DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

slušajući caymana (moram ga uvažavat[smiley2] ovdje), razmišljao sam da li danas ili sutra u dokup i odlučio sutra.

ja čekam na 500kn.

Cijeli dan nisam zano kakva je situacija i sad vidim što je, malo je zaboljelo, ali samo MALO. Ostvareni prinos ne bi trebao biti jedini kriterij trgovanja već kako se to čini. Ja ne želim umrijeti kao mešetar [smiley2]
Cajman, ti ovdje imaš autoritet i ja ti ga ne želim ugrožavati, ali mi se ne sviđa kako razmišljaš i djeluješ.
Možda je u redu ponekad zasurfati, al stalno kenjat kupi-prodaj mislim da se time bave istinski looseri bez obzira koliko zarađivali.
Čudi me Posejdone da se klanjaš Caymanu, ti fakat imaš i glavu i srce i ne kužim stvar…[smiley12]

500 ili 600 spreman sam ko napeta puška jer ako opet krene ‘ko zna kad će opet dolje…[smiley2]

Više nego očito , da su danas mnoge “maske” pale.Tko imalo prati ovu temu , zna na koga se to odnosi.


Cijeli dan nisam zano kakva je situacija i sad vidim što je, malo je zaboljelo, ali samo MALO. Ostvareni prinos ne bi trebao biti jedini kriterij trgovanja već kako se to čini. Ja ne želim umrijeti kao mešetar [smiley2]
Cajman, ti ovdje imaš autoritet i ja ti ga ne želim ugrožavati, ali mi se ne sviđa kako razmišljaš i djeluješ.
Možda je u redu ponekad zasurfati, al stalno kenjat kupi-prodaj mislim da se time bave istinski looseri bez obzira koliko zarađivali.
Čudi me Posejdone da se klanjaš Caymanu, ti fakat imaš i glavu i srce i ne kužim stvar…[smiley12]

Potpuno si me pogrešno prosudio. Ja nikad nisam rekao kupi ili prodaj. mi ovdje pišemo o dionicama, i vjeruj, nisam prodao ni jednu jedinu dionicu niti to planiram jer su mi targeti puno viši. Samo sam pisao da ne volim takvo pumpanje cijene kao što se dogodilo ovih dana. Moglo je sve fino polako rasti i bili bismo negdje na 500 i kusur kuna s tendencijom rasta. Problem je u pohlepi većih igrača koji su nabili cijenu, mnogi izašli iz dioki-a iskoristivši posjet mesića omišlju i priče o lng-u i sad se sve to vraća jer nema dionice koja bi mogla ovoliko rasti uz podršku na svakoj cijeni. vidi se po nalozima da će cijena pasti, ja to ne priželjkujem ali to je realnost. Ja nisam mešetar jer sam u dioki-u od 90 kuna (btw, sumnjam da bi ti toliko dugo izdržao – priznaj da bi prodao već na 200-250 kuna, e pa ja nisam) i planiram izaći za par godina. sve svoje dionice imam već dugo, dobro ih poznajem i tako je bilo lako predvidjeti ovaj pad danas. Nema brze zarade niti ima love preko noći, a ako ih ima – ja nisam imao sreće da to okusim. zato me nemoj optuživati da nemam srca i pameti jer prije da nemam pameti nego srca. Lijepo je što si optimist pa misliš da ja imam autoritet igdje, no istina je da ne može ovaj forum utjecati na cijenu dioki-a jer tu je bezglava masa koja je napravila par blokada prema gore i moguće da će isto to napraviti prema dolje, ali to nema veze s ovim pisanjem. A ti naravno i dalje možeš imati svoje mišljenje, ali znaj da ja prodao dionice nisam, nego samo čekam jeftiniji dokup. Ako ga ne bude, opet super.

cayman:

OPORTUNIST, 16.10.2007. u 17:08
Potpuno si me pogrešno prosudio. Ja nikad nisam rekao kupi ili prodaj. mi ovdje pišemo o dionicama, i vjeruj, nisam prodao ni jednu jedinu dionicu niti to planiram jer su mi targeti puno viši. Samo sam pisao da ne volim takvo pumpanje cijene kao što se dogodilo ovih dana. Moglo je sve fino polako rasti i bili bismo negdje na 500 i kusur kuna s tendencijom rasta. Problem je u pohlepi većih igrača koji su nabili cijenu, mnogi izašli iz dioki-a iskoristivši posjet mesića omišlju i priče o lng-u i sad se sve to vraća jer nema dionice koja bi mogla ovoliko rasti uz podršku na svakoj cijeni. vidi se po nalozima da će cijena pasti, ja to ne priželjkujem ali to je realnost. Ja nisam mešetar jer sam u dioki-u od 90 kuna (btw, sumnjam da bi ti toliko dugo izdržao – priznaj da bi prodao već na 200-250 kuna, e pa ja nisam) i planiram izaći za par godina. sve svoje dionice imam već dugo, dobro ih poznajem i tako je bilo lako predvidjeti ovaj pad danas. Nema brze zarade niti ima love preko noći, a ako ih ima – ja nisam imao sreće da to okusim. zato me nemoj optuživati da nemam srca i pameti jer prije da nemam pameti nego srca. Lijepo je što si optimist pa misliš da ja imam autoritet igdje, no istina je da ne može ovaj forum utjecati na cijenu dioki-a jer tu je bezglava masa koja je napravila par blokada prema gore i moguće da će isto to napraviti prema dolje, ali to nema veze s ovim pisanjem. A ti naravno i dalje možeš imati svoje mišljenje, ali znaj da ja prodao dionice nisam, nego samo čekam jeftiniji dokup. Ako ga ne bude, opet super.

