DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Da i među radnicima ima itekakve hrđe, a pogotovo onima koji su na menađerskim ugovorima.

lord777, 15.11.2011. u 13:26
Tehnologija je LICENCA!!!!
Pa ne možeš npr sada kupiti Windovse iz 90-ih.
Kada kupiš BAT to znači da se postrojenje prilagodila najboljoj tehnologiji i posljednjoj licenci po kojoj se ta tehnologija implementira.
Drugim riječima – VCM je BAT isto kao LDPE na Krku!!!

Baš me zanima dali će među ostalim i taj "LICENCOR" dati dozvolu da se to starta i da radi. I koja osiguravajuća kuća će tu tvornicu osigurat (naravno nakon što naprave commissioning). Ako se to dogodi onda ja plaćam piće.


sava, 15.11.2011. u 13:47
Tehnologija je LICENCA!!!!
Pa ne možeš npr sada kupiti Windovse iz 90-ih.
Kada kupiš BAT to znači da se postrojenje prilagodila najboljoj tehnologiji i posljednjoj licenci po kojoj se ta tehnologija implementira.
Drugim riječima – VCM je BAT isto kao LDPE na Krku!!!

Baš me zanima dali će među ostalim i taj "LICENCOR" dati dozvolu da se to starta i da radi. I koja osiguravajuća kuća će tu tvornicu osigurat (naravno nakon što naprave commissioning). Ako se to dogodi onda ja plaćam piće.
[/quote]

Pa već su radili i registrirali VCM prema REACH-u.

BTW mislim da nakon neoperativne ide vlasničko restrukturiranje.
Ili čak paralelni slalom.

Ljudi treba mi mala pomoć……

Friško sam registriran na forumu (manje od 30 dana) pa mi treba jedan dobrovoljac da mi nešto isproba. Jednostavno morate biti logirani na forumu i odaberite jednog PROIZVOLJNOG KORISNIKA, nađite jedan njegov post i kliknite na "ignoriraj korisnika".

Kada ste ga dodali na ignore listu, da li vidite njegove postove na forumu?

Mislim da se korisnost ovog foruma tako može znatno unaprijediti jer ako se izbace postovi o BAT/BREF/REACH i sl. engleskim kraticama koje su samo malo zapečenog praha iz tonera printera na par grama papira A4 formata…


Lokacija Krk uskoro nastavlja punim kapacitetom, na lokaciji Zagreb opstaje Doki i Eps. Etilen i PE upitni, a radnike će sindikalna koalicija Pavelić-Rumenović prodati pod škart. Ukoliko Stožer za obranu Diokija ne poduzme adekvatne korake, Ježić i sindikati će nas zatući do kraja. [bye]

Vjerujem da imaš dobre namjere ali teraš vodu na mlin ježiću.

Stožer će ti sigurno dati kruha. Koji sindikati??? Dok radnici ne shvate da su svi do jednog, bez razlike isti "sindikat" nema uspjeha. Je… Pavelića ili tog Rumenovaća ili bilo koga drugoga ali i taj stožer jer ko kaže da stožer nije osnovao Ježić??? Ništa bez jedinstva i toljaga!
Kako su nam uprave uvijek pričale Krk smo mi izgradili pa neka malo oni podmetnu leđa za nas!!!!!!!!!


Kako su nam uprave uvijek pričale Krk smo mi izgradili pa neka malo oni podmetnu leđa za nas!!!!!!!!!

Dragi Savo2, stvarno si odabrao pravi trenutak za ovu izjavu.

Ali kad si već to izjavio, daj to malo i argumentiraj. Evo mene primjerice to full zanima.

Npr. koliko ja znam bilo je trenutaka kad je DIOKI pomagao DINI, ali je bilo i obrnutih situacija. Inače DINU je izgradila INA sa DOW Chemicalom ili ti sad imaš neku drugu verziju povjesti.

Da… i ja sam doma na čekanju pa švičem… baš bi inače odgovarao na ovakve postove.

lord777, 15.11.2011. u 14:50
Pa već su radili i registrirali VCM prema REACH-u.

