DKVS (Đakovština d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DKVS (Đakovština d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ma to je balkanski lonac
ne znam dal to gdje ima da se od jučer preko danas do sutra tako stvari vode
pa ako je stečaj nek je stečaj a ne da se namješta tamo nekim drugim mafijašima posao

ja znam par firmi koji bi preuzeli djakovstinu i doveli stvari tamo gdje trebaju biti

e moje narode dobro je govorio veliki poglavica tuki krivousti – Imamo Hrvatsku (u djepu)

a odgovornost je na svima u ovom slučaju i od seljaka i firme i države
svi su bili gramzivi i polakomilise se za cijenom žita od prije 2 godine kad su se pravili važni i govorili da neće prodavati žito ispod 2,20 kn po kili jer je u to vrijeme bjelosvjetski špekulantski kapital nabijao sve cijene u nebesa
kad raste onda ucjenjuju državu a kad pada onda dolaze traktorima u zagreb

gospodo moja socijalizam ste imali pa vam nije valjao sad ćete gutati g…a u novom sistemu

Postanite Eu-robovi


Drzava nije dokapitalizirala vec je otpisala dugove i zauzvrat dobila kao udjel u poduzecu.
A sto je drugo mogla dobiti.
Odavno je tu drzavala ispusila tako da ih boli briga za komad betona u Djakovu.
Glavno je da netko radnike i proizvodnju preuzme da ne placaju socijalno a to ce napraviti Pipunic kroz najam.
Sta od ovoga imaju dionicari DKVS, neznam..


Vi ste iskusan investitor.Vrijednost firme se sastoji i u ostvarenim prihodima ranijim godinama,
a to se prikazuje kroz pokazatelj p/s
Na sadašnju cijenu od 12,25kn

mcap/tržina kapitalizacija/ prema prihodima od prodaje/2008g/
MCAP =12,25Xbr.dionica=12,25X 1.053.563=12.906
prihodi od prodaje 2008. 280.725

12.906:280.725=0,046
1:0,046=21,74
Dakle, na dananju tržinu kapitalizaciju 21,74 puta veću prodaju.
U ovoj branši sve preko dva je izvrsna kupnja za uhodani posao.
Dakle,Žito kupuje posao kroz najam sa vjerovatnim ciljem da preuzme.
I po ovom važnom pokazatelju DKVS koja je i kroz ovih devet mjeseci kriznog poslovanja pokazala
veliku žilavost,s obzirom da je i pored blokade žiro-računa u prva tri kvartala potvrdila ovaj podatak.I zato je vrlo važan podatak da Žito ulazi u najam da se proizvodnja nastavi i sačuva
tržini udio,jer to je velika vrijednost DKVS.
I pored očajnih uvjeta poslovanja DKVS je i po osnovi prometa fundamentalno vrijedna barem
120 kn sa velikim potencijalom za rast.
I Žito koji u konačnici želi kupiti DKVS želi sačuvati taj tržišni udio,naravno što jeftinije.
I poduzimaju sve da dionica bude to jeftinija.I mislim da to dobro rade.Nije pošteno, ali je unosno.

Tako je..
Firma je otisla u stecaj.
Drzava ce prvo namiriti sva potrazivanja radnika i ostalih vjerovnika a banke ce prihvatiti da im se otpisu dugovi. Cupo sam da ce Hypo otpisati 200 mil kuna potrazivanja.
u isto vrijeme ce doci Pipunic i kada mu je fino drzava sa lovom obveznika sredila firmu ce od malih dionicara kupiti dionice po minimum 100 kuna po dionici.
A ako su jos na forumu ti mali dionicari onda ce dati 200 kuna. A ako je to lopina onda ce mu dati 300 kuna..

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Ovo je sad kladionica, listić s okladom na spas ili naplatu iz stečajne mase se kupuje po 12 kuna, favoriti sigurno nismo, zato je i koeficijent visok

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.


ma to je balkanski lonac
ne znam dal to gdje ima da se od jučer preko danas do sutra tako stvari vode
pa ako je stečaj nek je stečaj a ne da se namješta tamo nekim drugim mafijašima posao

ja znam par firmi koji bi preuzeli djakovstinu i doveli stvari tamo gdje trebaju biti

Hm, izgleda da je sve ovo odigrano zato da se Žito jeftino dokopa Đakovštine.
Dobro su neki zamijetili kako je sve išo glatko: radnici-uprava-banka složno pokreću stečaj, za 3 dana već se donosi odluka o pokretanju stečaja, a već dan kasnije Žito i Pipunić uzimaju cijelu Đakovštinu u zakup.
Međutim, Žito ovime neće riješiti ništa jer postoji opasnost da se sve rasproda na dražbi i da se Đakovština rasparča što Žitu sigurno nije cilj jer se može pojaviti puno manih kupaca za dijelove. Znači da Žito mora preuzeti veće udjele dionica i veća potraživanja (banka, država) da preuzme cijelu Đakovštinu.
Ovo je samo moje razmišljanje temeljem dostupnih informacija, ali previše se stvari slažu kao na koncu da ne bih posumnjao u prikriveno preuzimanje DKVS od strane Žita, uz prešutnu suglasnost države. [rolleyes]

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!


