IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Pelješki most je u svakom slučaju potreban, ali ni u jednom slučaju nije ekonomski opravdan za samu državu. Za pojedince iz građevinskog lobija to je san, ali za samu državu ružan san. Osim toga problem kod domaćih građevinara je taj što svi oni od reda nisu naučili graditi bilo što po tržišnim, konkurentnim cijenama. Oni čak ni u super godinama kada su trostruko ili višestruko od tržišne cijene naplaćivali svoje usluge gradnje autocesta nisu uspjeli akumulirati neki veći kapital za krizna vremena.
Sam IGH je odustao od većine svojih projekata ili ih je prodao drugima. Pitam ja Vas gdje su nestali ti silni milijuni koji su isisani iz državne blagajne na temelju "izmišljenih" kilometara, prijelaza, izlaza, silaza, nadvožnjaka i sl.
Zato naše firme vani teško i dobivaju poslove jer nemaju bankovne garancije i zato jer nisu naučili konkurentno graditi. Oni se i dalje uzdaju u državu kao "kravu muzaru", ali očigledno je da je i ta "krava" presušila. Sve teže namiče novac i za mirovine i socijalu. Turizam je malo u ovim ljetnim mjesecima pogurao proračun, ali i tome se približio kraj. Dolazi jesen, pa zima, dugih 6 mjeseci posta!
A od stranih investitora nitko više nije lud da baca svoj novac u ovakvo nesigurnu i pravno neuređenu zemlju.


buuum, preko 90 komada po bidu…
male su danas navukli na kupnju iznad 1200 kn, a onda je krenula kipa koja samo trpa naivce na bidu… pelješki most? o yes, kako da ne! [lol] [bye]

ma dajte,
pa dajte nas prosvjetlite i odgovorite;kog vraga radite na ovoj temi ako vas IGH ne interesira i ne valja.
Vidimo se na 5500 ( kad tad [tongue])

Građevina je startala… sramežljivo, ali jest. A Vi kako hoćete.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Pelješki most: radovi počinju odmah, rok završetka 2017. godine

Umjesto dosad planirane 2015., Pelješki most koji se nastavlja graditi za nekoliko tjedana, bit će gotov 2017., a novac je osiguran u Hrvatskim cestama, objavila je jučer predsjednica Vlade Jadranke Kosor. Riječ je o planu koji je premijerka objavila u ljeto 2009. godine, kada je preuzela Vladu, ali tada nije objavila ni kada će se gradnja nastaviti ni kada će se završiti. Za nastavak radova u ovoj godini, doznajemo, u proračunu HC-a osigurano je tek stotinjak milijuna kuna. Ipak, nastavak gradnje je imperativ za Vladu. Osim važnosti u X. izbornoj jedinici, nastavak megainvesticije ima puno jače značenje: gradnja je prekinuta u trenutku najveće krize, kada je proračun spašavan uvođenjem kriznog poreza.

Vaš link

ajmo malo ljudi realnosti pa dajte nismo djeca mnogi mali ulagaci su se navukli na ove price o Peljeskom mostu,pa o autocesti kroz Crnu Goru i mnogo drugim pricama pa nemojte da opet mali gube i ove ostatke navlaceci ih u dionicu cija je perspektiva upitna nemam ni jednog gradjevinara jer je situacija izrazito teska sezona je na izmaku dolazi jesen,zima ljudi su ocajni sa kreditima a nezaposlenost udara na sve strane nemojte da mali koji jesu unutra navlacite na nesto cija je cijena prenapuhana kad bi vec birao i htio kupovati od gradjevinara jedino Tehnika ima koliko toliku perspetivu i cijena joj je ok sa obzirom na pokazatelje i objevljene radove


ajmo malo ljudi realnosti pa dajte nismo djeca mnogi mali ulagaci su se navukli na ove price o Peljeskom mostu,pa o autocesti kroz Crnu Goru i mnogo drugim pricama pa nemojte da opet mali gube i ove ostatke navlaceci ih u dionicu cija je perspektiva upitna nemam ni jednog gradjevinara jer je situacija izrazito teska sezona je na izmaku dolazi jesen,zima ljudi su ocajni sa kreditima a nezaposlenost udara na sve strane nemojte da mali koji jesu unutra navlacite na nesto cija je cijena prenapuhana kad bi vec birao i htio kupovati od gradjevinara jedino Tehnika ima koliko toliku perspetivu i cijena joj je ok sa obzirom na pokazatelje i objevljene radove

