IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

MiaIII*

priča ti je vrlo jednostavna, ali vrlo jednostavna.
Kako je igh odletio na 16.000 kuna na temelju laži o poslu u čečeniji, rusiji, raznim elektranama, crnoj gori, tako sada pada jer od najavljivanih 7 mlrd eura IGH nije dobio posla u visini 1 euro.

Da da to su činjenice, Jure je najavio 7 mlrd eura posla, a od toga ništa nije potpisao i sve je propalo.

Drugo solidna kriza u građevini u hrvata + najava poreza na nekretnine će dotući cijeli sektor.

Stoga i 400 kuna je jakoooo punooooo.

Na kraju nitko još nezna kaj će biti sa Splitom i sa dvoranom. Ako sjednu, a morali bi, na imovinu IGH, dlkv onda će biti IGH i po 200 kuna.

LP

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

@MiaIII
Zašto je igh pao? Ima mnogo razloga. Prvi je što su dionice enticipativnog karaktera. Znači očekivanja. Jer nije bitno koliko dionica košta danas nego koliko će dionica koštati sutra ili za godinu dana. Sama logika je govorila da će u krizi prvo građevina nastradati, što je i normalno. Pa ATPL je 2008g imao dobit od 660mil kuna. To igh nije imao ukupno kad se zbroji u cijeloj svojoj povjesti zajedno. Pala je (ATPL) sa 4000kn na 230. A ima još novca da troši minuse od 30mil kuna svake godine sljedećih 20 godina. Zašto? Pa ne treba biti nuklearni znanstvenik. Bdi i svijetska trgovina su pali. Isto kao i građevinarstvo.
Jako ste nerealni na ovoj grupi i to će vas odvesti u propast. Stalno nalazite razlog zbog kojeg dionica ide dole a ne uviđate da ide ravno prema dnu. Govorite da čekaju fondovi i drugi da jeftino dokupe. Pa fondovi su se mogli javiti na dokapitalizaciji pa je u prvom krugu prodano 1000 dinica. Molim vas. Pa da su htjeli kupiti tada, tada su mogli kupiti veći broj. Šta će im ovako 200 komada koji se kupuju gore dole.
Nemojte si smanjivati ulaz ljudi jer ima toliko boljih dionica. Ne govorim vam da prodate ovo što imate ali nemojte ni kupovati nove. Stalno govorite o nekoj nevidljivoj granici ispod koje igh neće a on stalno i ponovo tu granicu probija. Ima toliko boljih dionica. Pričekajte da se situacija u građevini smiri pa onda kupujte. Jer kako i sami kažete i onda će dionice građevine biti jeftine ali barem čete znati gdje idete. Ovo što radite je samoubojstvo

Školovana budala je veća budala od one neškolovane



@MiaIII

Zašto je igh pao? Ima mnogo razloga. Prvi je što su dionice enticipativnog karaktera. Znači očekivanja. Jer nije bitno koliko dionica košta danas nego koliko će dionica koštati sutra ili za godinu dana. Sama logika je govorila da će u krizi prvo građevina nastradati, što je i normalno. Pa ATPL je 2008g imao dobit od 660mil kuna. To igh nije imao ukupno kad se zbroji u cijeloj svojoj povjesti zajedno. Pala je (ATPL) sa 4000kn na 230. A ima još novca da troši minuse od 30mil kuna svake godine sljedećih 20 godina. Zašto? Pa ne treba biti nuklearni znanstvenik. Bdi i svijetska trgovina su pali. Isto kao i građevinarstvo.
Jako ste nerealni na ovoj grupi i to će vas odvesti u propast. Stalno nalazite razlog zbog kojeg dionica ide dole a ne uviđate da ide ravno prema dnu. Govorite da čekaju fondovi i drugi da jeftino dokupe. Pa fondovi su se mogli javiti na dokapitalizaciji pa je u prvom krugu prodano 1000 dinica. Molim vas. Pa da su htjeli kupiti tada, tada su mogli kupiti veći broj. Šta će im ovako 200 komada koji se kupuju gore dole.
Nemojte si smanjivati ulaz ljudi jer ima toliko boljih dionica. Ne govorim vam da prodate ovo što imate ali nemojte ni kupovati nove. Stalno govorite o nekoj nevidljivoj granici ispod koje igh neće a on stalno i ponovo tu granicu probija. Ima toliko boljih dionica. Pričekajte da se situacija u građevini smiri pa onda kupujte. Jer kako i sami kažete i onda će dionice građevine biti jeftine ali barem čete znati gdje idete. Ovo što radite je samoubojstvo

