Certifikati i basketi

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Certifikati i basketi

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Trebalo je shortati ovih dana ili danas pocetkom dana obveznicu. Ako povećaju kamatnu stopu u SAD-u obveznica i u eu će pasti. Ako ne povećaju ljudi će prodavati obveznice i ulaziti u dionice tako da obveznica opet pada. Ne možeš fulati. Samo je već danas krenula padati. A tu su poluge preko 20. http://www.ariva.de/euro_bund_future/chart?t=week&boerse_id=7

Ja nažalost nisam skupio dovoljnu kolicinu jer mi novci tek sutra sjedaju na racun pa sam mislio da jos imam vremena ali prosao voz čini se

I ja u zadnji cas stavljam novce i tek sutra sjedaju…
Uglavnom se pripremam za oba scenarija iako mislim da ce odluka biti prebacena za prosinac.
Drzat cu se jednostvanih stvari i u slucaju povecanja ce bit dugorocniji.
Prvo je zlato koje cu cekat short kakva god odluka bila samo na drugim ulazima.
Drugo je EUR/USD – tu cak spekuliram da ce ECB pojacati program
Trece je DAX long

Ja sam još plin long jel će sad zima i ako krene s&p ponovo gore ili bar jos malo ode ponovo short. ne vjerujem u rast sljedeće godine. ikakvom. FED-u bi bilo pametnije da preksutra krene s podizanjem jel sva ova odgađanja čine tržišta još nervoznijim. Ako su pametni dizati će u četvrtak


Ja sam još plin long jel će sad zima i ako krene s&p ponovo gore ili bar jos malo ode ponovo short. ne vjerujem u rast sljedeće godine. ikakvom. FED-u bi bilo pametnije da preksutra krene s podizanjem jel sva ova odgađanja čine tržišta još nervoznijim. Ako su pametni dizati će u četvrtak

allias kakve veze ima natty sa indeksima? nikakve, jos uvijek je shoulder season, invertory building je zadnjih par tjedana veci od-year avg, storage je na prihvatljivoj razini i vjerovatno ce do pocetka pullback.a doci do 3.8., 3.9. tbcf.
short term prognoza nije bullish, long term je medium,marcellius divlja, puno puno elemenata nisi uzeo u obzir.
natty ce biti dobra prica za biti long ,a li jos uvijek je prerarno, idi na natural gas topic po informacije.
http://ir.eia.gov/ngs/ngs.html
http://www.eia.gov/naturalgas/weekly/

@Mr.Wiseguy

Jel ti mislis da ja kupujem nešto kao ovi ovdje s foruma na slijepo? Te str vec odavno imam na bookmark-cima i jako dobro znam kad je sezona punjenja i pražnjenja i koliki je petogodišnji i jednogodišnji prosjek i da li je bull i bear. Pa neću kupovati plin kad krece njegovo pražnjenje iz skladišta. Prošle godine je polarna hladnoca dosla vec pocetkom 11mj. Plin na 4,50. Ove godine je ljeto bilo strašno vruce (kao i prije dvije godine), a poznato je kakva je bila zima u SAD-u onda. Ja se mj i pol dana mogu strpiti. U nekim dionicam sam mnogo duže. Pa uzeo sam plin na 2,64. Ove godine se najniže spustio do tih razina. Krene li zima kakvu očekujem moglo bi to dobrano povuc. Ionako sam uzeo ovaj s pucanjem na 1,95 s polugom 3,5. Meni je to dovoljno. Uzmem ja sve u obzir. Ne brini

