DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nema logike u tim tezama!
Dok se kupci naguravaju – bilo za neoperativnu imovinu ili za udjele u kompaniji – FILIPOVIĆ prodaje!!!
Koja je njegova uloga jasno je ko dan a da li ima tu materijala za HANF-u ili USKOK – e to ostaje vidjeti.


Nema logike u tim tezama!
Dok se kupci naguravaju – bilo za neoperativnu imovinu ili za udjele u kompaniji – FILIPOVIĆ prodaje!!!
Koja je njegova uloga jasno je ko dan a da li ima tu materijala za HANF-u ili USKOK – e to ostaje vidjeti.

Njegova uloga je spasit šta se spasit da. Koliko dugo Dioki sad već ne radi? Jel ima pola godine ili još nema? Kad ono Končar kupuje Krk, preksutra? A onda Linić u ponedeljak svečano otvara novu proizvodnju s manjom cijenom struje i plina i Dioki je odjednom preporođen, jel… 😀



Nema logike u tim tezama!
Dok se kupci naguravaju – bilo za neoperativnu imovinu ili za udjele u kompaniji – FILIPOVIĆ prodaje!!!
Koja je njegova uloga jasno je ko dan a da li ima tu materijala za HANF-u ili USKOK – e to ostaje vidjeti.

Koliko dugo Dioki sad već ne radi? Jel ima pola godine ili još nema?

[/quote]

Za DINU će sada, ovih dana, biti 3 mjeseca.



Nema logike u tim tezama!
Dok se kupci naguravaju – bilo za neoperativnu imovinu ili za udjele u kompaniji – FILIPOVIĆ prodaje!!!
Koja je njegova uloga jasno je ko dan a da li ima tu materijala za HANF-u ili USKOK – e to ostaje vidjeti.

Njegova uloga je spasit šta se spasit da. Koliko dugo Dioki sad već ne radi? Jel ima pola godine ili još nema? Kad ono Končar kupuje Krk, preksutra? A onda Linić u ponedeljak svečano otvara novu proizvodnju s manjom cijenom struje i plina i Dioki je odjednom preporođen, jel… 😀

[/quote]

Kada spominjem Filipovića i sumnje u ponašanje tog računa onda prvenstveno mislim na moguće prikriveno zajedničko djelovanje – Dioki je prvi puta dionice kupio od HFP, drugi puta od HFP preko treće osobe.
Što se tiče novih ugovora za struju i plin – pa zar nije sasvim normalno da, ako je Petrokemija potpisala nove UGOVORE, TO ISTO UČINI I DIOKI – NARAVNO POD PUNO POVOLJNIJIM UVJETIMA!

šTO SE TIČE PROFITABILNOSTI – pa zar za 9. mjeseci Dioki nije došao vrlo blizu toga i to uz visoke cijene energenata i sirovine, blokade računa i prijetnje prekida isporuke….
Pogledaj novčani tijek za 3q – ako uopće želiš ozbiljno prodiskutirati situaciju u kojoj se nalazi Dioki.

I ti si stalno se pozivao na BV – konsolidirano i nekonsolidirano.
Koliki je trenutno?
I zašto u Bilanci Odgođena porezna obveza od 104 milijuna nije anulirana odgođenom poreznom imovinom koja je puno veća?

kada se priča o Filipoviću imam memoriranu situaciju – dioničare otprilike prije 1god.

DIOKI D.D./REDOVNA DIONICA DIOK-R-A 09.12.2010.

Vlasnik/nositelj računa Stanje [%] Vrsta računa Mjesto
1. DIOKI HOLDING AG 3.068.525 75,91 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
2. DIOKI D.D. (1/1) 308.682 7,64 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
3. FILIPOVIĆ MARIJAN 211.724 5,24 Osnovni račun TRŠĆE, HRVATSKA
4. HRVATSKA POŠTANSKA BANKA D.D. 71.035 1,76 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
5. VABA D.D. BANKA VARAŽDIN/FILIPOVIĆ MARIJAN 25.528 0,63 Skrb. račun VARAŽDIN, HR
6. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./FILIPOVIĆ MARIJAN 20.000 0,49 Skrb. račun ZAGREB,HR
7. JURKOVIĆ SINIŠA 6.482 0,16 Osnovni račun RIJEKA, HRVATSKA
8. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 6.400 0,16 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
9. SEVER DRAGO 3.895 0,10 Osnovni račun DONJI KRALJEVEC, HRVATSKA
10. PRGOMET IVAN 3.735 0,09 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
Ukupno: 92,18

