DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Pozdravljam sve prisutne !

Nisam ni ja mogao više gledati ovu nepravdu, čitam forum zadnje 2-3 god i eto, konačno i mene ovdje, nažalost javljam se od kuće jer kao i drugi forumaši posla više nemam, jad, tuga i napušteni pogoni 🙁 , 50 godina se gradilo a u 3 sve uništilo !
Nažalost osuđeni smo na piskaranje po forumu jer nam je to izgleda jedino i preostalo, da posla drugdje ima, još bi čovjek i pregrmio ovaj Dioki, nažalost Diokija ima na stotine a mi jadnici i dalje se budemo tu dopisivali dok ne dođe novi Matija Gubec i ne povede nas protiv ovog kapitalizma!

Stvari oko Diokija su jasne, odavno se znalo kuda to ide i kojim smjerom, računi se nisu plaćali, troškovi su se nagomilavali, podizali su se bezvezni krediti za propale projekte koji su jako dobro se zna i po par puta pretplaćeni, u firmi su preko poznatih ulazile prijateljske firme, krali su iskreno svi koji su to mogli – da ne pišem imena, mislim da su to javne tajne ko je šta radio, no pričalo se kao što je neko napisao malo gore u jednom postu – šuti glavno da plaća kapa!

Dakle svi su pomalo krivi, no radnici ovi danas koji traže samo ono što je njihovo najmanje, tako to uvijek biva nažalost.

Proizvodnja se tu više neće pokretati i to se znalo još prije godinu dana kad su se prvi pogoni počeli zatvarati, da se je isplatilo onda se nikad ne bi ni zatvorili, cijela stvar proizlazi što se proizvodnja isplati samo ako je Dioki na nuli jer može raditi za sebe ali ne i za vraćanje kredita i dugova koji su dosegli i dvije milijarde a upitno je ustvari koliko, tu su bili isklučivo interesi pojedinaca i nažalost to je to…

Da se 2% Savinih konstatacija ostvari, sutra bi dionica poletila za 20% ali nažalost mi smo na balkanu gdje je izgleda onaj san o 200 bogatih uspio , neko je rekao da je ovo test za vladu, problem je što se izgleda na testovima ne pada jer da sam ja pao na testu, mene bi smjenili, da sam po magli vozio 30km/h i nekog ubio, uzeli bi mi vozačku, platio bi kaznu i sjedio bi u mađarskoj sa mesarom i kobasičarem slj 5 god u prostoriji 3×3 , zakon ne vrijedi za sve i zato nam i oni sami govore što i kako da radimo, prema tome, nažalost čekat ćemo svog Matiju Gubca i nadati se da će doći što prije.

Ugodan produženi vikend svim Diokijevcima i Dinašima i do slušanja !

Iz sinocnjeg Dnevnika 3…http://www.hrt.hr/index.php?id=enz&tx_ttnews%5Bcat%5D=377&cHash=e289e8e05b.

Tanja kaze za Dioki…Car je gol…dugavanja preko 1.6 mil kuna + 10 mil eura za place radnika…Dogovor sa vjerovnicima nije uspio…samo banaka je 13 s kojima se dogovaralo…Drzava nije poslodavac i nece radnicima isplacivat place…Koncept ulaska strateskog partnera je otvorena opcija ali realno su vrlo male sanse….

Djeluje kao da peru ruke od svega a sami su zakuhali kasu…

Pozdrav

svi smo mi Crobex



Čačić je potpuno pomahnitao čovjek. U svakoj normalno državi bi došlo po njega osoblje sa košuljom koja se veže na leđima.
,,,,,,,,,,

Ja vjerujem da Dioki da je stabilno poslovao ovu godinu da bi teško napravio nulu, ali ministar mora jasno poduprijeti svoja mišljenja sa brojevima. Možda se stvarno ne isplati vući taj Etan iz Molvi u Zagreb, ali to treba javno sa brojkama iznesti.


Vaš link

oko 60k tona etana.
[/quote]

Količine su za nešto više od 4 mjeseca pa se količine iz studije trebaju množiti s 2,8 da bi se svele na 1 godinu!




Čačić je potpuno pomahnitao čovjek. U svakoj normalno državi bi došlo po njega osoblje sa košuljom koja se veže na leđima.
,,,,,,,,,,

Ja vjerujem da Dioki da je stabilno poslovao ovu godinu da bi teško napravio nulu, ali ministar mora jasno poduprijeti svoja mišljenja sa brojevima. Možda se stvarno ne isplati vući taj Etan iz Molvi u Zagreb, ali to treba javno sa brojkama iznesti.