sve ok allias, radi dobrih namjera ti govorim, natty je wild card, cijena ovisi jedino o vremenu, a za sada weather forecast ti nije bullish, natprosjecno toplo vrijeme u 9 mjesecu je rezultat utjecaja el nina, to ti nije dobra0 za 10 i 11 mjesec, ovdje ce biti velikih injection.a u storage jos dosta, to i losa prognoza radit ce veliki prigtisak na cijenu, u svakom slucaju ovo ti je daleko najbolji forum za natty, svakako preporucujem da pogledas.
evo ti weather forecast:
http://www.firstenercastfinancial.com/forums/showthread.php?t=2966
forecast za thursday EIA repors je lagano bullish:
storage week total population weighted degree demand (HDD + CDD) —
last week: 80 (77cdd 3hdd)
previous week: 72 (70cdd 2hdd)
same week last yr: 67 (59cdd 8hdd)
avg: 56 (45cdd 11hdd)
next wk fcst 79 (44cdd 10hdd)
* source: NOAA
storage:
same week last yr: 90
5-yr avg: 75
*note: avg and last year storage figures are calculated using this historical data-set provided by eia:http://ir.eia.gov/ngs/ngsstats.xls

my estimate is 71 bcf

i jos nesto slijedece tri brojke ce biti ogromne, preko 100 + bcf, neki predvidaju da ce do zavrsetka injection season-a storage zavrsiti na 4.050 Ttcf, nastavi li el nino jacati i njegov utjecaj se osjeti sve do pocetka 11 mjeseca, bit ce velikih problema za natty.
imas jos jedan probelm upravo zato sto su zime bila jake proslih godine, kada ce se year to year usporedivati pull backovi iz storag-a tesko da ce opet bez polarne zime iti jedan EIA report biti bullish, a forecast 2016 rast proizvodnje +2 bcf/daily, to je puno, jako puno.
isto gledam da udem u long poziciju, ali cekam bar neki bullish znak u vidu promjene prognoze

Hvala za forum. Ma naravno da uvijek volim poslušati savjet. Uvijek se ima nešto novo za nauciti. Za prognozu tko će ga znati. Ja sam išao da će biti hladno. Ma ne možeš 3 dana unaprijed predvidjeti, a kamoli zimu ili ljeto. Uvijek na početku kada krene lagano zahladnjenje očekivanja su da će takva biti i cijela zima. Zato u početku plin i najviše skoči. Pa bilo je ove godine dosta hladno u 2 mj pa se plin nije pomakao nego je još i pao. Ali upravo ga zato sad kupujem. Iako je broj plinskih rigova ogromno pao oni proizvode više, ali skladišta se još uvijek vrte oko petogodišnjeg prosjeka, za razliku od nafte čiji su spremnici skoro puni. Iako je prognoza dosta bearish meni je na ovim cijenama plin ok. Kažem pogotovo pred zimu kad krenu špekulacije. Ne mislim ga ja držati godinama [emo_smijeh] Samo još tih mj i pol, dva. Inače sam prošle godine imao 4 stranice za prognozu. Sad sam ih smanjio na 2

Ipak me zeznulo za obveznicu. Dosta se vratilo. Iako sam još u plusu on se dosta smanjio. Nisam to očekivao, a očito ni tržišta. Jučer navečer S%P +1,30% danas gledam sve se vratilo i on i dax futures u minusu. Šta taj FED radi to je strašno.



Trebalo je shortati ovih dana ili danas pocetkom dana obveznicu. Ako povećaju kamatnu stopu u SAD-u obveznica i u eu će pasti. Ako ne povećaju ljudi će prodavati obveznice i ulaziti u dionice tako da obveznica opet pada. Ne možeš fulati. Samo je već danas krenula padati. A tu su poluge preko 20. http://www.ariva.de/euro_bund_future/chart?t=week&boerse_id=7

Ja nažalost nisam skupio dovoljnu kolicinu jer mi novci tek sutra sjedaju na racun pa sam mislio da jos imam vremena ali prosao voz čini se

