IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Jel sada svima jasno da sad menadžeri igh kupuju dionice a onaj nalogim je brana?

lojtra, 17.12.2020. u 09:43

Jel sada svima jasno da sad menadžeri igh kupuju dionice a onaj nalogim je brana?

Imamo slicnu objavu, doduse ne istu, na dalekovodu, ali koja je takodjer unjela nizvesnost i nemir. U ovom slucaju, volio bih da se NE varam, ali ovo meni sve lici da hvatanje pozicija prije obnove ZG i ostalih projekata.

Budimo realni, milijarde su u igri.

Nema ova objava veze s onom. Ova je navlačenje a ona stvarna.

Kao što sam rekao, dok se menadžeri nakupuju, maknuti će nalog.

Nevjerojatno koliko je neke uplašio onaj lažni nalogčić na 150 kn. I na Ingri su stavljali 50000 kom na ask po 7,40 pa su zbrisali.

gledajuci sto nam se sve desava i kakva su predvidjanja za buducnost sto se ovih zalosnih desavanja tice, gradjevina i obnova ce definitivno imati vaznu rolu u svemu tome i to je cinjenica velika kao kuca



[New design contract in Moscow, Russia]

Russian branch of Institut IGH signed a contract with MSM-1, JSC for the detailed design of their residential building with integrated out-patient clinic in the western part of Moscow, Russian Federation.

The building will have 25 above ground levels with additional two underground, reserved for car park and technical floor.

IGH team will have 9 months for the delivery of the main design to the client. Contracted value of the work is approx. 212.000,00 EUR (without VAT).

Photo credits: mos.ru

#InstitutIGH #IGH #design #civilengineering #russia











IGH će preživjeti i imati će dosta posla u 2021 godine, ali žalosno je što od svega toga mali i ostali postojeći dioničari neće imati ništa. Sve njih tek sada čeka nakon toliko godina čekanja i nadanja jedno zadnje veliko šišanje njihovih udjela. Razvodnjavanje epskih razmjera. Dakle i dalje tvrdim IGH će preživjeti ali u sasvim nekom drugom obliku i sa sasvim nekom drugom strukturom ulagača. Žalosno ali istinito.

amarananab, 04.01.2021. u 13:43

IGH će preživjeti i imati će dosta posla u 2021 godine, ali žalosno je što od svega toga mali i ostali postojeći dioničari neće imati ništa. Sve njih tek sada čeka nakon toliko godina čekanja i nadanja jedno zadnje veliko šišanje njihovih udjela. Razvodnjavanje epskih razmjera. Dakle i dalje tvrdim IGH će preživjeti ali u sasvim nekom drugom obliku i sa sasvim nekom drugom strukturom ulagača. Žalosno ali istinito.

odakle te tvrdnje?..moze li neko objasnjenje odakle taj podatak..dokaz ili nesto?!!

..svaki put cu te poklopit, kad god pokusas drukat..tako si pokusao/la i sa onim velikim nalogom nedavno..

 

gonzalez@

Da nije takvih kočopernih kao što ste Vi na ZSE-u kome bi racionalni investitori uopće prodavali? Ako niste do sada naučili lekcije o ulaganju i platili znanje, ovdje će Vam ga zasigurno debelo naplatiti.

Aha samo 2021 će igh imati posla a poslije ne? Što ga vi izmišljate. Do 2030 ima posla samo u Petrinji.

amarananab, 04.01.2021. u 16:39

gonzalez@

Da nije takvih kočopernih kao što ste Vi na ZSE-u kome bi racionalni investitori uopće prodavali? Ako niste do sada naučili lekcije o ulaganju i platili znanje, ovdje će Vam ga zasigurno debelo naplatiti.

Jedno je ako dajete svoje misljenje a jedno je ako to govorite kao cinjenicu…niste to dali kao svoje misljenje, nego ste to iznjeli kao cinjenicu..pa ja vas sad pitam, a i ostale zanima, odakle vam te tvrdnje?! Mozete li to objasnit, podkrijepit ili bilo sto drugo?!…neki link, izjava itd. Jer ako imate nesto konkretno, ja cu sutra ujutro da prodam da spasim novce.

Sve činjenice su javno dostupne i objavljene u zadnjem revizorskom izvješću. Revizor koliko god se trudio nije mogao a da ne iznese mnoštvo ograda u vezi imovine i cijene po kojoj se ona vodi i stvarne cijene. Jasno Vam piše i kolika su dospjela a nepodmirena dugovanja, a pogotovo senior dug u visini od 53,2 milijuna kuna, temeljem kojeg vjerovnici u svakom momentu mogu ako požele pokrenuti prisilnu naplatu. Na dan 31.prosinca 2019 grupa ima negativan kapital u iznosu od 42 milijuna kuna i kratkoročne obveze su veće od kratkotrajne imovine za iznos od 178 milijuna kuna. Firma je faktički u bankrotu i preživljava samo dobrom voljom vjerovnika da ne pokrenu stečaj. A o ovoj neuspjeloj prodaji trezorskih dionica od strane uprave za pišljivih 2 milijuna kuna ne bih ni pisala. To je toliko jadno da se ne mogu ni izraziti.

