DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Samo 15 dana? Kvragu, pa za toliko mogu skupiti tek 50 milijuna kuna. 🙁

Gledam prijašnje dokapitalizacije nekih vodećih firmi na ZSE-u i vjerujte mi a možete i sami istražiti nisam našao niti jednu tvrtku koja je dokapitalizirana na ovaj način odnosno da je cijena dionice na tržištu prije izvršene dokapitalizacije bila 70% viša od same cijene po kojoj se nude dionice u dokapitalizaciji. Aj da se Đuro bavi iskopom rude, zlata, dijamanata i sl. ali oni samo vare a tu ne vidim neku dodanu vrijednost.

Puno pisanja , a svi promašili temu. Postoje tri uvjeta ponude od kojih je najvažnija minimalna količina. Prema tome, ako netko punudi 250milja po 20 kuna I kaže da je minimalna količina 12,5 mil dionica, onda jedino ponuda iste količine po većoj cijeni može proći, a takve ponude nema I neće biti. Ovo što svi imaju prava , to mogu okačiti mačku o rep, jer jednu ponudu imamo 12,5×20=250 . Prva slijedeća ponuda može jedino biti 12,5×20,01=250,125 , ili da ima više ponuda koje sve zajedno imaju 12,5 mil dionica i cijena Im je veća od 250 mil kn.

..., a na kraju, Revolucija pojede svoje najbolje sinove.

Sve je to posljedica dugogodisnjeg burekovanja u uskim cjenovnim rasponima.
A koje je pak razumljivo, uvjetovano dugom recesijom, gdje se indeks gibao od 1500 do 1900, opcim nerazvojem, nesigurnoscu itd.
Za to vrijeme DJIA je odrapio 250%.
Ali vremena se mijenjaju. Dolaze ulagaci. Rejting se popravlja. Todex cemo isprati. Drzava se rjesava firmi. Slijedi blagostanje. I veliki rast pojedinih dionica kao i trzista u cjelini. U kojem ce suza, zala i jada za propustenim burecima biti na tone i vagone.
I na zalet tog procesa se nece dugo cekati. Mozda 12 mjeseci. I onda dalje.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Netko je bio dobar post jučer stavio ali ga danas nema. Računica je bila uz onaj posao u Kuwajtu i bruto maržu od 7% uz P/E 15 i cijenu dionice na 85 kn. Pustimo cijenu dionice jer će to dugoročno tržište odrediti. Sad će biti puno špekulanata ali neće se dobro provesti jer teško da će biti većih oscilacija prema dolje:-)
Želim samo dodati da je bruto marža malo veća u takvim poslovima (al nek bude 7%), da je tu odlična zarada na servisiranju tenkova, da sve to skupa implicira odličnu referencu za ostale poslove na Bliskom Istoku. E sad na Đuru se onda mogu vezati HS Produkt, Dok ing i ostali. No dobro to je samo još mogući posao i treba ga dobiti al eto u CČ mogućnost je ogromna.

Znači CČ za 250 milja dobiva preko pola ĐĐ što znači da Đuru vrijedi manje od 500 milja kn! Zarada na poslu u Kuwajtu je više od 50% ĐĐ a di su ostali poslovi:-)

Slavonija i Brod mogu ovom investicijom jako puno profitirati. Mladima se otvara mogućnost ostanka i zapošljavanja u ĐĐ, dio ljudi može se vratiti iz inozemstva, plaće će sigurno ići gore itd. E sad i sama Hrv.će to osjetiti jer će utjecati na rast BDP-a. Jedino još SAMO DA CČ IZVRŠI UPLATU i možemo počet slavi i pratit Đuricu u novim uspjesima:-)

Jedini magarci su ispali MIROVINSKI FONDOVI. Propustili su ući na 20kn!!! Izuzev PBZ/CO kojeg treba pohvaliti. Da nemaju di ulagati, a tuku po 2,5% u obveznice majko mila. Treba pod hitno u mirovinsku reformu i to promijeniti jer ovo nema smisla. Oni se maste velikim naknadama za upravljanje, plaćama i bonusima, a nama će mirovina biti kikiriki.


