IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Da si se malo informirao, shvatio bi o čemu se radi a ne pročitao samo naslov teksta.

Naime, parlamentarni izbori će se održati za točno mjesec dana. Njihova imaginarna cesta u predizborno vrijeme ti je isto kao i imaginarni peljeski most u rh.

Btw da očito je 500 bilo dno, ali samo privremeno. Završni udarac je daleko ispred nas.

P.s. Nisam kupovao ništa


Katnić: EIB spremna dati novac za detaljan plan autoputa Bar-Boljare

http://www.seebiz.eu/katnic-eib-spremna-dati-novac-za-detaljan-plan-autoputa-bar-boljare/ar-45045/

oppa…izgleda da je dno 500 kn

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Trenutačno se samo udara po asku.

@abt

Trenutačno se uopće ne udara, pa pobogu pogledaj promet.

http://zse.hr/userdocsimages/novosti/28olxAFHDnLfMgAl28jyiw==.pdf

Novi član uprave samo za tržište Rusije, moglo bi biti novih poslova uskoro.

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica.

Bok ljudi !

Nisam se javljao neko vrijeme, jer mi se nije više dalo prepucavat s onim forumašem "pobjedom", a i odmarao sam se malo južnije, rekao bih zasluženo 😉

Kako vidim, cijenu baš i nisu nešto previše uspjeli oboriti oni ozloglašeni "Sindikalni povjerenici", baš kako sam i pretpostavio – izgleda da i nisu nešto previše moćni..

Nego, što se samog IGH tiče, vidim pomalo se kockice slažu, i uskoro će nadam se i slijepcima biti vidljiva šira slika 😉

Evo, ovo je s današnjeg Nadzornog odbora IGH, meni se čini vrlo zanimljivo pa dijelim sa širim auditorijem:

Novi Članovi uprave drustva su:

Gospodin Veniamin Mezhibovskiy diplomirani je inzenjer sa zavrsenim MBA
studijem. Karijeru je zapoceo u ruskoj kompaniji Ribinski motori d.d. iz koje
prelazi na mjesto generalnog direktora kompanije SATURN d.d., specijalizirane
za proizvodnju plinskih turbina. Nastavak rada u ruskom energetskom sektoru
ostvario je kroz rad u drustvima Elektrocentromontaz i Gazenegroprom-lnvest. U
INSTITUTU IGH d.d. voditi ce medunarodne poslove s naglaskom na tdiSte Ruske
Federacije.

Gospodin Zeljko Grzunov je diplomirani ekonomist koji je od 1995-2005 godine
obavljao funkciju pomocnika ministra za financije (Ministarstvo razvitka i
obnove, Ministarstvo za javne radove, obnovu i graditeljstvo, Ministarstvo mora,
prometa i infrastrukture) te od 2005-2009 pomocnika lzvrsnog direktora
PRIVREDNE BANKE ZAGREB d.d. U INSTITUTU IGH d.d. voditi ce korporativne
financije i racunovodstvo.

Gospodin Zeljko Stromar je magistrirao na Gradevinskom fakultetu u Zagrebu te
se strucno usavrsavao u sklopu Gospodarske komore Republike Austrije na
podrucju upravljanja i rukovodenja. U INSTITUTU IGH d.d. zaposlen je od 2004.
gdje je zapoceo rad kao direktor Zavada za zgradarstvo. Clan je Upravnog odbora
Hrvatske Komore inzinjera gradevinarstva. U upravi INSTITUTA IGH d.d. biti ce
zaduzen za temeljnu djelatnost drustva (core business).

Gospodin Tomislav Alpeza diplomirao je na Pravnom fakultetu u Zagrebu,
magistrirao na University of British Columbia te se strucno usavrsavao na Cornell
Law School, Universite Paris-Sorbonne i New York University. U 15-godiSnjoj
poslovnoj ka rijeri radio je na poslovima preuzimanja i spajanja trgovackih
drustava, postakvizicijskim integracijskim procesima te investicijskim razvojem
nekretninskih projekata. U upravu INSTITUTA IGH d.d. dolazi s mjesta Clana
uprave 150 mln. EUR vrijednih projekata ,Ban Centar" i ,Centar Bundek". Biti
ce zaduzen za poslove dovrsetka restrukturiranja i investicijske projekte.