IGH da dobije sve nadzorne poslove u Hrvatskoj ne može s tim pokriti ni dospjele obaveze a kamo li financirati daljnje poslovanje. Jednostavno ne mogu da vjerujem da firma sa negativnim kapitalom od minus 68 kuna po dionici godinama kotira na ZSE-u a trži se po ludih 145 kuna. To nema ni u crtanom filmu!

Slično sam pisala i prije par godina na Todexu pred bankrot kad su se počeli bezglavo zaduživati i izdavati garancije bez pokrića pa su mi obrisali 10-godišnji profil na forumu. Na kraju kada su ulagači u Todex sve izgubili nitko mi se nije ni ispričao, a bilo je tamo sve tako očito. Vi u Financijskom izvješću možete napisati što poželite, a na revizoru je da li će to prihvatiti ili sataviti ogradu. Prije su revizori puštali sve i svašta jer su se bojali da ne izgube revizorstvo nad firmom a sada su se stvari malo promijenile nakon Todexa. Sada se boje tužbi dioničara i ne puštaju takve “kitove” od izvješća a da se debelo ne ograde od umjetnih brojki. Kako god – IGH će preživjeti ali vi će te izgubiti ili će Vam ostati mrvice od mrvica u najboljem slučaju. Sada u korona krizi svatko je počeo tražiti svoje i nema više lažnih obećanja, navlačenja i čekanja. Ne znam da li će te dočekati revizorsko izvješće za 2020 godinu u ovom obliku kakav je sada.

amarananab, 04.01.2021. u 19:20

Sve činjenice su javno dostupne i objavljene u zadnjem revizorskom izvješću. Revizor koliko god se trudio nije mogao a da ne iznese mnoštvo ograda u vezi imovine i cijene po kojoj se ona vodi i stvarne cijene. Jasno Vam piše i kolika su dospjela a nepodmirena dugovanja, a pogotovo senior dug u visini od 53,2 milijuna kuna, temeljem kojeg vjerovnici u svakom momentu mogu ako požele pokrenuti prisilnu naplatu. Na dan 31.prosinca 2019 grupa ima negativan kapital u iznosu od 42 milijuna kuna i kratkoročne obveze su veće od kratkotrajne imovine za iznos od 178 milijuna kuna. Firma je faktički u bankrotu i preživljava samo dobrom voljom vjerovnika da ne pokrenu stečaj. A o ovoj neuspjeloj prodaji trezorskih dionica od strane uprave za pišljivih 2 milijuna kuna ne bih ni pisala. To je toliko jadno da se ne mogu ni izraziti.

IGH da dobije sve nadzorne poslove u Hrvatskoj ne može s tim pokriti ni dospjele obaveze a kamo li financirati daljnje poslovanje. Jednostavno ne mogu da vjerujem da firma sa negativnim kapitalom od minus 68 kuna po dionici godinama kotira na ZSE-u a trži se po ludih 145 kuna. To nema ni u crtanom filmu!

Slično sam pisala i prije par godina na Todexu pred bankrot kad su se počeli bezglavo zaduživati i izdavati garancije bez pokrića pa su mi obrisali 10-godišnji profil na forumu. Na kraju kada su ulagači u Todex sve izgubili nitko mi se nije ni ispričao, a bilo je tamo sve tako očito. Vi u Financijskom izvješću možete napisati što poželite, a na revizoru je da li će to prihvatiti ili sataviti ogradu. Prije su revizori puštali sve i svašta jer su se bojali da ne izgube revizorstvo nad firmom a sada su se stvari malo promijenile nakon Todexa. Sada se boje tužbi dioničara i ne puštaju takve “kitove” od izvješća a da se debelo ne ograde od umjetnih brojki. Kako god – IGH će preživjeti ali vi će te izgubiti ili će Vam ostati mrvice od mrvica u najboljem slučaju. Sada u korona krizi svatko je počeo tražiti svoje i nema više lažnih obećanja, navlačenja i čekanja. Ne znam da li će te dočekati revizorsko izvješće za 2020 godinu u ovom obliku kakav je sada.

Otvorili ste mi oci..pogotovo jer vam nije  cilj jeftiniji dokup jer svakako ce razvodnjavanje.

Hvala vam puno.

P.s. sjecam se vasih maratonskih postova na dlk..dok niste prodali…

Dalekovod sam prodala čim je dotaknu prvi puta 7,20 i to sam javno obznanila na forumu. I tamo se priprema nešto slično kao ovdje ali daleko manjih razmjera nego ovdje. Vaš novac – Vaša briga, ali nemojte misliti da se netko želi “jeftino” domoći Vaših dionica. Da ih date i po kunu – hvala ne bih dok se ne razvodni. Zaljubljenost u neku dionicu uvijek na kraju donosi bol i sigurni gubitak! Uzdravlje!

New Report

Close