pozz zajednici … molim za komentar na slijedeće: … nije mi jasan ovakav uzlet prije vremena!?? Slijedi otkup 15 mil novih dionica što u pravilu znači razvodnjavanje postojećeg paketa i s tim držanje na cijeni od cca 25 kn max, a na koliko se i držala neko vrijeme. Zar nije tako bilo s Dlkv – koja porasla tek nakon 2 god i to na osnovu poslovnih rezultata potom? Hoću reći ovdje bi se ovakav zanos mogao razumjeti tek nakon što predmetna Co uloži pominjanih 250 mil (po meni to i nije neki značajan ulog) i da se potom počnu razvijati poslovi itd … Molim za komentar … pozz zajednici

Kod Đure ekipa očito smatra da je činjenica kako je novi vlasnik iz Kuvajta i vezan uz industriju oružja, dovoljno da se u cijenu dionice dobrim dijelom uračuna kao da je Patria natječaj u Kuvajtu već dobiven.
Meni je to još uvijek na tankom štapu jer to pokazuje nekakav rođačko kumski mentalitet dobro poznat kod nas Hrvata pa me ni ne čudi što je to tako opće prihvaćeno kod prosječnog špekulanta kao gotova stvar.
Ipak se mi kužimo u Kuvajtsku političko gospodarsku scenu:)
Faktor sigurnosti je za Crni Čelik mnogo veći nego za sutrašnjeg kupca,jedno 75%.

"Only dead fish swim with the stream"


Gledam prijašnje dokapitalizacije nekih vodećih firmi na ZSE-u i vjerujte mi a možete i sami istražiti nisam našao niti jednu tvrtku koja je dokapitalizirana na ovaj način odnosno da je cijena dionice na tržištu prije izvršene dokapitalizacije bila 70% viša od same cijene po kojoj se nude dionice u dokapitalizaciji. Aj da se Đuro bavi iskopom rude, zlata, dijamanata i sl. ali oni samo vare a tu ne vidim neku dodanu vrijednost.

Ne vrijedi ni za zlato,rude ili dijamante,dokapitalizacija se uvijek radi ispod MCAP i uvijek slijedi pad kratkoročno a često i dugoročno.Posebno kad se radi o gubitašu koji vapi za kapitalom.

"Only dead fish swim with the stream"


Meni je to još uvijek na tankom štapu jer to pokazuje nekakav rođačko kumski mentalitet dobro poznat kod nas Hrvata pa me ni ne čudi što je to tako opće prihvaćeno kod prosječnog špekulanta kao gotova stvar

eh, tebi.
zamisli sad, ti, koji zapravo nemas nikakve relevantne i insajderske informacije nit o djuri niti o tom ulagacu smatras da je to sve na dugom stapu i samo sta opet neka teorija zavjere ne iskoci.

Jesi ti svjestan da netko ulaze 250mil svojih novaca? i taj netko je ko vec dugo posluje sa djurom i koji ove “lose” brojke o djuri a pogotovo njegove potencijale zna sigurno bolje (ne bolje, nego zna…jer ti i ja neznamo nista). proslogodisnji gubitak djure je bio 35mil kuna. ti bi ulozio 250mil negdje gdje mislis da ce poduzece i dalje biti gubitas? pa naravno da misle (a misle jer sigurno imaju puno vise relevantih podataka od nas ovdje) da od firme mogu napravit itekakvu dobit i to takvu da tih 250mil vrate u razumnom roku.


I o kakvom krdu ti pričaš?

Ako dokap prodje biti će vise od 22 milijuna dionica koje daju kapitalizaciju po cijeni od 34 kune od 770 milijuna kuna?!

Ne znam s čime uopće da to usporedim, recimo Kras ima kad odbiješ trezorske dionice kapitalizaciju oko 580 milijuna kuna i Ebitdu od cca 93 milijuna kuna. A radi se o stabilnom i uhodanom biznisu. Uopće mi nije jasno sto se tu vrednuje i po kojim parametrima i prema nekoj na bas konzervativnoj računici društvo bi trebalo vrlo brzo generirati Ebitdu od barem 80 milijuna kuna. Bas me zanima kako će ro izgledati i kad će se to dogoditi.

