DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Uzimati book kao glavni fundament u procjeni fer vrijednosti dionice kod diokija, dokazuje elementarno nepoznavanje situacije ili zlonamjernost. Već i ptice na grani znaju da je u book-u diokija valorizirano 3 mlrd. m2 zemljišta po 57kn./m2. Samo revalorizacijom ove stavke na realniju razinu P/B se dramatično mijenja.


Uzimati book kao glavni fundament u procjeni fer vrijednosti dionice kod diokija, dokazuje elementarno nepoznavanje situacije ili zlonamjernost. Već i ptice na grani znaju da je u book-u diokija valorizirano 3 mlrd. m2 zemljišta po 57kn./m2. Samo revalorizacijom ove stavke na realniju razinu P/B se dramatično mijenja.

mislite 3 milijarde metara kvadratnih X 57 kuna = 171 milijarda kuna

??????

možda neki drugi red veličine?

Ne sitničavi, znaš i sam da je lapsus, riječ je o 3 mil.m2. Osim toga vidim da su svi požurili prodati na 150, moš mislit.

– u posljednje vrijeme ne pratim Dioki jer neprestano generiraju gubitke – računao sam, ok, ulažu u sanaciju stanja pa će konačno krenuti gore (susjed iz Diokija mi je dosta puta rekao da se ulaskom Ježića promijenio odnos vlasnika prema Diokiju na bolje)

– kupovati dionicu kompanije koja neprestano jede svoju imovinu mi je suludo i čak da se dogodi situacija da ide LNG na Diokijevom zemljištu i da Dioki utrži jednokratno silne pare tko mi garantira da ću ja od toga dobiti nešto kao dividendu

– osobno, još uvijek vjerujem da će se u RH graditi LNG, također mislim da će to biti na Krku, ali nisam siguran da će od toga imati koristi dioničari Diokija, osim naravno najvećih, a ja baš i nemam para na bacanje, a nema niti dovoljno da mogu razgovarati sa Ježićem

– mislim da više neću kupovati dionice kompanija koje loše posluju, a da mi jedini driver bude potencijalna vrijednost zemljišta

i još nešto za kraj, raduje me svaki uspjeh hrvatskih kompanija i drago će mi biti vidjeti da Dioki počme poslovati pozitivno, a do tada ga neću kupovati

da li će tada biti 500 ili 1000 kuna, nebitno, onda ću tada ponovo pokušati procijeniti njegovu vrijednost

Banke nisu bedaste da bi trpale kredite u Dioki ako nisu sigurne u povrat.
Svi krediti su hipotekarni – dakle založen je mrtvi kapital – zemljište u vlasništvu Diokija kako na Žitnjaku tako i u Omišlju. Dok se u ovo vrijeme besparice i država muči da dođe do kredita Diokiju to nije problem, a KTE po kreditima su puno niže nego na npr trezorske zapise RH.
Sve ostale priče o kroničnom gubitašu, lošoj dionici time padaju u vodu. U onom trenutku kada se završi investicijski ciklus koracima od sedam milja prelazi se u plus. A možda s prihodima od prodaje dijela Žitnjaka i Omišlja to bude čak i prije.


Banke nisu bedaste da bi trpale kredite u Dioki ako nisu sigurne u povrat.

[lol] [lol] Nakon svih ovih sranja u svijetu s bankama ti provaljujes ovakvu izjavu.


Banke nisu bedaste da bi trpale kredite u Dioki ako nisu sigurne u povrat.
Svi krediti su hipotekarni – dakle založen je mrtvi kapital – zemljište u vlasništvu Diokija kako na Žitnjaku tako i u Omišlju. Dok se u ovo vrijeme besparice i država muči da dođe do kredita Diokiju to nije problem, a KTE po kreditima su puno niže nego na npr trezorske zapise RH.
Sve ostale priče o kroničnom gubitašu, lošoj dionici time padaju u vodu. U onom trenutku kada se završi investicijski ciklus koracima od sedam milja prelazi se u plus. A možda s prihodima od prodaje dijela Žitnjaka i Omišlja to bude čak i prije.

ja ne mogu reći da niste u pravu, čak što više nadam se i vjerujem da ste u pravu

ali, to što banke nekome daju kredite meni ne znači ništa (dobro nije baš ništa, ali to mi nije neki buy signal) , banke financiraju i RH, a sumnjam da ćemo ikad moći te kredite vratiti

ja sam jednom imao dioki, možda ću ga imati ponovo, ali ne sad

ježić ima milione i ako spuši u diokiju, opet će mu ostati za sedam života, a i puno bolje zna situaciju u diokiju


