Da li je objektivno očekivati da prinosi investicijskih fondova u 2006. godini budu na razini onih iz tekuće godine??

Naslovnica Forum Gospodarstvo i financije Investicijski fondovi Da li je objektivno očekivati da prinosi investicijskih fondova u 2006. godini budu na razini onih iz tekuće godine??

S obzirom na snažan rast imovine investicijskih fondova u 2005. godini, te na visoke prinose pojedinih fondova (posebno su atraktivni prinosi mješovitih investicijskih fondova), biti će zanimljivo vidjeti kako će se stvari razvijati i u budućem razdoblju. Ovaj oblik ulaganja odnosno štednje bitno je pogodniji
za štedišu (fizička osoba) u odnosu na uobičajene i klasične instrumente štednje (štedni i oročeni depoziti
u poslovnim bankama), stoga vjerujem da će sve vše građana ali i pravnih osoba biti motivirano
plasirati viškove sredstava u investicijske fondove? No, da li će udjeli ostvarivati godišnje prinose veće
od 15 ili 20%, ili slijedi pad prinosa, pitanje je na koje jedva čekam odgovor! [smiley8]

Moja pretpostavka je da će mlađi i manji fondovi ostvarivati veće prinose, mjesta za igru ima, samo je bitno naći nelikvidnu dionicu sa većinskim vlasnikom(preko 75%) i relativno dobrom fundamentalnom podlogom i peri miško. Dok ovi ogromni moraju većinu sredstva držati u sporo-rastućim-padajućim dionicama.
Moguće da će HPB slijedeće godine napraviti iskorak od drugih fondova, jer mlađi ljudi su spremniji na rizik što često donosi veću zaradu, a tržište na nekim dionicama je dosta plitko. Ulagači idu za vođama krda i evo ti zarade.

Fondovi općenito su definitivno budućnost….
Dali će ostvarivati prinose kao u ovih prvih pet godina, vjerovatno neće,
ali recimo 10-15 % za dioničke i mješovite fondove godišnje se može očekivati…
I to je odlično.

Evo novi fond je krenuo, Auerus ili tako nekako. Vode ga Znalci.


Fondovi općenito su definitivno budućnost…. Dali će ostvarivati prinose kao u ovih prvih pet godina, vjerovatno neće, ali recimo 10-15 % za dioničke i mješovite fondove godišnje se može očekivati… I to je odlično.

Kakva oprezna procjena, da to je procjena koja će biti za nekih 10-tak godina…
U idućih 5 godina i najlošiji dionički fond neće biti ispod 20%, ne računajući one koji ulažu u Europu i Svijet…
Npr. ja sam krajem veljače uložio neki novac u Aureus, kupio sam po 119 kn udjel, sada je 148 pa si izračunajte dobit…

Najbolji za ulaganje: AUREUS Equity, ICF Balanced, i na kraju ili čak i prije – ZB Aktiv – u mjesec dana +20%[smiley2]

Naravno, ova godina je iznimna zbog PLIVE i nije došlo do većih korekcija na tržištu pa stoga i takva dobit fondova – milim da će Aureus završiti godinu preko 50%, što naravno nije garant za iduću godinu…

Promjenite si naslov teme jer on sada baš i nema smisla…

ne vidim razloga promjene naslova teme…ako se pise o temi ovdje…i komenitraju prinosi u odnosu na proslu godinu

"Naucio sam…da dobre prilike nikada nisu izgubljene: netko ce se uvijek posluziti onima koje ti propustis."

Svi fondovi će podići razinu dobiti ove godine…, pa čak i prošlogodišnji dobitnici kao što su ICF Balanced i Ilirika…, i takav trend će se nastaviti neko razdoblje, dakle tko ne želi riskirati na burzi, fondovi su dobar odabir…, a posebno oni koje sam već naveo, u prijašnjim i ovom postu…

Da, osobno mislim cak i vise

dobro razmišljanje poslije 10 mjeseci i ja isto¨!

dan je pametniji od noći

Ova godina je anomalna pa bi neki fondovi mogli zavrsiti s prinosom preko 60%. [smiley2]

[color=blue][b]Patience pays well!!![/b][/color]


Ova godina je anomalna pa bi neki fondovi mogli zavrsiti s prinosom preko 60%. [smiley2]

ma kako je krenulo, nebi me iznenadilo da vidimo i 100% kod nekih [smiley9]

Ljudi su, općenito, nalik na pse koji počnu lajati čim izdaleka začuju

New Report

Close