BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Nema veze natezanje kad imate priliku tužit ga na trgovačkom sudu i za 1-2 godine dobit spor + 25% kamata. Provjereno.

Također, iskreno čudi me smirenost Agrokora i ona izjava da ta odluka neće naštetiti likvidnosti firme mi daje više razloga za optimizam nego pesimizam. Imali su vremena od 5. mjeseca kad su saznali za odluku suda da nešto poduzmu u vezi s tim. Koliko vidim i za Škegru je stvar gotova, a sad on može na sudu tražit svoju pravdu koliko hoće, no rješenje je konačno.


Mislim da je to bila samo izjava za javnost – Todi netreba sada neko medijsko prepucavanje po hrvatskom tisku ; naravno sve u svijetlu borbe za Mercator, a ako tamo uspije ( to mu je vjerovatno glavni cilj ) tek onda ide na postavljanje zapreka – moje misljenje – imam dionice Belja.Jedino se nadam da i netko iz EUa prati ova dogadjanja, te da Toda nema nekog manevarskog prostora.Mozda se i tu ponovi prica kao sa Liburnijom – i tamo sam : )) !



@Lojtra

Ivan1902, 12.10.2011. u 13:48
Sramota da se samo bakkccca ne moderira…neću više pisati.

…ma uzmi samo novi nick…vidiš da vas ja lijepo citiram,kad smo već prijatelji…
[/quote]

Jel vidite kolega ovu zelenu zvijezdicu ispod Bakicinog nicka, to znaci da ona pise nesto pametno za razliku od vas…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

…evo ,himelaja je postavio jako dobro pitanje…

…Agrokor se može žaliti na Upravni sud na isto ono što navodi kao razloge koji su citirani u Hanfinom rješenju…

…tužbom na Ustavni sud može se žaliti da je propis kojim se zabranjuje raspolaganje dionicama u ovakvim slučajevima neustavan…

…time,ako ništa Agrokor da i ne uspije dobiva na vremenu,a vrijeme je novac…

…za dvije tri godine,tko živ tko mrtav,a vrijednost dionice možda i višestruko bude premašivala tuženi iznos…

…pa makar i samom navlakušom…


Ključ svega je jedna greška u koracima koju je Agrokor sam napravio.
Zar netko misli da će Ustavni sud donijeti odluku kojom pobija zaključke negove vlastite skupštine.Bilo bi presmiješno.
Na čemu mislite da će se temeljiti žalba, na priznanju vlastite pogreške ili na nečem drugom. Volio bi da napišete što bi to drugo moglo biti, ali da ima uporište u Zakonima RH.
Hvala.


[thumbsup]

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

E, šteta da cijena dionice ne prati ove naše veleumne zaključke….

“The only way to get smarter is by playing a smarter opponent.”

da će se ovo u svezi ponude eventualno desit… znao je Todorić već 19.05.2011… od TS Osijek… shodno tome neka svatko za sebe donese zaključak…

Sad treba dalje pratiti razvoj na slovenskoj burzi s Mercatorom, ako tu bude dovoljno lufta, možda i uletiti ..
Jbg, ako padne na 150 eura, pa se proda po 220 eura, nije ni to loše, cca 45 %

Kressho


da će se ovo u svezi ponude eventualno desit… znao je Todorić već 19.05.2011… od TS Osijek… shodno tome neka svatko za sebe donese zaključak…

Dakle rušilio se cijenu da "rođe" zaradde nešto, to želiš reći =?

A čuj, nikad ne znaš cijelo carstvo mu je jedan Ogroman kredit, realno – nema ništa, a ovo na burzi je ipak živa lova – keš

Kressho



Nema veze natezanje kad imate priliku tužit ga na trgovačkom sudu i za 1-2 godine dobit spor + 25% kamata. Provjereno.

Također, iskreno čudi me smirenost Agrokora i ona izjava da ta odluka neće naštetiti likvidnosti firme mi daje više razloga za optimizam nego pesimizam. Imali su vremena od 5. mjeseca kad su saznali za odluku suda da nešto poduzmu u vezi s tim. Koliko vidim i za Škegru je stvar gotova, a sad on može na sudu tražit svoju pravdu koliko hoće, no rješenje je konačno.


Mislim da je to bila samo izjava za javnost – Todi netreba sada neko medijsko prepucavanje po hrvatskom tisku ; naravno sve u svijetlu borbe za Mercator, a ako tamo uspije ( to mu je vjerovatno glavni cilj ) tek onda ide na postavljanje zapreka – moje misljenje – imam dionice Belja.Jedino se nadam da i netko iz EUa prati ova dogadjanja, te da Toda nema nekog manevarskog prostora.Mozda se i tu ponovi prica kao sa Liburnijom – i tamo sam : )) !
[/quote]

Agrokor je izjavio
da rješenje Hanfe ne predstavlja problem poslovanju koncerna

a to nije isto što i likvidnost.

@ZZtop

BAKICAAA, 12.10.2011. u 14:18
da će se ovo u svezi ponude eventualno desit… znao je Todorić već 19.05.2011… od TS Osijek… shodno tome neka svatko za sebe donese zaključak…

…"presudom Visokog trgovačkog suda Republike Hrvatske, posl. br. Pž-1178/11, od 19. svibnja 2011. žalba tužitelja odbijena je kao neosnovana i potvrđena je presuda Trgovačkog suda u Osijeku…"

…bilo bi zanimljivo vidjeti kada je Uprava Agrokora dobila presudu VTS jer nakon 09.lipnja vrijednost dionice samo je padala…

…da li je netko koristio povlaštene informacije,mogla bi Hanfica istražiti…



da će se ovo u svezi ponude eventualno desit… znao je Todorić već 19.05.2011… od TS Osijek… shodno tome neka svatko za sebe donese zaključak…

Dakle rušilio se cijenu da "rođe" zaradde nešto, to želiš reći =?

A čuj, nikad ne znaš cijelo carstvo mu je jedan Ogroman kredit, realno – nema ništa, a ovo na burzi je ipak živa lova – keš
[/quote]

… želim reći da osobno mislim da je Todorić dosad bio… te će i nadalje biti Nr. 1 igrač u "državi" … shodno tome svaka igra sa njime… ili obrnuto… završava u korist…?

Dvadeset milijuna je ušlo. Jedanaest je izašlo. Devet je još unutra i čeka ne znam što.

The word God is for me nothing more than the expression and product of human naivete. The Bible is a collection of honorable, but still purely primitive legend which are nevertheless pretty childish.

New Report

Close