Orijentiranost na temeljno poslovanje (core business), snazan iskorak na trziSte
Ruske Federacije i regionalna trziSta, dovrsetak procesa restrukturiranja,
smanjenje zaduzenosti putem prodaje investicijskih projekata i nastavak razvoja
lnstituta IGH d.d. kao centra izvrsnosti i jedne od vodeCih projektantskih
kompanija u centralnoj i istocnoj Europi temeljne su smjernice za rad nove
uprave.

Ova zadnja rečenica mi se čini vrlo znakovitom, pa neka svatko još jednom razmisli za sebe o svim tim važnim materijalnim činjenicama..

Hvala i lijep pozdrav, te ugodan predstojeći vikend želim svima!

G.


http://zse.hr/userdocsimages/novosti/28olxAFHDnLfMgAl28jyiw==.pdf

Novi član uprave samo za tržište Rusije, moglo bi biti novih poslova uskoro.


Da kao i s Kazahstaom. [bye]

Da ponovimo,
http://www.business.hr/kompanije/uprava-igh-dobila-pet-novih-clanova-jure-radic-i-dalje-predsjednik
Izgleda da je gotovo s otpuštanjima, nego se počinje sa zapošljavanjima. A zašto? Baš u inat multinicku.


Čini se da će nick pobjeda uskoro nestati sa scene, a pojavit će se neki novi, revni druker za rast ove dionice.
Ovi novi ljudi u Upravi samo su dokaz da je firma u niskom startu, priprema, pozor …

Sinko, daj ti nama reci tko je regan u travnju 2012 godine, a kada sam ja regan.
Pa taman da igh sada ode na 35000 kuna ja ću ovdje ostati.
Pa nisam ja ti, da promjenim nick kada fulam u prognozi.

A ovo glede ovog za Rusiju, da li je to nešto kao ovo:
– Propala suradnja s ruskim SKM-om, posao vrijedan dvije milijarde eura

U siječnju 2008. godine IGH je najavio svoj velik prodor u Rusiju potpisavši čak šest ugovora s tamošnjom građevinskom tvrtkom SKM. Najavljeno je osnivanje triju zajedničkih tvrtki u Moskvi te jedne u Zagrebu, te rečeno da time počinje zajedničko vođenje SKM-ovih projekata na ruskom i ukrajinskom tržištu, čija je vrijednost oko dvije milijarde eura i koji se trebaju realizirati u iduće tri do četiri godine. [/u]No, suradnja je propala, a povod prekidu suradnje bilo je projektiranje ledene dvorane u jednom ruskom gradu u blizini Moskve. I

Propalo projektiranje hidroelektrana u Rusiji, posao vrijedan 2,5 do tri milijarde eura
Sredinom svibnja 2008. godine javnosti je priopćeno da je IGH dobio posao projektiranja 10 hidroelektrana u Čečeniji, za koji je Radić rekao da vrijedi 2,5 do tri milijarde eura. Posao gradnje hidroelektrana dobila je slovenska tvrtka Riko grupa, a prema Radićevim riječima vrijednost posla u tom projektu koji se odnosi na IGH bila je oko 100 milijuna eura.
[/u]No, IGH ipak neće projektirati te hidroelektrane jer su se u Riko grupi osjetili prevarenima kada su im iz IGH priznali da nemaju iskustva u projektiranju hidroelektrana, te da će za posao u Čečeniji angažirati podizvođače.

STRAŠNO KAKO TAJ IGH RADI U RUSIJI. TO JE NAPROSTO GENIJALNO. TOLIKO POSLOVA U RUSIJI MOŽE DOBITI SAMO IGH – SVAKA ČAST
TO JE MILINA.
PA NEĆE IGH NIKADA RADITI U RUSIJI JER NEMA ZNANJE A TO JE I SAM PRIZNAO.

ČINJENICE A NE DRUKANJA!!

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!


http://zse.hr/userdocsimages/novosti/28olxAFHDnLfMgAl28jyiw==.pdf

Novi član uprave samo za tržište Rusije, moglo bi biti novih poslova uskoro.



KAO OVIH NPR???

IGH – 8 milijadri eura najavljenih a nerealiziranih polsova

Sudjelovanje u projektu vrijednom 2,5 do tri milijarde eura, suradnja na projektima vrijedima dvije milijarde eura, posao stoljeća od 2,7 milijardi eura – sve su to poslovi koje je IGH pompozno najavljivao, a onda se iz njih šutke povlačio.

