FNVC (Finvest Corp d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska FNVC (Finvest Corp d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

znanac:

Obzirom na stanje kupnje već se unaprijed veselim !!![lol]

ehehehh , bas mi je drago , poznavajuci Vas status jednostvano nist avam drugo niti ne preostaje .
kako se ljepo veseliti neprestano .
izvini nisma mogo odoliti , bas i nije veselo [thumbsup]


e nevera ti ga i meni gurnuo..hehe..pizdo…[tongue]

fundamenti.blog.hr - vjeruj u fundamente! moj skype: markoqc5

Evo nas uskoro na startu: 520 kn[thumbsup]

Eto konsolidiranog izvješća na ZSE.
Konsolidirana dobit godine je 6 mil kuna naprama 4,1 iz nekonsolidiranog. Ostalo treba malo pogledati.

http://www.zse.hr/UserDocsImages/financ/FNVC-fin2007-1Y-NotREV-K-HR.xls

Pozdrav

svi smo mi Crobex


Evo nas uskoro na startu: 520 kn[thumbsup]

koji start čovječe, kolega znanac je lijepo ukazao/druknuo na ovu dionicu pri visinama od 670 kn…i za večinu tu je strat[lol] gric…gr..c
a i promet je strava..jedan balvan…istina kvalitetan[tongue]

fundamenti.blog.hr - vjeruj u fundamente! moj skype: markoqc5

Proizvodnja peleta opako kasni:
PELETI:
2007 3QK: Očekivani početak proizvodnje u pogonu lameliranih / lijepljenih greda i energane je studeni 2007. godine dok je početak proizvodnje peleta predviđen za siječanj 2008. godine.

2007 1Y: Početak proizvodnje u pogonu lameliranih / lijepljenih greda i energane je bio u prosincu 2007. godine dok je početak proizvodnje peleta predviđen za travnju 2008. godine.

2007 1YK: Za kolovoz 2008. predviđen je početak rada pogona drevnih peleta kap. 30.000 t sa ciljem plasmana u EU.

20 ključeva, napomenutih u komentarima uprave, obećava – ali na duži rok.
Evo jednog članka od kuće koja implementira ovu metodu (Deloitte) – s njihovih stranica:

Konzultantsko-revizorska tvrtka Deloitte organizirala je u srijedu, 21. studenoga 2007. godine, u zagrebačkom hotelu The Regent Esplanade, regionalnu konferenciju «20 ključeva i komplementarnih metoda“.
Deloitteovi konzultantski stručnjaci, viši manager Krešimir Sečak te manageri Žarko Jakovljević i Matija Habus-Korbar, iznijeli su pregled primjene rezultata metode 20 ključeva u Hrvatskoj kao i Deloitteove komplementarne metode za razvoj strategije, reorganizaciju procesa i upravljanje ljudskim potencijalom. Na konferenciji je sudjelovalo oko 120 sudionika.
Svoja iskustva predstavile su hrvatske tvrtke koje uspješno primijenjuju spomenutu metodu poboljšanja poslovanja i konkurentnosti, među kojima su tvrtke Galeb, Končar kućanski aparati, Hoteli Baška, Đuro Đaković Montaža, Holcim, Arena i Uljanik strojogradnja. Njima je ova metoda donijela smanjenje troškova, porast produktivnosti i povećanje motiviranosti zaposlenih.
Kao tvrtka s najboljim postignutim rezultatima u 2007. godini, omiški je Galeb dobio specijalno priznanje. U dvije je godine, uz pomoć Deloittea, godišnji gubitak od 8,5 milijuna kuna preokrenuo u milijunski profit.
Hoteli Baška prvo je hotelijersko poduzeće u Hrvatskoj i u svijetu koje je u svoje poslovanje implementiralo metodu 20 ključeva. Od početka primjene Programa 20 ključeva tijekom protekle 2 godine, njihov profit i profitabilnost porasli su za 20 % godišnje.
Program poboljšanja konkurentnosti hrvatskih tvrtki, u koji je uključeno 50 tvrtki, Deloitte u suradnji s Ministarstvom gospodarstva provodi već četvrtu godinu.

Metodu “20 ključeva” razvio je japanski profesor Iwao Kobayashi, a prvi put je primjenjena u kompaniji Toyota. Program obuhvaća 20 praktičnih i integriranih metoda za unaprjeđenje konkurentnosti putem poboljšanja proizvoda i usluga, njihove brže isporuke i nižih cijena.

Još iz komentara:
“…novi investicijski ciklus u segmentu turističke djelatnosti koji započinje u list. 2008. sa novim energetskim postrojenjem na obnovljive izvore energije s ciljem smanjenja troškova, te dizanja kvalitete na 4 zvjezdice. …”

Sve je to super, ali uz toliko investiranja, mislim da za dividendu neće biti mjesta.

Hebate ovo nisam jako dugo gledao, sram me priznat da sam i već zaboravio na nju, tj otpiso je za neke bolje dane ali ovo je jako jako dobroa najviše mi se sviđa što ima par zanimljivih nickova i milijon “stručnjak” koji još nisu prisutni

nije bitno dal dobis pare na racun, glavno da prikazes dobit, kuš ne!

