DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

dionica vrijedi onoliko koliko je želi netko platiti ja sam ušao u ddjh na 215 kn pa se nesekiram izašao iz ht i otišao u ddjh


ma hvala na tome ali kolika je stvarna vrijednost jedne dionice ddjh hvala

Stvarna vrijednost ovisi o tome koga pitaš.
Pitaš li Paifa vjerovatno će ti reći 50-60kn
Pitaš li mene dodaj stoju minimalno za početak a poslije ćemo se cjenjkat [lol]

sijem žito raste grahorica

ja sam po 94,00 ma ne sekiram se

nema cjenjkanja neprodajem do nekih 250,00 minimum

onda nemoj gledat burzu bar do 2010

Poštovani svi,

dugo pratim ovaj forum (od samog početka) i nikada se nisam javljao s komentarom, ali vidim da se s jedne strane iznose činjenice koje nemaju nikakvo uporiše, a s druge strane nema podataka koji bi potkrijepili neka razmišljanja o vrijednosti ove tvrke sada i u budućnosti.
Nadam se da neke činjenice neće popvrijediti ljude koji posjdećuju ovaj forum. Ima puno stvari o kojima bi se moglo raspravljati, ali za to bi trebalo barem nekoliko stotina stranica (ako bi bilo dovoljno).
U ovom tekstu neću iznositi nikakve financijske pokazatelje jer nisam stručnjak koji može ravnopravno raspravljati , a niti su ti rezultati već duže vrijeme relevantni za cijenu dionice ĐĐH.
Dvije stvari koje me brinu u budućnosti ĐĐH je nepostojanje (barem ga nismo vidjeli) konkretnog plana razvoja društava koja su u sastavu ĐĐH. Ponajprije mislim na sredstva od prodaje Montaže.
Druga stvar o kojoj nije bilo riječi je privatizacija ostalih društava u većinskom (uglavnom 100%) vlasništvu Holdinga.
Trenutno se odvija mali rat između menadžera u tim društvima i sindikata, radi se o privaizaciji Strojne Obrade, Proizvodnje Opreme, Inženjeringa, Elektromonta…. u iznosima 35 ili 38 %.
Kada se odrade te privatizacije od holdinga ostaju samo Specijalna vozila….
A što su bila Specijalna vozila—- tvrtka poznata po strojnoj obradi šasije tenka i završnoj montaži.
U međuvremenu je rasprodana tzv. mala strojna, velik dio posla odrađuju kooperanti, i nešto je investirano u nužan remont velike strojne ( mala i velika portalna glodalica), a pod pritiskom inspektorata planira se nova bojaonica.
Ma zapravo ne dami se više pisati, ako koga što interesira neka pita….
Samo još nešto,uobičajeno je da specijalna svoje obveze dobavljačima ispunjavaju s zakašnjenjem preko 120 dana…
lijep pozdrav svima

po ovom vašem pisanju ispada da DDJH ne vrijedi pišljivog boba ali neznam zašto se ljudi onda nakrcavaju sa DDJH ustvari vrijeme će pokazat svoje

Trenutno se odvija mali rat između menadžera u tim društvima i sindikata, radi se o privaizaciji Strojne Obrade, Proizvodnje Opreme, Inženjeringa, Elektromonta…. u iznosima 35 ili 38 %.
Kada se odrade te privatizacije od holdinga ostaju samo Specijalna vozila….
A što su bila Specijalna vozila—- tvrtka poznata po strojnoj obradi šasije tenka i završnoj montaži.
U međuvremenu je rasprodana tzv. mala strojna, velik dio posla odrađuju kooperanti, i nešto je investirano u nužan remont velike strojne ( mala i velika portalna glodalica).


O ovom sam jako puno razmišljao i tu leži vrlo realna opasnost od pušinga za dioničare.
Ako nam lešinari počnu otkidati djelove holdinga jednog po jednog mogla bi na ostati samo specijalna vozila koja su za sada jedini istinski gubitaš u holdingu.
Samo nisam upoznat koliko im to zakon dozvoljava da se privatiziraju djelovi holdinga jedna po jedn.
Šta će onda bit sa našim dionicama pa kupili smo na burzi cijeli holding sad nam ga otkidaju u djelovima ne izgleda to meni baš po propisima.
Mislim da trebaju onda isplatiti dioničare za onaj dio koji je prodan i koji više nije u sastvau naše dionice.
Baš me zanima kako to izgleda gledano sa pravne strane , molio bi odgovor ako ima netko kompetentan da ovo protumači.

Đuro me upropastio psihički i materijalno.


Trenutno se odvija mali rat između menadžera u tim društvima i sindikata, radi se o privaizaciji Strojne Obrade, Proizvodnje Opreme, Inženjeringa, Elektromonta…. u iznosima 35 ili 38 %.
Kada se odrade te privatizacije od holdinga ostaju samo Specijalna vozila….
A što su bila Specijalna vozila—- tvrtka poznata po strojnoj obradi šasije tenka i završnoj montaži.
U međuvremenu je rasprodana tzv. mala strojna, velik dio posla odrađuju kooperanti, i nešto je investirano u nužan remont velike strojne ( mala i velika portalna glodalica).


