DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Pa i Linic je reko da ce ddjh u privatizaciju. Takodjer je i ddjh uvrsten na listu za privatuzaciju i to kako pise onom koji ce u datom trenutku ponudit najbolju cijenu. Ocito je da ce tako i biti. Neke nove vijesti mogle bi u 4 ili 5 mjesecu pokazat smjer u kojem cemo dalje…

Sad će prodavati DDJH…kako bi se ušlo u DLKV.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


Pa i Linic je reko da ce ddjh u privatizaciju. Takodjer je i ddjh uvrsten na listu za privatuzaciju i to kako pise onom koji ce u datom trenutku ponudit najbolju cijenu. Ocito je da ce tako i biti. Neke nove vijesti mogle bi u 4 ili 5 mjesecu pokazat smjer u kojem cemo dalje…

Svakako.

Ali mislim da je prica o privatizacijama, dokapitalizacijama istrošena na gubitašu PTKM.

To je, koliko pamtim, zadnja nit na koju se hvataju investitori.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Moraju se jednom pocet desavat i cuda pa tako i jednom se mora desiti ono sto kaze politicar. Nadam se da ce Linic biti prvi.

Pa da svi omastimo brk…..

Da, sad bi vi još i privatizaciju…..

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Ne, nego bi vama poklonili dionice

meni?

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Ja to jučer od zaj…….., a bome tko je jučer kupio DLKV ljepih 20% za dan.



A ništa momci, kupite DLKV i INGRU,a i HT je pojeftinijo pa čekajte….morti naraste.

Od navedenih, HT je bolji od DDJH po masu pokazatelja svaki dan, 365 dana u godini.

Bazično, oboje ovise o kretanju pokazatelja populacije.

Ipak, na vrhu prihoda, DDJH nema niti p od profitne marže HT-a, a sumnjam u nekakav jak rast prihoda u i jednoj od ove dvije firme.
[/quote]
Prvo da se zahvalim na Vašem pozamašnom trudu objašnjavanja i obrazlaganja, međutim, Vi se neprestano osvrćete na ono što je bilo.
Na burzi se kupuje budućnost, a ne prošlost.
Da je sve bilo u najboljem redu, nebismo sada ni razglabali o tom, da li vrijedi 60,70,80 ili 90kn dionica, već bi je gledali na većim razinama i nebismo bili u situaciji da promatramo da li je moguće povećanje vrijednosti kompanije, a njome i vrijednost dionice, a time i zarade!!!
Nema povećanja vrijednosti dionice, bez dubinskih promijena unutar kompanije.
Nezaboravite, da je Uprava odvalila strašan posao u zadnjih godinu dana, da je Đuro kojim slučajem bio i privatna kompanija, nebi bilo lako sve to odraditi.
Jer gospodo,da li znate kakvi se otpori javljaju unutar i privatnih kompanija, na svaku moguću promijenu?? Najveći problem u preokretanju trenda nisu strojevi, VEĆ LJUDI !!!!!!!!
Zato je najveći i najvažniji zadatak unutar kompanije preokrenuti:

– percepciju radnika same kompanije
– uvjeriti ih u nove ciljeve
– uvjeriti ih u nove vrijednosti, kojima sada teži kompanija, a sve to skupa na dobrobit kompanije, radnika, lokalne zajednice i društva u cijelini
– motivirati radnike da se vrijedi usavršavati i da će to biti nagrađeno
– stvoriti natjecateljski duh

Samo ovo gore što ste pročitali, može donesti prave rezultate komaniji, a upamtite,
˝Ponašanje radnika je rezultat ponašanja menadžmenta˝!!!!
Ako menadžment nastavi ovakvim tempom i ponašanjem, uskoro ćemo gledati jednog novog Đuru!!!!

lp.

“Na burzi se kupuje budućnost, a ne prošlost.
Da je sve bilo u najboljem redu, nebismo sada ni razglabali o tom, da li vrijedi 60,70,80 ili 90kn dionica, već bi je gledali na većim razinama i nebismo bili u situaciji da promatramo da li je moguće povećanje vrijednosti kompanije, a njome i vrijednost dionice, a time i zarade!!!”

A za prošlost(povijest) kažu da je učiteljica života.
Ista nam govori da su prihodi u 2006,2007,2008 godini bili isto visoki ali dobit i profitabilnost niska,od tada do danas su jedino uspjeli smanjiti kapital i rezerve sa 354,04 M u 2006 g do današnjih 218,38 M,te povećati dug na taj kapital za jedno 70%.
Dobro,sad će pobornici dionice reći da su to bila neke druga vremena i neka druga vlast.A ja vas vas pitam koje su kvalifikacije trenutne uprave (HNS-a) i njihovi rezulati u prošlosti?Gdje su konkretni dokazi,nova WEB stranica i to što uprava putuje po svijetu?!
Jer vidite,imam neka iskustva na USA burzma i tu bih se složio sa domachom da bi ovo bio penny stock,jer kod njih vrijedi samo ono “show me the money” ili dokaz da bi ga u budućnosti mogli zaraditi,a Đuro nema ništa od navedenog.
Sve drugo su bla,bla priče….
Sljedeće, na trenutnim fundamentima :P/B 1,28,P/E 67 uračunat je već budući profit,kupac po današnjim cijenama ne kupuje tele nego kravu,ali lažnu kravu na steroidima,a znamo što se dešava kad se prestani uzimati steroidi…:)
Ja recimo imam dionicu u Regiji koja se trži na P/B 1,60,ali prošlogodišnja je dobit rasla preko 20% i trži se na P/E 3,u ovom je slučaju opravdano kupovati ovako naizgled skupo,posebno jer se očekuje nastavak rasta a uprava je pokazala da zna i može.
Kod Đure nažalost ništa od navedenog nije slučaj.

"Only dead fish swim with the stream"

Slažem se sa Bigfootom.

O DDJH se već priča unedogled o promjenama, čudima.

Profit je mizeran, prihodi nikad veći. U pravilu, rast prihoda utjeće na rast profita. Ja ne očekujem rast prihoda u DDJH pa ne vidim niti rast profita(koji je ionako nikakav).

Kupuje se budućnost, ali niti je ZSE NYSE a niti je DDJH Coca Cola.

Samo kažem da je s obzirom na politički rizik, rizik jednog velikog kupca, nestručno vođenje(ne mislim na rad stručnog kadra nego uprave) ova firma debelo precijenjena.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

New Report

Close