BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Da budem iskren meni je čudno što HANFA nije ostavila dionice blokiranim nakon prvog dana….mislim da su dionice trebale ostati blokirane do predavanja ponude.

a što ako se Agrokor krene natezati na sudu i odugovlačiti s ponudom 2-3 godine? pa se onda izmijeni zakon i oslobode ga ponude? a mi ne možemo prodati dionice 2-3 godine! stvarno ti je ideja [bye]
[/quote]
ako dosad nije skoro nitko ispoštovao zakon o pruzimanju ja nevidim razlog zašto bi Todo , a znamo da on kupuje sve po kunu, ali ima jedan drugi problem prodavali ste dionice kad su bile na minimumu i ulazili u belje na max a sad belje pada a druge dionice rastu znači dvostruki gubitak (mislim da je kriva HANFA što ste pohlepni)

@compa
griješiš compa, ide BLJE ispod 90 kn kroz koji dan,možda i an 80 kn…. veliki više NE KUPUJU već se kipaju na malima! čim vani zacrveni letjet će perje na sve strane [bye]

Sve što pišem je osobno mišljenje bez sugestija ili odgovornosti.



Da budem iskren meni je čudno što HANFA nije ostavila dionice blokiranim nakon prvog dana….mislim da su dionice trebale ostati blokirane do predavanja ponude.

a što ako se Agrokor krene natezati na sudu i odugovlačiti s ponudom 2-3 godine? pa se onda izmijeni zakon i oslobode ga ponude? a mi ne možemo prodati dionice 2-3 godine! stvarno ti je ideja [bye]
[/quote]
zakon se može promijeniti ali se ne može primjeniti retroaktivno…obveza je nastala 09. 2007., žalbeni postupak je okončan 04. 2011 i Hanfa je donijela neopozivo riješenje 10.2011…jedino žalba Upravnom sudu možda može prolongirati preuzimanje ali je veliki upitnik da li će se to isplatiti Agrokoru ili će mu nanjeti štetu priliklom ambicija za buduće akvizicije.

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA



@compa

griješiš compa, ide BLJE ispod 90 kn kroz koji dan,možda i an 80 kn…. veliki više NE KUPUJU već se kipaju na malima! čim vani zacrveni letjet će perje na sve strane [bye]

Što bi rekli sdp-ovci, to je tvoja lista želja, vidiš li ti gustoću i veličinu naloga, ako ovo danas završi ispod 107 kuna, onda si ti u pravu, samo gledaj.

…a što ako Upravni sud utvrdi da Agrokor ima pravo?

…a što ako Ustavni sud utvrdi da je neustavna odredba da ne može raspolagati i ostvarivati svoja prava dok se ne okonča obvezna ponuda?

…a što ako cijena dionice u međuvremenu poraste toliko da ti se ne isplati sudski postupak?

…a tko će onda snositi sudske troškove,ha?

…mislim,samo vas pitam,i dalje je odluka na vama…



Da budem iskren meni je čudno što HANFA nije ostavila dionice blokiranim nakon prvog dana….mislim da su dionice trebale ostati blokirane do predavanja ponude.

a što ako se Agrokor krene natezati na sudu i odugovlačiti s ponudom 2-3 godine? pa se onda izmijeni zakon i oslobode ga ponude? a mi ne možemo prodati dionice 2-3 godine! stvarno ti je ideja [bye]
[/quote]
Koliko čitam odluka je pravomoćna i konačna i treba je poštivati. Zakon da se mijenja 1000 puta nije bitno jer se gleda zakon po datumu obveze za davanje ponude. Sve će se znati u do kraja studenog tako da za 2 mj. blokade nebi propao. Mada s druge strane ako je odluka pravomoćna nema smisla blokirati dionicu. Ali kad se ljudi opeku i na hladno pušu.

BTW najbolje tromjesečje koliko vidim je 1.1.2008.-31.3.2008.

Ukupni promet – 70.497.475,33
Broj dionica – 212306
Prosjek 332,05 kn.

Da li netko zna da li se gleda po kvartalima ili se može cjepati datum jer po tome ponuda može biti i viša budući da je u 12.2007. bio bolji prosjek nego 3.2008.?


