DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ne znam zašto se pjeniš – je li razlog taj što je prihvaćen plan od svih strana????
To se tebi ne uklapa kai ni izjava nekog iz MINGORP-a glede situacije s lokacijskom dozvolom – štaviše ja mislim da Adria LNG ima i rješenje za građenje.

2. LNG terminal Croatia: The investment decision by the Adria LNG Consortium has been postponed to 2012; the location permit was granted and the ESIA approved by the Croatian Government in 2010; However, Croatia independently submitted the application for the FS & ESIA for LNG terminal with smaller capacity, as kind of pre-terminal for transitional period till the big LNG terminal will be built.

ODOBRENA i VELIKI TERMINAL ĆE SE IZGRADITI!
To je dovoljno čak i previše i nije problem shvatiti – kao i činjenica da bez tih papirića Plinacro NIKADA ne bi dobio novce iz WBIF-a za interkonekcijski plinovod.
I šta će im interkonekcijski plinovod tog kapaciteta ako neće graditi terminal?

I neki dan su korejci toliko zapeli za Adria LNG a sljedeći tjedan ti je u Westinu i Al-Thani.
Šta još treba….

Planiranom izgradnjom LNG terminala i Jadransko-jonskog plinovoda Hrvatska
će postati regionalni lider u pripremi, a uskoro i u realizaciji povezivanja
svih transportnih sustava na jugoistoku Europe.
Nakon izgradnje interkonektora s Mađarskom i Slovenijom nastavit ćemo povezivanje
plinskog sustava sa susjednim zemljama izgradnjom interkonektora
s BiH, Srbijom, Crnom Gorom i novog interkonektora sa Slovenijom, te time
u potpunosti osigurati stabilnu opskrbu hrvatskog tržišta plina i postati transportni
koridor od sjevera prema jugu i istoka prema zapadu.
[/quote]

Ovo zadnji pasus je iz programa HDZ-a za 2011-2015.
Valjda oni znaju šta se planira raditi u RH.
http://www.hdz.hr/static/media/attached_files/attachedfileitem/Program/program_HDZ_1.pdf

Savo može li jedno pitanje na koje bi želio potpuno iskren odgovor.
Predpostavljam da ste investitor, pa me zanima zašto pišete na forumu i gubite vrijeme umjesto da mirno ulažete u ovu dionicu i čekate bogaćenje na njoj.
Je li vaše pisanje Vama fetiš, hobi, altruizaim ili bilo što drugo…. volio bi znati čisto onako privatno
Lijepi pozdrav

burza je mjesto gdje siromašni "dolaze" loše obučeni a odlaze goli i bosi. žalosno ali istinito.


Ovo zadnji pasus je iz programa HDZ-a za 2011-2015.
Valjda oni znaju šta se planira raditi u RH.

naravno jer " "HDZ ZNA" "! a kako "znaju" pokazali su zadnjih 8 godina na vlasti! ne znam koja je od tih godina bila lošija za hrvatske građane!!!

Kad trebaš konkretan odgovor Sava je tada offline .
To i nije važno , važnije je što će napisati kad opet bude online. [cool]

A sve je počelo s Lokacijskom dozvolom za LNG terminal.
Ponavljam – nisam je ja ni pisao ni izdao – samo sam dokumentirao da je izdana.
A što se tiče politike – i jedni i drugi ili bilo tko će raditi da što prije počne gradnja.
Ne radi se tu isključivo o Diokiju.
Za Dioki je puno važnije da se od strane Vlade prihvati program kojeg je i Ježić prihvatio.
TO BI VALJDA OMOGUĆILO DA SE I DIO KREDITA ZA PVC POVUČE – ZA VEĆ OBAVLJENE RADOVE A NISU BAŠ BEZNAČAJNI!

