DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@Mcinha

Jedno je osigurati opstojnost kompanije zatvaranjem dijela proizvodnje zbog PSN-a s drugo je rezalište o čemu može odlučivati ISKLJUČIVO nova Uprava nakon što se prihvati PSN za Dioki i nakon što se nova Uprava izabere na Skupštini.

U Izvješću koje sam priložio kaže se da Etan može do Žitnjaka bez problema ukoliko se tako odluči!
To je uz malo propana taman za 50k tona Okitena!

@sava

Nažalost prijatelju, etan i okiten je završena priča. Možemo spekulirati šta bi moglo na ruševinama nekad respektabilnog petrokemijskig postrojenja nastati, ali u aktualnoj situaciji veliko ništa.

ove fore s vladom rh iz 2012 su nerealizirane i prošlost,čemu ponavljanje.
kaj se tiče čermaka, glagolska vremena su jednostavna: on nije uložio,on ne ulaže ,on će uložiti obrtna sredstva ako …slijedi poduži popis(inače,ja sam za ulog)
trenutno je jedino realno to da će preostale stare pogone izrezati za prodaju



@sava

Nažalost prijatelju, etan i okiten je završena priča. Možemo spekulirati šta bi moglo na ruševinama nekad respektabilnog petrokemijskig postrojenja nastati, ali u aktualnoj situaciji veliko ništa.

Mi smo i bez njega na nominali od 100 kuna po dionici!

Sretno Inašima u Ivaniću u spalionici Etana!

No uvijek ima AKO……




@sava

Nažalost prijatelju, etan i okiten je završena priča. Možemo spekulirati šta bi moglo na ruševinama nekad respektabilnog petrokemijskig postrojenja nastati, ali u aktualnoj situaciji veliko ništa.

Mi smo i bez njega na nominali od 100 kuna po dionici!

Sretno Inašima u Ivaniću u spalionici Etana!

No uvijek ima AKO……
[/quote]

@ SAVA opusti se

ak neće petrok.emijsko ind.ustriju imaćemo najveće OPORABU ot.pada u Južnoj europi

Uostalom to je više profit.abilno nek nekakva DINA s zastarjelom i potpuno proma.šenom tehno.logijom.

Ponekad je stara i jednostavna tehno.logija isplativija od najnovije HIGH tehno.logije u NIŠTA.

Nisam dobre volje…[emo_ljut]

Sutra ću napisati što mislim o cijeni dionoce.

Užasno me lju.ti što se Hrvati samo TAKO odriču od nečeg što može donositi veliki profit (a samo treba cijev priključiti) jer je neki Mađar ili mađaron reko da je to njima neisplativo.

Hrvatska nema toliko izvora sirovina da da novac doslovno spa.ljuje ili baca (s.meće).

Uostalom ako se ide u spašavanje Petrokemijske indus.trije u DIOKIJU onda plan mora biti cjelovit.

Što će reči prerada u Žitnjaku ima veliko mjesto u l.ancu te prerade.

Opet polovična rješenja po meni dolaze u obzir (pun mi je ku.fer toga).

ili će se plan napraviti kak bog zapoveda ili lijepo ćemo sru.šiti i DINU pa ćemo se baviti ma Krku turizmom, a u Zagrebu s.mećem i uzgoju Svi.nja na istom)

bar bu Bandić imal s čim počastiti Zimsku službu.

On Jakuševancima LOVU za zemlu, a oni njemu odojke.

Vidite TO ja zovem potpuno razrađeni poslovni plan.

Lp, mračni čarobnjak[emo_cool]

SVinja nedopuštena reć.

Kaj na to veli TUMPLA?

[b]black HuRTs[/b]

DNEVNIK TVRDI
Hrvatski LNG jača strateški položaj Slovenije!

Foto: Pixsell / Pixsell Editorial Standard

Projekt LNG terminala u Omišlju na Krku mogao bi ojačati poziciju Slovenije u strateškoj igri čiji je cilj smanjivanje ovisnosti država u srednjoj Europi o ruskom plinu, iako se sama Slovenija nalazi na trasi budućeg Gazpromovog plinovoda Južni tok, piše u četvrtak ljubljanski dnevni list ‘Dnevnik’ u svom poslovnom prilogu

700 milijuna eura ‘težak’ LNG terminal na Krku, zajedno sa LNG terminalom u Swinoujscieu (Poljska) koju bi trebala financirati Europska banka za obnovu i razvoj (EBRD), predstavlja osnovicu za uspostavu mreže plinovoda između Jadranskog i Baltičkog mora kojom bi države Višegradske skupine (Poljska, Češka, Slovačka i Mađarska) barem djelomice smanjile svoju ovisnost o ruskom plinu, ‘a posljedično i političkom utjecaju najveće države na svijetu’, navodi list.