Tu se potpuno izgubio reper vrednovanja i jaše se strategija "zadnje budale"!

Ma slazemo se , bar ovaj put. ni u ludilu ne mislim da duro vrijedi 70 posto iznad cijene dokapa, to je kada arnt ide po 700 kn ili tpng po 110.

Svi mi znamo zasto duro kao da prkosi zakonima fizike, rijec je o ednom covjeku. ali isti taj covjek je izfleda najzasluzniji za ovo – istjerao je drzavu van i spriječio novu petrokemiju

Koja je fer cijena dure. to svatko misli da zna. meni je samo drago da cemo umjesto petrokemije imati na burzi jednu ozbiljnu i prilično veliku tvrtku. koja moze ili ne mora uspjeti. Ali bez drtzave ona ima jako lijepe izglede da uspije tj. da psoluje pozitivno. A TO PO RIJEČIMA SAMOG MAZALA NISU CINILI UNAZAD 20 GOD – U 20 GOD DURO J ESPRZIO MILIJARDU KN, imate njegovu izjavu za tv brod

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...



Meni je to još uvijek na tankom štapu jer to pokazuje nekakav rođačko kumski mentalitet dobro poznat kod nas Hrvata pa me ni ne čudi što je to tako opće prihvaćeno kod prosječnog špekulanta kao gotova stvar

eh, tebi.
zamisli sad, ti, koji zapravo nemas nikakve relevantne i insajderske informacije nit o djuri niti o tom ulagacu smatras da je to sve na dugom stapu i samo sta opet neka teorija zavjere ne iskoci.

Jesi ti svjestan da netko ulaze 250mil svojih novaca? i taj netko je ko vec dugo posluje sa djurom i koji ove "lose" brojke o djuri a pogotovo njegove potencijale zna sigurno bolje (ne bolje, nego zna…jer ti i ja neznamo nista). proslogodisnji gubitak djure je bio 35mil kuna. ti bi ulozio 250mil negdje gdje mislis da ce poduzece i dalje biti gubitas? pa naravno da misle (a misle jer sigurno imaju puno vise relevantih podataka od nas ovdje) da od firme mogu napravit itekakvu dobit i to takvu da tih 250mil vrate u razumnom roku.

[/quote]

Kako to dugo posluje sa Đurom?Misliš na tenkove prodane prije 30 g?Ili su još nešto poslovali u međuvremenu za što ja ne znam?
Tvojom/vašom logikom bi SVAKI kupac kod SVAKOG preuzimanja kod nas ili u svijetu ostvario dobit jer on poznaje kompaniju mnogo bolje od prosječnog ulagača.
Drugo,što su do sad čekali?Ako je zbilja takav potencijal zašto kupuju tek na ATL i to tek toliko da pređu prag?Šta nije bolje dok je Đuro jeftin kupiti čim više dionice od ulagača PRIJE nego stignu sve te milijarde od poslova,posebno ako ugovor već imaju u džepu.

"Only dead fish swim with the stream"

Ulazak strateškog partnera je prvi i osnovni preduvjet. Tek onda ide sve ono što treba popraviti, a tek je konačni rezultat profitabilnost na razini sektora. Obično takvi procesi traju dvije-tri godine, ako ne više. Recimo, od uspješnih priča imamo Veterinu, ona mi prva pada na pamet. Nije Hanza to sredio preko noći, s tim da je ta firma i prije bila uspješna.
Na ovoj cijeni imam dojam da se plaća tvrtka koja je potkraj procesa restrukturiranja, s već ugovorenim poslom stoljeća.
Naravno, moguće je da će restrukturiranju DDJH vrijediti i mnogo više, ali to se sada, kad još ni dokap nije proveden, ne vidi.

Taj kupac ulaže oko 33 milijuna eura u firmu za +50% vlasništva,ne da je to kikiriki nego manje od toga,gledano kroz kapital koji posjeduju vlasnici tog C.čelika,čini se da je R&R sasvim pristojan za njih, i nitko ne sumnja da će se poslovanje popraviti,upitno je da sve to opravdava ovakvu +70%premiju u odnosu na njihovu cijenu ulaza.