Tako je..
Firma je otisla u stecaj.
Drzava ce prvo namiriti sva potrazivanja radnika i ostalih vjerovnika a banke ce prihvatiti da im se otpisu dugovi. Cupo sam da ce Hypo otpisati 200 mil kuna potrazivanja.
u isto vrijeme ce doci Pipunic i kada mu je fino drzava sa lovom obveznika sredila firmu ce od malih dionicara kupiti dionice po minimum 100 kuna po dionici.
A ako su jos na forumu ti mali dionicari onda ce dati 200 kuna. A ako je to lopina onda ce mu dati 300 kuna..


Vi licitirate na više.Žito želi dati što manje.Ovdje se ne govori o zaradi ako si ušao na 220 kao Fima,već o potencijalnoj dobiti ako uđeš po sadanjim cijenama.
Po svim fundamentalnim pokazateljima DKVS vrijedi barem 100.
Ja sanjam 60.
Normalno,da ovo nije poziv na kupnju.
Odgovornost preuzmite sami.
Svi navedeni razlozi su razlog da ću i danas biti na kupnji.
Što udre niže kupiti ću više komada.



Tako je..
Firma je otisla u stecaj.
Drzava ce prvo namiriti sva potrazivanja radnika i ostalih vjerovnika a banke ce prihvatiti da im se otpisu dugovi. Cupo sam da ce Hypo otpisati 200 mil kuna potrazivanja.
u isto vrijeme ce doci Pipunic i kada mu je fino drzava sa lovom obveznika sredila firmu ce od malih dionicara kupiti dionice po minimum 100 kuna po dionici.
A ako su jos na forumu ti mali dionicari onda ce dati 200 kuna. A ako je to lopina onda ce mu dati 300 kuna..


Vi licitirate na više.Žito želi dati što manje.Ovdje se ne govori o zaradi ako si ušao na 220 kao Fima,već o potencijalnoj dobiti ako uđeš po sadanjim cijenama.
Po svim fundamentalnim pokazateljima DKVS vrijedi barem 100.
Ja sanjam 60.
Normalno,da ovo nije poziv na kupnju.
Odgovornost preuzmite sami.
Svi navedeni razlozi su razlog da ću i danas biti na kupnji.
Što udre niže kupiti ću više komada.
[/quote]
Teško je špekulirati o fundamentima kada nemaš konsolidirano izvješće
Na dnevniku su jučer rekli da se radi o 500mil potraživanja..ne vidim toliko u dostupnim fin. izvještajima.
Zato oprez ovdje sa davanjem ikakvih procjena jer možeš forumaše odvest na krivi put i nesvjesno ih obmanuti ako raspolažeš sa nepotpunim podacima

sijem žito raste grahorica




Tako je..
Firma je otisla u stecaj.
Drzava ce prvo namiriti sva potrazivanja radnika i ostalih vjerovnika a banke ce prihvatiti da im se otpisu dugovi. Cupo sam da ce Hypo otpisati 200 mil kuna potrazivanja.
u isto vrijeme ce doci Pipunic i kada mu je fino drzava sa lovom obveznika sredila firmu ce od malih dionicara kupiti dionice po minimum 100 kuna po dionici.
A ako su jos na forumu ti mali dionicari onda ce dati 200 kuna. A ako je to lopina onda ce mu dati 300 kuna..


Vi licitirate na više.Žito želi dati što manje.Ovdje se ne govori o zaradi ako si ušao na 220 kao Fima,već o potencijalnoj dobiti ako uđeš po sadanjim cijenama.
Po svim fundamentalnim pokazateljima DKVS vrijedi barem 100.
Ja sanjam 60.
Normalno,da ovo nije poziv na kupnju.
Odgovornost preuzmite sami.
Svi navedeni razlozi su razlog da ću i danas biti na kupnji.
Što udre niže kupiti ću više komada.
[/quote]
Teško je špekulirati o fundamentima kada nemaš konsolidirano izvješće
Na dnevniku su jučer rekli da se radi o 500mil potraživanja..ne vidim toliko u dostupnim fin. izvještajima.
Zato oprez ovdje sa davanjem ikakvih procjena jer možeš forumaše odvest na krivi put i nesvjesno ih obmanuti ako raspolažeš sa nepotpunim podacima

[/quote]
Želite reći da su potencijalno sva financijska izvjeća falsifikat.Komentiram na temelju dostupnih podataka.Ako su podaci lažni takvi su i rezultati.
Za sada su sva izvjeća DKVS u kontinuitetu logična.
Ipak ćemo imati podatak o vrijednosti firme za otprilike tri mjeseca.