Prema ‘Dnevniku’, projekt LNG terminala na Krku doživio je veliko ubrzanje u realizaciji upravo zato jer znači svojevrsni protuuteg Južnom toku čija je gradnja nedavno krenula.

‘To pak nije u interesu Rusije i zato ne iznenađuju informacije da LNG u Omišlju ima priličnu potporu u europskim, ali i američkim diplomatskim krugovima’, navodi list.

‘Dnevnik’ dodaje da će u tom strateškom proigravanju ključnu ulogu odigrati upravo Slovenija jer se zemljopisno nalazi na ‘sjecištu energetskih interesa’, odnosno na ‘križištu plinskog hladnog rata’.

U Sloveniji će uskoro biti odobren urbanistički plan za 60-kilometarski magistralni plinovod koji će slovenski Geoplin graditi od graničnog prijelaza s Hrvatskom Rupa/Jelšane do mjesta Kalce jugozapadno od Ljubljane. Njime će se povezati plinovodni sustavi dviju država, a taj plinovod predstavlja i najkraći put na transportnoj trasi od budućeg LNG terminala na Krku prema srednoj Europi, piše list.

Iako je Slovenija s više drugih država jugoistočne i srednje Europe uključena u ruski projekt plinovoda Južni tok (u čemu je sa Gazpromom glavni slovenski partner upravo tvrtka Geoplin), rivalstvo dvaju projekata zapravo jača stratešku ulogu Slovenije, “ključne karike” u sjecištu budućih plinskih koridora, tvrdi ljubljanski ‘Dnevnik’.

Uz to što će slovenski teritorij omogućiti kopneni kontakt plinovoda Južni tok s velikim potrošačima plina u Italiji, Slovenija će moći ‘posuditi svoju mrežu plinovoda i za koridor Sjever-Jug u koji bi bila uključena i Austrija koju trasa Južnog toka zaobilazi, zato od LNG terminala na Krku može imati koristi’, dodaje list.

‘Ključno je pitanje da li bi sama činjenica da se je Slovenija Južnim tokom još tješnje vezala na rusku interesnu sferu mogla usporiti gradnju magistralnog plinovoda Kalce-Jelšane. Moguće oklijevanje s gradnjom tog plinovoda išlo bi na ruku Rusiji, ali bi time sebi napravili medvjeđu uslugu’, navodi ‘Dnevnik’, te za to navodi više razloga.

Danas idem za Munchen (poslovno ).

Ne znam jel stignem do konoBARICE.[emo_plazi]

Uglavnom jako su mokri kolnici.

Molim da kod pješačkih prijelaza poštujete ograničenje na 40 km/h.

Lp, sada moram na put

mračni čarobnjak[emo_cool]

[b]black HuRTs[/b]

@gruba
‘To pak nije u interesu Rusije i zato ne iznenađuju informacije da LNG u Omišlju ima priličnu potporu u europskim, ali i američkim diplomatskim krugovima’, navodi list.

‘Dnevnik’ dodaje da će u tom strateškom proigravanju ključnu ulogu odigrati upravo Slovenija jer se zemljopisno nalazi na ‘sjecištu energetskih interesa’, odnosno na ‘križištu plinskog hladnog rata’.

U Sloveniji će uskoro biti odobren urbanistički plan za 60-kilometarski magistralni plinovod koji će slovenski Geoplin graditi od graničnog prijelaza s Hrvatskom Rupa/Jelšane do mjesta Kalce jugozapadno od Ljubljane. Njime će se povezati plinovodni sustavi dviju država, a taj plinovod predstavlja i najkraći put na transportnoj trasi od budućeg LNG terminala na Krku prema srednoj Europi, piše list.
————————————————————

RUPA-JELŠANE

[emo_palacg][emo_palacg]





@sava

Nažalost prijatelju, etan i okiten je završena priča. Možemo spekulirati šta bi moglo na ruševinama nekad respektabilnog petrokemijskig postrojenja nastati, ali u aktualnoj situaciji veliko ništa.

Mi smo i bez njega na nominali od 100 kuna po dionici!

Sretno Inašima u Ivaniću u spalionici Etana!

No uvijek ima AKO……
[/quote]

@ SAVA opusti se

ak neće petrok.emijsko ind.ustriju imaćemo najveće OPORABU ot.pada u Južnoj europi

Uostalom to je više profit.abilno nek nekakva DINA s zastarjelom i potpuno proma.šenom tehno.logijom.

Ponekad je stara i jednostavna tehno.logija isplativija od najnovije HIGH tehno.logije u NIŠTA.

Nisam dobre volje…[emo_ljut]

Sutra ću napisati što mislim o cijeni dionoce.

Užasno me lju.ti što se Hrvati samo TAKO odriču od nečeg što može donositi veliki profit (a samo treba cijev priključiti) jer je neki Mađar ili mađaron reko da je to njima neisplativo.