Jure Radić

Ovo su vrijednosti samo nekih projekata u koje je ulazio IGH. Osim loše sudbine koja ih je zadesila (ili su propali, ili odgođeni, ili je njihova realizacija vrlo upitna), povezuje ih i lik Jure Radića. Svoje je sudjelovanje u njima IGH, odnosno Jure Radić glasno najavljivao, ali su uglavnom u tišini iz njih izlazili, prethodno utrživši na rastu dionica.

1. Propala suradnja s ruskim SKM-om, posao vrijedan dvije milijarde eura

U siječnju 2008. godine IGH je najavio svoj velik prodor u Rusiju potpisavši čak šest ugovora s tamošnjom građevinskom tvrtkom SKM. Najavljeno je osnivanje triju zajedničkih tvrtki u Moskvi te jedne u Zagrebu, te rečeno da time počinje zajedničko vođenje SKM-ovih projekata na ruskom i ukrajinskom tržištu, čija je vrijednost oko dvije milijarde eura i koji se trebaju realizirati u iduće tri do četiri godine.

No, suradnja je propala, a povod prekidu suradnje bilo je projektiranje ledene dvorane u jednom ruskom gradu u blizini Moskve. IGH je za SKM izradio taj projekt, no prema riječima Businessovih sugovornika, Rusi su bili nezadovoljni projektom jer je klizalište bilo pogrešno projektirano, odnosno nekoliko metara uže od potrebne širine. Zbog toga se poveo i spor između SKM-a i IGH: Rusi su tražili odštetu od 150.000 eura, koju je IGH navodno i platio. Potom je pukla suradnja IGH I SKM-a.

2. Propalo projektiranje hidroelektrana u Rusiji, posao vrijedan 2,5 do tri milijarde eura

Sredinom svibnja 2008. godine javnosti je priopćeno da je IGH dobio posao projektiranja 10 hidroelektrana u Čečeniji, za koji je Radić rekao da vrijedi 2,5 do tri milijarde eura. Posao gradnje hidroelektrana dobila je slovenska tvrtka Riko grupa, a prema Radićevim riječima vrijednost posla u tom projektu koji se odnosi na IGH bila je oko 100 milijuna eura.

No, IGH ipak neće projektirati te hidroelektrane jer su se u Riko grupi osjetili prevarenima kada su im iz IGH priznali da nemaju iskustva u projektiranju hidroelektrana, te da će za posao u Čečeniji angažirati podizvođače. U Riko grupi na to nisu pristali, raskinuli su suradnju te angažirali drugu hrvatsku tvrtku Elektroprojekt, koju je IGH i planirao angažirati kao svojeg podizvođača.

3. Odustajanje od Zagrepčanke, posao vrijedan 46 milijuna eura

U kolovozu 2008. godine IGH je pobijedio na natječaju za kupnju idealnog dijela zemljišta Zagrepčanke, ponudivši Zagrebačkom holdingu 46 milijuna eura. No, nakon potpisivanja ugovora u listopadu, saznalo se da IGH nema novca za to zemljište. Nakon duge trakavice, u kojoj je Jure Radić ponavljao da će osigurati novac i da je za taj projekt našao (tajnog) strateškog partnera, krajem godine s Holdingom dogovara produljenje roka uplate do kraja 2009. godine.

Za to je vrijeme IGH plaćao kamatu. No, krajem prošle godine Holding raskida ugovor s IGH-om jer Radićeva tvrtka nije uplatila ugovoreni iznos. Trenutačno se vodi spor zbog uplaćenog predujma i kamata, ukupno 7,5 milijuna eura. Holding želi naplatu cijelog predujma, a IGH želi nagodbu o tome, pa su pregovori još u tijeku.

4. Na čekanju: Zračna luka Zagreb, projekt vrijedan 230 milijuna eura

U listopadu 2008. godine na međunarodnom natječaju za idejno arhitektonsko rješenje novog putničkog terminala zagrebačkog aerodroma pobijedio je projekt IGH i arhitekata Branka Kincla i Vladimira Neidhardta. No, projekt stoji, a za to je krivac većinski vlasnik aerodroma – država.