"Only dead fish swim with the stream"


Kako to dugo posluje sa Đurom?Misliš na tenkove prodane prije 30 g?Ili su još nešto poslovali u međuvremenu za što ja ne znam?
Tvojom/vašom logikom bi SVAKI kupac kod SVAKOG preuzimanja kod nas ili u svijetu ostvario dobit jer on poznaje kompaniju mnogo bolje od prosječnog ulagača.
Drugo,što su do sad čekali?Ako je zbilja takav potencijal zašto kupuju tek na ATL i to tek toliko da pređu prag?Šta nije bolje dok je Đuro jeftin kupiti čim više dionice od ulagača PRIJE nego stignu sve te milijarde od poslova,posebno ako ugovor već imaju u džepu.

od kud bi ja znao kako dugo posluju s djurom?
predsjednik uprave kaze da se itekako poznaju jer su to ljudi s kojima dugo suradjuju. kolko, kako i na koji nacin nemam pojma al ocito postoji itekakva razina poznavanja. ili mislis da je mazal lagao?

Gdje sam ja rekao da kupac MORA ostvariti dobit? Ja sam rekao da sigurno puno bolje pozna situaciju (od mene i tebe sigurno puno bolje) i spreman je sljediti tu vjeru i to potkrijepiti sa 250mil kn za 50% firme. A ti iz svoje fotelje koji nit poznas situaciju, nit potencijal nit kakvog on jos moguce asa krije u rukavu kazes da je to tebi na dugom stapu.

500mil kn ti se cini malo za firmu koja je gubitas trenutno?

I kako to zamisljas da kupe dionice od ulagaca dok je jos jeftin?



Kako to dugo posluje sa Đurom?Misliš na tenkove prodane prije 30 g?Ili su još nešto poslovali u međuvremenu za što ja ne znam?
Tvojom/vašom logikom bi SVAKI kupac kod SVAKOG preuzimanja kod nas ili u svijetu ostvario dobit jer on poznaje kompaniju mnogo bolje od prosječnog ulagača.
Drugo,što su do sad čekali?Ako je zbilja takav potencijal zašto kupuju tek na ATL i to tek toliko da pređu prag?Šta nije bolje dok je Đuro jeftin kupiti čim više dionice od ulagača PRIJE nego stignu sve te milijarde od poslova,posebno ako ugovor već imaju u džepu.

od kud bi ja znao kako dugo posluju s djurom?
predsjednik uprave kaze da se itekako poznaju jer su to ljudi s kojima dugo suradjuju. kolko, kako i na koji nacin nemam pojma al ocito postoji itekakva razina poznavanja. ili mislis da je mazal lagao?

Gdje sam ja rekao da kupac MORA ostvariti dobit? Ja sam rekao da sigurno puno bolje pozna situaciju (od mene i tebe sigurno puno bolje) i spreman je sljediti tu vjeru i to potkrijepiti sa 250mil kn za 50% firme. A ti iz svoje fotelje koji nit poznas situaciju, nit potencijal nit kakvog on jos moguce asa krije u rukavu kazes da je to tebi na dugom stapu.

500mil kn ti se cini malo za firmu koja je gubitas trenutno?

I kako to zamisljas da kupe dionice od ulagaca dok je jos jeftin?
[/quote]

Tako da stave javnu ponudu za preuzimanje i otkupe čim više,ako im je to jeftino,s obzirom na ono što slijedi po vama.
I da kupac svakako poznaje firmu puno bolje od tebe/mene ili bilo koga na forumu.
A taj kupac kaže da Đuro u ovom trenutku vrijedi 20 kn i ni lipe više.
Opet o tom Mazalu?Mazalo rekao ovo ono…da Mazalo je najavljivao neke silne milijune odavno samo ništa od toga,.Šta ja znam kako to posluju sa Đurom,pa pitam ja tebe,ostale forumaše i tog Mazala,nisam ja to izjavio.Ti kažeš kako kupci dobro poznaju firmu jer posluju sa njom?

"Only dead fish swim with the stream"

New Report

Close