U zadnje 4 godine dionica kontinuirano pada jer veliki malo po malo rasprodaju svoje udjele.
To je učinio AZ preko 4000 kn a poslije njega PBZ mirovinac između 4000-3000kn.
Zaba kontinuirano rasprodaje svoje udjele a broj dioničara u zadnje dvije godine je porastao.
Nitko od članova uprave i onih koji moraju prijaviti stjecanje dionica nisu stjecale dionice IGH u zadnje vrijeme osim nagradnih dionica koje su dobili prije 2 godine, a čak je i gosp. Petrar Djukan prodavao svoje na burzi,
Prosto nevjerojatno jer dionica je palo 92% od ATH i predstavlja jedno od gorih izdanja blue chip dionica na ZSE u zadnjih 3-4 godine a da nitko od navedenih ne kupuje dionice već samo rasprodaje.

Po mom mišljenu IGH dobro brodi kroz krizu i firma radi u skladu sa očekivanjima i vjerujem da će poslovni razultati biti bolje nego lani.
Zašto dionica nema bolju i čvršću vlasničku strukturu odgovore treba tražiti u mnoštvu obećanja koja su se izjalovila pa je sve manje povjerenja u ovu dionicu.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

ako sam u mom prethodnom postu što krivo naveo ispičavam se jer pišem po sjećanju bez linkova u prilogu.
Imam dionice IGH i volio bi da narastu na fer razinu odnosno onu razinu koja je dostojana ovoj Hrvatski i svjetski vrijednoj kompaniji.

Ovo nije nagovor na kupnu i prodaju dionica igh-r-a niti bilo koje druge dionice na Zse i šire

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

Mnogi bi htijeli ovu dionicu ispod 1200 kn nakon ove vijesti al neide tako.
Dok ste vi plakali ja sam kupovao prije nekoliko dana.

Za koji dan ide dizanje crobia jer i ptice na grani vide da je 9 mjesec trend Up.

Ocekivam do kraja 10 mj. negdje oko 3000 kn.

Ove cijene zaboravite vise do slijedece recesije za 20 godina.

Građevinari će biti hit ove jeseni!

pozz

[i]Sve što pišem to je samo moje osobno mišljenje i nije nagovor na k/p.[/i]


ako sam u mom prethodnom postu što krivo naveo ispičavam se jer pišem po sjećanju bez linkova u prilogu.
Imam dionice IGH i volio bi da narastu na fer razinu odnosno onu razinu koja je dostojana ovoj Hrvatski i svjetski vrijednoj kompaniji.

Ovo nije nagovor na kupnu i prodaju dionica igh-r-a niti bilo koje druge dionice na Zse i šire


Baš zbog ove dionice sam i na burzi!
Godisnja zarada preko 50 % ako se pogodni dno…zato su i isplai veci igraci da bi nasa mafija imala jednu ovaku dionicu za trgovanje.

Kako kaze kolega ovdje će 9 mjesec teći med i mlijeko

[i]Sve što pišem to je samo moje osobno mišljenje i nije nagovor na k/p.[/i]

ja na IGH sto sam zaboravio napomenuti gledam kao na politicku firmu koja je u uskoj vezi sa sadasnjom vrhuskom u slucaju da izbore izgube pitanje je kako onda do poslova u krajnjem slucaju premutno je sve to dionica je 92pct pala od ATH a niko nepise kolika joj je cijena bila na izlistanju koje su joj trenutne obveze,koliko su projekata i gdje dobili ,MF su iz nje izasli izlaze i drugi dionicari topa 10 zasto i ko garatira da nece pasti jos a male ce opet navuci na Peljeski most,Autocestu u CG,i tako da namjerno pogube i ovo malo kaj je ostalo da bi se veliki istresali zato oprez i ja am zelim sve najbolje samo ne nasjedati kad se nesto potpise to je vjest ovo rekla kazala pa drzavi ni trezorce nece niko kupovati a ne da bi jos ona davala 3milijarde za most.

A sta je sa zracnom lukom i objavom ?


Mnogi bi htijeli ovu dionicu ispod 1200 kn nakon ove vijesti al neide tako.
Dok ste vi plakali ja sam kupovao prije nekoliko dana.

Za koji dan ide dizanje crobia jer i ptice na grani vide da je 9 mjesec trend Up.

Ocekivam do kraja 10 mj. negdje oko 3000 kn.

Ove cijene zaboravite vise do slijedece recesije za 20 godina.

Građevinari će biti hit ove jeseni!

pozz

ti lažeš čim zineš…

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

New Report

Close