, i da li to i kako ide dok nismo u EU, i kad je krajnji rok za zatvaranje uz subvenciju, 2010., ili?? To bi dobili tada 520 € po toni 2010.?, i to tako, neto odjednom, kao pomoć u restrukturiranju tj. prestanak proizvodnje konzumnog šećera i gotovo? Kako se računa proizvodnja, prosjek koliko zadnjih godina…? To su važne sitnice za znati 😀

Kandit ili mora temeljito modernizirati svoju proizvodnju, da može profitabilno proizvoditi po cijenama i od oko 400 €/t, i u tom slučaju ako ostaje u šećeru bi bilo sjajno kada bi se mogao dokopati i Sladorane, ali to budu on i Viro očito podijelili, nije možda pametno svaki samostalno natjecati se za tu kupnju.
A ako misli izaći, pitanje je koliko i kada će dobiti (i jel to stignemo ako u EU ne uđemo na vrijeme… ili ipak dobivamo iz EU fondova pomoć?), odnosno isplati li se možda umjesto toga recimo Viru prodati šećerni dio 😀

A s tim novcem (300injak mil kn??) onda kada bi izašao iz šećerne proizvodnje zajedno sa svom ostalom financijskom imovinom koje je ima (već 150ak mil kn, zar ne) a i određenom mogućnošću zaduživanja obzirom na prevelike dugoročne obveze mogao bi jako jako lijepo dalje razvijati svoj konditorski dio ili već što bi bilo najpametnijim ocijenjeno kao isplativa investicija, recimo kada bi mogao i kupiti Zvečevo bilo bi fora 😀 (pa eto vam: financijska imovina + hipotetsko zatvaranje/prodavanje Premijera – dugoročne obveze = današnja tržišna kapitalizacija, te: ostane nam još gratis rastući konditorski biznis i još te neke “sitnice” tipa zemljište… i nešto kratkoročnih obveza sada ih zanemarimo, koje se rješavaju kao i stvaraju iz poslovanja)

kandit na razini od prosinca 2004. četiri godine investiranja nekima je otišlo u vjetar. idemo do 110 kuna po dionici. to je najmanja cijena svih vremena… možete vi to mamlazi jedni…[angry]

Tko radi, ne boji se gladi...

Najniže može do 400,00 kn i tu mu je dno, a nadam se da neće [pray]

14.04.2008 .
IPK KANDIT D.D./REDOVNA DIONICA IPKK-R-A
Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
1. IPK ZAVOD D.D. 229.992 32,16 Osnovni račun
2. PREMISA D.O.O. 135.329 18,92 Osnovni račun
3. IPK KANDIT D.D. 62.701 8,77 Osnovni račun
4. KOESTLIN TVORNICA KEKSA I VAFLA D.D. 27.422 3,83 Osnovni račun
5. HPB D.D. 15.674 2,19 Skrb. račun
6. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 14.034 1,96 Skrb. račun
7. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 13.036 1,82 Skrb. račun
8. PBZ D.D. 11.335 1,59 Skrb. račun
9. KOLAREK DARKO 9.279 1,30 Osnovni račun +350
10. HIPP MARIJA 6.450 0,90 Osnovni račun
Ukupno: 73,45

Nikad se ne znojim dok plaćam ,znojim se dok cijenu dogovaram.

Daj da stignemo do dna i da tu pokupimo čaure…
Možemo li od sutra reći da gore od ovoga ne može…?!

opala!


Daj da stignemo do dna i da tu pokupimo čaure… Možemo li od sutra reći da gore od ovoga ne može…?!

Prosli tjedan posadih neko cvijece pa moram sad cekati nekih dva mjeseca do cvijetanja a ja bih da to sve odmah bude onako kao u prasumi:):).Majka priroda ima svoje cikluse “predvidive cikluse” ali uvijek se potrudi necim nas iznenaditi ( tsunami, katrina, suse,privatizacija).
Malo mi je bedasto sad svaki dan pratiti kako sjeme klija jer neprimjecujem u ovih tjedan dana puno osim malih malih zelenih biljcica. Kroz par mjeseci bi trebao imati lijepo cvijece.
Mislim da na trzistu kapitala nije nista drugacije. Ima cikluse. Ma koliko god parametara imali (Fundamente, TAs, ) i pokusali ga predvidjeti ono nas uvijek iznenadi. Mislim da je teska depra sad svaki dan gledati u screen i pitati se jesmo dotakli dno?? Strpljen, spasen i siguran u ono sto kupim da ce mi se isplatiti a posadim procvjetati.
Pozdrav svim sigurnim i lojalnim Kanditovcima. Hajde bog Mravak i hvala na updatesima top 10a

Nikad nemoj biti dole jer te dole noge bole. Up,up,up

New Report

Close