DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Jel ti misliš da bi tebi pajdaši sa vrha to dozvolili?

No možda nešto pročačkaš ako se odlučiš , svakako bi ti preporučio da pričakeš ipak petak ako ne sutra, onda onaj iza, no svakako je jedno sigurno da u ovoj priči neće ponestati petaka, jedino ako dođe apokalipsa, no kako stvari stoje, i nju bi naši lopovi skrenuli iz zemlje 😉

Evo link za stečajeve, naplate itd:
http://www.tszg.hr/cro/TSZG/Djelokrug-Suda/Stecaj/Strucni-clanci/Potrazivanje-radnika-u-stecajnom-postupku/Tijek-postupka-stecaja-po-prijavi-Radnika

Mada po meni laiku bi ti trebao pokrenuti neki postupak u kojem dokažeš da su ti dužni pa iza toga bi se mogao potužiti, siguran sam da bilo koji vjerovnik to sada već može a i zakonski se to trebalo napraviti


Uprava Diokija postigla dogovor s Turcima

RIJEKA » Uprava Diokija objavila je jučer na zagrebačkoj burzi da je dokumentacija za kupoprodaju tvrtke Adriaoil S.p.A. usuglašena s turskim investitorom, tvrtkom Caliskan. »U tijeku su aktivnosti vezane uz tehničku provedbu transakcije kao preduvjet za izdavanje garancije, kojom će se omogućiti plaćanje avansa potrebnog za isplatu zaostalih plaća zaposlenicima društava Dioki d.d. i Dina-Petrokemija d.d. Realizaciju transakcije predviđamo početkom sljedećeg tjedna«, stoji u priopćenju Diokija. Osim novca za isplatu plaća radnicima, ugovor s Calsikanom predviđa i pokretanje proizvodnje u pogonima Dina Petrokemije na Krku. Caliskan u Dini namjerava pokrenuti proizvodnju polietilena, i to u punom kapacitetu omišaljskog pogona od oko 9.000 tona mjesečno, do kraja listopada ove godine. (M. Gl.)

Iz današnjeg NL…

POčetak proizvodnje je posljedica preuzimanja Adriaoil SpA ali i ostalih dijelova dogovora – financijsko i vlasničko restrukturiranje!
A o tome je Dioki 29. 08. izvjestio ZSE – sve je usuglašeno!
Dakle ostaje samo tehnička provedba.

A nakon toga jasno je i da će Dioki naplatiti svoja potraživanja od Adriaoil SpA a s tim sredstvima se može pokrenuti proizvodnja na Žitnjaku!

DINA se izgleda ipak spašava i pokreće proizvodnja, a DIOKI će izgleda na kraju u stečaj….

moji postovi nisu investicijski savjeti niti poziv na kupnju ili prodaju dionica!!

ne mogu vjerovati, vjerovnici kojima vise milijuni eurau u diokiju, nikada nisu spomenuli stecaj i sutke pristaju na deal s turcima, a papci koji bi kupili 100 dionica diokija kunu jeftinije, ne prestaju zamarati forumase svojim katastroficnim glupostima.
Neka dioki ode u stecaj, nije ni bitno, zanima me samo koji je vas interees ako ne zelite dionice.
Da je toliko dobrih ljudi koji se brinu za dobrobit drugih, mi ne bi bili ovdje gdje jesmo, dakle…idete svima na zivce. Zamarate nas svojim crnjacima, a ne pomazete ni vec premorenim radnicima.

Ne, ne treba im davati ni laznu nadu, ali ne treba prikazivati stvari crnjima nego vec jesu…samo pustite da pratimo sluzbene obavijesti.
I ne nagovarajte ljude na rubu snaga na gluposti koje niste ni sami u stanju napraviti.

ovo se ne odnosi na radnike. Nadam se da ce te konacno dobiti svoj zaradjeni novac.
ni zamisliti ne mogu kako vam je, jer mene vec stomak boli samo od citanja svog ovog ..anja.
Nadam se da ce slijedeci tjedan biti konacno uspjesan, iako je vec napravljena nepopravljiva steta mnogim obiteljima.
Citam neke ..eronje tu kako pisu o turcima pogrdno i s omalovazavanjem…ma hebe se nama sto su i tko su ako su jedini koji ce nam pomoci da spasimo sto se spasiti moze. Kakvi god su, ocito su u ovom trenutku najbolji.