I ja u zadnji cas stavljam novce i tek sutra sjedaju…
Uglavnom se pripremam za oba scenarija iako mislim da ce odluka biti prebacena za prosinac.
Drzat cu se jednostvanih stvari i u slucaju povecanja ce bit dugorocniji.
Prvo je zlato koje cu cekat short kakva god odluka bila samo na drugim ulazima.
Drugo je EUR/USD – tu cak spekuliram da ce ECB pojacati program
Trece je DAX long
[/quote]

Znaci cekamo prosinac…
Sad uzimam u obzir cak short EUR/USD uzeti kao dugorocniju investiciju
Zlato cekam oko 1142, a na DAXu bi bio sretan pokusat long na 9929

Rekla je Yellen da mogu dignuti i već sljedeci mj ili na nekoj ne-redovnitoj sjednici. Ali ako nije sada neće ubrzo. Tehničku analizu bi pratio da sam možda u devizama, ali je ovako ne koristim uopće ili je koristim vrlo malo. Ne znam ni jednog tehničara koji se obogatio na njoj. Više sam fundamentalisti i onda kupujem po događanjima. Imam osjećaj da nije gotovo s kinom. Tamo su svi investitori neuki (to smatram zato što je 85% investitora malih) i kad krene stampedo to će biti bolno. Kao što se nedavno dogodilo. Zato bi s daxom još pričekao. Baš sam pročitao Shillera o krizama i upravo spominje ovakve situacije kakve su u kini kao početak sloma. Isto sam pročitao u mnogim drugim knjigama i smatram da kad počnu svi ulaziti na tržište (kao kod nas 2008 g) i kad svi počnu pričati samo o dionicama (kao i kod nas 2008. g) da uskoro kreće slom. Takvo je sad stanje u Kini. Otvaraju se posebne dvorane s kompjuterima gdje mali dolaze kupovati i prodavati dionice. Milijuni svakoga dana otvaraju racune. To bi moglo biti stvarno strasno

@Alias
Redovno pratim dionicka trzista u Kini,Thailand,Singapore,Australia.
Uopce vise ne trgujem tamo za sada jer gotovo svi investiciski savjetnici u velikim bankama vide dalje padove index a slijedece 2 do 3 godine!!!
Domicilne valute u Thailandu i Maleziji,Australia,N.Z pale su 25 i vise posto u odnosu na $,a i dalje slabe !Slicno je u nizu drugih velikih azijskih ekonomija!
Sva ta trzista su neuporedivo veca od Hrvatskog,a prometi su neusporedivi.Vecina ekonomija tamo ima daleko vece stope rasta nego NASA i bolji kreditni renting!!!
Mislim da je trgovanje na Forexu definitivno sada bolja opcija(uz velike rizike takoder)!!!
Pozzz

@bisakovi

Da. Padaju upravo zbog kamatnih stopa u SAD-u jer su se u njemu zaduživale. To će, kako je narastao dolar (i onda uz još rast kamata) jako pogoditi njihove ekonomije. Ali oni već padaju od završetka QE-a u Americi i onda još više tresnu na svakom sljedećem FOMC-u. A još im i centralne banke pomažu u tome kako bi sebi povecale izvoz. Ja moram priznati da se najmanje bavim valutama jel se već bavim svime, a kada o nećemu učim treba mi jako dugo vremena jer volim proci sve. Ne možeš se baš za sve specijalizirati, tako da se držim onoga što znam. Vani kad tražiš posao analitičara te recimo traže samo analitičar banaka ili industrije tj. samo jednog sektora. Kod nas misle da bi trebao znati sve i svašta. I ovako imam dosta toga za ulagati pa se držim podalje od valuta.

Evo i mene medju vama. Short obveznica sa sitnom lovom pa cemo vidjet.


Evo i mene medju vama. Short obveznica sa sitnom lovom pa cemo vidjet.

Nemoj sad dok burze padaju. Ali možda se krenu i vracati [emo_smijeh]

Jednom se zivi 😀
Ma budemo vidjeli, ako nista barem cu nesto nauciti.

New Report

Close