DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


shane54, čiji si ti “konj” i za koga pokušavaš rušiti cijenu ĐĐ, ljiepo te uputili da pročitaš da branitelji neče
dobiti naknadno dionice ĐĐ, kao i zbog čega.
Pojavljuju se stari “igrači” pod novim nickovima i pokušavaju unijeti smutnju kod potencijalnih kupaca ove
dionice. Ni prvi ni zadnji puta.

Nemojte živjeti u iluziji da bilo tko od nas putem ovoga foruma može utjecati na cijenu ovako likvidne dionice.

"[i]When does a guy decide to become an accountant? When he realizes he doesn't have the charisma to succeed as an undertaker. " [/i]

Slažem se Knish…

Također bi nadodao, da ako dobiju i počnu prodavat dionice ima ovdje dosta pametnih ljudi koji će to samo dobro iskoristiti…vidjeli smo i sami da se veliki paketi kada se nagomilaju progutaju jednom transakcijom…tako da sumnjam da dionicu u koju svi ulažu i od koje mnogo očekuju može par drhtavih ručica srušiti na duži rok…možda mogu ali do 10 do 11 h…kada se cijena sigurno vraća!!! ovo je dosta likvidna dionica da bi par branitelja na njoj neku “korekciju” uspijelo pokrenut!

www.iznajmljivaci20.com


Dobit će ih radnici đure koji su bili na ratištu 93. i nisu sudjelovali u privatizaciji, to lako provjeriš ako nazoveš sindikat specijalnih vozila ĐĐ. Ja nepokušavam rušiti cijenu već sam samo pitao mišljenje da li će cijena pasti kad oni budu prodavali dionice. A ako ja svojim postovima mogu srušiti cijenu holdinga onda se stvarno morate zapitati u šta vi to ulažete. Pozdrav!

U više prilika je po raznim medijima bilo govora o (ne)stjecanju dionica po naknadnom upisu.
Najbolji razlog o tome je bio u jednom članku koji ste vjerovatno pročitali par mjeseci unazad gdje je netko iz ministarstva govorio o toj temi i naglasio je da radnici onih tvrtki koje su bile pomagane od države ili su im sanirani dugovi na bilo koji način neće imati parvo naknadnog upisa dionica. Za vrijeme velikih gubitaka ti radnici nebi imali plaću dugi niz godina da ih država nije pomagala. U tom članku se navode Đuro Đaković Petrokemija itd, ove dvije sam zapamtio jer se informacija direktno veže za dinice koje posjedujem

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

hehe ,kakav cirkus oko ovog đure.Niti na jednu temu se toliko ne piše kao na ovog đuru šta li se s tim đurom ?

Đuro me upropastio psihički i materijalno.

shane54:

Dobit će ih radnici đure koji su bili na ratištu 93. i nisu sudjelovali u privatizaciji, to lako provjeriš ako nazoveš sindikat specijalnih vozila ĐĐ. Ja nepokušavam rušiti cijenu već sam samo pitao mišljenje da li će cijena pasti kad oni budu prodavali dionice. A ako ja svojim postovima mogu srušiti cijenu holdinga onda se stvarno morate zapitati u šta vi to ulažete. Pozdrav!

U više prilika je po raznim medijima bilo govora o (ne)stjecanju dionica po naknadnom upisu.
Najbolji razlog o tome je bio u jednom članku koji ste vjerovatno pročitali par mjeseci unazad gdje je netko iz ministarstva govorio o toj temi i naglasio je da radnici onih tvrtki koje su bile pomagane od države ili su im sanirani dugovi na bilo koji način neće imati parvo naknadnog upisa dionica. Za vrijeme velikih gubitaka ti radnici nebi imali plaću dugi niz godina da ih država nije pomagala. U tom članku se navode Đuro Đaković Petrokemija itd, ove dvije sam zapamtio jer se informacija direktno veže za dinice koje posjedujem

Gorane netrebaš se truditi i objašnjavati ljudima, ako ih imalo zanima ova tema bilo bi ljepo da ju pročitaju pola godine unatrag. A i druga stvar je da svi oni to dobro znaju samo se prave malo blesavi jedni da bi kupili jeftinije (stave nalog na kupnju i napišu nešto u tom stilu i čekaju da im netko jeftinije proda), a drugi iz najobičnijeg jala jer su između 110 – 180kn spavali a sad bi htjeli jeftino (e neide to tako dečki).

