Infrastruktura za optičke kabele nije javno dobro jer ju je država dala HT-u (objavljeno 28.12.2005.)

Naslovnica Forum Komentari članaka Infrastruktura za optičke kabele nije javno dobro jer ju je država dala HT-u (objavljeno 28.12.2005.)

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

U svakom slucaju meni su ove teme vezane uz T-HT monopol cisti pogodak (u pozitivnom smislu).
Vrlo zanimljivo i vrlo dobro da i drugoj strani dajete rijec.
Takodjer korisnici i velik broj ljudi je dosta neupucen i nije upoznat sa situacijom na nasem telekom trzistu.
Drago mi vidjeti je da dvnevni list daje toliko prostora toj problematici.

Takodjer, velikom broju ljudi je poznato da telekom i internet usluge kod nas papreno kostaju u usporedbi sa “zapadom” (a i istokom). To je sve zahvaljujuci T-HTovom monopolu.
Nije na odmet tu i tamo objaviti usporedne cijene tek da se vidi koliko zaostajemo i koliko nas koce.

Inace, imam dojam da radis kao novinar i toplo pozdravljam ovu inicijativu gdje se kao citatelj mogu obratiti nekome tko moze pribliziti ovu problematiku vecem auditoriju.

Pitanje Panivi;
Dali očekuješ pad cijena na telekom. tržištu u RH 2006 g. i koliko otprilike u postotku?

Odgvori dav-u. drol-u i newbie-u.
Hvala na pohvalama i komunikaciji. Drago mi je sto mogu pisati o navedenoj problematici. Anonimnost bi ipak zadrzao, a mislim da je sve ovo jos samo vrh ledene sante o u odnosima drzava-HT-grad- operateri. Ali eto i o tome nitko nije previse pisao upravo jer se problematika cini, nazalost, “apstraktnom”. O padu cijena na trzistu je tesko reci, pogotovo sto jos nije rasciscen taj imovinsko pravni dio oko DTK, vidjet cemo hoce li ideja o tvrtci ipak zazivjeti, a ako i zazivi, potrajat ce dok se ne izgradi nova opticka infrastuktura. Grad ipak planira prvo sebe namiriti od najma DTK. Ove godine ce dakle po mom misljenju, cijene i dalje biti odredjivane kao i dosad. Neki mali popusti, povecanja brzina i sl. pod pritiskom konkurencije, ali nista revolucionarno.


Ove godine ce dakle po mom misljenju, cijene i dalje biti odredjivane kao i dosad. Neki mali popusti, povecanja brzina i sl. pod pritiskom konkurencije, ali nista revolucionarno.

Steta. [smiley10]

Citat iz …Za nove je operatere s poslovne strane problem to što zbog neriješenoga vlasničkog pitanja nije riješeno pitanje kome bi trebali plaćati naknadu za korištenje te infrastrukture. Zbog toga se spor prebija preko nas, novih operatera. Primjerice, grad Zagreb je Nexcomu uputio molbu da se očitujemo želimo li koristiti njegovu DTK infrastrukturu. Svakako smo zainteresirani za to, no ne možemo dobiti jasnu i preciznu informaciju o kojoj je konkretno infrastrukturi riječ i tko je nadzire. T-HT pak prijeti tužbama za upotrebu tranzitnih pravaca kojim ta infrastruktura prolazi u slučaju njihova načelnog nepristanka na njezino korištenje…[/quote]
LoL… Only in Croatia [smiley1][smiley1]

New Report

Close