DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Bravo SINDIKATI!!!!
Kako vas nije sram,samo vi čekajte i dalje govorite zaposlenicima da se suzdrže od bilo kakvih akcija!
Koja je zadaća po vašem mišljenju vašeg sindikata?
Vi ste još gori od ovih lopova(uprava i vlasnici),sakrijte se u mišju rupu!


Radničkom vijeću Ježić će u ponedjeljak ponuditi vjerojatno nekog novog strateškog partnera ili neki drugi vid izgovora da si kupi još malo vremena. Zavlačio ih je i prije, nastavit će ih zavlačiti sve do stečaja.

Vrlo je vjerojatno da se neće ni pojaviti a isto tako vjerujem da će ga slj puta ponovo dočekati ljudi sa pogona tražići da otplovi što dalje kao zadnji puta što bi bilo i fer nakon svega,i naravno bez ičega jer zar treba nagraditi nekoga tko je 10 god uzimao od tih ljudi i dotjerao firmu u dugove od 1.5 milijarde, pa to je apsurd.



Australska investicijska kuća, jedna od vodećih, gradila bi terminal za ukapljeni prirodni plin s domaćim tvrtkama

http://www.vecernji.hr/biznis/domagoj-i-milosevic-macquarie-zeli-lng-krku-clanak-338368

samo malo, ovo je poruka da zapravo nema kapitala u RH pa nema tko graditi LNG? dajte ponudite gradjanima da vam posude novac uz kamatu 7% i radije cu posuditi drzavi da to izgradi nego riskirati na burzi. hrvatski gradjani imaju desetke milijardi ustedjevine na bankama. Hm…zasto se gradjanima ne omoguci kvalitetno ulaganje? Ahaaaa, da, mi se ne smijemo baviti bankarstvom jer je cilj banaka drzati nas novac za 4% a posudjivati RH za 6%. Da da…nista, onda Ivane Domagoje zaduzite se ili jos bolje zovite Trumpa ili nekog iz Australije da na tlu hrvatske investira. Samo malo, jel smo mi oslobodili zemlju ili smo cistili teren za strane investicije. JA bih htio imati neki udio u LNG kao gradjanin RH.
[/quote]

pogodi si problem u sridu, 100% te podrzavam, to isto pitanje sam htio postaviti prije koji dan na tv-u kad je bila emisija sa rohom i ostalima, ja bih drago pomogao Hrvatskoj i istodobno ulagao u nasu drzavu ali ne politicari drka.. ku…, i pljackaju nas, nadam se smrtnoj kazni za veleizdaju kad se garnitura promjeni

ne mari za male stvari i ostat ce male

"dajte ponudite gradjanima da vam posude novac uz kamatu 7% i radije cu posuditi drzavi da to izgradi nego riskirati na burzi. hrvatski gradjani imaju desetke milijardi ustedjevine na bankama. Hm…zasto se gradjanima ne omoguci kvalitetno ulaganje? Ahaaaa, da, mi se ne smijemo baviti bankarstvom jer je cilj banaka drzati nas novac za 4% a posudjivati RH za 6%. "

Kad bi ti isti građani svi do jednog otišle u banke i podigle svoj novac sa računa i nakon svake uplate zarade, plaće ili sl. odmah podigl sve i ispraznile svoj račun, te iste bi se banke zapitale šta sada….i upravo tako nešto bi se trebalo desiti a ne da šaka pojedinaca sve kompletno j…. u zdrav mozak, te naravno, treba se vratiti u socijalizam jer ovaj kapitalizam je uvijek smrdio i dok je god takva politika, samo odabrani budu dobro živjeli a djeca naše djece će u 21 stoljeću gladna umirati.

Može li netko dati procjenu o vremenu potrebnom za ponovno pokretanje proizvodnje u Zgb-u i u Omišlju?


ako dioki krene u stečaj,hoće li se svi namiriti i hoće li dionica sto vrijediti (ako se sve procisti). zasto se ne proda Novi List za pocetak? jel dioki trenutno ima ikakve prihode?