BTW mislim da nakon neoperativne ide vlasničko restrukturiranje.
Ili čak paralelni slalom

Ne, ne taj REACH je samo registracija da pravni subjekt trguje i pušta u promet opasne kemikalije na području EU. I VCM se normalno morao registrirat.
To nema veze sa time dali je VCM u stanju proizvodit na siguran i profitabilan način.
To moraju procjenit tehničke komisije – koje moraju doć u tvornicu detaljno ju pregledat sa tehničke strane, ući u bazu podataka o kadrovima, neko vrijeme bit tamo dok tvornica radi u probnom radu,…itd.
I onda na kraju reći da je rizik koji ta tvornica predstavlja prihvatljiv ili nije prihvatljiv i stavit svoj potpis. I to mora napravit ugledna kuća koja se time bavi. I to vlasnici tvornice moraju platit. Ako tehničke komisije kažu i potpišu da je rizik prihvatljiv onda investitori moraju potražit najpovoljnije osiguranje i osigurat tvornicu i ljude da bi mogli krenut sa proizvodnjom.

A licencor je sasvim druga priča…


sava, 15.11.2011. u 15:04
Pa već su radili i registrirali VCM prema REACH-u.

BTW mislim da nakon neoperativne ide vlasničko restrukturiranje.
Ili čak paralelni slalom

Ne, ne taj REACH je samo registracija da pravni subjekt trguje i pušta u promet opasne kemikalije na području EU. I VCM se normalno morao registrirat.
To nema veze sa time dali je VCM u stanju proizvodit na siguran i profitabilan način.
To moraju procjenit tehničke komisije – koje moraju doć u tvornicu detaljno ju pregledat sa tehničke strane, ući u bazu podataka o kadrovima, neko vrijeme bit tamo dok tvornica radi u probnom radu,…itd.
I onda na kraju reći da je rizik koji ta tvornica predstavlja prihvatljiv ili nije prihvatljiv i stavit svoj potpis. I to mora napravit ugledna kuća koja se time bavi. I to vlasnici tvornice moraju platit. Ako tehničke komisije kažu i potpišu da je rizik prihvatljiv onda investitori moraju potražit najpovoljnije osiguranje i osigurat tvornicu i ljude da bi mogli krenut sa proizvodnjom.

A licencor je sasvim druga priča…

[/quote]

Commissioning a o tom si govorio je trošak izvođača – jer sve izvedeno mora biti u skladu s zahtjevima naručitelja tj Dina Petrokemije.
I VCM je bio u probnom pogonu – no garantni rok je duži.

Poštovani kolega Dinu nije izgradila INA ona nije dala ni jedan jedini ondašnji Dinar . Dinu je izgradio OKI (INA OKI) koji je istina bio u sastavu INE ali isključivo sa svoim novcem i u koperaciji sa DAW CHemicalom. Ali pustimo tko je koga izgradio svi smo mi u istom dreku i zato glave skupa i idemo se boriti za proizvodnju i radnička prava.Koaliciju Pavelić – Rumenović treba što prije razj….. i okrenuti se stožeru koji nije Ježićev nego je nastao na spontanom prosvjedu.

Sve su to lijepe priče s malo više ili manje mogućim uspjehom ili neuspjehom .
Ali za sve to trebaju plin i struja tj. INA i HEP , JER BEZ toga nema pkretanja proizvodnje ili ti rada a bez rada nema plaća . HEP + INA = DRŽAVA = HDZ .
Tu je problem , tu je i riješenje .


Sve su to lijepe priče s malo više ili manje mogućim uspjehom ili neuspjehom .
Ali za sve to trebaju plin i struja tj. INA i HEP , JER BEZ toga nema pkretanja proizvodnje ili ti rada a bez rada nema plaća . HEP + INA = DRŽAVA = HDZ .
Tu je problem , tu je i riješenje .

Hep + Ina = Država = Kukuriku = Linić………..tu je rješenje problema [thumbsup]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!