Postovani,
sve ovo sto govorite jest tako, ali kakav bioh ja investitor dugorocni bio ako ne bih vjerovao u ovu dionicu.SVE STO BUDEM imao cash-a cu stuci u nju i cekati.
Sada da uzimam KOEI ili PTKM ne pada mi na pamet jer, potencijalni rast ovdje na IGH je znatno veci. Dakle, spreman sam cekati dionicu 2 godine jer zapravo i nemam izbora. Uspio sam prosjecni ulaz skinuti s 3150 na 900 ali sam ulupao velika sredstva.I jos ce ulupati i doci na cilajnih 750 a to je otprilike kao onaj Rus ili Covic koji zasigurno nisu ulupali da bi izgubili a za razliku od nasih mirovinaca, koji lupaju s nasim novcem. ovi igraci ipak imaju svoj vlastiti novac a ulog im i nije mali.
No, u svakom slucaju hvala na brizi a tko je u pravu ce biti vidljivo i mjerljivo.
lp

@ MiaIII

Ne uzrujavaj se. Prometi su toliko mizerni da je ova cijena vrlo relativna stvar.
Bilo kakav ulaz i osrednje love, lako okreće priču, a dovoljna je samo jedna objava nekog ne nužno i većeg posla u (recimo) Rusiji. A rusi u ovu dionicu nisu ulazili na slijepo i bez razloga. Opusti se. Život je lijep, a budućnost ne može biti gora, nego samo bolja. Jedino je problem ako ti zbog nečega zatreba lova, pa moraš izlaziti na ovoj razini, a sve ti je u toj dionici. A nadam se da nisi ulagao lovu koja ti nije nužna niti potrebna u nekom budućem ne predugom razdoblju. To bi bio jedini bad. Sve ostalo je OK.


@ MiaIII

Ne uzrujavaj se. Prometi su toliko mizerni da je ova cijena vrlo relativna stvar.
Bilo kakav ulaz i osrednje love, lako okreće priču, a dovoljna je samo jedna objava nekog ne nužno i većeg posla u (recimo) Rusiji. A rusi u ovu dionicu nisu ulazili na slijepo i bez razloga. Opusti se. Život je lijep, a budućnost ne može biti gora, nego samo bolja. Jedino je problem ako ti zbog nečega zatreba lova, pa moraš izlaziti na ovoj razini, a sve ti je u toj dionici. A nadam se da nisi ulagao lovu koja ti nije nužna niti potrebna u nekom budućem ne predugom razdoblju. To bi bio jedini bad. Sve ostalo je OK.

Postovani,
nema beda i lova ne treba jer ne zivim od dionica i imam redovna primanja van ovog mucenja.
Danas sam lijepo poslagao naloge ali nitko ne poklapa.Ali cekam kao som.Imam vremena.
lp

Evo jednog odlomka iz Inteligentnog investitora od Grahama. Baš me podsjetio na nekoga. Vjerujem da će i vas.
Direktori društva trebali bi reći što će učiniti, a zatim učiniti ono što su rekli. Pročitajte posljednji godišnji izvještaj da vidite što su menedžeri predvidjeli i jesu li to ispunili ili nisu. Menedžeri bi trebali iskreno priznati svoje pogreške i preuzeti odgovornost za njih, umjesto korištenja vječnih izgovora poput “gospodarstva”, “neizvjesnosti”, ili “slabe potražnje”.

Školovana budala je veća budala od one neškolovane

stabilno na 500 ha? a bilo je stabilno na 1000 pa 800 pa 700………[emo_beztona]

a jos nisu ni pocele panicne rasprodaje….

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

Tko je ono proročki govorio da će i 200 kuna biti puno ? [emo_cool]

[b]Svakim danom u svakom pogledu sve više i više napredujem.[/b][emo_euro][emo_cool]

Inverter, bude i ovo po kunu?

Kao dalekovod i Ingra?

Jesu ih dobro uništili s tim dvoranama.

LP[emo_vrtimise]

[b]MRAČNI MOD[/b] [b]Do kraja godine raste samo DIOKI zbog Hrvatskih nacionalista koji su ga spasili od zatvaranja.[/b]

što mislite o ovome???

http://www.jutarnji.hr/hrvatske-ceste-zbog-konstruktora-izgubile-240-milijuna-kuna-/1065273/ [jutarnji.hr]

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Postovani,
nema beda i lova ne treba jer ne zivim od dionica i imam redovna primanja van ovog mucenja.
Danas sam lijepo poslagao naloge ali nitko ne poklapa.Ali cekam kao som.Imam vremena.
lp


Jel vas danas poklopilo?

Školovana budala je veća budala od one neškolovane


Postovani,
nema beda i lova ne treba jer ne zivim od dionica i imam redovna primanja van ovog mucenja.
Danas sam lijepo poslagao naloge ali nitko ne poklapa.Ali cekam kao som.Imam vremena.
lp


Jel vas danas poklopilo?
[/quote]

po načinu pisanja njega poklapa zadnjih par godina… [emo_palacg]

free flow information

New Report

Close