Nisam do sada rekao svoje mišljenje:
SVAKA KUPNJA DO BV jako isplativa i povoljna![thumbsup]
Za sve koji imaju keša samo gric…gr..c!
Dionica s najboljom perspektivom i bez razno raznih STRESOVA!

Evo nam izvješća i mojeg razmišljanja.

Trenutno se dionica lošije trži zbog toga što Aureus ( sukob interesa ) mora van prije ili kasnije. Što se tiče izvještaja tvrtka je postala vrlo transparentna i redovito vidimo konsolidirane izvještaje što je osobito bitno zbog FNVC Drvar koji ima značajne prihode.Kad Aureus iziđe a treba mu cash za ulagače nema više prepreka rastu cijene.

E sad komentar samog izvješća:

Aktiva + 6.5% veća ( 4q 11.4 % veća )

Ukupni prihodi 7.4% veći ( 4q 11.4% veći )

Dobit 2006 -315.000 kuna , 2007 6.007.000 kuna

Book 781 kuna

Prosječna tržišna cijena 350-400 kuna ( 0.45 – 0.51 booka )

Citati iz izvještaja:

U promatranom razdoblju došlo je do manje promjene u vlasničkog strukturi dioničkog društva. Zbog kupnje i prodaje dionica na Zagrebačkoj burzi došlo je do povečanja dioničkog udjela u vlasništvu financijskih institucija (fondovi, banke, itd), dok je došlo do određenog pada dioničkog udjela privatnih investitora.

Dioničko društvo Finvest corp d.d. Čabar u 2007. godini ostvarilo je kumulativnu dobit od 6.007 milijuna kuna,. Uspješnom ljetnom sezonom, kako u turističkim djelatnostima tako i građevisnksim djelatnostim društva, društvo je uspiješno prevaladalo nešto slabije rezultate s početka poslovne godine, koji su nastali prije svega zbog sezonskog karaktera poslova.Treba posebno naglasiti popravljeno stanje poslovanja u povezanom društvu Finvest Drvar d.d. iz Bosne i Hercegovine, koje u 2007. godini pokazalo puno bolje rezultate poslovanja nego tjekom 2006.

U četvrtom tromjesječju 2007. godine zabilježen je rast troškova u odnosu na prethodnu godinu u iznosu od cca. 9 milijuna kuna. Istovremeno došlo je do rasta prihoda od cca. 12 milijuna kuna. Do navedenih porasta došlo je prije svega zbog velikog ulaganja u proizvodne kapacitete u području drvne branše, koja je rezultiralalo i povećanjem prihoda, kao i zapošljavanjem većeg broja djelatnika.

FinvestCorp je u 2007. g. provodio velike investicije u segmentu drvne prerade. Program lijepljenih greda započeo je sa radom u prosincu 2007. s ciljem plasmana na područje EU, dok je nova energana 9MW, koja bi toplinskom energ. opskrbljivala i potrošače mjesta Gerovo, počela s radom u listopadu 2007. Za kolovoz 2008. predviđen je početak rada pogona drevnih peleta kap. 30.000 t sa ciljem plasmana u EU. Veliki dio investicija financiran je iz zadržane dobiti društva koja iznosi 139mil. kuna. Uz ISO9001 standard društvo u travnju 2008. započinje s implementacijom dvogodišnjeg programa obuke djelatnika i povećanje učinkovitosti “20 ključeva” u surad. sa konzultantskom tvrtkom Deloitte. Orijentacija društva za 2008. je jačanje liderske pozicije u drvnom segmentu te novi investicijski ciklus u segmentu turističke djelatnosti koji započinje u list. 2008. sa novim energetskim postrojenjem na obnovljive izvore energije s ciljem smanjenja troškova, te dizanja kvalitete na 4 zvjezdice.

Iz svega navednog mislim da je fer cijena ove dionice oko 1600 kuna. Da li će to biti za mjesec,dva, ili godinu ostaje da vidimo. U svakom slučaju vrlo zdrava tvrtka sa velikim investicijama i realizacijama.

U prilogu izvještaj i tehnička analiza.

Pozdrav[thumbsup]

Da je svaka kupnja do BV isplativa i povoljna, je netočna tvrdnja. Npr. ako je firma gubitaš, pojest će i svoj book, ako se u njenom poslovanju ništa ne promijeni, te u konačnici završiti u stečaju. Ako posluje s nulom kroz godine, firma neće vrijediti više, nego manje, zbog inflacije, a eventualno bi sliku popravila revalorizacija.

FNVC ima podcijenjenu tržišnu cijenu prema knjigovodstvenoj vrijednosti, ali tu imovinu slabo oplođuje. Svakako ohrabruju velike investicije u turizam i drvnu preradu, a sada najavljuju i 20 ključeva. Sve to bi trebalo povećati povrat na imovinu, pa bi podcijenjenost prema booku izgubila smisleno uporište.

New Report

Close