Boca maslinova ulja nakon 1. srpnja bit će najviše 40 kuna

Naslovnica Forum Komentari članaka Boca maslinova ulja nakon 1. srpnja bit će najviše 40 kuna

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Hvala Bogu, zbog takvih sam priželjkivao ulazak u EU ….tako nam je i sa turizmom,neradnici bi sa 10 maslina i tri mj.turističke sezone htjeli profit za nerad cijele godine.Na cijelom Mediteranu je 1litr.extre dj.ulja 30-40,- kn…..hallo!!!

maslinovo ulje u Istri je kod seljaka i po 90-100 kn “normalna” cijena, kao da se radi o zlatu, a ovi koji imaju keša za marketing i sajmove po EU digli su cijene na 70-90 kn za 2 dcl ulja pa računajte koliko dođe litra!

miroks

Dobro, ne treba pretjerivati. nije na cijelom mediteranu to maksimalna cijena. cijene jako variraju i vani ovisno o kvlaiteti ali i marketingu.
Jučer sam baš gledao dokumentarac o nekim uljarima u Italiji koji prodaju pola litre ulja za 50 eura!!
Prema tome, ne može se reći da je vani svo ulje jeftino.
Ono što je kod nas problem je da se po 80-90 kuna prodaje ulje bez ikakvog certifikata, deklaracije, praktično svaka šuša lupi takvu cijenu a ni sam ne zna je to njegovo ulje uopće dobro ili nije…
Znači, kod nas je potrebna segmentacija ulja. A 40ak kuna bi trebala biti cijena nekog komercijalnog ex. djevičanskog ulja, pristojne kvalitete.

Ista stvar je vrijedi i za vino, 30ak kuna bi trebala biti butelja kvalitetnog vina a ne 50-60 kuna…

I'd rather have 1% of the effort of 100 men than 100% of my own effort

Jeste li ikada brali masline ?
Znadete li koliko trebate maslina za litru ulja ?
Dali znate koji je trošak prerade maslina u ulje ?
Jeste li ikada probali to “djevičansko” ulje koje možete kupiti i danas u Hrvatskoj po 40 kn ?
Radi takvog smrdljivog ulja nismo trebali ulaziti u EU Maglu .

.

pero7

Niste u pravu. Istina je da se kod nas prodaje to strano smeće od ulja ali isto tako se vani može za 5-6-7 eura kupiti sasvim pristojno ulje i to extra djevičansko bez navodnika…

I'd rather have 1% of the effort of 100 men than 100% of my own effort

Ok moramo razlikovati proizvodnju ulja u Italiji i Hrvatskoj.

Koliko znam, Italija ima 10x prostora koji je iskorišten za maslinike.

To znaći da imaju ekonomiju razmjera i mogu proizvesti više za manje – novaca.

Naše ulje bi trebalo uopće ne mješati sa talijanskim kao što Švicarske dobre satove(Patek, Peter Speake Marin i sl) ne uspoređuješ sa Casiom koji iskreno bolje mjeri vrijeme.

Dakle, male serije, viša dodana vrijednost rada i viša cijena.

Daješ im nešto više od samog ulja.

Cilje ti je da ljudi kupuju Hrvatsko ulje samo za posebne prilike a ne ići u konkurenciju koja te uništi svojom prirodnom veličinom i stoga manjim troškovima.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

domach1984

Slažem se ali kod nas se svako ulje prodaje kao da je Patek sat, u tome je problem…

isto tako,švicarci imaju Patek ali imaju i Swatch a kod nas svi žele prodavat Patek pa makar to bilo uz cestu i u tko zna kako opranoj boci coca cole…

I'd rather have 1% of the effort of 100 men than 100% of my own effort


domach1984

Slažem se ali kod nas se svako ulje prodaje kao da je Patek sat, u tome je problem…

isto tako,švicarci imaju Patek ali imaju i Swatch a kod nas svi žele prodavat Patek pa makar to bilo uz cestu i u tko zna kako opranoj boci coca cole…

Slažem se.

Ne govorim što je nego kako bi ja to osimislio.

Povezivanje u cehove, registracije, ulaganja i onda plasiranje kao ulje više klase, što po meni i je.

Gledaj, mi smo toliko mali da bi i kad bi sve maslinike posadili i sve prodavali kao višu klasu, zadovoljili mozda 10% Kineskog tržišta kojem inače, potražnja raste strahovito za uljem.

Smao je potrebno udruživanje.

Uvijek isti potencijal i uvijek isti problemi.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

domach1984

Ma je, to bi svakako trebalo ali opet, ja ne vjerujem da mi možemo apsolutno svo ulje koje prodajemo klasificirati kao vrhunsko, ekstra kvalitete i prodavati ga po ekstra cijenama. Bez obzira što smo mali u odnosu na druge zemlje proizvođače…
To je po meni jednostavno nemoguće. A to znači da će morati pasti cijene ovog dijela ulja koje nema te karakteristike.

I'd rather have 1% of the effort of 100 men than 100% of my own effort

ja ću kao i dosad,domaće u ljudi koje poznam,po 80-100kn kako koja godina[emo_smijesak]


domach1984

Ma je, to bi svakako trebalo ali opet, ja ne vjerujem da mi možemo apsolutno svo ulje koje prodajemo klasificirati kao vrhunsko, ekstra kvalitete i prodavati ga po ekstra cijenama. Bez obzira što smo mali u odnosu na druge zemlje proizvođače…
To je po meni jednostavno nemoguće. A to znači da će morati pasti cijene ovog dijela ulja koje nema te karakteristike.

Slažem se. Nije sve iste kvalitete.

Opet, može ga se prodavati pod prosjekom višim od prosjeka ITalije, samo malo brendinga i više “ručnog rada”.

Isto ti i low range Tissot u pravilu košta dosta više od prosjeka Casia.

Razumiješ, da se sve ali mora se uložiti truda i objediniti ideju.

Samo tvrdim da ulje od 40 kn litra nije “dobro” maslinovo ulje.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.


Samo tvrdim da ulje od 40 kn litra nije "dobro" maslinovo ulje.

ne mora biti da nije, da se napravi kemijska analiza uvjeren sam da bi udovoljilo kriterijima za extra djevičansko ulje!
druga stvar je što su italija i španjsloska razvile hiperproizvodnju maslina pa prodaju extra djevičansko ulje po upola jeftinijim cijenama od nas!

šta oš ti reč da su ta španjolska i talijanska ukusnija od našega domaćega?ma mogu oni zvat ta svoja ulja extra mextra turbo ddi esp vergine,to nema ni ukusa ni mirisa

Ma poanta je..

Nismo velika zemlja da idemo na velike serije.

Male serije sa dobrom dodanom vrijednošću i kvalitetom.

Mass production zaboravimo jer nemamo ntii zemlju niti ljude za to.

Brodogradnju bi preusmjerio prema jahtama i povezao sa marinama a ne ići na neuspjehe velikih serija..

Švicarska je odličan primjer.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

New Report

Close