IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Radić: IGH ima ugovorene poslove vrijedne 1,2 milijarde kuna http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=cd122fc0-94b1-4b21-a744-40196dd0bc86&open=sec

ali najžešci je kad kaže DA ON IMA PARA kupovo bi sada dionice hahaha

eto i blokade. možda ga ipak blokada malo digne gore. ma šta reći, smučilo mi se sve, iako za dva, tri mjeseca možda budem imao širok osmjeh, sada mi nije lako kao i više manje svima koji su uložili u te nesreće od VP-a. Treba sad izdržati slijedeće dane[sad]


prvi puta pisem na forumu, ali već duže vrijeme pratim komentare. Najviše cijenim mišljenja kolege Davidsa, te bih volio ćuti njegov komentar vezan uz dionicu IGH. U svom portfelju imam 30 kom, prosjek malo iznad 12 k, te u ovom momentu nisam siguran sto radit??? Prodati ili jos neko vrijeme sacekati, koje su Tvoje prognoze do kraja godine…. Osobno jako vjerujem ovoj dionici no poveci gubitak me sada pomalo počinje zabrinjavati… Unaprijed zahvaljujem na mišljenju: Naravno na kraju odluka ce biti moja.

Nisam neki financijski stručnjak, ali kupovati po višoj i prodavati po nižoj cijeni mi se ne čini baš kao mudar potez. Ja sam u IGH ulazio od 9k – 13,5k kn i držim i dalje kako je to bila dobra kupnja. To što je cijena 7k svakako nije lijepo za vidjeti, ali nije ni razlog za zabrinutost.

Glas [b]PROTIV[/b] oporezivanja kapitalne dobiti

1.,

djuka: ” prvi puta pisem na forumu, ali već duže vrijeme pratim komentare. Najviše cijenim mišljenja kolege Davidsa, te bih volio ćuti njegov komentar vezan uz dionicu IGH. U svom portfelju imam 30 kom, prosjek malo iznad 12 k, te u ovom momentu nisam siguran sto radit??? Prodati ili jos neko vrijeme sacekati, koje su Tvoje prognoze do kraja godine…. Osobno jako vjerujem ovoj dionici no poveci gubitak me sada pomalo počinje zabrinjavati… Unaprijed zahvaljujem na mišljenju: Naravno na kraju odluka ce biti moja. ” Nisam neki financijski stručnjak, ali kupovati po višoj i prodavati po nižoj cijeni mi se ne čini baš kao mudar potez. Ja sam u IGH ulazio od 9k – 13,5k kn i držim i dalje kako je to bila dobra kupnja. To što je cijena 7k svakako nije lijepo za vidjeti, ali nije ni razlog za zabrinutost.

Slažem se i nista ne prodajem, mislim da ću sutra u dokup….

1. milijun:

djuka: ” prvi puta pisem na forumu, ali već duže vrijeme pratim komentare. Najviše cijenim mišljenja kolege Davidsa, te bih volio ćuti njegov komentar vezan uz dionicu IGH. U svom portfelju imam 30 kom, prosjek malo iznad 12 k, te u ovom momentu nisam siguran sto radit??? Prodati ili jos neko vrijeme sacekati, koje su Tvoje prognoze do kraja godine…. Osobno jako vjerujem ovoj dionici no poveci gubitak me sada pomalo počinje zabrinjavati… Unaprijed zahvaljujem na mišljenju: Naravno na kraju odluka ce biti moja. ” Nisam neki financijski stručnjak, ali kupovati po višoj i prodavati po nižoj cijeni mi se ne čini baš kao mudar potez. Ja sam u IGH ulazio od 9k – 13,5k kn i držim i dalje kako je to bila dobra kupnja. To što je cijena 7k svakako nije lijepo za vidjeti, ali nije ni razlog za zabrinutost.

Slažem se i nista ne prodajem, mislim da ću sutra u dokup….


Kolega Djuka…ima vremena za dokup, a svakako je bolje dokupiti po 5k nego po 7k…[wink]

Nije sve tako sivo.....

1.,

djuka:

prvi puta pisem na forumu, ali već duže vrijeme pratim komentare. Najviše cijenim mišljenja kolege Davidsa, te bih volio ćuti njegov komentar vezan uz dionicu IGH. U svom portfelju imam 30 kom, prosjek malo iznad 12 k, te u ovom momentu nisam siguran sto radit??? Prodati ili jos neko vrijeme sacekati, koje su Tvoje prognoze do kraja godine…. Osobno jako vjerujem ovoj dionici no poveci gubitak me sada pomalo počinje zabrinjavati… Unaprijed zahvaljujem na mišljenju: Naravno na kraju odluka ce biti moja.

