IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Jure Radić je u firmu prismrdio 2007. godine kada je sve već bilo napravljeno. On je taj koji firmu rastače, a ne stvara.

Iako nisam tako dobro upućen u IGH kao što si ti, zadnjih godina sam stekao upravo takav dojam da Radić poduzeću škodi, a ne pogoduje. Da je jači na riječima i marketinškim najavama nego na konkretnim i organizacijskim djelima. Đukan mi se činio jednostavijim, ali konkretnijim.

Evo ga na, opet. Pa dajte više, pitajte sebe ili do sebe, ko radi u toj firmi! Rade VECINOM INŽINJERI GRAĐEVINE! Ogromna firma sa puno iskustva i tradicije u građevini. Pa nisu hrpa patuljaka koji ništa neznaju! Naravno da je politika osovina pokretanja građevinskih radova u bilo kojoj zemlji pa tako i u našoj, i naravno da se u životu ide naprijed samo sa gradnjom!

Svaki seljak koji uspije prodat sva jaja svojih kokoši, želi kupit još kokoši i želi GRADIT još kokošinjaca! A koga će platit za GRADNJU svog kokošinjca? Pa valjda onog kog zna da je to većradio sebi ili svom.
Ako taj nije prodao sva jaja svojih kokoši tada vrlo vjerojatno neće niti gradit novi kokošinjac.

Dakle, građevina u krizi prva pada, a u izlasku iz krize odnosno gospodarskom rastu prva izlazi iz te krize.

Pa sad Vi meni recite koliko treba biti cijena dionice? Puno?

Ako može jednom onda može i dvaput!



Jure Radić je u firmu prismrdio 2007. godine kada je sve već bilo napravljeno. On je taj koji firmu rastače, a ne stvara.

Iako nisam tako dobro upućen u IGH kao što si ti, zadnjih godina sam stekao upravo takav dojam da Radić poduzeću škodi, a ne pogoduje. Da je jači na riječima i marketinškim najavama nego na konkretnim i organizacijskim djelima. Đukan mi se činio jednostavijim, ali konkretnijim.
[/quote]
Đukanova najveća greška je bila što je doveo Juru Radića za svog nasljednika. Vjerojatno nije ni slutio koliku taj štetu može napraviti svojim bahatim razmetanjem.

Svi zaposleni su sukrivci za današnji položaj firme jer su Radiću omogućili takvo ponašanje upravo zbog svoje pasivnosti. Tek sada, kada su počeli dobivati otkaze nekima je iz guzice došlo do mozga. Nažalost prekasno za njih.

Kreće se u proboj prema gore (s jednom dionicom :-)) nakon jučer uspješno dohvačenih 1191 kunu (buy time). Ali dug je još dan. EU se komešaju i ne znaju kud bi. Ameri su terminske indekse zabili u debelo crveno. Sve u svemu loše i opet imamo mizeran promet. Ali potpora na 1.200 kuna je (zasad) značajna. [shocked]

The word God is for me nothing more than the expression and product of human naivete. The Bible is a collection of honorable, but still purely primitive legend which are nevertheless pretty childish.

Molio bi prodavača da me poklopi na 1150 kn i da idem lagano na kavicu




(…) uspjeti napraviti posteno dobar proboj na inozemno trziste sa ulaskom Hr u EU. (…)

Zar nije bilo govora o tome kako je IGH, osim znanjem, poslove dobivao političkim i inim vezama (Radić, Dropulić itd.)? Znači li konkurencija iz EU lakši ili teži posao odnosno pronalaženje istog za IGH? (laičko pitanje)
[/quote]
Ovo ti je tipičan stav neinformirane stoke sitnog zuba. Da pojasnim;
IGH je najveć rast, dobit i potpisane ugovore ostvario za vrijeme Račanove vlasti. A Jure Radić je u firmu prismrdio 2007. godine kada je sve već bilo napravljeno. On je taj koji firmu rastače, a ne stvara.
Skromno ću kazati da sam i ja bio jedan od tih u stvaralačkom razdoblju. Tek toliko, da se potpišem. I otišao iz IGH 2007. godine. Vidi koincidencije. [huh]