Hm, izgleda da je sve ovo odigrano zato da se Žito jeftino dokopa Đakovštine.
Dobro su neki zamijetili kako je sve išo glatko: radnici-uprava-banka složno pokreću stečaj, za 3 dana već se donosi odluka o pokretanju stečaja, a već dan kasnije Žito i Pipunić uzimaju cijelu Đakovštinu u zakup.
Međutim, Žito ovime neće riješiti ništa jer postoji opasnost da se sve rasproda na dražbi i da se Đakovština rasparča što Žitu sigurno nije cilj jer se može pojaviti puno manih kupaca za dijelove. Znači da Žito mora preuzeti veće udjele dionica i veća potraživanja (banka, država) da preuzme cijelu Đakovštinu.


Ma država će Žitu dati svoj dio za 1 kn svih 30% i još će im otpisati dugove kroz program koji će uskoro biti usvojen.. to neće biti problem. Ostaje jedino pitanje banke -kako če se oni postaviti? S druge strane čini mi se da je banka ista Žitu i Đakovštini a to što su poduprli radnike u stečaju pokazuje daje sve to dogovorno odigrano u korist Žita . Banka zna da stečajem neće dobiti puno ako ide prodaja firme, ali ako ustupe svoje potraživanje Žitu uz diskont imaju odmah lovu. Radnici-ESOP ustupe svoje dionice koje ne otplaćuju Žitu ili ih ponište, Žito izlazi s javnom ponudom za preostale dionice za neku sitnu lovu- recimo 50 kn po dionici i "voila"-Žito u 2 mjeseca doalazi do 80% Đakovštine za male pare. na kraju svi sretni [lol]

moje pisanje nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica, nego osobni stav i razmišljanje


Želite reći da su potencijalno sva financijska izvjeća falsifikat.Komentiram na temelju dostupnih podataka.Ako su podaci lažni takvi su i rezultati.
Za sada su sva izvjeća DKVS u kontinuitetu logična.
Ipak ćemo imati podatak o vrijednosti firme za otprilike tri mjeseca.

Želim reći da nemaš konsolidirano, šta god to tebi značilo.
Kažem ako si tako uvjeren, super, i ja ti želim da zaradiš..još više nekim dobrim i poštenim forumašima koji su unutra.
Samo čemu uvjeravanje po cijelom forumu onda da je ovo praktički sigurna investicija..
Tovari se u miru ko ti brani..i pazi šta pišeš jer možda nisi u pravu.Koliko me sjećanje služi, ne bi ti bilo prvi puta da griješiš

sijem žito raste grahorica


Ovo je sad kladionica, listić s okladom na spas ili naplatu iz stečajne mase se kupuje po 12 kuna, favoriti sigurno nismo, zato je i koeficijent visok

Ponovo ću ponoviti.
Dioničari nisu stečajni vjerovnici i nema naplate iz stečajne mase.

AZ FONDOM DO BLAGOSTANJA




Tako je..
Firma je otisla u stecaj.
Drzava ce prvo namiriti sva potrazivanja radnika i ostalih vjerovnika a banke ce prihvatiti da im se otpisu dugovi. Cupo sam da ce Hypo otpisati 200 mil kuna potrazivanja.
u isto vrijeme ce doci Pipunic i kada mu je fino drzava sa lovom obveznika sredila firmu ce od malih dionicara kupiti dionice po minimum 100 kuna po dionici.
A ako su jos na forumu ti mali dionicari onda ce dati 200 kuna. A ako je to lopina onda ce mu dati 300 kuna..


Vi licitirate na više.Žito želi dati što manje.Ovdje se ne govori o zaradi ako si ušao na 220 kao Fima,već o potencijalnoj dobiti ako uđeš po sadanjim cijenama.
Po svim fundamentalnim pokazateljima DKVS vrijedi barem 100.
Ja sanjam 60.
Normalno,da ovo nije poziv na kupnju.
Odgovornost preuzmite sami.
Svi navedeni razlozi su razlog da ću i danas biti na kupnji.
Što udre niže kupiti ću više komada.
[/quote]
Teško je špekulirati o fundamentima kada nemaš konsolidirano izvješće
Na dnevniku su jučer rekli da se radi o 500mil potraživanja..ne vidim toliko u dostupnim fin. izvještajima.
Zato oprez ovdje sa davanjem ikakvih procjena jer možeš forumaše odvest na krivi put i nesvjesno ih obmanuti ako raspolažeš sa nepotpunim podacima

[/quote]
Danas sam pokušao utvrditi vrijednost dionice prema ostvarenim prihodima od prodaje.Prije toga sam utvrdio da se u kontinuitetu od sedam godina pojavljuju logični rezultati.Ako nešto nije
konsolidirano može samo značiti da prihodi od prodaje mogu biti samo veći,što bi moglo samo
podići tržišnu vrijednost.
pokazatelji BV i dobit su iz bilance.Ponavljam ako su lažni onda su sve bilance lažne.
A ako ne vjerujete tim izvjećima oda idite na TA i kupujte mačka u vreći.
Drugih izvora nažalost nemam.
Ponavljam,rizik kupnje ili prodaje preuzmite sami.
I danas će igra najbrži prst smjer.Ja nisam dovoljno veliki igrač da ga mogu mjenjati.

New Report

Close