Maa nemaš problema, dioniari će se obogatiti iskustvom i biti će pametniji da slj puta ne ulažu 🙂 , ukoliko dođe do stečaja, dionica ti bude vrijedila 10 kn , u slučaju ključa u bravi mislim da bude 0 tj neznam pa ne pričam, Novi list da se proda prije izbora?! hej, nisi valjda stvarno mislio he he, drugo jer ti misliš da je tamo bolje?!
Trenutno nema prihoda jer pogoni stoje a kako je blokada, sve što i dođe ode dalje.

Milošević o LNG-u u Jutarnjem

http://www.jutarnji.hr/cacic–znam-kako-privuci-milijarde–milosevic–ali-one-vec-dolaze-/982417/

Milošević: Vlada je prije otprilike mjesec dana donijela zadnju odluku, sada se čeka zadnji potpis iz Državnog odvjetništva i oni mogu početi graditi. Za LNG je došlo pismo namjere jedne velike investicijske banke. Šeik Althani bio je ministar ekonomije i član uprave Qatar petroleuma, koji je vlasnik Qatar gasa, najvećeg proizvođača LNG-ja na svijetu. U jednom je trenutku projekt LNG neslavno zaustavljen, ali bilo je to prije Vlade gospođe Kosor. Ova Vlada na njemu radi jer je to važan projekt ne samo za Hrvatsku nego je tih od 6 do 8 milijardi kubika projekt za srednju Europu.


Radnike Diokija već više mjeseci zavlače Ježić i njihovi prestavnici (sindikati i zaposleničko vjeće)koji u dogovoru sa Ježićem radnicima lažu i probleme odgađaju od Ponedeljka do Petka i od Petka do Ponedeljka i tako odgađaju stečaj .

Smanjiti visoke troškove poslovanja u Hrvatskoj
Potpisan kolektivni ugovor u Diokiju; sindikalisti pozvali Vladu da pomogne industriji

Autor: Bojana Mrvoš Pavić
Objavljeno: 26. siječnja 2011. u 14:54
http://www.novilist.hr/Vijesti/Gospodarstvo/Potpisan-kolektivni-ugovor-u-Diokiju-sindikalisti-pozvali-Vladu-da-pomogne-industriji

»I u krizi pokazujemo da znamo i možemo, a sada pozivamo i Vladu da nam pomogne«, zaključio je u ime radnika Dine i Diokija predsjednik radničkog vijeća Dine, Alfredo Davanzo , podsjećajući na činjenicu da je Dioki d.d. peti izvoznik u Hrvatskoj, te tvrtka koja, u najvećoj mjeri, zapošljava visokoobrazovani kadar.

Dakle velika većina zaposlenika u Diokiju zna da su razlog za ovakvo stanje uzrokovali nedovršeni ciklus PVC-a na Krku i visoke cijene energenata.
To je sveukupni prošlogodišnji a i ovogodišnji gubitak.

Također glede sadašnji događanja Uprva i RJ su prihvatili skupa s radnicima i vjerovnicima program restrukturiranja koji je dosta kompleksan ali evo detalja:
1. prodaja neoperativne imovine
2. rekonstrukcija Žitnjaka
3. završetak PVC-a
4. kogeneracija na Žitnjaku
5. vlasničko restrukturiranje!!!!

Tek nakon što je RJ potvrdio da je s njegove strane sve prihvatljivo i da je usuglašeno s vjerovnicima i ostalim zainteresiranim pojavljuju se Čermak a nakon njega i MFC!!!!!

Dakle nisu došli na zahtjev RJ nego tek nakon što su se svi usuglasili interesanti su dobili zeleno svjetlo za ulaz i snimanje kompanije.
Ne znam s kojim je igračima u talu Čermak ali MFC je najvjerojatnije odradio posao za HAAB, najveći kreditor Diokija s oko 80 milijuna eura kredita – većinom direktno iz Austrije.


Milošević o LNG-u u Jutarnjem

http://www.jutarnji.hr/cacic–znam-kako-privuci-milijarde–milosevic–ali-one-vec-dolaze-/982417/

Milošević: Vlada je prije otprilike mjesec dana donijela zadnju odluku, sada se čeka zadnji potpis iz Državnog odvjetništva i oni mogu početi graditi. Za LNG je došlo pismo namjere jedne velike investicijske banke. Šeik Althani bio je ministar ekonomije i član uprave Qatar petroleuma, koji je vlasnik Qatar gasa, najvećeg proizvođača LNG-ja na svijetu. U jednom je trenutku projekt LNG neslavno zaustavljen, ali bilo je to prije Vlade gospođe Kosor. Ova Vlada na njemu radi jer je to važan projekt ne samo za Hrvatsku nego je tih od 6 do 8 milijardi kubika projekt za srednju Europu.

sad lažu, mažu i obećavaju sve i svašta samo da prođu izbori, a onda opet po starom, tj. rajo tko vas hebe [bye]

moji postovi nisu investicijski savjeti u smislu ulaganja i/ili kupnje/prodaje dionica!




