Hitna injekcija za Đ. Đakovića, Vlada jamči za 70 milijuna kuna

Naslovnica Forum Komentari članaka Hitna injekcija za Đ. Đakovića, Vlada jamči za 70 milijuna kuna

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Moguće. Ono što ja govorim je da imam problem za razumjeti stričeka Bakića koji kupuje polubankrotirane firme kao RIZ i Varteks. Jer RIZ ima veliko i vrijedno zemljište u Maksimiru a Varteks robnu kuću na Trgu. Dakle, ti smišljeno kupuješ skoro propale firme računajući na ovu imovinu u stečaju. To rade lešinari. Sve najbolje o lešinarima, samo nemoj mi se onda kao lešinar prodavati pod dugoročnog investitora…


Značajnijih stranih investicija i dalje nema, ali zato iz Vlade skoro svaki tjedan imamo novu priču o elitnim ali nepoznatim investitorima koji u tajnosti pohode Hrvatsku. Priče o onim kineskima su se očigledno već dosta istrošile, ali zato sada bez problema uskaču američki.

Americki uskacu kad svi ostali nece, pod kakvim uvjetima vidjeli smo lijepo na primjeru Agrokora


Moguće. Ono što ja govorim je da imam problem za razumjeti stričeka Bakića koji kupuje polubankrotirane firme kao RIZ i Varteks. Jer RIZ ima veliko i vrijedno zemljište u Maksimiru a Varteks robnu kuću na Trgu. Dakle, ti smišljeno kupuješ skoro propale firme računajući na ovu imovinu u stečaju. To rade lešinari. Sve najbolje o lešinarima, samo nemoj mi se onda kao lešinar prodavati pod dugoročnog investitora…

Vrlo lijepo, istinito i u bit pogodjeno. Zato poznati guru ulaze iskljucivo u regiji jer jedino tu uskace drzava da sanira gubitke spaljivanjem naseg novca po kriterijima koji se odrede na sjednici centralnog komiteta.

je kol. premijer, niti meni nije nikada bila jasna njegova strategija ulaganja ali to je njegova stvar, međutim lešinari rijetko ulaze u kapital prezaduženih tvrtki jer u hr dioničari budu redovito nulovani tako da mi niti eventualno lešinarstvo baš ne drži vodu…

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Podkapitaliziranost znači da ne zadovoljavaju kapitalne zahtjeve, koliko kapitala imaju. Non stop su ispod, cukaju državu svako malo. Ako nemaš zadovoljavajuću adekvatnost kapitala HNB ti može zagorčati život i kao krajnje zatvoriti

Podkapitaliziranost znači da ne zadovoljavaju kapitalne zahtjeve, koliko kapitala imaju. Non stop su ispod, cukaju državu svako malo. Ako nemaš zadovoljavajuću adekvatnost kapitala HNB ti može zagorčati život i kao krajnje zatvoriti


Podkapitaliziranost znači da ne zadovoljavaju kapitalne zahtjeve, koliko kapitala imaju. Non stop su ispod, cukaju državu svako malo. Ako nemaš zadovoljavajuću adekvatnost kapitala HNB ti može zagorčati život i kao krajnje zatvoriti

ma daj ne drobi!

15,35% je stopa adekvatnosti kapitala a HPB ima 20,6% i to bez Fi 3q!

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Sa 31. 12. 2014 ukupna stopa adekvatnosti kapitala HPB-a je bila 6.65%. Zahtjev za adekvatnošću kapitala u tom trenutku je bio 8.0%. Ne zadovoljava! Dakle, HPB je bila (godinama) potkapitalizirana banka. Državno siroče, u koju država kao većinski vlasnik ne želi, ne zna, neće staviti dodatni kapital da bi banka ispunila regulatorne kapitalne zahtjeve. U tu i takvu potkapitaliziranu banku, u rujnu 2015, ulaže Nenad Bakić.
Govorimo o tome u što, kada i gdje ulaže naš investicijski mesija.

svi zuje a meda niotkud!

New Report

Close