Ako je točno da Dešković kupuje dionice to bi mogao biti dobar znak za dioničare jer je i on iz stvaralačkog perioda firme. Samo da to nije kakav odmrznuti bankovni depozit.
[/quote]

Ako je IGH i dobivao preko veze poslove u HR, pa danas bez veze se ne moze zaposliti niti sobarica za 2 milje kuna postenog rada. Stoga, veze ili ne veze, meni je to irelevantno. Danas je stalo sve u ovoj zemlji pa ako netko ima neznam kakve veze to ama bas nista ne znaci. Sto se tice proboja na inozemna trzista, mislim da se svatko slaze kako je u IGH itekako dobra konstrukcija mozgova pa ne vidim niti jedan razlog zasto ne bi mogli konkurirati neznam gdje izvan nasih granica?! Ali Hrvati su uvijek bili nesigurni u sebe pa tako i komentari oko sposobnosti IGH da se probije van granica. Inace, najsmijesniji mi je apsurd da se vrsi "prognoza" o kretanju ove dionice na osnovu broja nikova i postova na ovome forumu :-))) Ili konstantno nabacuje kako izlazi ovaj ili onaj a nitko da da odgovor a gdje su otisle dionice koje su otpustili neki iz vrha ove dionice?! Samo nagadjanja i do te mjere da i novinari pisu lazi kako je recimo Hanzekovic prodao svoj udio a ne da je ispao iz to 10 zbog Deskovica koji ga je naprosto pretekao po broju svojih papirica IGH! Ali naravno da ovce treba sto brze osisati pa se neki sluze svim sredstvima da dodju do cilja. Ovdje jedino snazan um moze imati slag na kraju balade, koja ce trajati ali vrijedno je cekati. Da li ce ikada vise dosegnuti svojih 13000 kn to ne moze nitko tvrditi ali da ce toniti dalje od ovoga i da nece ici gore barem do pola no sto je bila prije, ja osobno ne vidim niti jedan razlog da tako ne bude. No, ako se gleda od danas do sutra onda su uzalud sve ove moje prethodno napisane rijeci.

U ovo vrijeme iluzorno je raspravljati o fundamentima nekog poduzeća, o poslovima koje je sklopilo, koje će ili neće sklopiti, pod državnim je patronatom ili nije, tko je u top 10 što prodao, kome, ili nije? Evo, očiti je primjer jučer bio Dalekovod koji je pao, bez obzira što je sklopio relativno dobar posao. Pao je jer je pratio trend cijelog tržišta. Trenutna cijena dionica uvjetovana je aktualnom politikom špekulanata koji forsiraju round-trips i jedino im je bitna volatilnost odnosno overbought i oversold. Nema jeftinih dionica, nego samo isplativih i neisplativih. Već mjesecima se cijene odvijaju na isti način i tko to do sada nije shvatio, vjerojatno nikada niti neće. Očito su isplative one koje su volatilne. Našim postovima na ovom forumu nećemo pomaknuti dionicu jer smo maleno i strogo kontrolirano tržište od strane onih koji imaju dovoljno novca, dionica i motiva da to rade (tko god oni bili). Postoje dionice koje ne padaju ispod određene cijene bez obzira što se na tržištu događa s ostalim dionicama jer nekome tako odgovara (neću ih navoditi). Također, niti tehničke analize trenutno ne znače ništa, jer to što je netko izračunao tanges kuta tangente na krivulju neke dionice ne znači apsolutno ništa, ako se netko veći naumi istrest iz nekog svog razloga ne poštujući i ne obazirući se na tehničke analize, srušit će cijenu i gotovo. A to nije katastrofa, nego prilika za druge. Ovog trena bitno je jedino uočiti pokazatelje kada će se okrenuti trend jedne dionice ili cijelog tržišta. Znači, bitan je trend-trejding i ništa više onima koji na ovoj dionici misle i žele nešto zaraditi u doglednom razdoblju. Za to je potrebno vrlo malo iskustva i informiranosti, jer ipak informacija je prednost. I ima jedna poslovica koja kaže da u zemlji slijepih, jednooki je kralj. [thumbsup]

The word God is for me nothing more than the expression and product of human naivete. The Bible is a collection of honorable, but still purely primitive legend which are nevertheless pretty childish.