Vaš link

oko 60k tona etana.
[/quote]

Količine su za nešto više od 4 mjeseca pa se količine iz studije trebaju množiti s 2,8 da bi se svele na 1 godinu!

[/quote]

Vaš link

Probajte shvatiti da sam ja manje opterećen padom gospodarstva, a više me brine kako zamijeniti uvoz energenata domaćom proizvodnjom”, ističe. “Imamo dovoljno vode i plina da ne bismo trebali ništa uvozit
Vaš link

Iz ovoga se jasno vidi što želi Linić, a to je sve na tragu i ovoga
Vaš link

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima




Čačić je potpuno pomahnitao čovjek. U svakoj normalno državi bi došlo po njega osoblje sa košuljom koja se veže na leđima.
,,,,,,,,,,

Ja vjerujem da Dioki da je stabilno poslovao ovu godinu da bi teško napravio nulu, ali ministar mora jasno poduprijeti svoja mišljenja sa brojevima. Možda se stvarno ne isplati vući taj Etan iz Molvi u Zagreb, ali to treba javno sa brojkama iznesti.


Vaš link

oko 60k tona etana.
[/quote]

Količine su za nešto više od 4 mjeseca pa se količine iz studije trebaju množiti s 2,8 da bi se svele na 1 godinu!

[/quote]

Dosadan si Savo, dosadni su tvoji spamirajući postovi. napravi uslugu sebi i od svog mizernog života napravi vrijednu stvari, isprintaj te brojeve i odi ih javno prikazat, na dnevnik, latinicu, misli 21 stoljeća, vladu, sabor. To šta ti ovdje spamuješ svakodnevno za 50 ljudi koji su ovdje na forumu ti je potpuno beskorisno i bezvrijedno. Iskreno, mislim da jedno pola godine nisam pročitao ni jedan tvoj post u cijelini. kome ti vodu mutiš?

U današnjem Novom Listu preko cijele naslovnice : "DINA ide u staro željezo – metar cijevi = kilo kruha" jer ko fol 1.7. počinjemo sa rastavljanjem pogona i prodajom u staro željezo. I još – neki su radnici najavili da više neće dolazilti na posao, ali je sindikat protiv "jer bi to moglo isprovocirati pokretanje stečaja". Da mu se ne gadi čitava ova agonija, čovjek bi se mogao dobro nasmijati… Koji je cilj ove budalaste ideje o piljenju pogona? Što se time želi postići osim da novine stave bombastičan naslov. Piliti ćemo pogone pune zapaljivih, eksplozivnih, otrovnih,kancerogenih kemikalija…Kako da ne. Umjesto da smo svi i to ne 1.7. nego JUČER napustili pogone , mi prodajemo pizdarije o piljenju pogona. Koliko smo vremena, novca i živaca potrošili kad smo svojevremeno zatvarali i čistili VCM, a eto mogli smo nekolicini genijalaca dati zadatak da ga ispile i prodaju u staro željezo. Prijetimo glupostima kao da smo srednjoškolci.

Svaki put nas primi netko drugi i taj drugi nije vješt u pregovorima s nama – rekao je Mladen Matić, koordinator stožera. Radnici su tražili barem dio neisplaćenih plaća kao i da ih se zbrine po kolektivnom ugovoru, koji su im sami članovi Vlade predložili da potpišu. Tražili smo da napokon priznaju da kao Vlada nisu sposobni nagovoriti ni Inu pa time ni MOL da nam spuste cijenu sirovina jer su cijene previsoke, pri čemu se svjesno gasi naša industrija. Naravno, u Vladi nitko ne želi sudjelovati – kaže Matić objašnjavajući da ih neprestano uvjeravaju kako su u potrazi za strateškim partnerom. Situacija samo što nije eskalirala. Ljudi više ne mogu ovako živjeti – poručuje Matić.

Vaš link

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima


Iz sinocnjeg Dnevnika 3…http://www.hrt.hr/index.php?id=enz&tx_ttnews%5Bcat%5D=377&cHash=e289e8e05b.

Tanja kaze za Dioki…Car je gol…

MIslim da je se Tanja razgolitila kao i određene politike u HR!

Dina:
100kt Dinalena – 140 milijuna dolara
200kt VCM-a – 150 milijuna dolara
Dioki:
50kt Okitena – 70 milijuna dolara
50kt GPPS – 100 milijuna dolara
15kt EPS – 30 milijuna dolara
———————————————————
CCA 500 milijuna dolara po zadnjim cijenama!!!!