O ovom sam jako puno razmišljao i tu leži vrlo realna opasnost od pušinga za dioničare.
Ako nam lešinari počnu otkidati djelove holdinga jednog po jednog mogla bi na ostati samo specijalna vozila koja su za sada jedini istinski gubitaš u holdingu.
Samo nisam upoznat koliko im to zakon dozvoljava da se privatiziraju djelovi holdinga jedna po jedn.
Šta će onda bit sa našim dionicama pa kupili smo na burzi cijeli holding sad nam ga otkidaju u djelovima ne izgleda to meni baš po propisima.
Mislim da trebaju onda isplatiti dioničare za onaj dio koji je prodan i koji više nije u sastvau naše dionice.
Baš me zanima kako to izgleda gledano sa pravne strane , molio bi odgovor ako ima netko kompetentan da ovo protumači.
[/quote]
Ono kako sam ja to shvatio(barem kako sam pročitao u člancima a bilo je govora o tome dosta samo se nije raspravljalo na forumu)nebi bilo odvajanja od holdinga i privatizacija bi išla ispod 50%.
Ako dobro kužim situacija bi bila ista kao što je sada sa montažom.Neka me neko ispravi ako griješim

sijem žito raste grahorica

Za razliku od mnogih ja ulažem samo u dionice od velikog nacionalnog interesa:
Ina, ht, ptkm i ddjh.
Prinosi do sada nisu bili spektakularni ali su ipak prinosi.
Za razliku od mnogih koji bježe od državnih i narodnih firmi i dionica ja u ovako teškim vremenima ću ulagati samo u ovakve.
Inu sam prodao, ostaje mi ptkm-r-a, ht (narodna dionica) i ddjh-r-a.
Nekako se ovdje osjećam sigurnim, a za druge ne znam.
Možda bi u ove sigurne naveo i IGH, nikad je nisam imao ali ću je vjerojatno kupiti jednog dana.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

mikib sredstva od prodaje montaže su već rasporedjena u razvoj ddjh. piše ti sve na ovim stranicama samo treba pročitati, ako već pratiš rasprave na forumu. lijep ti pozdrav

Serbian tourist arrives at the Croatian border. Immigration officer asks him: "Occupation"? The Serb: "No, no, just visit".

tu sam danas vidio jedno zanimljivo pitanje dali će utjecat cijena dionice DDJH na prodaju DDJM


po ovom vašem pisanju ispada da DDJH ne vrijedi pišljivog boba ali neznam zašto se ljudi onda nakrcavaju sa DDJH ustvari vrijeme će pokazat svoje

Nitko to nije ni rekao.Naravno da vrijedi.A daje sve idealno pa naravno da nije.
Nikad nisam mogao shvatiti zašto se na forumu ne može raspravljati i o stvarima koje su uvjetno rečeno problematične.Ali koliko ja znam kako pozitivne tako i negativne vijesti uglavnom su uprajsirane u cijenu tako da ispada svejedno pisao neko negativno ili pozitivno za neku dionicu.
Ovo o čemu Mikib govori je realna problematika i neće se riješiti tako da mi jednostavno nepišemo o njoj.A ulaganja su ionako osobna odluka i nebi trebalo donositi odluke putem informacija dobivenih na forumu.Ja mislim da ovo o čemu kolega priča nebi trebalo biti tabu tema nego baš naprotiv.
A jedinice tu neće pomoći niti će u konačnici utjecati na cijenu

sijem žito raste grahorica

Ja jesam za privatizaciju ali cijelog holdinga u kompletu sve ostale kombinacije nisu dobere za nas dioničare.
Kad bolje razmislim privatizacija i je pravo riješenje za povećanje produktivnosti ove firme .
Samo problem je u tome šta sada nikako nije dobar trenutak za privatizaciju s obzirom na novonastalu krizu nebi se to dobro ni prodalo odnosno otišlo bi u bescjenje.

Đuro me upropastio psihički i materijalno.

Ako ćemo pisat ajmo. Jel znate da se u TEP-u vodi borba izmedju HDZ-a Slavonskog Broda i menadžmenta koji je poslije preuzimanja Tepa od Austrian Energija samo svojom zaslugom i zalaganjem napravio to da se u Brodu očuva inžinjerski dio i odjel za projektiranje koji je u biti najprofitabilniji dio i kako sad Hdz hoće ukloniti ljude koje znaju i postaviti marionete koje nemaju pojma i kako se vlasnik tepa neće mješati u to jer mu trebaju hale koje se nalaze u sklopu holdinga i koje vrijede dosta i kako po nalogu Stipetića ekipa uredno odlazi na mitinge hdza. da nekažem da pvaj mora slušati sočkovića koji je btw od starih perkovaca napravio manchester united i svu paru vuče u perkovce i da se perkovčani zapošljavaju po toj vezi, kao i nogometaši koji igraju za slavonac iz starih perkovaca svi rade na ininim crpkama. I da taj stipetić nesmije prdnit bez da sočko pomiriše prije. pozdrav

Serbian tourist arrives at the Croatian border. Immigration officer asks him: "Occupation"? The Serb: "No, no, just visit".

New Report

Close