DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Sava o kakvom to oni stečaju pričaju?[emo_smijesak]
http://www.seebiz.eu/murat-turel-na-celu-uprave-dina-petrokemije/ar-47538/

Turci???? – ali s qatarom iza leđa!
Osigurali su poziciju u LNG-u – Dina ima 18,57% Ćuf doo!
Ako hoće mogu pokrenuti cio sustav – čini mi se – no valjda se treba još neko vrijeme blamirati rusko – mađarska MOL pozicija u Ini!
Ne bi me začudilo da Ina izguvi poziciju i u Siriji – naravno ukoliko je pod ruskim utjecajem preko MOL-a!
Još će Dioki spašavati Inu!

Vaš link …

kada se sjetimo da smo prje manje od mjesec dana bili u bezizlaznoj situaciji!
Poslije svega ne treba se zavaravati ali ipak ima elemenata za optimizam u DINI

Aha. Bili ste u bezizlaznoj situaciji.

A tko Vas je izvukao, sposobna Uprava, “hrvatske” banke koje su Vas maksimalno zadužile ali ne zbog proizvodnje nego da dođu jeftino do nekretnina za gradnju
na lokaciji, gospodin Z?

Izvukli su Vas dobri ljudi koji su uložili svoje novce kad su Vas svi već otpisali (a koliko se sjećam ni VI baš niste bili sigurni da će ti ikad više raditi).

Ja bu dala mogao sam sad imati duplo više dionica nego što imam, a bogme i 40000 kn više na računu. Nekima je to malo, ali ja moram raditi 7 mjeseci da toliko zaradim. Stvarno se raditi u Hrvatskoj ne isplati.

I sada neki nadzorni odbor, uprava, ni ne znam kako se zovu, koji više nemaju nikakav zakonski, ni moralni legitimitet će donositi odluke tko će ući u Upravu Dine.

E, pa nulta tolerancija za gospodarski kriminal.

[emo_plazi] [emo_palacd]

[b]MRAČNI MOD[/b] [b]Do kraja godine raste samo DIOKI zbog Hrvatskih nacionalista koji su ga spasili od zatvaranja.[/b]

joj. Zaboravio sam glasnogovornike i sindikate.

Pogledajte Gredelj, tamo su se ljudi bar bunili za razliku od Vas.
Nisam vidio da ste poslali sindikaliste da im daju bar moralnu potporu.

Hebeni Hrvati, samo misle o svojoj guzici.

[emo_bijesan][emo_bijesan][emo_bijesan]

[b]MRAČNI MOD[/b] [b]Do kraja godine raste samo DIOKI zbog Hrvatskih nacionalista koji su ga spasili od zatvaranja.[/b]

Žitnjak se gasi.
Presložena je to matematika.
Kakve smo uprave imali, još je dugo i trajalo.
U situaciji, kad svaki profit dobro dođe, mi gasimo velik profit.
Instalacije postje. Obučeni ljudi, također.
Problem je sirovina.
Problem je nastao, kad se prodala INA.
Očito, dok nisu zatvorili Sanadera, za DIOKI je bilo plina.
Sad je druga priča.
Ni tada ga nije bilo dovoljno, jer se prodajom prestalo ulagati u povećanje proizvodnje.
Istovremeno, pogon za preradu etilena je dizao svoju učinkovitost.
Postigao je rezultate iznad projektiranih.
A plina nema.
Sva je roba prodana, i prije, nego je plin ušao u pogon.
To ćemo sad ugasiti.
Mašala

I kako da nam mladi stručnjaci ostanu u zemlji, a mi smo ih školovali. Svojim sredstvima.
Neškolovani ljudi na pozicijama, gladni moći i zarade, tjeraju nam mlade i ubijaju iskusne kadrove.
Neće ni njihovo sjeme dugo uživati u tom grabežu.
Easy cum, easy gone!
Ostat će nam sužanjstvo.
Nisam se nikad nadao, da će mi sudbinu krojiti Mađari.
Nemam ništa protiv njih, ali, protiv onih, koji su nas prodali njima, imam puno toga.

