EIG (EIG d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska EIG (EIG d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Slazem se sa cayman006

Nitko nista nezna…
Svi se nesto boje ili se necem nadaju….zadnjih 20+ stranica samo prazna trabunjanja..
odmorite malo prstice ekipa il se strpite il pobjegnite-)po vlastitom nahođenju(ako je nekome jos uvijek poznato sto je to)

bez uvrede

[color=black][/color]Sreca je na mojoj strani.

1. PROFICIO D.D. 1.121.848 73,01 Osnovni račun
2. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 42.724 2,78 Skrb. račun
3. PBZ D.D. 34.337 2,23 Skrb. račun
4. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. ZAGREB 34.000 2,21 Skrb. račun
5. ZUBAK PAVO 10.000 0,65 Osnovni račun
6. VOLKO D.O.O. 6.747 0,44 Osnovni račun
7. HPB D.D. 5.191 0,34 Skrb. račun
8. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 4.812 0,31 Osnovni račun
9. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. ZAGREB 4.000 0,26 Skrb. račun
10. PRIMORAC MARIJAN 4.000 0,26 Osnovni račun
Ukupno: 82,50

PBZ nastavila prodavati, HPB kupovati.

Nema velikih promjena jer u petak nije bilo neke velike trgovine.
Neznam je li netko primjetio, ali CEBA je jučer ispala iz prvih 10.

Pozdrav

Luksuzne vile Istre kupile Adriatic Net

Tvrtka AIM jučer je nastavila s preslagivanjem tvrtki koje kontrolira preko Proficija d.d. što je prethodnih dana podiglo cijenu dionica EIG-a (bivša ELKA) na Zagrebačkoj burzi. EIG je obavijestio burzu da je za 25 milijuna kuna prodao stopostotni udio tvrtke Adriatic Net d.o.o. Luksuznim vilama Istre društvu kćeri Proficija. Adriatic Net je bivši vlasnik pružatelja internetskih usluga Iskona. Registriran je za savjetovanje u vezi s poslovanjem i upravljanjem te za upravljačke djelatnosti holding društava i trgovinu, a temeljni kapital mu iznosi 18,25 milijuna kuna. I prodavatelj EIG i kupac Luksuzne vile Istre su pod kontrolom fonda Proficio. Luksuzne vile Istre d.d., odnosno Proficij nekretnine kako će se ubuduće zvati, specijalizirane su za nekretnine i pružanje turističkih usluga. Proficio je jučer također objavio da je Luksuznim vilama Istre prodao vlasnički paket od 4.855 dionica ili 26,63 posto Hotela Lagune kao i čitav paket od 90,9 posto udjela u društvu Pakoštane d.d. Vrijednost transakcije iznosi 102 milijuna kuna. Luksuzne vile Istre, odnosno Proficij nekretnine, jučer su dobile povećale temeljni kapital za 100 milijuna. Proficio je vlasnik 100 posto Luksuznih vila Istre, 73 posto dionica EIG-a i 40 posto udjela Adriatic medije, vlasnika portala net.hr. Predstavnici tvrtki jučer nisu bili dostupni za komentare.

Vaš link

Sve u svemu čini se vrlo dobar poslovni potez. Proficio preslaguje, na jedno mjesto stavio firme koje imaju zajedničku djelatnost (hoteli), a EIG je dobio friški financijski kapital koji bi se mogao i te kako dobro uložiti u izvore energije ili šta već. Meni je općenito glupo da se firma bavi svim i svačim, bolje jednim pa pošteno

znam da je glupo pitanje ali sta to znaci konsolidirano izvjesce. nije za ovu temu ali samo pitam. hvala

Školovana budala je veća budala od one neškolovane


znam da je glupo pitanje ali sta to znaci konsolidirano izvjesce. nije za ovu temu ali samo pitam. hvala

To izvješće uključuje i ostale matice.

Npr. TNSA može dati nekonsolidirano izvješće u kojem se pokazuje bilanca TNSA te konsolidirano izvješće u koje su uključeneTrans.Ri. d.o.o. Rijeka, Transglob d.o.o. Ljubljana, Transmar d.o.o. Koper.
Slično je i za Varteks, Podravku itd.

Recimo Varteks je imao 1,5 milijuna dobiti u 1 Q 2007, a u konsolidiranom za 1 Q svega 2000 kuna. Znači ostale matice su “pojele” dobit.

super. puno hvala mauricije

Školovana budala je veća budala od one neškolovane

Jel netko može predvidjet u što će EIG uložit ovih 25 milja kuna koje su dobili?

Meni ova priča izgleda kao prelijevanje iz šupljega u prazno, a kao konzekvencu moglo bi imati samo loše posljedice za nas male [smiley6].

Takvo ponašanje pokazuju tvrtke (konzorciji) koji nemaju rezultate i viziju.

Nije mi baš draga situacija.[smiley10]

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.


Meni ova priča izgleda kao prelijevanje iz šupljega u prazno, a kao konzekvencu moglo bi imati samo loše posljedice za nas male [smiley6].

Takvo ponašanje pokazuju tvrtke (konzorciji) koji nemaju rezultate i viziju.

Nije mi baš draga situacija.[smiley10]


O kakvim konzekvencama pričamo? Da dionica neće ići 100% u 3 mjeseca, već će stagnirati?
Da će otići dolje 10-20%? To mi se ništa ne čini strašno, a i malo vjerovatno gledajući promete na ovim relativno visokim razinama.
Jedino gdje možemo nagrabusiti je stečaj. Ispravite me ako griješim.


Meni ova priča izgleda kao prelijevanje iz šupljega u prazno, a kao konzekvencu moglo bi imati samo loše posljedice za nas male [smiley6]. Takvo ponašanje pokazuju tvrtke (konzorciji) koji nemaju rezultate i viziju. Nije mi baš draga situacija.[smiley10]

ja sam pojavom onog naloga pogotovo nakon ovih vijesti sve više uvjeren u tu soluciju… ima toga još zašto (čitaj AIM) plus top10 i zato prodah sve da mirnije spavam (pošto nisam expert da shvatim cijelu priču do kraja)…

no ipak, ja sam na njoj već uzeo 28k a paralelno ima i drugih dionica koje možda nemaju toliki potencijal ali si sigurniji.. pa eto, prije ljeta mislim da je pametnije se preseliti se u takve…

ako se ipak pokaže prava stvar za male dioničare – svaka čast svima koji su ostali da su znali zašto ostaju

nema mi druge nego se zae..ti

New Report

Close