ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 05.05.2024. u 16:12
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ERNT
203,37
61.825
304
203,00
205,00
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

u HR nema keša, nema investitora i nema nade … tako da i kada se pojavi ovako nešto poput 320kn dividende i firmi poput ERNT (iako mi nije jasno što rade u HR) oni koji i imaju koju kunu viška su sumnjičavi i drže se podalje

Cookie Monster

@Br333

Govorim u kontekstu da je ERNT ipak prije svega dividendna dionica i nju se ulaže prvenstveno zbog izdašnih dividendi koje po meni teško da će biti od iduće godine tako izdašne kao do sada… Što ne znači da ERNT neće biti odlična kupnja npr. na 1000 kn prije iduće dividende. Samo mi se čini da je sada ipak malčice preskupa (moje mišljenje, nije nagovor na ništa)…

A zašto netko ulaže u drugi tip dionica, valjda svatko ima svoje razloge.


u HR nema keša, nema investitora i nema nade … tako da i kada se pojavi ovako nešto poput 320kn dividende i firmi poput ERNT (iako mi nije jasno što rade u HR) oni koji i imaju koju kunu viška su sumnjičavi i drže se podalje
Neki su zaglavili na niskoj cijeni HT-a(ja sam jedan od njih) i čekaju da malo poraste i prodaju pa uđu u ERNT, drugi će prvo pobrati dividendu od HT-a 6.5. izlaziti i kupovati ERNT jer ovi imaju datum do15.5. Stoga mislim da će ERNT još rasti. Koliko će padati nakon dana dividende? To ovisi i o kvartalnom izvješću no očekujem pad oko 200kn od maximuma, približno kao i svake godine. Dakle isplati se kupovati po 1600-1700.

neće uvijek biti ovako.

osim što je 6. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 18.885 skratila poziciju za daljnjih 205 kom, sada se još uključio i 8. AZ OMF 14.646 sa – 730 kom

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Pričekajmo desetak dana prije dividende. Tada će se vidjeti koliko vrijedi.

neće uvijek biti ovako.

izgleda da je našim OMF-ovim ERNT na 1600 kn preskup iako će ovdje moći dobiti i 320 kn dividende!?
zanimljivo kako im nije bio preskup DLKV na 250 kn kad su kupili odjednom desetke tisuća komada , a sad je na 26 kn? ili Ingra na 300-400 kn kad su se također trpali? ili zadnji primjer PTKM koju su nedavno dokapitalizirali po nekih 170-180 kn, a sad je na burzi 50 kn?
stravično kako su to katastrofalno pogrešne procjene mirovinaca koje ćemo debelo osjetiti na mirovinama svi koji silom prilika morati plaćati u II stup gdje spaljuju naše novce kao da su stari novinski papir! [emo_ljut]

[b]moderatori provode političku CENZURU[/b] i brišu forumaške nickove s čijim se mišljenjem ne slažu i time krše slobodu izražavanja mišljenja zajamčenu Ustavom!!!!!!!!!


izgleda da je našim OMF-ovim ERNT na 1600 kn preskup iako će ovdje moći dobiti i 320 kn dividende!?
zanimljivo kako im nije bio preskup DLKV na 250 kn kad su kupili odjednom desetke tisuća komada , a sad je na 26 kn? ili Ingra na 300-400 kn kad su se također trpali? ili zadnji primjer PTKM koju su nedavno dokapitalizirali po nekih 170-180 kn, a sad je na burzi 50 kn?
stravično kako su to katastrofalno pogrešne procjene mirovinaca koje ćemo debelo osjetiti na mirovinama svi koji silom prilika morati plaćati u II stup gdje spaljuju naše novce kao da su stari novinski papir! [emo_ljut]

slažem se apsolutno, ali eto, odgovornosti nema a plaće debelo preko 10.000

Cookie Monster


izgleda da je našim OMF-ovim ERNT na 1600 kn preskup iako će ovdje moći dobiti i 320 kn dividende!?
zanimljivo kako im nije bio preskup DLKV na 250 kn kad su kupili odjednom desetke tisuća komada , a sad je na 26 kn? ili Ingra na 300-400 kn kad su se također trpali? ili zadnji primjer PTKM koju su nedavno dokapitalizirali po nekih 170-180 kn, a sad je na burzi 50 kn?
stravično kako su to katastrofalno pogrešne procjene mirovinaca koje ćemo debelo osjetiti na mirovinama svi koji silom prilika morati plaćati u II stup gdje spaljuju naše novce kao da su stari novinski papir! [emo_ljut]

Da bi fondovi trebali biti u ovoj dionici, to je sigurno, ali bojim se da njihova ulaganja nisu zakonski dovoljno regulirana i to S NAMJEROM. Vlada se sada pokušava služiti s fondovima kao oblikom državnih subvencija što EU nije zabranila. Znači kada treba neku dokapitalizaciju napraviti, hop, ajmo fondove ugurati. To što se radi o stečajušama, nikoga ne interesira. Oni koji tu najviše gube su budući penzići od kojih 99% nema pojma niti razumiju što fondovi rade s njihovom lovom. To je obmanjivanje javnosti. Da se ovi drugi investitori ne bi bunili na što pišem, ja se svakako slažem da bi dokapitalizacija trebala biti nešto pozitivno i u osnovi to je, ali kod nas se dokapitalizacija koristi umjesto “spašavanje stečajuša”. To bi zakonski trebalo zabraniti. Prva asocijacija na dokapitalizaciju bi trebala biti investicija, a kod nas je saniranje gubitaka…

http://www.vecernji.hr/techno/ericsson-nikola-tesla-gradi-e-zid-koji-ce-u-kuci-pomagati-starijim-ljudima-930446

All money is a matter of belief

Ovdje prodaja kao da nema sutra.
Na Diokiju manji pritisak na prodaji.
Očito je sad neki trend kupovati dionice koje gomilaju gubitke, a prodavati dobitaše.
Vidim kako jedan mirovinski fond prodaje…a kupovao PTKM po 170 kn.
Ne vidim smisao katkad na ZSE.


http://www.vecernji.hr/techno/ericsson-nikola-tesla-gradi-e-zid-koji-ce-u-kuci-pomagati-starijim-ljudima-930446

ericson je firma budućnosti, samo što na žalost kotira na ZSE pa je tako kako je…stečajuše ovdje na dan znaju narasti i 100%, a ERNT na odluku o dividendi od 320 kn skoro da se i ne pomakne

moje pisanje nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica, nego osobni stav i razmišljanje

Čudan je režim trgovanja. Nakon što se skine nekoliko komada sa prodaje, nakon par sekundi postavi se novi prodajni nalog sa nižom cijenom. Dosad najgluplji način rušenja cijene koji sam vidio.
Dividendna je do 15.5 tako da ima vremena za bolji rast. Špekulacija caruje na ZSE.

neće uvijek biti ovako.

Prodavatelji očito ne očekuju nikakvu dividendu za sljedeću godinu. Financijski prihodi za 2013 su 17 milijuna, to očito neće biti moguće ponoviti kad se dividenda isplati.
Sad se postavlja pitanje kao i kod HT-a, koliko vrijedi dionica, ako prestane isplaćivati dividendu?

još ima dosta vremena do dividende. Očekujem skok do 1700 kn zadnji dan.

''Only last week I murdered a rock, injured a stone, hospitalized a brick. I'm so mean I make medicine sick!”

mislim da ce dosta kumovati i 1q izvjesce kao poticaj za ili kupnju dionice ERNT-a prije ex dividenda.

New Report

Close