ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 14.05.2024. u 05:55
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ERNT
203,18
125.766
619
203,00
205,00
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Dividenda je odlična, no pričekajmo izvješće za Q1[emo_novac] tad će opet početi ukrcavanje

sve bi ja to skinuo do 1550 pa da vidimo ove na bidu kako plaču(ali nedaju brokerčići moraju oni brk omastiti).[emo_zloban]

kad bi bio pun ko brod nebi bio ovdje!!!![emo_dolar]

EVO NAS BRZO NA 1000 KUNA.VALJDA SU LJUDI OČEKIVALI 800 KUNA DIVIDENDE I ZARADU OD 600 POSTO.KO TO JOŠ IMA RAST DOBITI OD 353 POSTO.


EVO NAS BRZO NA 1000 KUNA.VALJDA SU LJUDI OČEKIVALI 800 KUNA DIVIDENDE I ZARADU OD 600 POSTO.KO TO JOŠ IMA RAST DOBITI OD 353 POSTO.

Pa….dionica je imala rast od cca 70 %. Znam da nisu svi ušli na 900 kn, ali zašto ulagači koji su na vrijeme ušli nebi kapitalizirali dobit koja je zacijelo veća od predložene dobiti?

Oprostite, ispravak …predložene dividende.

4.10.1999 59,00 60,00 58,00 60,00 59,01 1,69 3 248 14.634,00

netko je 99. kupio 3 komada po 59 kuna. dividenda je 170. šta mislite kolika mu je zarada do sad? ovo je samo naj drastičniji primjer prem da je i povrat od 170 kn za onoga tko je kupio na 1000 vrhunska stvar. slobodno nađite slične primjere i u svijetu.

who dares, wins

Da li je tko dobio potvrdu o iplati dividende od prošle godine za ERNT?
(ovo je potrebno kod prijave poreza ako se hoće dobiti povrat uplaćenog poreza)

ja sam dobio potvrdu prije nekih 2-3 tjedna.,


Da li je tko dobio potvrdu o iplati dividende od prošle godine za ERNT?
(ovo je potrebno kod prijave poreza ako se hoće dobiti povrat uplaćenog poreza)

da, neznam točno kad je stigla kući, ali potvrda je pisana sa danom 14.01.13.

"Pokušaj je prvi korak ka neuspjehu." Homer Simpson Caveat emptor

Evo da sam sebi odgovorim… Možda će još nekom trebati…

Oni koji imaju aktiviran e-račun na skdd, imaju potvrdu u elektronskom obliku i neće im se slati poštom… Mogli su nas bar obavijestiti da je to tako, kao da ja gledam svaki dan na skdd…

Da li ima netko prognozu, kako ce ulazak Hr. u eu utjecati na cjenu dionice? ERNT do sada nije imao velik udio trzista u clanicama eu, ali pertpostavljam da ce biti zanimljiv stranim ulagacima..

..nema komentara?


Da li ima netko prognozu, kako ce ulazak Hr. u eu utjecati na cjenu dionice? ERNT do sada nije imao velik udio trzista u clanicama eu, ali pertpostavljam da ce biti zanimljiv stranim ulagacima..

neće jer ERNT već ima većinskog gazdu, a osim toga free float je za inozemne ulagače premali da bi uopće pogledali ERNT…

Sve što pišem je osobno mišljenje bez sugestija i odgovornosti, tekst je predmet diskusije !!!!!!!!!


sve bi ja to skinuo do 1550 pa da vidimo ove na bidu kako plaču(ali nedaju brokerčići moraju oni brk omastiti).[emo_zloban]

He, he, bio si u pravu. Neću sad spominjati one koji su namjeravali kupovati na cca 1300 kn.[emo_palacg]

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]


neće jer ERNT već ima većinskog gazdu, a osim toga free float je za inozemne ulagače premali da bi uopće pogledali ERNT…

A koliki je free float???
Ako je 51% premali free float onda u HR nemaju sto kupovati.

Sto se tice poslovanja, ulazak u EU nece znatnije utjecati na poslovanje. Po meni ulazak u EU moze donijeti samo pozitivne efekte na kretanje cijene dionice. Dionica je jedna od 10-15 na HR trzistu koje bi mogle biti zanimljive fondovima koji ulazu u EU dionice tj. imaju ogranicenje ulaganja u te dionice.

Obzirom na plitko HR trziste, dolazak od par milijuna EUR bi mogao probuditi prvo ove kvalitetnije dionice (tu racunam na ERNT) pa onda i one druge zbog prelijevanja svjezeg kapitala. Mozda se to vec dogadja zadnjih nekoliko tjedana.

Naravno da cijeli trend ovisi o jos mnostvu faktora pa mozda ne bude nista od cijele price vec bas suprotno [emo_naivan]

New Report

Close