….da kunu jeftinije!!!! lipice su u pitanju, lipice!!
Ali ima i ona….tko na malo gleda na veliko propada.
No nije daleko ni ta slijedeća srijeda.

Samo siromašni znaju da ima i siromašnijih od njih. Bogati vide samo bogatije od sebe.

ne mogu vjerovati, vjerovnici kojima vise milijuni eurau u diokiju, nikada nisu spomenuli stecaj i sutke pristaju na deal s turcima, a papci koji bi kupili 100 dionica diokija kunu jeftinije, ne prestaju zamarati forumase svojim katastroficnim glupostima.
Neka dioki ode u stecaj, nije ni bitno, zanima me samo koji je vas interees ako ne zelite dionice.
Da je toliko dobrih ljudi koji se brinu za dobrobit drugih, mi ne bi bili ovdje gdje jesmo, dakle…idete svima na zivce. Zamarate nas svojim crnjacima, a ne pomazete ni vec premorenim radnicima.

Ne, ne treba im davati ni laznu nadu, ali ne treba prikazivati stvari crnjima nego vec jesu…samo pustite da pratimo sluzbene obavijesti.
I ne nagovarajte ljude na rubu snaga na gluposti koje niste ni sami u stanju napraviti.

ovo se ne odnosi na radnike. Nadam se da ce te konacno dobiti svoj zaradjeni novac.
ni zamisliti ne mogu kako vam je, jer mene vec stomak boli samo od citanja svog ovog ..anja.
Nadam se da ce slijedeci tjedan biti konacno uspjesan, iako je vec napravljena nepopravljiva steta mnogim obiteljima.
Citam neke ..eronje tu kako pisu o turcima pogrdno i s omalovazavanjem…ma hebe se nama sto su i tko su ako su jedini koji ce nam pomoci da spasimo sto se spasiti moze. Kakvi god su, ocito su u ovom trenutku najbolji.

Bravo,napokon netko normalan ovdje….!!Upravo tako,dosadni su vise,ni meni nije jasno šta rade ovdje,ako ne vjeruju u dioki,zasto stalno kukaju!?!"ako ne vjeruješ nemoj druge daviti..izneseš svoje mišljenje Ok i to je to aj bok…." al opet kad razmislim malo bolje to se zove hrvatski jal!

[thumbsup] [cool] [cool]

cash je cash,a sve ostalo je sex!

ne mogu vjerovati, vjerovnici kojima vise milijuni eurau u diokiju, nikada nisu spomenuli stecaj i sutke pristaju na deal s turcima, a papci koji bi kupili 100 dionica diokija kunu jeftinije, ne prestaju zamarati forumase svojim katastroficnim glupostima.
Neka dioki ode u stecaj, nije ni bitno, zanima me samo koji je vas interees ako ne zelite dionice.
Da je toliko dobrih ljudi koji se brinu za dobrobit drugih, mi ne bi bili ovdje gdje jesmo, dakle…idete svima na zivce. Zamarate nas svojim crnjacima, a ne pomazete ni vec premorenim radnicima.

Bar da kažu da svi vjerovnici imaju ovršne isprave na neoperativnoj imovini tj zemljištu!
Kako da pokrenu stečaj ako ne pokrenu ovrhu kojom je osiguran kredit????
Pa samom prodajom u ovršnom postupku cca 2 milijuna m2 zemljišta može se osigurati minimalno 100 milijuna eura!!!!
A kolika je stvarna vrijednost zemljišta može se vidjeti po cijeni LNG placa na Krku!
A Adria LNG je odbila prodati projekte za LNG terminal i jasno je da je odluka donesena za gradnju velikog LNG terminala.

Anonimno, 31.08.2012. u 11:26
@ branaa
Citam neke ..eronje tu kako pisu o turcima pogrdno i s omalovazavanjem…ma hebe se nama sto su i tko su ako su jedini koji ce nam pomoci da spasimo sto se spasiti moze. Kakvi god su, ocito su u ovom trenutku najbolji.

