Fina: U blokadi 53.416 poslovnih subjekata i 318.592 građana

Naslovnica Forum Komentari članaka Fina: U blokadi 53.416 poslovnih subjekata i 318.592 građana

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Nikom nedajte ni robu a ni usluge dok vam ne plate na predračun !

.

Nije to baš tako jednostavno.

Postoje klijenti sa kojima se radi godinama, koji su bili uredni ali su stjecajem okolnosti upali u probleme i to najčešće zbog nemogućnosti naplate svojih usluga.

Često postoje usluge za koje i neznate koliko će u konačnici koštati dok ih ne obavite, drugim riječima procijenite koliko će popravak nečega koštati, date predračun i na kraju se ispostavi da je popravak koštao više nego što ste procijenili. Koliko god unaprijed razmišljali u nekim se poslovima uvijek događaju nepredviđene stvari.

Za mnoge poslove plaćanje unaprijed je normala, ali za mnoge nije iz jednostavnog razloga što se cijena drastično može promijeniti ovisno o poslu, a ugraditi sve nepredviđene situacije u cijenu i time je drastično povećati dovodi do odbijanja kupca…

@ furia,

Nikom nedajte ni robu a ni usluge dok vam ne plate na predračun !

to ja znam iz vlastitog iskustva .
Naravno da nije jednostavno , ali to tako treba raditi da bi se preživjelo , dok institucije sistema ne poćmu raditi.

Nekoliko tvrtki mojih dužnika (pa čak i u državnom vlasništvu) mi je otišlo u stečaj.
I šta im ja mogu ?
Staviti soli na rep.

.


@ furia,

Nikom nedajte ni robu a ni usluge dok vam ne plate na predračun !

to ja znam iz vlastitog iskustva .
Naravno da nije jednostavno , ali to tako treba raditi da bi se preživjelo , dok institucije sistema ne poćmu raditi.

Nekoliko tvrtki mojih dužnika (pa čak i u državnom vlasništvu) mi je otišlo u stečaj.
I šta im ja mogu ?
Staviti soli na rep.

Sto imaju institucije sistema sa tvojom naplatom?

Jedino sto mogu napraviti institucije sistema je da tebi ogranice mgucnost rizicnih plasmana i tako smanje sistemski rizik.

Ogromna vecina kupaca, cak i u Hrvatskoj, placa racune na vrijeme. Ako netko ima puno nenaplativih racuna to znaci da nije konkurentan i da mora raditi sa losim kupcima. Na kraju krajeva, ako si konkurentan ne moras uopce raditi sa Hrvatskim kupcima.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

@ Twixer,

teorija ti je dobra.
Naslov ovog teksta je : U blokad je 53.416 poslovna subjekta…
A tek stečajevi i predstečajne nagodbe …o tome neznaš ništa ?
Zbog toga je moj savjet :
Nikom nedajte ni robu a ni usluge dok vam ne plate na predračun !
Naplata moje tvrtke 2013. je 99,07% , a nadam se da će tako biti i ove godine.
Nit je meni netko dužan , niti sam ja ikome dužan.

.

Neke banke već daju djelomični oprost dugova (za jednokratnu uplatu ili uplatu na rate)!

Mnogi hrvatski ljevičari sve više podsjećaju na golubove. Ima ih puno, ne služe ničemu, a prije nego odu sve zaseru.

New Report

Close