HIMR (Imperial d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HIMR (Imperial d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

fender00

nije istinita tvrdnja da:

Od početka svih ovih privatizacijskih natječaja vrijedi pravilo da prije podnošenja obvezujuće ponude u drugom krugu mora se otkupiti ponudbenu dokumentaciju za cca. 15.000 kn. To se nije učinilo niti ovdje niti na HMST u niti jednom od dva prethodna natječaja.

u prethodnom natječaju je valamar otkupio dokumentaciju i napravio dubinsko snimanje na himr

nagađam da je ova nevažeća ponuda valamarovaZašto?
pretpostavljam je da je to bio netko od tri valjana pisma namjere u zadnjem krugu.
pošto je u prošlom natječaju napravi DD i time iskazao najozbiljniji interes
velika je vjerojatnost da je valamar među ta 3 pisma mamjere iz zadnjeg natječaja.
preko medija je i sam pejnović davao izjave da su pod pritiskom da se spusti početna cijena.
pa nisu marsovci pritiskali valjda oni koji su najzainteresiraniji.
nevažeća ponuda je još jedan u nizu pritisaka.
šteta bi bila neiskoristiti situaciju u kojoj su neki iz prvih deset uložili toliki trud i potrošili toliko novaca istina tuđih ali su novci
nebi li cijenu uokvirili gdje je danas.
ne tvrdim da je to sve povezano,biće da je slućajnost koja ovaj puta ide na štetu malih dioničara a veliku korist zainteresiranim kupcima.
nemogu mali dioničari uvijek imati sreće zar ne?
na ovoj temi sam napisao tamo negdje kada je viktorija počela sa rasprodajom i štopanjem sa prodajom paketa od 3000 kom po 193 kn da će ta ista viktorija nama skrojiti cijenu u privatizaciji
nažalost moje crne slutnje dobivaju konture.

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...



2. Od početka svih ovih privatizacijskih natječaja vrijedi pravilo da prije podnošenja obvezujuće ponude u drugom krugu mora se otkupiti ponudbenu dokumentaciju za cca. 15.000 kn. To se nije učinilo niti ovdje niti na HMST u niti jednom od dva prethodna natječaja.

Vaš link …
[/quote]

OK, imate pravo, zaboravio sam na tu jednu otkupljenu dokumentaciju u prvom natječaju.

Ipak to ne mijenja moju priču u globalu: kroz posljednja 4 natječaja na ova 2 hotela otkupljena je samo 1 dokumentacija. Sramotno, obzirom na atraktivnost subjekata privatizacije.

Što se tiče točke 4. mog prethodnog posta, smatram da je apsolutno istinita – ozbiljnom investitoru teško da bi se zavukla ovako jednostavna i banalna greška kao što je otkupljivanje dokumentacije tokom drugog kruga natječaja da je zaista bio spreman akvizirati HIMR. Naprosto, tko bi mogao biti toliko trapav? Također, da je kupac ozbiljan, vjerojatno bi se našao način da se postupak kupnje dokumentacije i izvođenja dubinskog snimanja produži na određeni rok, kao što je učinjeno u slučaju IMZV-a. Stoga i dalje držim da je riječ o zafrkanciji DUUDI-ja i posljedično cijele SDP-ove instalirane rukovodeće mašinerije.

Ne vjerujem da se radi o trapavosti.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."




čini mi se da su ovakvim ishodom najaviše razočarani oni koji nemaju još dionice(oni koji su ih prodali ili koji nisu još kupili)
jer je u sljedećem krugu vrlo izgledna prodaja pošto je već najavljeno spuštanje početne cijene a i ovo sa nevažećom ponudom je intrigantno.
ako sam u pravu vrlo brzo će pasti kota 500.
ako nisam sljedi šoping iz snova za jednu od top 5 gozbi na zse u 2015.
živi bili…

Gospon Migra jednostavno ste izgubili autoritet a trenutno uvjeravate sami sebe!
[/quote]
gospon mario autoritet nije nešto važno nit nužno dobro u životu
niti do njega držim.
to me podsjeća na predškolske i školske dane.
bitno više držim do nekih drugih moralnih vrijednosti u životu.
ali nedam se više navući na tanak led i rasprave koje vode u tom smjeru.
imate mnoštvo mojih postova na ovoj temi u zadnjih 5 godina pa pokušajte nešto izvući iz toga.
oni koji nisu sami došli do zaključka da treba kupiti himr a učinili su to i jednim dijelom redi mojih iznesenih argumenata i razmišljanja
sigurno su više ili manje zaradili.
velika j vjerojatnost da će se tako i nastaviti.
sama vaša pojava ovdje meni je dodatna potvrda.
pustimo psihološko profiliranje jer ovdje nije tema migra već himr
od vašeg kalibra očekujem i nešto konkretno vezano uz temu himr
podjelite s nama vaše analize,razmišljanja ako već nemože sa nekim brojevima neka bude opisno.

[/quote]

Moja su razmišljanja da je prodavač nesposoban i da je pitanje da li će biti sljedećeg kruga prodaje!

Još ako budu prijevremeni izbori moglo bi se u tickeru kisati i koju godinu.

Navedeni stav nije poziv na ništa nikakav K/P već moj doprinos temi kako ste tražili!

