ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.05.2024. u 12:27
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ERNT
207,90
71.725
345
207,00
208,00
-0,48%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Izvješće bi trebalo biti na tragu.."šveda" a što se tiće perspektive te dionice..mislim
da bi ona po svim zakonima trojstva trebala biti top..topova.
Zašto ? Pa ipak je to firma (mislim jedina u HR) u tom rangu koja NEMA za sada nikakvih aferica..repova itd..itd.Tako da se u potpunosti slažem sa Haoren-om. Moja ocijena gore, malo dolje..pa gore gore…
Naravno sve ovisi o.. nedaj bože opet nekih zaokreta za našu dragu Croatiu.

Hm, nešto danas kruže priče da sutra slijedi odlično izvješće..vidim i kupnja se pojačava..tak da svašta ovdje još može biti do d-daya..1750 bilo bi realno.. [smiley]

Poštovane kolege… s obzirom na odlično izvješće matične kompanije i ovdje možemo očekivati odlično izvješće, a to znači i rast cijene…LP

Uf,kaj ga prašimo danas,izgleda da je dosta bilo zahebancije..mislim da bi ovih dana moglo puknut i tih famoznih 1650,a onda naprijed prema 1750… [smiley]

Uglavnom "strong hold"…

Dan prije izvještaja cijena gore a promet jako dobar….očekujem i sutra slično

http://zse.hr/UserDocsImages/financ/ERNT-fin2011-1Q-NotREV-N-HR.pdf

atgr-tuho-adpl-jdgt-thnk-koei-rivp

OK izvjesce

dobit 31.9mil,
medutim smanjenje narudbi za 31%

...

Izvješće solidno, možda malo ispod nekih optimističnih očekivanja. Kvartal manje više na razini prošlogodišnjeg , a prošle godine bi bez otpisa potraživanja imali vrlo vrlo dobro izvješće, tako da nema zime. Jedini minus smanjenje narudžbi, al bit će bolje. Kad se uzme u obzir div. prinos sve skupa gotovo pa odlično.

Danas već milja kuna prometa , al se netko ponovno opako iskipava na 1630, srećom brzo je pojeden svaki put. Da nije njega vjerojatno bi danas počeli grickat otpor na 1650

Smanjenje narudžbi od 31% je ozbiljan problem!

"Only dead fish swim with the stream"

Poštovane kolege, izvješće je odlično s obzirom da nismo još uvijek izašli iz recesije, kao i zemlje u okruženju….(mislim na zemlje koje nas okružuju prema istoku, a koje su vrlo interesantno tržište za Erikson)…. Možemo samo nagađati kakovi će rezultati poslovanja biti kad se pokrene ulagački kotač. Usudio bih se predvidjeti da će se cijena ove dionice u nekakovom srednjoročnom razdoblju od 3 do 5 godina kretati na razinama od 2007. godine, odnosno 2500 do 4500 kn. LP


Smanjenje narudžbi od 31% je ozbiljan problem!

Slažem se . Ali s obzirom na odlične rezultate matične kompanije, i rast od 12% na ericssonovom tržištu, ja tu očekujem daljnji rast i djelomičnu kompenzaciju smanjenja narudžbi.

Smanjenje narudžbi u jednom kvartalu ne mora biti ozbiljan problem poštovani kolega…. to nije prehrambeni sektor pa da naručujete kruh i mlijeko… LP

New Report

Close