Cijene čišćenja apartmana skočile do neba, lani se moglo zaraditi i do 10.000 kuna mjesečno

Naslovnica Forum Komentari članaka Cijene čišćenja apartmana skočile do neba, lani se moglo zaraditi i do 10.000 kuna mjesečno

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Ne vidim u čemu se problem… ovo su osnove iz ekonomije, odnos ponude i potražnje. Ako je potražnja za nekom uslugom ili proizvodom velika, a ponuda ograničena, onda i cijena raste. Tko je kriv tima što su završili fakultete političkih znanosti, indologije, etnologije i ostalih logija koje nikome ne trebaju, onda raznoraznim ekonomistima (od kojih dobar dio nakon diplome ne zna ispuniti niti uplatnicu, a kamoli nešto stvarno i raditi) i pravnicima kojih ima kao skakavaca, a isto od većine nikakve koristi… sad kukaju što čistačice zarađuju 80 kuna po satu, a njihova “stručnost” i obrazovanje nije cijenjeno. Umjesto plakanja po internetu i žalopojki kako nisu cijenjeni, nek probaju postavljati pločice ili se primiti bilo kakvog konkretnog posla, takvi su itekako cijenjeni i plaćeni. Ili nek se prebace i završe neki od studija gdje nema takvih “problema”. Ja još nisam čuo da se netko sa završenom elektrotehnikom, strojarstvom, matematikom i sličnim fakultetima žali da je necijenjen, a bome nije niti plaćen kao čistačica, nego puno više.

brate svaka na mjestu i onda još traže povećanje kvota za dotične fakultete

mi smo ipak zemlja slučaj

kaufan – eto ja sam konkretno inženjer strojarstva sa 2,5 godine radnog iskustva sa plaćom od 5500 kn. Pa ti vidi dali je isplativo školovat se, svakom preporučam da završe neki zanat jer od fakulteta očito nema ništa samo izgubljene godine i novci

ja sam svojoj kćeri predložio da ide raditi umjesto da upisuje redovni studij i da za par god, kada skuži što voli, upiše izvanredno ili da platimo privatni jer je šteta potrošiti naj bolje i naj produktivnije razdoblje u životu na 6.god psihijatrije koja vrijedi samo do bregane…ali neče…

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Stoji sve iako je i sama drzava dovola do nejednakosti nacinom oporezivanja apartmana tj neoporezivanja, a industriju tj one sektore gdje je potrebna visokokvalificirana radna snaga uredno oporezuje u punom iznosu i onda uz to zbog nacina oporezivanja apartmana jos se zbog toga potice placanje na crno, pa je logicno i zarada veca bilo bi skroz drugacije da apartman vodi kao obrt i placa poreze i da onda moras placu prijavit u punom iznosu, pa kad porezi uzmu svoje to je onda druga prica.

Ignore : renči

prepametni ste s tim komentarima…što će nam fakultetski obrazovani ljudi, vrhunac za naše ljude treba biti čišćenje wc-a i soba za strancima…drugim riječima-najamna radna snaga…

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

StatusQuo, baš ga bubaš bez imalo ekonomske osnove…

koja vkf snaga, što ti to točno znači, što ti znači neko zvanje ako ga ne znaš primjeniti ili nemaš gdije, što ti vrijedi takva diploma, to je isti k. kao da imaš diplomu iz tarota…iz kojega razloga vi “školovani” mislite da ste vrijedniji i zaslužujete više od kvalificiranog radnika sa iskustvom?!

a što se tiće apartmana i oporezivanja, itekako se oporezuju…prvo ga trebaš imati gdje i sa čime izgraditi i zatim opremiti infrastrukturom i opremom i onda slijedi renta, boravišna, turistička, prihodovna, komunalna, vodna, dodatna na odvoza smeča, amortizacija i bogtepito što još sve ne…ali najjednostavnije je oplesti po nečemu onako usko i paušalno ,… daj se pusti tuđega i prvo stekni, tj izgradi nešto svoje pa da te onda vidimo!

zorangutan, zato nam i je tako kada imamo fakultetski obrazovane inžinjere i magistre koji se nigdje drugdje ne priznaju osim u domačoj avliji…čast izuzecima ali to su subjektivne ambicije a ne ogledalo obrazovnog sustava

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

@pula92 – prijatelju, ne znam gdje ti to radiš za 5500 kn, možda u nekom ministarstvu ili državnoj službi. Inženjer strojarstva u svakoj solidnoj firmi (a takvih ima vjerovao ti to ili ne) ima višestruko veću plaću (naravno da ju mora i zaraditi – tako ti to funkcionira u realnom sektoru).


@zorangutan
– kod nas je problem obrazovnog sustava što se školuje kadar koji nikome ne treba. Npr. imaš srednje škole gdje se 70 i više % djece upisuje u gimnazije, trgovačke i slične škole, s kojima kasnije u životu malo toga mogu. Zanimanja koja se traže (stolari, zidari, keramičari i sl.) nitko živ ne upisuje, a mogu zarađivati kao doktori (istina i narade se, ali takav je danas život). Na sveučilištima je još i gore. Npr. u Zagrebu od 14000 mjesta koliko se godišnje primi studenata, na ekonomiju, pravo i filozofski se upiše skoro pola. Kome to treba? I još svi studiraju na trošak države tj. poreznih obveznika. Nemam ja ništa protiv toga da svatko studira šta hoće, ali nek si i sam plati.

Kad su političari uništili privredu, normalno da ćemo samo spremati krevete i čistiti. Da smo razvijena zemlja kao npr. u Danskoj ili Švedskoj, visokoobrazovani bi zarađivali duplo ili troduplo više od radnika tj obrtnika. Ovako šutite, čistite i spremajte.

Nelazite, 10 tisuca kuna da nije za tri mjeseca placa, uz to rintanje bez slobodnog dana i sl. Nelazite narod e


kaufan – eto ja sam konkretno inženjer strojarstva sa 2,5 godine radnog iskustva sa plaćom od 5500 kn. Pa ti vidi dali je isplativo školovat se, svakom preporučam da završe neki zanat jer od fakulteta očito nema ništa samo izgubljene godine i novci

Evo ja sam d.i.s.+mr.sc.econ. pa sam daleko iznad prosjeka, a ove s plesnim tečajem (ekon.) i tečajem krojenja (iur.) jedem za doručak…isto vrijedi i za strane inženjere. Čast izuzecima! Treba se trudit, pokazat kaj znaš i stalno učit!

Mnogi hrvatski ljevičari sve više podsjećaju na golubove. Ima ih puno, ne služe ničemu, a prije nego odu sve zaseru.

Nemojte tako obezvrijeđivat nase fakultete. Ne radim u struci jer kao privatnik 5× puta vise zarađujem. No znanje uvijek dovro dođe

New Report

Close