OŠ NEŠ BANGLADEŠ!

I ona će u Crobex bit će kupnje fondova

niti ja ne vjerujem u slučajnost nevažeće ponude
nema greške niti slučajnosti tamo gdje treba pokupiti bonus u stotinama mil kn.
teško da je slučajno viktorija zaboravila prodavati na razinama 600-640 pa raspalila po bid-u na 500
meni ovo izgleda kao priprema terena da nas se žedne prevede preko vode.
“ne srljajmo kao guske u magli”
da sam ja pejnović raspisao bi još jedan natječaj i unaprijed obznanio da je to zadnji u sljedećih 3-5 godina.
u međuvremenu će doći “ozbiljan novac”
pa nek njemu “filozofi” objašnjavaju da himr ne vrijedi.
u međuvremenu će himr sam zaraditi i uložiti hrpu novaca pa će ozbiljan novac imati motiva da podnese bolju ponudu,onu četveroznamenkastu
čvrsto sam u to uvjeren.
kakva brzina,žurba,hitnost = katastrofa osim za neke kojima himr ne vrijedi.
himr je više nego samostalan i netreba nikoga a pogotovo ne one kojima himr ne vrijedi.
zašto da se sile na rab kada ima još 1000 otoka u jadranu?
ako je 2014 postignut ovaj rezultat pa šta će biti u 2015 ako će biti imalo vemenski normalna?
imamo i dodatni multiplikator a to je efekt ulaganja.
nesređena situacija u grčkoj nam ide na ruke to znači više njemaca i austrijanaca a već sada su u strukturi gostiju 50 % malo se destinacija može time pohvaliti.
jaka funta će dovesti bitno više britanaca u hr a ti tek troše bez razmišljanja.
hr jadran je ako ne najveći hit u svijetu tada jedan od .
svaka žurba u ovakvoj situaciji je izazivanje katastrofe osim ako je netko predodređen da ga se počasti sa stotinama mil kn “bonusa” u što ne želim vjerovati jer si to nemožemo priuštiti više kao država pred bankrotom.
himr je guska koja nosi zlatna jaja
prestanimo se ponašati kao da su kupci u poziciji da mogu diktirati uvjete
nisu ovo predstečajuše već profitabilna tvrtka
pustimo ih da razmisle o svojim ponudama pa makar samo godinu dana,sljedi i oporavak burze koji će valorizirati ebitda 38% bi sve ostalo što ide u paketu na himr.
uvjeren sam da će se prosvjetliti i progledati.
himr je mala štamparija novaca koja svaki dan štampa novac sa potencijalom da se može pretvoriti u veliku štampariju novaca.
ne ispušta se to iz ruke po fer cijeni niti u ludilu a o prodaji ispod cijene da ni ne govorimo.
“bit će kako mora biti jer …

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Za sad je prosjek od 01.12. do danas koju lipu ispod 500 kn. Kakav cemo prosjek imat do lipnja? [emo_smijesak]

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

ma prosjek je bedastoća. tu ima veze kad netko preuzima firmu i prelazi pragove, a kod ovakve prodaje ne igra nikakvu ulogu. nek pejnović ode malo u svijet i dovede prave kupce. samo što nama ne valjaju arapi, turci i rusi ni pod razno. kinezi? bože ti pomozi. e hebi ga onda ostanu samo ovi domaći kokošari uvezani sa austrugarskim prljavim kapitalom.

who dares, wins

Na vrijednost ove dionice trenutno ima utjecaj iskljucivo to kolike su sanse da se tvrtka privatizira

Cjenovni smo raj za Austrijance

zašto hr mediji godinama potenciraju našu skupoću kada je to laž?
kome smeta turizam od kojeg svi živimo i koji je jedna od malobrojnih stvari koje funkcioniraju?

Hrvatska je najbrže rastuća svjetska turistička destinacija!

Cjenovni smo raj za Austrijance

zašto hr mediji godinama potenciraju našu skupoću kada je to laž?
kome smeta turizam od kojeg svi živimo i koji je jedna od malobrojnih stvari koje funkcioniraju?


Nije tu toliko pitanje cijene, koliko omjer uloženo/dobiveno, aka. “value for money”.
OT
Zaista ne znam, niti više puno mislim o tome hoće li biti privatizacije ili ne, ja sam odustao od ovoga kruga u Mladenovoj režiji, taj čovejk je naprosto neadekvatna osoba za to radno mjesto, namjerno ili slučajno ne znam nit me zanima.

Hotel Imperial nije prodan jer je preskup.

http://www.seebiz.eu/hotel-imperial-nije-prodan-jer-je-preskup/ar-106168/


Hotel Imperial nije prodan jer je preskup.

Ako je bila jedna obvezujuäa ponuda, koja je pala zbog nekih pravila, onda ona nije mogla biti ispod navedene cijene.

Naravno da je mogla. Vi tvrdite da je netko zelio kupiti himr a da mu je bilo skupo otkupiti ponudbenu dokumentaciju? Tako se jedino kupuju salonski auti

Na JDPL je bilo 3 ponude od koji su 2 bile ispod “navedene” cijene. Treća je bila po cijeni ali je bila uvjetovana. Pa se natječaj radio ponovo i to po nižoj cijeni?

Nemoj misliti na m2!

New Report

Close