Certifikati i basketi

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Certifikati i basketi

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Uf, koje olakšanje na ovakav GDP, cijelo jutro se svađam sam sa sobom, moglo me naguzit i na logu i na shortu. sad sam opet ja taj koji guzi. [emo_zloban]

Kažeš sada će rasti.

A dobro James.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.





Pozdrav svim nazocnima.

Neko vrijeme sam odustao od pisanja po forumu jer mi se zgadilo drukanje na dionicama, ali evo me sad medju certifikatima, pa da se ukljucim. 🙂

Odgovor za smallfox:

Granicna cijena je ona na kojoj certifikat puca, tj. nema ga vise.

Izvrsna cijena je osnovica po kojoj se racuna vrijednost certifikata (kod short: (izvrsna – trzisna)* omjer (i tecaj))
Kod long: trzisna – izvrsna)* omjer (i tecaj)

Ako sam sta falio, ispravite me.

I jos nesto, ako probije granicnu, ne gubis sve (barem tako mislim), nego dobijes razliku izmedju granicne (koja postaje trzisna) i izvrsne.

nisi u pravu. ako probije graničnu vrijednost certifikat puca i gubiš sve.
[/quote]

Mislim da je Therion u pravu, ali to je vrlo mali iznos razlike pa je skoro kao da si sve izgubio
[/quote]

ok, možda sam u krivu ali nadajmo se da će taj crni scenarij ostati u području teorije [emo_namigusa]
[/quote]

aj imam i ja jedno pitanje kad je vec krenula rasprava.
zar se granicna vrijednost ne mijenja u odnosu na trenutnu trzisnu vrijednost?

da pojasnim:
– npr netko je kupio short kad je DAX bio 7100. i granicna vrijednost mu je 7750. sto je tada izgledalo poprilicno komforno i malo vjerojatno da ce je dosegnuti. ipak teoretski moze se dogoditi i to i ovaj je sve spusio.

– s druge strane ja kupujem short kad je DAX npr. na 7600. i to isti taj certifikat.
pa nije valjda da je i meni granicna vrijednost 7750 koju je ovaj skoro vec dosegnuo i visim na paukovoj niti vec od prvog dana kupnje?

Jučer nakon onih -0,9% do +0,2% u manje od sata na dax-u, ja više neznam u što
da vjerujem..zgrožen sam

Nikad više 2007-08 na ZSE:(

doista uzak kanal danas, da nije bilo gapa od jučer ovo bi danas mogla biti masivna shooting star svijeća. nekako je nerealno da rastu 9 dana zaredom bez ikakve korekcije, gdje je profit taking??

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]

Biti ili ne biti….drugi put ovaj mjesec

"alea iacta est"

ha, onih malih 300k barela razlike katapultiralo 3$ naftu, 30% od jučer na LWL1, da je bilo 300k povećanje zaliha zatukli bi ju koi čavlima lijes

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]






Pozdrav svim nazocnima.

Neko vrijeme sam odustao od pisanja po forumu jer mi se zgadilo drukanje na dionicama, ali evo me sad medju certifikatima, pa da se ukljucim. 🙂

Odgovor za smallfox:

Granicna cijena je ona na kojoj certifikat puca, tj. nema ga vise.

Izvrsna cijena je osnovica po kojoj se racuna vrijednost certifikata (kod short: (izvrsna – trzisna)* omjer (i tecaj))
Kod long: trzisna – izvrsna)* omjer (i tecaj)

Ako sam sta falio, ispravite me.

I jos nesto, ako probije granicnu, ne gubis sve (barem tako mislim), nego dobijes razliku izmedju granicne (koja postaje trzisna) i izvrsne.

nisi u pravu. ako probije graničnu vrijednost certifikat puca i gubiš sve.
[/quote]

Mislim da je Therion u pravu, ali to je vrlo mali iznos razlike pa je skoro kao da si sve izgubio
[/quote]

ok, možda sam u krivu ali nadajmo se da će taj crni scenarij ostati u području teorije [emo_namigusa]
[/quote]

aj imam i ja jedno pitanje kad je vec krenula rasprava.
zar se granicna vrijednost ne mijenja u odnosu na trenutnu trzisnu vrijednost?

da pojasnim:
– npr netko je kupio short kad je DAX bio 7100. i granicna vrijednost mu je 7750. sto je tada izgledalo poprilicno komforno i malo vjerojatno da ce je dosegnuti. ipak teoretski moze se dogoditi i to i ovaj je sve spusio.

– s druge strane ja kupujem short kad je DAX npr. na 7600. i to isti taj certifikat.
pa nije valjda da je i meni granicna vrijednost 7750 koju je ovaj skoro vec dosegnuo i visim na paukovoj niti vec od prvog dana kupnje?

[/quote]

granična vrijednost je fiksna. određena je prilikom izdavanja certifikata i ostaje takva dok certifikat ne istekne ili dok ne pukne.