mozda vas sava zeli ohrabriti, to je meni jedini logican odgovor. uvijek cijenim optimizam vise od pesimizma, koliko god i jedan i drugi bili nerealni. Inace, cijenim jake drzave, pa stoga predlazem da mi se oduzme od place kao i par stotina tisuca gradjana RH ( a onima u privatnom sektoru, malo nek se uzme vise od poreza). Od svega prikupljenog, nek se jezicu ponudi izlazak po nominali, visak novca nek ostane u firmi itd…nek drzava zagarantira gradjanima dobro poslovanje. Jel drzava to moze? Sto je to drzava? Jel drzava nekakav skup ljudi gdje svatko moze biti premijer i predsjednik? Hm…kakav zgodan proizvod ta "čoban demokracija" gdje je ambicija dovoljna. A kompetencije? Zelim da Čačić, Kosor i Milanovic naprave trilaterlanu turneju po zagrebačkom, splitskom, riječkom i osječkom sveučilištu i nek izaberu po 5-6 najboljih studenata, nek im ponude konferenciju za tisak i nek izjave "Ovo je buducnost hrvatske, ovo su najbolji studenti, njima kao i iskusnijim ljudima koji su se dokazali u struci, nudimo upravljanje RH, pa zaboga mi smo prosjecni, malo toga de facto znamo, red je da pustimo bolje da rade. Eh, zaboravilo smo reci da se odricemo povlastica….". Što biva u tom trenutku :-), kako je mogucce da netko iz neke stranke nudi vlast nekome tko zna a ne svom drugu-prijatelju iz stranke? Stranke su spas? Samo jedna stranka moze hrvatsku izvuci na pravi put a to je stranka znanja u koju se ne ulazi dragovoljnom prijavom vec povlacenjem podataka iz zavoda za statistiku, kao da ne znamo tko su najbolji gradjevinari u RH, biolozi, kemicari, prometni strucnjaci itd…(agronom vodi ministarstvo prometa,…to ima samo u demokraciji). politika je duznost najboljih a ne ambicija.



Ovo zadnji pasus je iz programa HDZ-a za 2011-2015.
Valjda oni znaju šta se planira raditi u RH.

naravno jer " "HDZ ZNA" "! a kako "znaju" pokazali su zadnjih 8 godina na vlasti! ne znam koja je od tih godina bila lošija za hrvatske građane!!!
[/quote]

Za što ti aludiraš to postoji tema IZBORIIII!

A program HDZ-a sam postavio samo zato što se spominje LNG terminal u kontekstu završetka do 2015. i njegove važnosti za HR kao i važnisti HR kao energetskog kordora Sjever – Jug.

Kao i izjave neimenovanog dužnosnika o činjenici da je lokacijska izdana i da će se graditi veliki LNG terminal u Omišlju.
2. LNG terminal Croatia: The investment decision by the Adria LNG Consortium has been postponed to 2012; the location permit was granted and the ESIA approved by the Croatian Government in 2010; However, Croatia independently submitted the application for the FS & ESIA for LNG terminal with smaller capacity, as kind of pre-terminal for transitional period till the big LNG terminal will be built.

Da je LNG blizu pokazuje i činjenica je je Dioki Holding AG zamjenjen s Adriaoil SPA u društvu Ćuf doo!

ĆUF, d.o.o.
Osnivači/članovi društva
DINA-Petrokemija d.d. proizvodnja, terminali i servisi, pod MBS: 080448438, upisan kod: Trgovački sud u Rijeci, OIB: 89209113164

Funkcija – član društva
ADRIAOIL S.p.A, Italija, Broj iz registra: 80021250156, Naziv registra: Poslovni registar, Nadležno tijelo: Trgovinsko, industrijsko, obrtničko, poljoprivredna komora u Milanu, OIB: 97067950468

Funkcija – član društva


Da je LNG blizu pokazuje i činjenica je je Dioki Holding AG zamjenjen s Adriaoil SPA u društvu Ćuf doo!

ĆUF, d.o.o.
Osnivači/članovi društvaDINA-Petrokemija d.d. proizvodnja, terminali i servisi, pod MBS: 080448438, upisan kod: Trgovački sud u Rijeci, OIB: 89209113164

Funkcija – član društva
ADRIAOIL S.p.A, Italija, Broj iz registra: 80021250156, Naziv registra: Poslovni registar, Nadležno tijelo: Trgovinsko, industrijsko, obrtničko, poljoprivredna komora u Milanu, OIB: 97067950468

Funkcija – član društva

iz tvog pisanja reklo bi se da radiš u DIOK…. a koje je to radno mjesto kad po čitave dane piskaraš na forumu i to ne samo danas, već godinama??! [undecid]



Da je LNG blizu pokazuje i činjenica je je Dioki Holding AG zamjenjen s Adriaoil SPA u društvu Ćuf doo!

