BZJK (Božjakovina d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BZJK (Božjakovina d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


FIMA nije danas prodavala…to je bio netko drugi. vidjet ćete za tri dana tko.i ako ste niste primietili Fima je prestala prodavati prošli tjedan kad je Hanfa potvrdila pravilnik. ovo nema veze s tim, ali svejedno pogledajte: http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=aebb4988-668f-4f78-8d43-6116cdabccb7&open=sec

FIMA nije prodavala, pogledajte u SDA![angry]

FIMA jest prodavala jer se njen udio smanjio. Imali su preko 7000 komada. Da li su prodavali zadnjih par dana vidjet ćemo u ponedjeljak i utorak.

Ignore: KressoM, delux

Važeći podaci za uredovni dan 07.12.2007 .

BOŽJAKOVINA D.D./REDOVNA DIONICA BZJK-R-A

Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
1. MORALIĆ ENVER 162.178 79,12 Osnovni račun
2. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 16.816 8,20 Osnovni račun
3. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./FIMA GLOBAL INVEST D.O.O. ZA FIMA EQUITY OTVORENI INVESTICIJSKI FOND 6.738 3,29 Skrb. račun
4. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 4.382 2,14 Skrb. račun
5. PBZ D.D./AB BANKAS HANSABANKAS 2.696 1,32 Skrb. račun
6. CENTAR BANKA D.D. 2.250 1,10 Skrb. račun
7. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 2.189 1,07 Skrb. račun
8. RAVLIĆ ŽELJKO 354 0,17 Osnovni račun
9. PBZ D.D. 199 0,10 Skrb. račun
10. ŽUPANOVIĆ IVO 194 0,09 Osnovni račun
Ukupno: 96,59

prodavao i broj 7. i fima al biti će zanimljivo vidjeti u ponedjeljak i utorak navečer jer u srijedu i četvrtak je 700 komada otišlo…

cayman006:

nakon velike količine glupih postova citirat ću našeg bivšeg i budućeg premijera: Manite se ćorava posla.[proud]

Uopće mi nije jasno kako čovjek sa tako kratkim fitiljem može biti dugoročni investitor.

A meni nije jasno kako osoba poput tebe uopće može biti investitor.

Vidite da je analiza u redu i da je ovo pravi poklon po 900 kuna, no sve i da fima izlazi, to ne mijenja na izračunima ništa jer firma vrijedi 3 puta više nego joj je danas cijena.


mazda: ” još jedna analiza, ovaj put Fimina- zašto BZJK pada iako vrijedi više? [cry] http://www2.fima.com/?P=ana&L=h ” Možda zato što je upravo ta ista FIMA – rasprodaje?!?!? [angry]

to je prvo što sam i ja pomislio (teorija urote) ali razmišljam dalje..oni su jednostavno prisiljeni izaći (ne samo Fima nego i Erste, imaju dovoljno vremena za to, iako su ušli u dobroj namjeri):
to pravilo ne vrijedi za sve igrače..“ HANFA je nedavno usvojila novi pravilnik prema kojem se zabranjuje otvorenim investicijskim fondovima investiranje u kompanije čiji je free float ispod 20% osim ako je tržišna vrijednost takvog free floata viša od 100 milijuna kuna. To će vjerojatno potaknuti domaće investicijske fondove na povlaćenje svojih sredstava iz tih kompanija što će rezultirati u padu cijena njihovih dionica. [color=blue]S druge strane, to je šansa za male domaće investitore kao i strane institucionalne za dugoročno držanje takvih dionica[/color]
pogledaj i Koku, tamo još nisu počeli izlaziti..[shocked]
..razmišljam o kupnji ovih dionica(BZJK sam veći dio prodao i počeo ulaziti, drugu nemam) na rasprodaji..banana ili dobar posao?

ovaj portal me nervira ponekad..dakle da dovršim rečenicu:..je li to banana (iduće godine imaćemo puno vina i piletine) ili jako dobar posao?[undecid]
a Friščić najavljuje 0 promila, industrija i proizvodnja u prvom planu, itd..


ovaj portal me nervira ponekad..dakle da dovršim rečenicu:..je li to banana (iduće godine imaćemo puno vina i piletine) ili jako dobar posao?[undecid]
a Friščić najavljuje 0 promila, industrija i proizvodnja u prvom planu, itd..

Hoćeš reći da Frišćić najavljuje UKIDANJE 0 promila! Lapsus ti je u pisanju [thumbsup]

A meni nije jasno kako osoba poput tebe uopće može biti investitor.

Vidite da je analiza u redu i da je ovo pravi poklon po 900 kuna, no sve i da fima izlazi, to ne mijenja na izračunima ništa jer firma vrijedi 3 puta više nego joj je danas cijena.

Upravo tako kolega. Firma možda i vrijedi više od trenutne cijene, ali to svakako ne implicira da dionica vrijedi.

Prvo, nije mi jasno još uvijek što je free float, što je kriterij za to???

Drugo, Firma vrijedi koliko vrijedi bez obzira na fondove, a uostalom ima prostora za strane fondove…

Treće, Kutjevo je brand, ekspanzija je posla Kutjeva i Božjakovine, P/E 4.5, a ako bude cijena padati, biti će još isplativije za kupiti…

Definicija free float-a ti piše u novom Pravilniku o OIFovima na stranicama Hanfe.

Slažem se da firma vrijedi s fondovima i bez njih, samo je pitanje da li vrijedi dionica. Bilo je u povijesti jako puno odličnih firmi sa “šugavim” dionicama.

Kad pričaš o ekpanziji posla kod Božjakovine, da li bi mi mogao reći što je to kod njih u ekspanziji konkretno?

Znam da je KTJV investiralo cca. 90 mio Kn, nemojte me uzeti za riječ, ali tako nešto… Posađeni su novi vinogradi koji će zasigurno utjecati na povećanje prihoda i dobiti u budućnosti.
BZJK je nedavno uzela zemlju pod koncesiju na 20 godina uz cijenu koncesije nešto preko 400 000 kn godišnje.

Neka KTJV i BZJK ostanu na ovim razinama dobiti, cijena BZJK je x2 bez razmišljanja.
Ako se vodiš zdravim razumom, firma koja nema prostora za rast (ili neće reinvestirati dobit), isplatiti će dividende. Pokazatelj P/E pokazuje da bi dividende bile jako dobre…

Znam, sad ćete postaviti pitanje, a gdje je kredit za KTJV?
Kako stvari stoje, kamatni rashod je debelo pokriven. Kreditom je kupljeno KTJV pa bi se logično i glavnica kredita trebala vraćati iz amortizacije dugotrajne imovine KTJV.
[cool]

Odlično navijanje. Nema šta.
Problem je u ovoj priči što će u ovoj dionici ostati jako puno malih špekulanata što svakako za cijenu dionice nije nikako dobro.
Pogledajte kolega SIN kako to izgleda kod Transadrije. Ovdje fondovi neće moći ulagati po novom Pravilniku, a postojeći moraju izjuriti. Nema ovdje kruha kolege moje drage.

New Report

Close