Day, week ili trend-trading je najisplativiji način trgovanja na burzi (ali nije za početnike). To je ujedno i najmanje riskantan način, a ima i najpovoljniji omjer rizik/profit. Nema nikakve veze u kakvom je stanju tržište niti što se dešava, trguje se na "autopilot" principu. Trguješ na aktualnim cijenama i uvijek si tu negdje, a ne da si blokiran jer si ušao previsoko.

Moguće je zaraditi mjesečno dosta postotaka, a ne treba gledati u monitor cijeli dan ako nam nije po volji. Dovoljno je pogledati povremeno. ali treba biti discipliniran i vrlo strpljiv.

Za početak najvažnije je da pojedinac odluči je li spreman biti koncentriran na ono što radi. Kod nas ljudi vole opuštenost, kave, nalaženje sa prijateljima bez obzira na posao koji se radi. Ovdje toga nema, kada si na tržištu od 10 do 16, sve drugo je manje važno. Nije isklojučeno, ali je manje važno. To je samo radno vrijeme i ništa više. To definitivno nije hobi.

Da bi bio uspjesan trader moras imati znanje tehnickog trejdanja, disciplinu, iskustvo i zivce. I naravno, veliku dozu srece. Uglavnom, savrseni trader bi bio Mr.Spock iz Zvjezdanih staza, znaci racionalan tip koji ima znanje, odlučnost, a moze kontrolirati emocije.

Ovo je bilo malo o trejdanju kojega se ljudi tako bezrazložno i bezrezervno boje.

[thumbsup]

The word God is for me nothing more than the expression and product of human naivete. The Bible is a collection of honorable, but still purely primitive legend which are nevertheless pretty childish.

Od Jure Radića nas može spasiti jedino Haag. Nisam vjerovao da ću za njih navijati. Ajde Jure lijepo se makni. Ne mora nama, dioničarima (iako je trebao) objasniti što je i za koje pare kupio od IGH. Samo nek ode. Lijepo ga molimo. Nek sa sobom povede i Gegurića. Što je on napravio od kad je došao u tvrtku? Ako Jure Radić misli da vrijedi njegova tvrtka, što umjesto da ju osiromašuje, ne kupuje dionice. Valjda misli da ne vrijede toliko. Sramota.

buy time

The word God is for me nothing more than the expression and product of human naivete. The Bible is a collection of honorable, but still purely primitive legend which are nevertheless pretty childish.

u ovom valu rast do max 1250 kn, a potom pad do 1150 kn

[u][b]oštećeni ulagači trebali bi, uz savjetovanje s pravnicima, tužiti radi naknade štete i gubitaka forumske drukere i navlakače koji plasiraju neistine na forumu![/b][/u]


u ovom valu rast do max 1250 kn, a potom pad do 1150 kn

Jeli moguće da se nisi jučer ukrcao, valjda je vidljivo koliko je kupnja ojačala i koliko je prodaja šuplja.
Gadno je kad hoćeš natrag, a na prodaji sami nalozi od 1 i 2 komada.

@compa
stavi malo veći nalog na kupnju na 1250 kn pa ćeš vidjeti kako je prodaja "šuplja" [lol]

moje poruke nisu investicijski savjeti niti preporuke za kupoprodaju dionica!



@compa

stavi malo veći nalog na kupnju na 1250 kn pa ćeš vidjeti kako je prodaja "šuplja" [lol]

Stavio sam jučer na cca 1200 i imam dovoljno.

Kako je Jure Radić u IGH "prismrdio" 2007. godine?

Da li je desetljeće dobro napisano?

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

New Report

Close