…gosn iurris ne navlačim ja ništa…činjenica je da su oni u obvezi objavljivanja ponude u roku od 60 dana…ja sam navela vremensko razdoblje u kojem periodu se može odviti data operacija i tko ima pravo sudjelovati u ponudi…

…za sada nam ni jednim detaljem Agrokor nije sugerirao da će odbiti postupiti po rješenju Hanfe…

…ako je danas protrgovano sa cca 60 tisuća dionica izračunajte koliko im treba dana da pokupuju ostatak od cca 2,7 miliona…( s tim da jedan dio neće niti biti zainteresiran )



…a da zaboravih napomenuti,za razliku od Dalekovoda ovdje ću sa zadovoljstvom napisati tužbicu u slučaju nepodnošenja ponude… [thumbsup]

…ali duboko sam uvjerena da mi neće trebati… [rolleyes]

Bakice….kaj se desilo od kad si ovo napisala?? Nikaj?? A kaj pak onda tak grdo pišeš? Zato kaj si prodala?? Bakice bakice…baš si zločesta [cool]

ps: a zakaj danas ne pada??

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

Bakicaaa postavljaš prava pitanja.
No, centralno je pitanje USRH, pošto je očito pokrenut postupak za ocjenjivanje ustavnosti odredbe o oduzimanju prava iz dionica ukoliko ne dođe do preuzimanja. Ovo je toliko trenutno pravno iskomplicirano, i s toliko upitnika, da više ni sam ne znam što i kako. Do trenutka kada se sve ovo ne otpetlja, možemo samo gledati kako dionica plovi na valovima. Oni hrabriji če zaploviti i sa njom.

ps. ako cijena dionice u međuvremenu poraste, onda više nitko nema nikakvih problema.:)

“The only way to get smarter is by playing a smarter opponent.”




Da budem iskren meni je čudno što HANFA nije ostavila dionice blokiranim nakon prvog dana….mislim da su dionice trebale ostati blokirane do predavanja ponude.

a što ako se Agrokor krene natezati na sudu i odugovlačiti s ponudom 2-3 godine? pa se onda izmijeni zakon i oslobode ga ponude? a mi ne možemo prodati dionice 2-3 godine! stvarno ti je ideja [bye]
[/quote]
Koliko čitam odluka je pravomoćna i konačna i treba je poštivati. Zakon da se mijenja 1000 puta nije bitno jer se gleda zakon po datumu obveze za davanje ponude. Sve će se znati u do kraja studenog tako da za 2 mj. blokade nebi propao. Mada s druge strane ako je odluka pravomoćna nema smisla blokirati dionicu. Ali kad se ljudi opeku i na hladno pušu.

BTW najbolje tromjesečje koliko vidim je 1.1.2008.-31.3.2008.

Ukupni promet – 70.497.475,33
Broj dionica – 212306
Prosjek 332,05 kn.

Da li netko zna da li se gleda po kvartalima ili se može cjepati datum jer po tome ponuda može biti i viša budući da je u 12.2007. bio bolji prosjek nego 3.2008.?

[/quote]

to ne znaju ni ovi u HANFI! 🙂

“The only way to get smarter is by playing a smarter opponent.”

…golupčiću,ovo danas stagnira..,a to je gotovo ravno padu…a još nije niti kraj trgovanju…vidjet ćemo što će biti…

…ja ne znam zašto vi mislite da ja grdo pišem…činjenica je da je dionica tresnula nakon ogromnog i naglog rasta…i da sad stagnira…

…to baš i nije obećavajuće,zar ne?

@golubv
Bit će zbog viagre…….a ako si mislio na belje……na mojoj gledalici je -7,22

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.


Koliko čitam odluka je pravomoćna i konačna i treba je poštivati. Zakon da se mijenja 1000 puta nije bitno jer se gleda zakon po datumu obveze za davanje ponude. Sve će se znati u do kraja studenog tako da za 2 mj. blokade nebi propao. Mada s druge strane ako je odluka pravomoćna nema smisla blokirati dionicu. Ali kad se ljudi opeku i na hladno pušu.

BTW najbolje tromjesečje koliko vidim je 1.1.2008.-31.3.2008.

Ukupni promet – 70.497.475,33
Broj dionica – 212306
Prosjek 332,05 kn.

Da li netko zna da li se gleda po kvartalima ili se može cjepati datum jer po tome ponuda može biti i viša budući da je u 12.2007. bio bolji prosjek nego 3.2008.?


ako je to istina pa što tu trkelja a stvarna vrijednost joj je 300 kuna ,zar ne mislite da je to tako, da ju nebi već fondovi napucali ali i oni znaju da od toga ništa

New Report

Close