Zaprimljeno 15.07.2009. broj Z-37270/09
Zaprimljeno 31.05.2004. broj Z-20524/2004 Temeljem Sporazuma radi osiguranja novčane tražbine zasnivanjem založnog prava na nekretninama od 19. svibnja 2004. javnobilježnički solemniziranog (Ilinka Lisonek , Zagreb, Trg Hrvatskih velikana 4 ) , pod posl. br. OU-1184-1/2004 uknjižuje se založno pravo radi osiguranja tražbine založnog vjerovnika u iznosu od 10.000.000,00 EUR uvećano za ugovorenu kamatu, zateznu kamatu , sve troškove prevoda, ovjera, postupka uknjižbe , poreze i takse s pripadajućom kamatnom stopom u visini 3- tromjesečnog EURIBOR-a uvećano za 3% dekurzivno varijabilno godišnje

Tromjesečni EURIBOR trenutno je 0,743!!!!
Kreditor je HYPO ALPE-ADRIA-BANK AG KLAGENFURT, ALPEN-ADRIA-PLATZ 1 , REPUBLIKA AUSTRIA!

Usporedi to s trenutnim KTE na HR tržištu!




Uzmuvali se nešto zadnjih par dana ovi katarski šeici po primorskom kraju.
Vjerovatno zbog džamije i utakmice.

Baš me zanima da li će Mesić i Vidošević doći na utakmicu !!
[/quote]

Odakle si ovog drugog izvukao?
Kada Jandroković putuje u Qatar – nakon tekme ili….?
Je li to konačna priprema papira za nešto veliko na Krku?
[/quote]
22.04.09.
http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/katarski-seik-u-posjetu-hrvatskoj-ponudio-izgradnju-lng-terminala.html


Banke nisu bedaste da bi trpale kredite u Dioki ako nisu sigurne u povrat.
Svi krediti su hipotekarni – dakle založen je mrtvi kapital – zemljište u vlasništvu Diokija kako na Žitnjaku tako i u Omišlju. Dok se u ovo vrijeme besparice i država muči da dođe do kredita Diokiju to nije problem, a KTE po kreditima su puno niže nego na npr trezorske zapise RH.
Sve ostale priče o kroničnom gubitašu, lošoj dionici time padaju u vodu. U onom trenutku kada se završi investicijski ciklus koracima od sedam milja prelazi se u plus. A možda s prihodima od prodaje dijela Žitnjaka i Omišlja to bude čak i prije.

Rasprodavanje imovine kompanije je uvijek znak da nešto ne štima.
A pošto smo vidjeli da su u roku od četiri godine uspjeli uništiti 30% vrijednosti kompanije onda je ovo samo još jedan znak da kompanija ne može funkcionirati bez da prodajom svog vlasništva podmiruje obaveze.A kad sve prodaju šta će onda, pošto je očigledno da su nesposobni zaraditi novac poslovanjem firme.
A ne znam kako oni mogu imati hipotekarni kredit na nešto što više nije njihovo.
Što se tiče banaka i Pevec je dobivao kredite



Banke nisu bedaste da bi trpale kredite u Dioki ako nisu sigurne u povrat.
Svi krediti su hipotekarni – dakle založen je mrtvi kapital – zemljište u vlasništvu Diokija kako na Žitnjaku tako i u Omišlju. Dok se u ovo vrijeme besparice i država muči da dođe do kredita Diokiju to nije problem, a KTE po kreditima su puno niže nego na npr trezorske zapise RH.
Sve ostale priče o kroničnom gubitašu, lošoj dionici time padaju u vodu. U onom trenutku kada se završi investicijski ciklus koracima od sedam milja prelazi se u plus. A možda s prihodima od prodaje dijela Žitnjaka i Omišlja to bude čak i prije.

Rasprodavanje imovine kompanije je uvijek znak da nešto ne štima.

[/quote]

Novi list, Dinamarin, Kogeneracija i pročišćavač na žitnjaku, Polivinilski lanac na Omišlju, rekonstrukcija VCM postrojenja na Omišlju – to je rasprodaja.
Daj se sredi – pogledaj ima li tko još takve investicije u proizvodnji u HR!

New Report

Close