ĆUF, d.o.o.
Osnivači/članovi društvaDINA-Petrokemija d.d. proizvodnja, terminali i servisi, pod MBS: 080448438, upisan kod: Trgovački sud u Rijeci, OIB: 89209113164

Funkcija – član društva
ADRIAOIL S.p.A, Italija, Broj iz registra: 80021250156, Naziv registra: Poslovni registar, Nadležno tijelo: Trgovinsko, industrijsko, obrtničko, poljoprivredna komora u Milanu, OIB: 97067950468

Funkcija – član društva

iz tvog pisanja reklo bi se da radiš u DIOK…. a koje je to radno mjesto kad po čitave dane piskaraš na forumu i to ne samo danas, već godinama??! [undecid]
[/quote]

Moje ili naše?


Da je LNG blizu pokazuje i činjenica je je Dioki Holding AG zamjenjen s Adriaoil SPA u društvu Ćuf doo!

ĆUF, d.o.o.
Osnivači/članovi društva
DINA-Petrokemija d.d. proizvodnja, terminali i servisi, pod MBS: 080448438, upisan kod: Trgovački sud u Rijeci, OIB: 89209113164

Funkcija – član društva
ADRIAOIL S.p.A, Italija, Broj iz registra: 80021250156, Naziv registra: Poslovni registar, Nadležno tijelo: Trgovinsko, industrijsko, obrtničko, poljoprivredna komora u Milanu, OIB: 97067950468

Funkcija – član društva

Šta god napišem JEDINICA.

LNG jedinica!
Strateški partner jedinica!
Plan restrukturiranja jedinica!
Kredit EIB-a jedinica!
Ulazak u vlasničku strukturu vjerovnika jedinica!
Odluka Vlade jedinica!
Koncesija na luku Sepen jedinica!

Ima li išta da valja?
Stečaj jedinica!

Za dobrim "konjem" se prašine diže. (bez ikakvih loših primisli)


Za dobrim "konjem" se prašine diže. (bez ikakvih loših primisli)

Prolazim gore no Dioki.
Ali unatoč svemu -čini se iz iznesenog LNG ide.
Za konzorcij je to sića a za nas je to ogroman novac.
Uz strateškog partnera, NL i još po nešto od neoperativne možemo mirno u nove pobjede!



Da je LNG blizu pokazuje i činjenica je je Dioki Holding AG zamjenjen s Adriaoil SPA u društvu Ćuf doo!

ĆUF, d.o.o.
Osnivači/članovi društva
DINA-Petrokemija d.d. proizvodnja, terminali i servisi, pod MBS: 080448438, upisan kod: Trgovački sud u Rijeci, OIB: 89209113164

Funkcija – član društva
ADRIAOIL S.p.A, Italija, Broj iz registra: 80021250156, Naziv registra: Poslovni registar, Nadležno tijelo: Trgovinsko, industrijsko, obrtničko, poljoprivredna komora u Milanu, OIB: 97067950468

Funkcija – član društva

Šta god napišem JEDINICA.

LNG jedinica!
Strateški partner jedinica!
Plan restrukturiranja jedinica!
Kredit EIB-a jedinica!
Ulazak u vlasničku strukturu vjerovnika jedinica!
Odluka Vlade jedinica!
Koncesija na luku Sepen jedinica!

Ima li išta da valja?
Stečaj jedinica!
[/quote]
…. imamo mi hdz,sdp,ns,hsls ko voli slušati bajke

…. poslovni forum je namjenjen investitorima i onima koji to žele biti

…. ljudi su popušili na dioki-u finu lovu a ti im na otvorene rane posopaš sol i očekuješ 100-ke a da
ne govorim o radnicima koji su trenutno ko čardak ni na nebu ni na zemlji

… o LNG ( ne da mi se tražiti link po netu ) … cijena zemljišta bi trebala biti 20-30 eura a to znači da
bi dioki dobija 7-10 mil eura

… strateški partner … bjelo svijetski mešetari i trgovci kupi prodaj i biži fino društvo

… kredit EIB-a ( kad bi ti bio bankar šta bi napravija ) … grčka traži kredite ima građevinskog zemljišta koliko oćeš al džaba

… investicije… sve promašaji VCM, novi list, naftni terminal…. ovo je teško tragikomedija ( dok rim gori neki se zabavljaju )

DAJ PET !!!

ima li kakav domoljub da iz nekog crnog fonda da nesto i narodu. ajde di je onaj mladen, onaj koji voli jesti kremsnite po samoboru, zasto ne izvadi iz dzepa par sto tis kn i popravi likvidnost zse pa makar i na svoju stetu. Ih, ako moze stetiti drzavi, sto ne bi mogao i sebi malo.

New Report

Close