Sve su to lijepe priče s malo više ili manje mogućim uspjehom ili neuspjehom .
Ali za sve to trebaju plin i struja tj. INA i HEP , JER BEZ toga nema pkretanja proizvodnje ili ti rada a bez rada nema plaća . HEP + INA = DRŽAVA = HDZ .
Tu je problem , tu je i riješenje .

Da su ranije počeli s nužnim promjenema možda bi i dobili izbore:

1. izmjene tarifnih sustava za plin i struju
2. izmjene glede rokova plaćanja

Možeš biti siguran da se Dioki nikada ne bi ovako razvlačio – ukoliko nije atak na RJ.

Ima li netko kakvog špiju u Vladi!

Prihvaća se tekst Memoranduma o suglasnosti o interkonekcijama sjever-jug u srednjoistočnoj Europi između Vlade Republike Hrvatske , Republike Austrije, Republike Bugarske, Češke Republike, Savezne Republike Njemačke, Republike Mađarske, Republike Poljske, Rumunjske, Republike Slovačke, Republike Slovenije i Europske komisije, u tekstu koji je Vladi Republike Hrvatske dostavilo Ministarstvo gospodarstva rada i poduzetništva aktom, klase: 080-01/11-01/30 urbroja 526-04-03/3-11-5 od 09. studenog 2011. godine

http://www.vlada.hr/hr/content/download/183611/2681080/file/162_7.pdf

Današnja sjednica Vlade – interkonekcije Sjever – Jug —-Adria LNG——-Omišalj!

od silnih dogovora i obečanja PLAĆA ZA 9.MJ. JOŠ NIJE UPLAČENA !!! znaći zavlačit će nas do izbora ? [undecid]

SAVODRUGI.Neznam kako ovo i ovako mozes napisati za stozer za obranu DIOKI-a.Upravo je stozer formiran(na inicijativu samih zaposlenika)zbog toga sto su nas sindikati razjedinili.Informacije koje smo trebali dobiti,ili ih nije bilo,ili su bile netocne.Stozer je tu da prenese prave informacije svim zaposlenicima bez obzira dali jesu ili kojeg sindikata.Nesiri dezinformacije jer smo se takvih dezinformacija naslusali i nacitali na ovom forumu.Nismo stoka sitnog zuba kako nas pojedinci smatraju.



Sve su to lijepe priče s malo više ili manje mogućim uspjehom ili neuspjehom .
Ali za sve to trebaju plin i struja tj. INA i HEP , JER BEZ toga nema pkretanja proizvodnje ili ti rada a bez rada nema plaća . HEP + INA = DRŽAVA = HDZ .
Tu je problem , tu je i riješenje .

Da su ranije počeli s nužnim promjenema možda bi i dobili izbore:

1. izmjene tarifnih sustava za plin i struju
2. izmjene glede rokova plaćanja

Možeš biti siguran da se Dioki nikada ne bi ovako razvlačio – ukoliko nije atak na RJ.

Ima li netko kakvog špiju u Vladi!

Prihvaća se tekst Memoranduma o suglasnosti o interkonekcijama sjever-jug u srednjoistočnoj Europi između Vlade Republike Hrvatske , Republike Austrije, Republike Bugarske, Češke Republike, Savezne Republike Njemačke, Republike Mađarske, Republike Poljske, Rumunjske, Republike Slovačke, Republike Slovenije i Europske komisije, u tekstu koji je Vladi Republike Hrvatske dostavilo Ministarstvo gospodarstva rada i poduzetništva aktom, klase: 080-01/11-01/30 urbroja 526-04-03/3-11-5 od 09. studenog 2011. godine

http://www.vlada.hr/hr/content/download/183611/2681080/file/162_7.pdf

Današnja sjednica Vlade – interkonekcije Sjever – Jug —-Adria LNG——-Omišalj!

[/quote]

http://register.consilium.europa.eu/pdf/en/11/st11/st11056.en11.pdf

Valjda je tu riječ o tzv prioritetnim projektima u području plina i struje.
Važno je da su u igri i Njemačka i Austrija – dakle E.ON i OMV – Dva najveća dioničara u projektu.

Sad bi Dankec mogao platiti i neki predujam! [cool]

New Report

Close