@kibic
O izvrsnoj cijeni ovisi cijena certifikata. Ali vec su mijenjali na nafti TLWL i TSWL. Ne znam kako to funkcionira jer na taj nacin mogu administrativno nekog sj… Zna li netko vise o tome?

Ovaj komentar predstavlja mišljenje autora i nije nagovor na K/P, autor nema dionice u močvari.

a pogledajte sutrašnje podatke o retail sales za švabe, korigiran je prošli rast s 1,5% na 0,9%!!! to očito ih ne zanima 😛 , ovo je već par puta u zadnje vrijeme ovakva korekcija podataka, hmm

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]

@squarefoot
Kako objasnjavas ovo? http://zse.hr/default.aspx?id=43010

Ovaj komentar predstavlja mišljenje autora i nije nagovor na K/P, autor nema dionice u močvari.

Glede barijera i pucanja certifikata… nemojte se zamarati previše di se nalazi barijera, otvorite na erste stranicu s certifikatima, i s desne strane ispod grafa kliknite na “Dodaj barijere”.Ubacite u bookmarkse svaki certifikat kojim trgujete i pratite barijere svaki dan. Što se tiče pucanja, na erste su napisali da je gubitak “moguće i potpuni”,dakle računajte da ostajete bez svega,a moooožda vam vrate 5% od vrijednosti.

Evo link na TSDX certifikat pa pogledajte barijere:

https://hr.products.erstegroup.com/Retail/hr/Products/StructuredProducts/TurboCertificates/Factsheets/Turbo_Certificate/index.phtml?q=&ISIN=AT0000A0WR65&ID_NOTATION=

P.S. Švabe su fakat dogulili sa ovim žvakanjem, iskreno se nadam preokretu ako ne danas a ono od Ponedjeljka. :grizenokte:







Pozdrav svim nazocnima.

Neko vrijeme sam odustao od pisanja po forumu jer mi se zgadilo drukanje na dionicama, ali evo me sad medju certifikatima, pa da se ukljucim. 🙂

Odgovor za smallfox:

Granicna cijena je ona na kojoj certifikat puca, tj. nema ga vise.

Izvrsna cijena je osnovica po kojoj se racuna vrijednost certifikata (kod short: (izvrsna – trzisna)* omjer (i tecaj))
Kod long: trzisna – izvrsna)* omjer (i tecaj)

Ako sam sta falio, ispravite me.

I jos nesto, ako probije granicnu, ne gubis sve (barem tako mislim), nego dobijes razliku izmedju granicne (koja postaje trzisna) i izvrsne.

nisi u pravu. ako probije graničnu vrijednost certifikat puca i gubiš sve.
[/quote]

Mislim da je Therion u pravu, ali to je vrlo mali iznos razlike pa je skoro kao da si sve izgubio
[/quote]

ok, možda sam u krivu ali nadajmo se da će taj crni scenarij ostati u području teorije [emo_namigusa]
[/quote]

aj imam i ja jedno pitanje kad je vec krenula rasprava.
zar se granicna vrijednost ne mijenja u odnosu na trenutnu trzisnu vrijednost?

da pojasnim:
– npr netko je kupio short kad je DAX bio 7100. i granicna vrijednost mu je 7750. sto je tada izgledalo poprilicno komforno i malo vjerojatno da ce je dosegnuti. ipak teoretski moze se dogoditi i to i ovaj je sve spusio.

– s druge strane ja kupujem short kad je DAX npr. na 7600. i to isti taj certifikat.
pa nije valjda da je i meni granicna vrijednost 7750 koju je ovaj skoro vec dosegnuo i visim na paukovoj niti vec od prvog dana kupnje?

[/quote]

granična vrijednost je fiksna. određena je prilikom izdavanja certifikata i ostaje takva dok certifikat ne istekne ili dok ne pukne.
[/quote]

thanks squerfoot sad mi je jasno. ali ne mislim i da je fer. dapace ta situacija je vrlo tricky. i to iz dva razloga:

– pa tko ce onda kupovat short kad se trzisna vrijednost priblizi granicnoj. nitko nije toliko lud. a oni koji su vec uletili htjeli bi ga prodati, ali kome???
to je jedna stvar a druga:

– npr netko ima dobar osjecaj i pogodi da ce DAX padati osjetnije npr. slijedeci period. ali ne moze unovciti to svoje “pogadjanje” jer prakticno nema sta kupiti.
ponavljam nije lud kupovati short koji je nekoliko bodova od granicne.

Ode Dax, a koliko smo novaca danas tukli u short [emo_zacudjen]

Opet krece pumpanje :S

Ovaj komentar predstavlja mišljenje autora i nije nagovor na K/P, autor nema dionice u močvari.

Neka ide, nema još daleko gdje:)

Jedni ga vide na 7100 drugi na 8000, treći ovo četvri ono, James je long.

Kockarnica rules.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

New Report

Close