Koliko ja znam Filipović je zavaljao Ježića za neke dionice koje je za njega bio kupio,tako se priča, pa će biti zanimljivo vidjeti kako će to završiti ,vjerojatno na 25 kn odakle je i počelo kad su od radnika kupovali.
Plus ćemo vidjeti kako će nova ekipa na vlasti odraditi ovu priču oko Diokija.Imam osjećaj da je Ježić priželjkivao ovakav rasplet,jer Riječani postaju najači lobi.

Some people get rich studying artificial intelligence. Me, I make money studying natural stupidity

Ako Riječani zadrže Ježića u Diokiju, pokazat će da nisu ništa gluplji niti pokvareniji od Kalmetija (zadar), sanadera (split), čehoha (varaždin), itd itd.

sve isti šljam bojim se, glavurda Linić opet će gledati samo da pospremi još par miliona u talu sa Ježićem. Pišite ovo što sam rekao, i zapamtite.

Nazire se pozitivan rasplet oko vlasničkog restrukturiranja, a cijena u ambis. [huh]


Nazire se pozitivan rasplet oko vlasničkog restrukturiranja, a cijena u ambis. [huh]

Sve je to riješeno samo se čeka nova Vlada!
Pa vidiš da bilo tko se pojavi kao kupac i strateški ulagatelj vrlo brzo dobije nogu – dakle za nekoga se čuva i pazi.

A mislim da ćrmo uskoro i znati – puno je tu povezanih i zainteresiranih u igri – Ina – OMV – MOL – Petrol – pa Banke – pa HEP – pa Končar ……A tko zna – možda i Todorić lakše dođe do Merkatora ako npr Petrol preuzme OMV-ove crpke….Čini mi se da je tu puno toga umreženo da bi SAMO RJ o nečemu odlučivao!

Uostalom – sve je i prenio na Hanžekovića!

EPS-Žitnjak je zadnju šaržu odrintal 29.11.2010.!

zaprudjanec



Nazire se pozitivan rasplet oko vlasničkog restrukturiranja, a cijena u ambis. [huh]

Sve je to riješeno samo se čeka nova Vlada!
Pa vidiš da bilo tko se pojavi kao kupac i strateški ulagatelj vrlo brzo dobije nogu – dakle za nekoga se čuva i pazi.

A mislim da ćrmo uskoro i znati – puno je tu povezanih i zainteresiranih u igri – Ina – OMV – MOL – Petrol – pa Banke – pa HEP – pa Končar ……A tko zna – možda i Todorić lakše dođe do Merkatora ako npr Petrol preuzme OMV-ove crpke….Čini mi se da je tu puno toga umreženo da bi SAMO RJ o nečemu odlučivao!

Uostalom – sve je i prenio na Hanžekovića!
[/quote]

Da – i Petrol ima neke dionice Mercatora!

Kad smo kod Slovenaca…….
Teza je da su se odnosi hRVATSKE I SLOVENIJE nepotrebno zaoštrili upravo zbog Petrola – najjače slovenske kompanije koja je imala ozbiljne namjere i velike planove na HR tržištu te im je cilj izmeđuostalog bio kupnja Žitnjaka gdje su skladištili derivate. U tu svrhu su i napravili procjenu i ponudu – no politika je odredila sasvim drugačije.
RJ je bio pristalica solucije s Slovencima – nije prošlo i sada smo tu gdje jesmo – navodno je utjecalo i na odluku o LNG terminala.!!!
Moguće da je tako – neovisnu istragu koju je pokrenuo branitelj RJ u slučaju HEP i JANAF proveli su Slovenci – Institut Milan Vidmar i slovenski sudski vještak za procjenu zemljišta!!!!

Čudno je da to nikako da se riješi – vrlo jednostavan problemčić a istraga traje 16 mjeseci – ili je odbačeno!!!!

Ako je to istina – teško Toda do Mercatora preko Petrola živoga – ili će se ponovno promješati karte glede derivata u HR.

New Report

Close