Glede kreditne izloženosti Diokija – svi krediti od financijskih institucija su DESETOGODIŠNJI a HBOR-ov i uz poček!
Svi krediti HGAA su DESETOGOIŠNJI – sve se vidi u gruntovnici i hipoteci!

http://www.vecernji.hr/biznis/cacic-ne-govori-istinu-mirovinski-fondovi-ne-zele-spasavati-3-maj-clanak-423068
Isto kao i u našem slučaju nema on pojma sta radi….

p2.sem




Iz sinocnjeg Dnevnika 3…http://www.hrt.hr/index.php?id=enz&tx_ttnews%5Bcat%5D=377&cHash=e289e8e05b.

Tanja kaze za Dioki…Car je gol…

MIslim da je se Tanja razgolitila kao i određene politike u HR!

Dina:
100kt Dinalena – 140 milijuna dolara
200kt VCM-a – 150 milijuna dolara
Dioki:
50kt Okitena – 70 milijuna dolara
50kt GPPS – 100 milijuna dolara
15kt EPS – 30 milijuna dolara
———————————————————
CCA 500 milijuna dolara po zadnjim cijenama!!!!

Glede kreditne izloženosti Diokija – svi krediti od financijskih institucija su DESETOGODIŠNJI a HBOR-ov i uz poček!
Svi krediti HGAA su DESETOGOIŠNJI – sve se vidi u gruntovnici i hipoteci!
[/quote]

Odlicno, evo Sava nastavlja sa igrom "lupajmo gluposti".
Savi tona GPPSa košta 2000 USD.

Sad ovako Savo, daj ulazne cijene sirovina za ove materijale, i podijeli to sa fiksnim i varijabilnim troškovima.

Hvala,
Petar

[/quote]

Cijena Stirena FOB ARA – 1310 dolara po toni.
GPPS – u Italiji 2100 dolara po toni.
HIPS – u Italiji 2270 dolara po toni.
EPS – u Italiji 1930 dolara po toni.

Jedna stvar mi nije jasna u cijeloj priči..Čačić naime, nigdje nije spomenuo otpremnine (koje SVI trebaju dobit ako to oni sve doista ugase jednomj za svagda, nego samo govori da će se vrlo vjerojatno dobiti plaće. Isto tako, po kmeni pogone se trebalo napustiti isti čas. Nije mi jasno ćemo ovim vladajućim lopovima ići niz dlaku…

Ovdje upišite svoj komentar…

IDOLJEB, 23.06.2012. u 00:15
jer ko fol 1.7. počinjemo sa rastavljanjem pogona i prodajom u staro željezo.
PARE CE SE DIJELITI RADNICIMA KOJI BUDU PRISUTNI U AKCIJI KOD REZANJA I PRODAJE ZELJEZA. A VI OSTALA GOSPODO KOJI BUDETE SJEDILI DOMA ,VISILI NA TOM FORUMU ,FILOZOFIRALI- A PODUZETI NECETE NISTA ,NE OCEKUJTE DA CE ZA VAS NEKO DRUGI STAVLJATI GLAVU U TORBU I DJELITI NOVAC SA VAMA !CIJELI OVAJ FORUM JE PUN FILOZOFIJA I FILOZOFA !


Ovdje upišite svoj komentar…
holly, 23.06.2012. u 07:56
jer ko fol 1.7. počinjemo sa rastavljanjem pogona i prodajom u staro željezo.
PARE CE SE DIJELITI RADNICIMA KOJI BUDU PRISUTNI U AKCIJI KOD REZANJA I PRODAJE ZELJEZA. A VI OSTALA GOSPODO KOJI BUDETE SJEDILI DOMA ,VISILI NA TOM FORUMU ,FILOZOFIRALI- A PODUZETI NECETE NISTA ,NE OCEKUJTE DA CE ZA VAS NEKO DRUGI STAVLJATI GLAVU U TORBU I DJELITI NOVAC SA VAMA !CIJELI OVAJ FORUM JE PUN FILOZOFIJA I FILOZOFA !
[/quote]

Nije mi jasno zašto 051 nije bio " protiv" na Skupu radnika?Vjerojatno zbog straha ne dolazi na skupove i prosvjede.Neka ga je sram.

Volio bih vas vidjet kako režete pogone koji nisu vaši! Svi će mirno sjedit i gledat vas, još će vam pive i sokove dofurat! Nemojmo bit smešni

zaprudjanec

New Report

Close