Eh, koliko tu ima “iskrenosti”, prosudite sami!!!

Ja nisam mešetar jer sam u dioki-u od 90 kuna (btw, sumnjam da bi ti toliko dugo izdržao – priznaj da bi prodao već na 200-250 kuna, e pa ja nisam) i planiram izaći za par godina. sve svoje dionice imam već dugo, dobro ih poznajem i tako je bilo lako predvidjeti ovaj pad danas.

Kako se stalno pozivaš na ulazak u Dioki po 90kn molio bih te da navedeš datum ulaska.
Ja sam u Diokiju od 8.9.2004. kada sam kupio prve Dionice po 70kn!
Dugo sam u dionici i pratio sam kupnju i prodaju, pa mi nije jasno kako mi je “pobjegla” ta kupovina po 90kn.

ne očekujem da mi netko tko se nazvao oportunistom vjeruje, a niti se planiram nekome opravdavati jer ja uvijek objektivno pišem i predviđam što će se dogoditi. evo dogodilo se što sam predvidio a i dalje će se događati isto tako jer ja nisam podložan utjecajima niti se bavim ovime da bih zaradio jer mi ne treba više od 50 kuna dnevno.


Cijeli dan nisam zano kakva je situacija i sad vidim što je, malo je zaboljelo, ali samo MALO. Ostvareni prinos ne bi trebao biti jedini kriterij trgovanja već kako se to čini. Ja ne želim umrijeti kao mešetar [smiley2] Cajman, ti ovdje imaš autoritet i ja ti ga ne želim ugrožavati, ali mi se ne sviđa kako razmišljaš i djeluješ. Možda je u redu ponekad zasurfati, al stalno kenjat kupi-prodaj mislim da se time bave istinski looseri bez obzira koliko zarađivali. Čudi me Posejdone da se klanjaš Caymanu, ti fakat imaš i glavu i srce i ne kužim stvar…[smiley12]

Tko će ga znati?
Možda Kajman i ja imamo jednu duša i dva tila…..[smiley2][smiley2][smiley2]

La vita e bella!

malo se pravimo ko da smo s marsa pali…svako malo na zse poneka kvalitetna dionica (i to uglavnom ove osrednje likvidne) naprave skokoviti rast…ne znam čemu čuđenje…to je normalno za dionicu tipa dioki…uostalom svaki rast cijene diokija u zadnjih par godina je bio u valovima kao i sa masom sličnih dionica

sorry, ali ja i dalje mislim da je tu samo riječ o shortanju i ničem drugom..i neka vam..i to je vještina, samo ja znam da nikada nisam profitirao od tih dnevnih ulzaka i izlazaka jer sam uvijek ostao kratak i da su mi najbolje prilike tako i propale


ne očekujem da mi netko tko se nazvao oportunistom vjeruje, a niti se planiram nekome opravdavati jer ja uvijek objektivno pišem i predviđam što će se dogoditi. evo dogodilo se što sam predvidio a i dalje će se događati isto tako jer ja nisam podložan utjecajima niti se bavim ovime da bih zaradio jer mi ne treba više od 50 kuna dnevno.

samo Vi kolega pišite o DIOKI-u, imate moju a nadam se i mnogih drugih podršku a
moram priznati da ovo djeluje malo mistično:
”ja nisam podložan utjecajima niti se bavim ovime da bih zaradio jer mi ne treba više od 50 kuna dnevno”

možda bi bilo zanimljivo upoznati caymana – iznenađenje

dakle da rezimiramo: dioki je dionica puna potencijala, još ako bude LNG u omišlju bit će para, ali ovakvo bolesno pumpanje prema gore nikome ne koristi jer se uvijek onda prikače neiskusni ulagači – paničari koji će nam rušiti cijenu, tj. već ju ruše, a nastavit će i idućih dana malo gore, malo dolje. treba vidjeti kolika je trenutno realna cijena, a to ćemo vidjeti nakon 10tak dana kad se cijena normalizira. Možda luđaci – drukeri opet napumpaju prema gore, a možda paničari stisnu prema dolje. U svakom slučaju, ove cijene treba opravdati i, ma koliko me vi mrzili zbog toga što pišem sada malo kritički, to dugoročno nije dobro. Vi mislite što hoćete, ali nema te dionice koja ovakav pritisak može izdržati, a ako dioki bude takva, onda vama i meni svaka čast na izboru dionice. p/e je preko 5000, što je koma, ali očekivanja su ogromna i vjerojatno je zato tako visok omjer, no budimo realni, 60% prinosa u par dana nije normalna pojava, prije je normalno imati 60% u godinu dana. Zato je ovo i dalje meni dugoročna dionica, a ovo je već bilo viđeno na rastu od 270 do 520 kuna u proljeće. Znači, nema sumnje da ćemo opet gore, ali ne može to sve tako kako bi svi mi htjeli.

Mnogi se pitaju kuda će cijena dalje, jelda?
E pa evo malo povijesnih podataka (TA) koji sami za sebe ništa ne govore, ali u rukama pravog analitičara pomažu u analizi.
Lijepo ravnala i kalkulatore u ručice pa da vidimo do čega smo došli….

Možda nas skora budućnost demantira…. a možda i ne.
Želim vam ugodnu analizu, a ovo je moj mali doprinos.

La vita e bella!

ja ovo nis ne kuzim..[smiley2]

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

New Report

Close