Australska investicijska kuća, jedna od vodećih, gradila bi terminal za ukapljeni prirodni plin s domaćim tvrtkama

http://www.vecernji.hr/biznis/domagoj-i-milosevic-macquarie-zeli-lng-krku-clanak-338368

samo malo, ovo je poruka da zapravo nema kapitala u RH pa nema tko graditi LNG? dajte ponudite gradjanima da vam posude novac uz kamatu 7% i radije cu posuditi drzavi da to izgradi nego riskirati na burzi. hrvatski gradjani imaju desetke milijardi ustedjevine na bankama. Hm…zasto se gradjanima ne omoguci kvalitetno ulaganje? Ahaaaa, da, mi se ne smijemo baviti bankarstvom jer je cilj banaka drzati nas novac za 4% a posudjivati RH za 6%. Da da…nista, onda Ivane Domagoje zaduzite se ili jos bolje zovite Trumpa ili nekog iz Australije da na tlu hrvatske investira. Samo malo, jel smo mi oslobodili zemlju ili smo cistili teren za strane investicije. JA bih htio imati neki udio u LNG kao gradjanin RH.
[/quote]

pogodi si problem u sridu, 100% te podrzavam, to isto pitanje sam htio postaviti prije koji dan na tv-u kad je bila emisija sa rohom i ostalima, ja bih drago pomogao Hrvatskoj i istodobno ulagao u nasu drzavu ali ne politicari drka.. ku…, i pljackaju nas, nadam se smrtnoj kazni za veleizdaju kad se garnitura promjeni
[/quote]

Meni se cini da je HEP zatrazio kredit u vrijednosti 5 trzisnih kapitaliyacija dioki grupe za HE Ombla i da procjene govore da ce u 25 godina vratiti 40% ak ulozenog. Zasto kredit?

Točo da je potpisan kolektivni ugovor u Diokiju i da je sindikat pozvao vladu da pomogne ,ali većina radnika Diokija znaju da stvarni problemi Diokija nisu u lošem poslovanju nego u pljački . Radnici Diokija znaju da visoka cijena energenata nije razlog da se oni neplaćaju .
Ako nisu plaćani energenti , sirovina i sve ostalo , a Dioki je radio i svu robu prodao pa gdje su završile pare(da nisu slučajno u crnim fondovima te iste vlade od koje se traži pomoć).

Struju i plin Dioki za ove vlade neće dobiti pa ni proizvodnje neće biti dok je Ježić gazda, a radnici poslušne ovce. Kosorica Ježića hoće izbaciti iz Diokija, no on se nada dočekati novu ekipu na vlasti i misli se s njima dogovoriti kad ga ovi neće. Ako radnici pokrenu stečaj ovih dana, par dana poslije zahtjev za pokretanje stečaja može doći i od neke od banaka. Ako bi u prethodnom postupku radnici povukli zahtjev za stečaj, onda bi na red došao zahtjev za stečaj od strane neke od banaka. Tako bi Ježić izgubio prostor za djelovanje dok je ove vlade i možda bi ipak potpisao plan restrukturiranja koji su vjerovnici i Popijač pripremili? No, vrijeme brzo ide, dolaze izbori pa možda i banka koja pokrene stečaj u predstečajnom postupku odustane od stečaja ako kukuriku koalicija preuzme vlast te možda Ježić tako opstane i dalje kao vlasnik uz neki novi deal s bankama i kukurikavcima. No, do tada proizvodnje u pogonima biti neće osim ako radnici hitno ne naprave takve prosvjede koji bi natjerali neku od strana (bilo Ježića, bilo INU, HEP, tj. Kosoricu) da popusti i da se krene s proizvodnjom.

New Report

Close