BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


opet se pokazuje da je burza mjesto gdje imučni postaju još imučniji a sirotinja gola i bosa…..


[lol] [lol]

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...

lošššššeeeeeeeee
sad sam tek vidio izvješće i boli me glava od muke
sutra prodajem koliko daju da daju. ulaz mi je na 70 kn pa ću s nekakvim plusem izaći,ali nikad više u todex, rađe u crnog vraga nego nazad u ovo [angry]

moji postovi nisu investicijski sasvjeti niti prijedlog za kupnju ili prodaju dionica

Uvijek dok svi pišu jedno, dogodi se sasvim drugo. Ne bih se čudio da Belje sutra i poraste koji postotak. U slučaju pada na 105 kn ulazim sa još 500 komada.
LP


Ja ne vidim niti katastrofe niti horora u izvjescu. Pozivam i druge da analiziraju pa cemo vidjet na cemu smo.

Poštovani,
dijelom se slažem sa vama što ste u postu naveli(investicije,amortizacija,zalihe repromaerijala, veći prihodi, itd…).

Znate u čemu je problem veliki, rast cijene dionice u kratkom periodu je bio strašan te je bilo realno očekivati korekciju, dalje je problem u "psihologiji mase" koja očekiva dobit od 100mil .kn a sutra pročitaju gubitak od 63 mil.kn. Bit će kazano izvješće lošije od očekivanja ili će kazati katasrofalno loša godina za belje u kojoj je ostvario gubitak od 63 mil.kn a godinu ranije je ostvario toliku dobit.

p.s.nemam belje, očekivao sam dobit belja, malo sam i ja razočaran ali sutra nam slijedi pad na zse jer su izešla vrlo loša izvješća i kad-tad je trebala nastupiti korekcija a sada imamo i povod

Štednja je mudrost trošenja.

Za 2 mjeseca izlazi rezultat za 1. kvartal i nebi me iznenadilo 30-tak mil dobitka…taman kad se sirotinja iskrca… [lol]

E fakat dobro pita Lanica a kaj sa dividendom ? [rolleyes]


Ljudi moji smjesni ste na temelju cega ste kupovali zadnjih dana?vjerovali ste nvodno u ovu dionicu a samo ste mogli nagdjat kakvo ce bit izvjesce i sad kad je ono losije svi se spremte za bezaniju i dionica vise nis ne vrijedi,jel?Meni je to smijesno a vi radite po svome.

ne spremam konkretno ja bezaniju ali vidim da je vecina odredila smjer.. kako twixer veli povecali su prodaju i to je najbitnije, nema pada prihoda, gubitak je ostvaren radi velikog ulaganja koje će tek donijet pare..

nece to puno dolje, uvjeren sam da ce potpora bit iznad 100 kuna.


Ja ne vidim niti katastrofe niti horora u izvjescu. Pozivam i druge da analiziraju pa cemo vidjet na cemu smo.

Firma je povecala prodaju i to je najbitnije. Imali su znacajne akvizicije sto sigurno jako kosta. Povecanje materijalnih troskova je ocekivano. Ako su cijene tvojih proizvoda na maksimumu (psenica, kukuruz, secerna repa) onda je normalno da ces na vrijeme kupovati sto vise gnojiva, sjemena, pesticida i drugih materijala. Neces cekati da narastu cijena sirovina. Oni ce sijati ove godine puno vise jer je i prilika za zaradu puno veca. Imali su ogromne investicije koje s obzirom na atraktivnost zarada u poljoprovrednom sektoru imaju smisla.

Po meni je firma koja povecava prodaju i povecava investicije uvijek interesantna. Problem su firme koje smanjuju investicije (ili ih uopce nemaju), smanjuju prodaju, smanjuju troskove za place itd.

Ja mislim da gubitci nisu rezultat toga sto se poslovanje pogorsalo (bilo bi mi drago ako netko moze ukazati na pogorsanje poslovanja) nego sto se investira u ekspanziju proizvodnje.

Ko misli da je izvjestaj horor sutra odmah prodati na otvaranju da ne bi imao problem sa spavanjem.

***Ovo nije poziv za kupnju ili prodaju dionica Belja nego na raspravu o istoj. Ja nisam kvalificirani financijski savjetnik. Posjedujem BELJE-R-A.


Slažem se…
konačno par ljudi koji nešto razumiju…
ali teško onima koji vide predznak minius i odmah panika… [thumbsup]

http://www.seebiz.eu/hr/valute-i-robe/svjetska-banka-poskupljenje-hrane-gurnulo-44-milijuna-u-krajnje-siromastvo,105369.html

Svjetska banka: Poskupljenje hrane gurnulo 44 milijuna u krajnje siromaštvo

biti će zanimljivo sutra trgovanje na belju- na otvaranju vjeorojatno nešto slično kao TISK danas, a poslje – konsolidacija ili veći pad -pitanje je sad.