Gledajte Ma..đari stvarno nemaju ništa za ovo s INOM, sami smo si smjestili.
Već sam bio napisao ali neki imaju kratko pamćenje pa ću ponoviti.

Ja jako poštujem Ma..đare i njihovu Vladu, kao i ljude iz MOL-a.

Oni znaju što hoće, a to je maksimalni profit za MOL i naše (Ina) tržište.
Uzeti izvore u Siriji (znali su za njih) za malu lovu. Do tada (MOL) mislim da nije imao vlastitih izvora nafte, već je sve kupovao od Rusa.
Maksimalno se bore za svoje interese (svaka čast), ja bi volio i da se Hrvatska Vlada ugleda na njih, kao kad su izbacili OMV i poslije Ruse.

Meni najbolji prijatelj radi u INI pa imam dosta informacija, ostalo proguglati.

Vidim da Mađarska strana pokušava to prebaciti na nekakvu nacionalnu netrpeljivost. To su maštarije, ja sam recimo profesionalac i ne vidim zašto ne bi surađivao i s Klingoncem ako zna svoj posao (pa često radim s hrvatskim genijalcima kaj ne znaju ,pa nemam problema s time).

Ono što mi prijatelja smeta (a i mene) su recimo sastanci na kojima imate jednog Mađara i 20 Hrvata. I sada jer taj Mađar ne zna govoriti Hrvatski, tih 20 Hrvata mora govoriti Engleski. Mom prijatelju engleski nije problem, problem je taj zašto Mađar ne nauči Hrvatski ili neka si uzme prevoditelja.
Mi živimo u Hrvatskoj i tu treba govoriti Hrvatski. Isto da me se zaposli u Mađarskoj ili Njemačkoj potrudio bi se naučiti jezik države koja me hrani.

Vratimo se na ono što se je MOL potpisao da će uložiti i ispuniti da dobije 25%+1 dionicu INE. Dobio je onda dosta vrlo važan resor financija, tako da valjda može lakše ulagati u rafinerije.

Ugovor je ugovor i on se mora ispuniti. Znači glavno pitanje je da li su Riječka i Sisačka rafinerija zadnja riječ tehnologije proizvodnje benzina i zaštite okoliša ili nisu.

Vidim da sada neko m. duboko grlo objašnjava da im se ne isplati ulagati u naše rafinerije, zbog tržišta i onda još bezobrazno spominje OMV.
Ja ću podsjetiti da je OMV isto tako bio tada zainteresiran za INU i rafinerije, ali nije htio ponuditi tako visoku cijenu za INU jer nije znao za Siriju. Znači OMV-u su tada rafinerije itekako bile zanimljive.

Da završim s ovim prehlađenim grlom.

Da još jednom ponovim najvažniju stvar.

INA JE (25% +1) IŠLA U PRIVATIZACIJU JER SE JE TRAŽIO STRATEŠKI PARTNER DA SE OBNOVE DVIJE HRVATSKE RAFINERIJE (da Hrvati imaju gdje raditi) DA PRERAĐUJU NAFTU, KOJI HRVATSKI (INA) STRUČNJACI PRONALAZE PO CIJELOM SVIJETU I U HRVATSKOJ, U BENZINE I DIZELE ZADNJE GENERACIJE (EURO KVALITETE). KADA IMATE SVOJE REZERVE NAFTE ZA PRERADU ONDA JE PUNO LAKŠE KONKURIRATI OVIMA KOJI JE NEMAJU (mol), A TROŠKOVI RAFINERIJA SU PUNO MANJE.

ZNANJE LJUDI KOJI RADE U INI NEPROCJENJIVO.

Ovak, meni stvarno nije bilo na kraj pameti raditi probleme Hrvatskoj.
Ja ću napisati još samo 2 posta o INI na temi best buy i biti će maksimalno profesionalna.
Gosp. Linić čim se vratite s dalekoistočne turneje napisati ću Vam što bi ja napravio s Inom, a znam da će te Vi znati zaštititi INU.

Hrvatskoj Vladi- ovo pišem jer ne želim da 5.000 Hrvata ostane bez posla jer su MOLINI trošak, pa bi molio da se ne čeka dugo kao kod DIOKI-a.