Hrvatska nema toliko izvora sirovina da da novac doslovno spa.ljuje ili baca (s.meće).

Uostalom ako se ide u spašavanje Petrokemijske indus.trije u DIOKIJU onda plan mora biti cjelovit.

Što će reči prerada u Žitnjaku ima veliko mjesto u l.ancu te prerade.

Opet polovična rješenja po meni dolaze u obzir (pun mi je ku.fer toga).

ili će se plan napraviti kak bog zapoveda ili lijepo ćemo sru.šiti i DINU pa ćemo se baviti ma Krku turizmom, a u Zagrebu s.mećem i uzgoju Svi.nja na istom)

bar bu Bandić imal s čim počastiti Zimsku službu.

On Jakuševancima LOVU za zemlu, a oni njemu odojke.

Vidite TO ja zovem potpuno razrađeni poslovni plan.

Lp, mračni čarobnjak[emo_cool]

Kaj na to veli TUMPLA?
[/quote]

Ma to je samo za OPORTUNISTU bilo namjenjeno – on stalno već 3 godine trubi rezalište za Etilen na Žitnjaku!
http://www.mzoip.hr/doc/IPPC/Tehnicko_19_07_2013_4.pdf
http://www.mzoip.hr/doc/IPPC/Tehnicko_12_08_2013_1.pdf

Iz gornjih linkova se vidi da ETANA ima sasvim dovoljno a biti će ga i više s EOR-om i Međimurjem – sasvim dovoljno za ozbiljnu Petrokemiju.
Kao što je Uprava donijela Odluku o zatvaranju tako neka druga Uprava može donijeti odluku o pokretanju proizvodnje – to su sasvim normalne i legitimne stvari.

Iako bih ja osobno više volio da se Novi Dioki uključi u business oporabe komunalnog otpada i muulja s pročišćavača – tu su ogromni potencijali glede proizvodnje biodiesela – poticaji – a blizu nam je i jedno i drugo i sirovine ima za 20-30 godina u Zagrebu za dobar kapacitet.
To je klasični business za petrokemijsku industriju i korištenje pirolitičkih metoda!

Sve više negativnih napisa i komentara u vezi predstečajnih nagodbi. Nakon one za DLKV, sada se poteže i pitanje TOZ-a…
http://www.index.hr/vijesti/clanak/i-slucaj-toz-penkale-dokazuje-da-su-predstecajne-nagodbe-zapravo–prevara-/696748.aspx
Ne bih se začudio da se još jedna oduži ili propadne…

Iako bih ja osobno više volio da se Novi Dioki uključi u business oporabe komunalnog otpada i muulja s pročišćavača – tu su ogromni potencijali glede proizvodnje biodiesela – poticaji – a blizu nam je i jedno i drugo i sirovine ima za 20-30 godina u Zagrebu za dobar kapacitet.
To je klasični business za petrokemijsku industriju i korištenje pirolitičkih metoda!

@ SAVA to se podrazumijeva.

To je najjeftiniji način da Zagreb dobije Spalionicu otpada.

Ne mislim ostavit svoj Zagreb da Bandić sve potruje.

Kada čujem da on i dalje se blamira o nekoj spalionici kod suseda u Zagrebačkoj županiji dođe mi ZLO.

Pa ko će plačat opet prevoz na drugu LOKACIJU. Ti građani Zagrebačke županije?

inače taj posao zajedno s još nekim oporabama donijeti će DIOKIJU veću zaradu nego sav onaj izvoz na račun Petrokemijskih proizvoda.

A možda spasi Zagrebačku vodu. Možda? Ak nije kasno.

U mom planu ima još nekih opraba, ali mi je drago da se ide u pravom smjeru.

inače električnu struju koju ćemo dobivati iz tako obnovljivih izvora energije ćemo lijepo prodati HEPu.

Možemo napraviti neki deal između INE, HEPA i Diokija.

Mi njima struju, oni nama Ch2CH2.

i zbrinemo INI opasni uljnji otpad, jeftino.

Lp, sad stvarno moram iči[emo_namigusa]

[b]black HuRTs[/b]


Sve više negativnih napisa i komentara u vezi predstečajnih nagodbi. Nakon one za DLKV, sada se poteže i pitanje TOZ-a…
http://www.index.hr/vijesti/clanak/i-slucaj-toz-penkale-dokazuje-da-su-predstecajne-nagodbe-zapravo–prevara-/696748.aspx
Ne bih se začudio da se još jedna oduži ili propadne…

TOMO u Dalekovodu je kriminal.

Dok se TO ne raščisti, nema kruha tamo.

Iskreno se nadam da će se dalekovod izvuči.

[b]black HuRTs[/b]

New Report

Close