Ja ne vidim niti katastrofe niti horora u izvjescu. Pozivam i druge da analiziraju pa cemo vidjet na cemu smo.

Firma je povecala prodaju i to je najbitnije. Imali su znacajne akvizicije sto sigurno jako kosta. Povecanje materijalnih troskova je ocekivano. Ako su cijene tvojih proizvoda na maksimumu (psenica, kukuruz, secerna repa) onda je normalno da ces na vrijeme kupovati sto vise gnojiva, sjemena, pesticida i drugih materijala. Neces cekati da narastu cijena sirovina. Oni ce sijati ove godine puno vise jer je i prilika za zaradu puno veca. Imali su ogromne investicije koje s obzirom na atraktivnost zarada u poljoprovrednom sektoru imaju smisla.

Po meni je firma koja povecava prodaju i povecava investicije uvijek interesantna. Problem su firme koje smanjuju investicije (ili ih uopce nemaju), smanjuju prodaju, smanjuju troskove za place itd.

Ja mislim da gubitci nisu rezultat toga sto se poslovanje pogorsalo (bilo bi mi drago ako netko moze ukazati na pogorsanje poslovanja) nego sto se investira u ekspanziju proizvodnje.

Ko misli da je izvjestaj horor sutra odmah prodati na otvaranju da ne bi imao problem sa spavanjem.

***Ovo nije poziv za kupnju ili prodaju dionica Belja nego na raspravu o istoj. Ja nisam kvalificirani financijski savjetnik. Posjedujem BELJE-R-A.


Sa ovim se generalno slažem ali treba imati svoje procjene i ponašati se po njima i zacrtanom planu
Iskreno, po mojim kalkulacijama ja sam očekivao dobit u rasponu od 15-30 milja..nje nema
Gdje su je sakrili i da li su ne znam ali čim je nema meni ovo nije dobro a na ptkm sam očekivao gubitak od preko 150 milja i meni je to izvješće bolje od očekivanja i niti ne razmišljam o izlasku iako je većini taj izvještaj jako loš
Za reinvestiranje dobiti sam uvijek..nisam baš za investiranje kroz zaduženje isključivo jer zaduženje košta.
Prihodi su ok kao što je ok povećanje zaliha sirovine ali svako povećanje preko profita je rizik
Puno se može i izgubiti na povećanju zaliha…imaš primjera dosta na našoj burzi kao npr ptkm, ddjh kao i zlatni primjer(istina politički motiviran) je hep
Povećanje zaliha sirovine u svrhu jeftinije nabave je špekulacija čista i ako nije trgovina njima osnovni biznis rijetko bude puni pogodak..
A finalni proizvod su im robe dobrim djelom tako da je teško predvidjeti njihovu cijenu u budućnosti.Nisam baš sa robama na sto posto čisto ali sve češće čujem riječ balon što se tiče cijena tako da nakon ovog silnog rasta roba teško je reći je li konstantan stabilan rast dugoročno održiv moguć kao što se i generalna nestabilnost u svijetu povezuje za cijenom roba pa ako hoće držati kontrolu moraju i na cijene roba pripaziti da budu pod kontrolom donekle.
Teško je tu biti pametan..

sijem žito raste grahorica


Slažem se sa Twikserom, ali ulagači na zse žele instant dobit, instant dividendu, instant zaradu, tko će čekati godinu dana? Ako se održi iznad 80 ja ću biti zadovoljan…

Ne bih spekulirao o cijeni. To nitko ne moze sa sigurnoscu pogoditi.

Poljoprivreda je izlozena sezonskim fluktuacijama. Oni cetvrtom tromjeseciju siju i investiraju. I normalno je da su im rashodi ogromni jer investiraju vise i ocekuju visoku cijenu poljoprivrednih proizvoda ove godine.

Ja ne znam kako su ljudi ocekivali dobit u izvjescu . Pa nemaju oni zemlju u Argentini i Australiji nego u Hrvatskoj.

Mene bi zabrinulo da ne vide priliku, da smanjuju investicije, da smanjuju materijalne troskove, da smanjuju trosak radne snage.

Podi od sebe. Da uzgajas secernu repu, kukuruz, psenicu. Da li bi investirao ove godine vise, sijao vise ili bi smanjivao troskove ?

Treba razlikovati. Da li je gubitak rezultat pogorsanja kontinuiranih operacija (posluju gore) ili je prikazani gubitak razultat akvizicija i povecanjanog ulaganja u ekspanziju proizvodnje. Meni izgleda da je ovo drugo, pogotovo jer njima prodaja znacajno raste.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

New Report

Close