Ipak, to je još jedan od projekata u

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

@pobjeda vidim ne odgovaraju ti ove promjene. Što i tvoji dečki su sad malo izgubljeni? Malo su se preračunali 🙂 .




valjda su se ispucali ovi pridošli komentatori koji su se danas pojavili na temi IGH…
sada valjda možemo prema gore, na zaključnu cijenu, a ona je puno viša od trenutne…

Vi imate daleko nagore postove na ovom forumu. Prije tjedan dana ste pisali da ste sigurni kako igh taj dan raste preko 1200kn. Danas je 800. To je pad onome koji vas je poslušao od 50%. Vecina vas ovdje pljuje da su svi drukeri i da ste samo vi u pravu, a najviše štete radite onima koji vas slušaju i koji neznaju sami zakljuciti. Sada kada ste ljude prevarili za 50% njihove investicije barem se pokrijte i nemojte davati više savjeta. Nije mi se dalo više pisati na ovoj grupi, ali kad citam neka vaša razmisljanja dođe mi da plaćem. Covjek pise par postova nazad da će PE narasti povecanjem broja dionica. Pa to dijete u prvom osnovne bi znao izracunati da će PE skociti sa sadašnjih 109 na negdje 200, ako ne i više. Mislim to su takve nebuloze. nemojte tjerati ljude da kupuju nešto za 800kn kad će to isto moći kupiti za mjesec dana za 400kn.
[/quote]
gklemenc, da je samo po matematici svi bi mi na burzi zarađivali…
a ronili smo do 700 i "bez razloga"… pa ne vidim zašto bih sada u panici izlazio, barem se nešto događa… a i ja s razlogom vjerujem da je ovih 800 niska cijena u kraćem roku…
system je optimista i vjerojatno želi nazad na cijenu kupnje…
ali neki su i jutros pisali da će otvaranje biti na 1200…eto… svatko ima svoje mišljenje…

kažete 400? kako tek vi pretjerujete…

[lol]
[/quote]
Evo moje poruke od 4.mjeseca. Dionica je bila 900kn. Šteta sto nemamo short selling. Dobro bi zaradio na igh-u.

Školovana budala je veća budala od one neškolovane

@gklemenc
Bilo bi zanimljivo čuti sada vaš stav kolega. Ovo gore ste izvrsno predvidjeli.

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Kolega a koja promjena?
Ovih 80 dionica skinutih sa ask?
Znaci vi garantirate da je pad gotov, i nadoknadujete štetu drugim forumasima ili?

Jednostavno ne vidim promjene, dapače vidim stare dobre laži vezane uz Rusiju koju slušamo već 5 godina a od posla niti slovo.

Imate mali predah zbog qe3 a kada ameri krenu u zdravu korekciju vi ćete roniti.

Nema promjena dok se ne promjeni cijela uprava isto kao i kod ingre!

Lp


@pobjeda vidim ne odgovaraju ti ove promjene. Što i tvoji dečki su sad malo izgubljeni? Malo su se preračunali 🙂 .

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

@pobjeda

Zašto bi ja sad prodavao dionice na 520 kn kad znam da ide na 400-420 prema tvojoj logici.
Iako mi je ulaz smanjen na 940 kn.Isti mi qurac pušio 80% ili 130% samo znam kad krene rast da ih neću prodati prije 2500 kn,a možda i tad sve zavisi o atmosferi u HR.

Ako i kad krenu ovi Čaćićevi projekti slijedi nam 3-4 godine samo rast( euforija) i zato nevidim nikakav razlog što netko prodaje sad dionice svih građevinaca osim INGRE ,a to je druga priča.

Mislim da je bilo dno prije neki dan na 500 kn.

lp

P.S. Volio bi da nisam bio tvrdlogalav i da sam te poslušao prije godinu dana al jebiga sjebala me
Kosor sa svojim lažnim putovanjima i obećanjima. [cry]

[i]Sve što pišem to je samo moje osobno mišljenje i nije nagovor na k/p.[/i]

IGH samo fali jedan posao od 50 milja eur da digne dionicu na 1500 kn…znam da je riječ "samo" velik.
Euforija vanjskog TK dići će dionicu na najmanje 1000 kn ,a kad dođe proljeće i Zagrebački aeredrom dionica leti preko 2000 kn.
Zato smatram da jednostavno nema razloga da bi prodao dionice po ovim cijenama,a što se tiće svijeta on nebi trebao imati jaću korekciju narednih mjeseci.

Ovo je moje mišljenje i tako ću odigrati ovu sapunicu,pa što bude,a vjerujem u IGH,DLKV.
Samo mi žao što nemam više slobodnog kapitala da budem dioničar Viadukta i THNK.

Sve sam iscrpio sa ovim zadnjim dokupom [proud]

[i]Sve što pišem to je samo moje osobno mišljenje i nije nagovor na k/p.[/i]

New Report

Close