Sutra bi trebao i Đuro konačno eksplodirati. Znam da će doći ubrzo na svoju vrijednost ali bilo bi ljepše, kad već svakakve dionice skaču, da nam i Đuro napravi malo veselja.

Samo oko dobrog konja se diže prašina-stara narodna

Oko čega se vi svađate…. sto bi moglo biti s cijenom ako i kada branitelji dobiju dionice[smiley2]. A po cemu zakljucujete da ste vi pametniji od branitelja? Vama cijena od 240kn nije dovoljna jer mislite/znate da ce jos puno rasti, a branitelji to kao ne znaju, ili? Tko kaze da i oni ne citaju novine i ovaj forum, oni ce na kraju krajeva proizvoditi oklopnjake, obnavljati tenkove (ako), graditi vagone… valjda znaju zbrojiti 1+1 te znaju da im je bolje malo pricekati te zaradi jos puno vise. I opet ponavljam … gdje i kada je to odluceno da ce se braniteljima davati dionice??

06.04.2007. Večernji list NAKNADNI UPIS Branitelji Đure Đakovića nestrpljivo iščekuju ugovore o kupnji dionica po uvjetima iz 1993. Branitelji Đure Đakovića: Od države 50 mil. kuna dioničarima Autor Marinko KRPAN Većina branitelja iz Đure Đakovića koji su 1993., u vrijeme pretvorbe i javnog poziva na upis dionica Holdinga Đuro Đaković, bili mobilizirani u vojnim postrojbama, predala je zahtjeve Hrvatskom fondu za privatizaciju te sad željno očekuju ugovore o kupnji dionica. Premda su dosad branitelji diljem Hrvatske pojedinačno koristili zakonsko pravo za naknadni upis dionica s popustom, đakovićevci su se za to izborili zahvaljujući prvoj organiziranoj akciji Kluba Specijalnih vozila pri Udruzi hrvatskih dragovoljaca i veterana Domovinskog rata. Pravo na naknadni upis dionica Holdinga priznato im je odlukom HFP-a od 13. prosinca prošle godine, a prva veća skupina od 300-tinjak zahtjeva s cjelokupnom dokumentacijom predana je u Zagrebu još potkraj siječnja. Budući da još nema ugovora, na jučerašnjem izvještajnom saboru Kluba branitelja upućena je požurnica HFP-u, uz najavu mogućih prosvjeda. Prema neslužbenim informacijama, potvrđeno je da će na idućoj sjednici Upravnog odbora HFP-a naši zahtjevi biti riješeni tvrdi Antun Štivić, regionalni povjerenik SMH. Kako ističe Ivan Barić, predsjednik Kluba Specijalnih vozila UHDVDR-a, prema posljednjim informacijama, u HFP je pristiglo ukupno 930 zahtjeva, od kojih je 690 odobreno. Znajući da su se gotovo svi branitelji odlučivali na maksimalni paket dionica (protuvrijednost 20 tisuća DEM), to znači da će najmanje 50 milijuna kuna temeljnog kapitala Holdinga (oko 15 posto) pripasti malim dioničarima. Zarada sto tisuća Znajući za iznimno povoljne uvjete kupnje dionica, većina branitelja iz Đure Đakovića odlučila se za maksimalno dopušten paket i plaćanje odjednom. Prema izračunu, branitelja sa 20 godina radnog staža paket dionica stajao bi manje od 25 tisuća kuna, a trenutau00E8na je tržišna vrijednost tih dionica oko 145.000 kuna, pa bi se moglo zaraditi više od 100.000 kuna. (M. K.) [smiley2][smiley2][smiley2][smiley2][smiley2]

“radnici holdinga koji su 1993 bili u vojsci i nisu sudjelovali u privatizaciji sad imaju pravo na kupnju po povlaštenijoj cijeni “

Slučaj moga staroga koji je isto tako bio na ratištu kada su se pisale dionice Končara, zna li tko dali on ima pravo negdje tražiti naknadni upis tih dionica po tadašnjoj cijeni po kojoj su svi upisivali dionice??!

Može li neko prikazat Vlasnik računa Stanje sa današnjim datumom ?

Đuro me upropastio psihički i materijalno.