Nisam neki financijski stručnjak, ali kupovati po višoj i prodavati po nižoj cijeni mi se ne čini baš kao mudar potez. Ja sam u IGH ulazio od 9k – 13,5k kn i držim i dalje kako je to bila dobra kupnja. To što je cijena 7k svakako nije lijepo za vidjeti, ali nije ni razlog za zabrinutost.


Lijepo je vidjeti da još ima optimista.

[b]William A. Ward:[/b] Before you speak, listen. Before you write, think. Before you spend, earn. Before you invest, investigate. Before you criticize, wait. Before you pray, forgive. Before you quit, try. Before you retire, save. Before you die, give.

Ajmo malo na veselije teme: kaj mislite kolko bi moglo kapnut dividende, jedno 2-3-soma k po dionici, da pokrijemo trenutni minus [smiley]

nema predaje!!!!!!!

Svi blue chipovi pali pa i IGH,nema tu brige,margin callovi već tuku nekoliko dana.

Glasnogovornik IGH na neodređeno


Svi blue chipovi pali pa i IGH,nema tu brige,margin callovi već tuku nekoliko dana.

OK,kaj sad? jučer smo rekli da nema šanse da ode ispod 8k, a vidi danas? kaj bu sutra i kolko bi mogla biti dividenda, kolega Davids?

nema predaje!!!!!!!


Svi blue chipovi pali pa i IGH,nema tu brige,margin callovi već tuku nekoliko dana.

Mislim da je stanje na tržištu kapitala izazvano pretjeranom koncentracijom margin callova kod malih invstitora, dovelo do ovoga stanja, koje djeluje pesimistično, no ,s druge strane povoljna prilika za ulazak u određenu dionicu s kojom bi se u bližoj, ali i dalekoj budućnosti moglo težiti većoj zaradi, ali time i većem zadovoljstvu pojedinaca.

Vječiti sam optimista, usprkos tmurnim nagađanjima i pretpostavkama o daljnjem padu, te sam siguran da je odlično što su mnogi platili ovu školu, pa čak i moja malenkost ( iako nisam ništa prodavao ), te će ubuduće nastojati biti subketivniji i određeniji u donošenju vlastitih odluka.

Klonite se kvazih analitičara.
Ulažite u znanje i koristite svoj razum.

ja isto mislim da su margin callovi zaslužni za ovo stanje i ovo je dobra škola.hrvatsko tržište kapitala očito funkcionira divlje.ne znam kakav bi recept preporučio za svih nas male dioničare;možda jednostavno slijediti velike fondove i kad oni prodaju,onda da i mi prodajemo.mnogi ovdje na forumu imaju puno više znanja nego svi oni analitičari koji se oglašavaju mjesecima i pokušavaju predviditi nešto što se predviditi ne može.imam osjećaj kao da se od svog neznanja poigravaju sa nama.
IGH je jako dobra tvrtka a opet pada.da li će padati još i dalje i kad je dno ,stvarno bi volio znati.
molio bih nekoga da stavi neku bar sličnu stranu tvrku sa osnovnim pokzateljima pa da usporedimo sa IGH.POZDRAV I DRŽITE SE.


ja isto mislim da su margin callovi zaslužni za ovo stanje i ovo je dobra škola.hrvatsko tržište kapitala očito funkcionira divlje.ne znam kakav bi recept preporučio za svih nas male dioničare;možda jednostavno slijediti velike fondove i kad oni prodaju,onda da i mi prodajemo.mnogi ovdje na forumu imaju puno više znanja nego svi oni analitičari koji se oglašavaju mjesecima i pokušavaju predviditi nešto što se predviditi ne može.imam osjećaj kao da se od svog neznanja poigravaju sa nama. IGH je jako dobra tvrtka a opet pada.da li će padati još i dalje i kad je dno ,stvarno bi volio znati. molio bih nekoga da stavi neku bar sličnu stranu tvrku sa osnovnim pokzateljima pa da usporedimo sa IGH.POZDRAV I DRŽITE SE.

Kolega, što se tiče usporedbi, mišljanja sam da ćete reško naći kompaniju ovakvoga profila u ovakvom sektoru, stoga ako želite usporedbu, molim malo vremena.
A fond manageri uz svoje (ne)znanje pokušavaju koliko toliko kontrolirati cijene dionica, samo što svaka njihova prodaja i ulazak u drugu radi kontraefekt i ruši tržište.

New Report

Close