Čemu i kome služi ovakav strateški partner?

S poštovanjem,

Marsovac koji je glasao za Vas

[b]MRAČNI MOD[/b] [b]Do kraja godine raste samo DIOKI zbog Hrvatskih nacionalista koji su ga spasili od zatvaranja.[/b]

Politika je, kažu, umijeće mogućeg.
Kad istjeraš 500 ljudi na burzu, znači da ne možeš puno toga.
Da se radi o poslu koji nije profitabilan, to bi imalo opravdane razloge.
Nadam se samo, da oni, koji to rade, znaju da time zabijaju zadnji čavao u lijes Žitnjaka.
Baš i da se nađe netko, tko bi naknadno zavrtio taj biznis, kad jednom ljudi odu, nema toga više.
Nisu to vještine koje možeš savladati za par dana.


joj. Zaboravio sam glasnogovornike i sindikate.

Pogledajte Gredelj, tamo su se ljudi bar bunili za razliku od Vas.
Nisam vidio da ste poslali sindikaliste da im daju bar moralnu potporu.

Hebeni Hrvati, samo misle o svojoj guzici.

[emo_bijesan][emo_bijesan][emo_bijesan]


Neki tvoji postovi su stvarno nalik onome što bi napisao marsovac koji je netom prizemljio.
Kod nas u Diokiju su problemi počeli prije nego su se naslućivali problemi u Gredelju. Iako smo tu, preko puta,nikakva podrška od njih nije stigla. I što bi ja sad trebao? Brinuti njihovu brigu? Založiti se za opće dobro? Ma nemoj, ’91 sam bio mlad i naivan pa nisam vidio neprijatelje u Zagrebu već samo preko linije.Sad nam je tako kako smo htjeli. I zato si u pravu kad veliš da brinem samo o svojoj guzici, moram tako, jer nitko drugi neće.
Pisao sam već o sindikatima i njihovom obrascu djelovanja. Bili su najsretniji u vrijeme podjele svinjskih polovica. Nedorasli su problemima koje pred njih postavlja čudovišni liberalni kapitalizam.I molim te da ih više ne ometaš stalnim prozivanjem jer su zaokupljeni izgradnjom doma sindikata. Time će postati omiljeniji u narodu nego su trenutno, upravo kao što više volimo naše biskupe nakon što su se preselili u nove biskupske dvore. NOT
Radnik, pogotovo radnik u realnom sektoru koji je na tržištu, nema zaštite. Niodkoga, pa ni od onih koji od istih ubiru članarinu da bi ih zatupali i pružali zaštitu.

Ovi Turci milijarde dolara vrte – dakle dobrodošli na Omišalj!
http://www.caliskan.com/sayfa.php?mod=SEKTORLER&catid=31
Kad se ove sličice pokledaju sve je tu jasno i jasnije.
Imaju terminale u Ceyhanu – tu se okreće oko 4% svjetske proizvodnje nafte – Kirkuk i Azerbajdžan!
Grade i neku termocentralu od 1.300MW!
http://www.horizontrading.com/WorldBranches.html

Ovo će biti mrak dionica.

Sanjao sam da ovo ide u stečaj, Čačić s novom idejom u Katar, a onaj Austrijanac je završio na Marsu, otele ga Marsovke za domaću upotrebu.

Jako sam pesimističan što se tiče budućnosti Dioki-a.

Uopće nema svjetla.

[emo_zloban]

PS Za paketić malih dioničara možemo se dogovoriti, za razliku od onog g.. lupog, dobrog (fuj), poštenog (fuj,fuj) humanitarca (marsovskog izroda) ja sam kao političar nemam savjesti ni cijene.

[emo_dolar][emo_kuna][emo_novac][emo_novac][emo_namigusa][emo_palacg]

[b]MRAČNI MOD[/b] [b]Do kraja godine raste samo DIOKI zbog Hrvatskih nacionalista koji su ga spasili od zatvaranja.[/b]

Turci misle ozbiljno, stečaj ne postoji, dionica padne, samo kod nas. Svetsko a naše[emo_smijeh]

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

New Report

Close