Slažem se Knish…

Također bi nadodao, da ako dobiju i počnu prodavat dionice ima ovdje dosta pametnih ljudi koji će to samo dobro iskoristiti…vidjeli smo i sami da se veliki paketi kada se nagomilaju progutaju jednom transakcijom…tako da sumnjam da dionicu u koju svi ulažu i od koje mnogo očekuju može par drhtavih ručica srušiti na duži rok…možda mogu ali do 10 do 11 h…kada se cijena sigurno vraća!!! ovo je dosta likvidna dionica da bi par branitelja na njoj neku “korekciju” uspijelo pokrenut!

I ja se slažem.
Fondovi kao što je Lucidus kontroliraju trenutnu situaciju, a ne forumi, no oni će prodati što su planirali prodati, i nakon što bude manje dionica na prodaji, doći će taman i dobre vijesti vezano uz natječaje.

------------------------------------------------------------------------------------------------- [b]"Smije li čovjek na burzi donositi zaključke pod utjecajem alkohola?"[/b] "Da.Alkoholizirano stanje može stimulirati fantaziju i odstraniti kolebanja, a to je često osobito dobro." Kostolany


I opet ponavljam … gdje i kada je to odluceno da ce se braniteljima davati dionice??

06.04.2007. Večernji list

NAKNADNI UPIS Branitelji Đure Đakovića nestrpljivo iščekuju ugovore o kupnji dionica po uvjetima iz 1993.
Branitelji Đure Đakovića: Od države 50 mil. kuna dioničarima
Autor Marinko KRPAN

Većina branitelja iz Đure Đakovića koji su 1993., u vrijeme pretvorbe i javnog poziva na upis dionica Holdinga Đuro Đaković, bili mobilizirani u vojnim postrojbama, predala je zahtjeve Hrvatskom fondu za privatizaciju te sad željno očekuju ugovore o kupnji dionica.
Premda su dosad branitelji diljem Hrvatske pojedinačno koristili zakonsko pravo za naknadni upis dionica s popustom, đakovićevci su se za to izborili zahvaljujući prvoj organiziranoj akciji Kluba Specijalnih vozila pri Udruzi hrvatskih dragovoljaca i veterana Domovinskog rata.

Pravo na naknadni upis dionica Holdinga priznato im je odlukom HFP-a od 13. prosinca prošle godine, a prva veća skupina od 300-tinjak zahtjeva s cjelokupnom dokumentacijom predana je u Zagrebu još potkraj siječnja. Budući da još nema ugovora, na jučerašnjem izvještajnom saboru Kluba branitelja upućena je požurnica HFP-u, uz najavu mogućih prosvjeda.

Prema neslužbenim informacijama, potvrđeno je da će na idućoj sjednici Upravnog odbora HFP-a naši zahtjevi biti riješeni tvrdi Antun Štivić, regionalni povjerenik SMH. Kako ističe Ivan Barić, predsjednik Kluba Specijalnih vozila UHDVDR-a, prema posljednjim informacijama, u HFP je pristiglo ukupno 930 zahtjeva, od kojih je 690 odobreno.

Znajući da su se gotovo svi branitelji odlučivali na maksimalni paket dionica (protuvrijednost 20 tisuća DEM), to znači da će najmanje 50 milijuna kuna temeljnog kapitala Holdinga (oko 15 posto) pripasti malim dioničarima.

Zarada sto tisuća
Znajući za iznimno povoljne uvjete kupnje dionica, većina branitelja iz Đure Đakovića odlučila se za maksimalno dopušten paket i plaćanje odjednom. Prema izračunu, branitelja sa 20 godina radnog staža paket dionica stajao bi manje od 25 tisuća kuna, a trenutau00E8na je tržišna vrijednost tih dionica oko 145.000 kuna, pa bi se moglo zaraditi više od 100.000 kuna. (M. K.)

Angry Bob: "As for the good news - There is no f...... good news!" https://www.youtube.com/watch?v=hMaVIAlJlnw

Pročitao sam taj članak u novinama, ali vi Ema očito niste pravnica. Piše da su branitelji predali zahtjeve i da ŽELJNO ISČEKUJU ugovore o kupoprodaji. Neka oni prvo sklope ugovore pa će onda biti teme za razgovor. I ja željno isčekujem IPO Magme te se puno o tome piše, ali još ništa od toga. [smiley2]

To izgleda kao debata “Kako će izgledati NK Dinamo kad bude Europski prvak”, jer kao Mamic veli da ima Europsku momčad[smiley2].

To je save demantirano javno na HTV-u ,jasno je rečeno da firme koje su sanirane iz državnog proračuna neće dijeliti radnicima dionice.

Đuro me upropastio psihički i materijalno.

New Report

Close