Ma koji sada to Turci?

Svaka čast Turcima. Njih nisu pustili u Europsku uniju zbog Grčke. Rezultat je taj da Turska sada bolje stoji nego Europska unija. Iz toga bi i Hrvati trebali nešto naučiti.

Gledajte Turci su i više nego dobrodošli, ali poturice nisu.
Domaće izdajnike i lopove nitko ne voli.

LP od ..eronje

[b]MRAČNI MOD[/b] [b]Do kraja godine raste samo DIOKI zbog Hrvatskih nacionalista koji su ga spasili od zatvaranja.[/b]


Mada po meni laiku bi ti trebao pokrenuti neki postupak u kojem dokažeš da su ti dužni pa iza toga bi se mogao potužiti, siguran sam da bilo koji vjerovnik to sada već može a i zakonski se to trebalo napraviti

Vjerovnici ne žele pokretati stečaj jer trebaju platiti određene pristojbe, ako se ne varam 10 tisuća kuna ili slično. Tu nije riječ o toliko velikom iznosu, koliko o dugotrajnosti postupka i velikim diskontima na potraživanja.

S druge strane, kada radnici pokreću prijedlog, oslobođeni su pristojbi, a jedini dokument koji im treba je obračun plaće. To je dovoljan dokaz.

NO, u Diokiju radnike muljaju oko toga otkako je zaustavljena proizvodnja. Nitko od njih ne želi sahraniti Dioki, a s druge strane ovako kalkulariju da će dobiti minimalce i za ono vrijeme kada Dioki nije radio.



Mada po meni laiku bi ti trebao pokrenuti neki postupak u kojem dokažeš da su ti dužni pa iza toga bi se mogao potužiti, siguran sam da bilo koji vjerovnik to sada već može a i zakonski se to trebalo napraviti

Vjerovnici ne žele pokretati stečaj jer trebaju platiti određene pristojbe, ako se ne varam 10 tisuća kuna ili slično. Tu nije riječ o toliko velikom iznosu, koliko o dugotrajnosti postupka i velikim diskontima na potraživanja.

S druge strane, kada radnici pokreću prijedlog, oslobođeni su pristojbi, a jedini dokument koji im treba je obračun plaće. To je dovoljan dokaz.

NO, u Diokiju radnike muljaju oko toga otkako je zaustavljena proizvodnja. Nitko od njih ne želi sahraniti Dioki, a s druge strane ovako kalkulariju da će dobiti minimalce i za ono vrijeme kada Dioki nije radio.
[/quote]

Navodno su odresci za plaće pojedinih radnika bile predmet trgovine, a onda se s tim odrescima vršila ovrha na trezorskim dionicama?
Jesli li što čuo o tome????


sava, 31.08.2012. u 12:31
@ branaa
Citam neke ..eronje tu kako pisu o turcima pogrdno i s omalovazavanjem…ma hebe se nama sto su i tko su ako su jedini koji ce nam pomoci da spasimo sto se spasiti moze. Kakvi god su, ocito su u ovom trenutku najbolji.

Ma koji sada to Turci?

[/quote]

Iza turskih energetskih i petrokemijskih kompanija je uglavnom SOCAR iliti azerbajdžanska nafta i plin!
A zašto Caliskan – pa tako je najjednostavnije dobiti odobrenje za preuzimanje od europskih regulatora!
Nema koncentracije!

eto…….danas je: "…..početak slijedećeg tjedna!" [smiley]

Samo siromašni znaju da ima i siromašnijih od njih. Bogati vide samo bogatije od sebe.

znači čeka se srijeda.. [undecid]


znači čeka se srijeda.. [undecid]

da…a nakon toga sljedeći ponedjeljak…pa opet srijeda [thumbsup]

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica, samo izraženo mišljenje koje se može mijenjati

izgleda da banka ne dijeli stav forumaša o spasu DIOKi-a?? [rolleyes]

http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/bFudhCP5Gbk80yUKQy5bbg==.pdf

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica, samo izraženo mišljenje koje se može mijenjati

New Report

Close