Financial Times svrstao hrvatsku regiju među 10 najboljih regija za privlačenje stranih ulaganja

Naslovnica Forum Komentari članaka Financial Times svrstao hrvatsku regiju među 10 najboljih regija za privlačenje stranih ulaganja

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Prema publikaciji FIC-a “Bijela knjiga”, najteži problemi u poslovnoj klimi s kojima se suočava Hrvatska i koji otežavaju dolazak izravnih stranih ulaganja mogu se sažeti u sljedeće kategorije:
pravna nesigurnost u smislu promjena u pravnom okruženju, mijenjanje pravila, neodgovarajuća provedba propisa EU; -Korupcija u sudstvu,državnoj administraciji ect
porezne obveze (promjene poreznog zakona, neujednačena rješenja različitih razina poreznih vlasti),-reketarenje i korupcija financijske i porezne službe
parafiskalne naknade (broj dodatnih troškova koji se moraju platiti, bez jasne povezanosti s poslovanjem), -harač oficijelni i koruptivni
javna uprava i pravosuđe – trajanje sudskih postupaka, ponekad potpuno različit tretman na lokalnim razinama od nacionalne, – nerazumni rokovi sudskih procesa, velikodušnost žalbenih postupaka i korupcija
pitanja rada (krut i neodgovarajući zakon o radu) –neimanje kompetentne,lojalne,motivirane radne snage
te pristup financijskim sredstvima- sve banke su filijale a centri odlučivanja su u Beču i Budimpešti.
Tome bi se moglo dodati još niz drugih argumenata!!

Što nam više raste cijena – i što smo bolji…..to me je sve više strah , obzirom na politiku, da nas ne
prodaju Mađarima , kao regiju….za INU…

A o korupciji u Međimurju , reći ću odgovorno i kratko, da jedine probleme koje smo imali…su bili
kada su u Međimurje došli raditi – nemeđimurci ..tj. ljudi iz drugih krajeva…. ne poznajem ni jednog
a da nije pokušao mutiti, potkradati ili varati druge ….

Kakva stroga disciplina vlada ovdje najbolje pokazuje primjer oca – koji radi na parkiralištu, i koji je
savjesno zalijepio kaznu na automobil radi neplaćanja parkiranja ili prekoračenja vremena , svojoj
vlastitoj kćeri….. Čudite se ? Mi ne. On zna- da mu je radno mjesto koje čuva važnije od
kćerine kritike i sprdnje…
Po kulturi rada, mi smo najbliži sjeveru Europe, a radimo …dok se može ..dok se vidi , po danu..
kako se kaže…
Mali prosjeci plaća su zbog visokog udjela obrtništva, gdje rade cijele obitelji, pa im nije bitna isplata
plaća , nego druga korist iz obrta, a isto tako je i sa brojnim malim i srednjim poduzećima…
Velik broj blokiranih računa su , na žalost , naši Romi, koji su , kao i svaki drugi građanin dio naše statistike, a njihovo poimanje plaćanja obaveza je………. složeno./ svi su u blokadi, tako oni sami
kažu/.

Na -17 mi smo najnormalnije radili, nitko nam nije posvetio toliko prostora u medijima kao drugima…
Nije mi niti palo na pamet odgoditi niti jednu aktivnost.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

New Report

Close