BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ma sve OK….ja sam par puta napisao da po mome mišljenju čovjek ima možda najveće teortsko znanje u Hr….ali isto tako i ovo da praksi nije baš nešto…čisto subjektivno… [thumbsup]



Ovo je best by na hrvatskoj burzi,što god mi govorili i pisali o tome.Dionica je bila na vrhuncu 2007g 400kn a nije imala ni približne fundamente kao danas,tada je firma radila smiješnih 600mil kuna(50-60% manje nego danas) i dobit je bila 18mil.kn.

da, po pricama ljudi iz okrozenja bliskog belju, puno toga je urađeno zadnjih godina i puno uloženo- u svakom smislu još uvijek među best buy ako gledamo malo dugoročnije
[/quote]

nemojmo zaboraviti da je 2007 godine bila euforija na zagrebačkoj burzi a još k tome je AGROKOR bio u igri za preuzimanj Turskog MIGROSA =85000000 potencijalnih potrošača …




Ovo je best by na hrvatskoj burzi,što god mi govorili i pisali o tome.Dionica je bila na vrhuncu 2007g 400kn a nije imala ni približne fundamente kao danas,tada je firma radila smiješnih 600mil kuna(50-60% manje nego danas) i dobit je bila 18mil.kn.

da, po pricama ljudi iz okrozenja bliskog belju, puno toga je urađeno zadnjih godina i puno uloženo- u svakom smislu još uvijek među best buy ako gledamo malo dugoročnije
[/quote]

nemojmo zaboraviti da je 2007 godine bila euforija na zagrebačkoj burzi a još k tome je AGROKOR bio u igri za preuzimanj Turskog MIGROSA =85000000 potencijalnih potrošača …
[/quote]
Bila je euforija u građevinarima i plovidbama, druge dionice nisu bile skupe, bilo je mnogo preuzimanja u to vrijeme koja to potvrđuju. U Belju je napravljena i dokapitalizacija po 100 kuna, a svi su oduševljeni sa investicijom





Ovo je best by na hrvatskoj burzi,što god mi govorili i pisali o tome.Dionica je bila na vrhuncu 2007g 400kn a nije imala ni približne fundamente kao danas,tada je firma radila smiješnih 600mil kuna(50-60% manje nego danas) i dobit je bila 18mil.kn.

da, po pricama ljudi iz okrozenja bliskog belju, puno toga je urađeno zadnjih godina i puno uloženo- u svakom smislu još uvijek među best buy ako gledamo malo dugoročnije
[/quote]

nemojmo zaboraviti da je 2007 godine bila euforija na zagrebačkoj burzi a još k tome je AGROKOR bio u igri za preuzimanj Turskog MIGROSA =85000000 potencijalnih potrošača …
[/quote]
Bila je euforija u građevinarima i plovidbama, druge dionice nisu bile skupe, bilo je mnogo preuzimanja u to vrijeme koja to potvrđuju. U Belju je napravljena i dokapitalizacija po 100 kuna, a svi su oduševljeni sa investicijom
[/quote]
kažem ja bezveze

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...


Istrpala je i Ilirika na 63…Kako to ti komentiraš ???

Njegov stil ulaganja mi se nikad nije sviđao i to sam već rekao 100 puta…i prije Belja..

ha, slazem se s tobom skroz..jedno je teoretsko znanje (gdje je sigurno jedan od jacih) a drugo uspjeh na burzi. u petrokemiji cuci vec duuugi niz godina. ima tu puno stvari i ja tu puno vise cjenim nos za biznis, mada je naravno fundamentalno znanje osnova, nego cisto teoretiziranje…da je do teoretiziranja onda bi streberi bili najbogatiji..ne mislim to na njega sad, ne poznam ga osobno a ono sta vidim mi se cini ok..

samo dobro neko rece, da je tolko transparentan nebi imao skrbnicke racune..sam je priznao pbz skrbnicki a po meni ima jos najmanje jedan [smiley]..ne bi se cudio cak jedan u prvih 10.

tako da uopce je upitno dali je prodao ili samo prebacuje…ako je i prodao zasto mu zamjerit. sam je rekao da uopce nije proucio dionicu i da nema pojma o njom..a znamo kakvi smo i sami..utuvimo si u glavu neku dionicu i vjerujemo joj i druge ni ne gledamo…moze on meni ne znam kakve sad argumente iznosit o ddjh,korf i ne znam ni sam sta sve ima (a sigurno da su i to dobre dionice) kad ja vjerujem u belje (a tko je u pravu to ce tek buducnost reci) i fucka mi se za ostalo..to je neki psiholoski bug ali je tako…ko od nas cita poruke na dionicama koje nemamo i ne namjeravam ih imati..

tako da po meni ako je izasao nije napravio dobro al sigurno da on vidi u svojim dionicama vidi ono sta mi vidimo u belju..

Zna li itko kad ce doc financ. izvjesce? Pocetkom ozujka mozda?

“The only way to get smarter is by playing a smarter opponent.”


Zna li itko kad ce doc financ. izvjesce? Pocetkom ozujka mozda?


i kasnije cak…obicno 31.3..nisu bas medju prvima


ha, slazem se s tobom skroz..jedno je teoretsko znanje (gdje je sigurno jedan od jacih) a drugo uspjeh na burzi. u petrokemiji cuci vec duuugi niz godina. ima tu puno stvari i ja tu puno vise cjenim nos za biznis, mada je naravno fundamentalno znanje osnova, nego cisto teoretiziranje…da je do teoretiziranja onda bi streberi bili najbogatiji..ne mislim to na njega sad, ne poznam ga osobno a ono sta vidim mi se cini ok..

Ja covjeka cijenim jer je upucao ogromne novce na ovu burzu. Kupnja Hrvatskih dionica je najveci stupanj povjerenja u Hrvatsku ekonomiju. On je hrabar covijek i svaka mu cast na tome.

S druge strane, nisam fan njegovog pisanja. Mislim da su mu analize presimplificirane. Trziste je kompleksan mehanizam sa mnostvom cimbenika koji odereduju cijenu dionice. Pokusati procijeniti neku dionicu sa jednim ili dva izolirana fundamentalna pokazatelja je vrlo neubjedljivo. Ja inace preferiram ulagati u nesto sto ima jake katalizatore koje trziste nije do kraja valoriziralo, umjesto u nesto sto je svima vidljivo (FA). Ima tendenciju da selektivno naglasava elemente koji rade u korist njegovih dionica. To neizbjezno vodi ka eroziji kredibiliteta. Ja taj blog ne nalazim osobito korisnim jer se moj ulagacki stil puno razlikuje od njegovog, pa ga rijetko citam.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Nek bude kad bude, važno je što će biti vrlo dobro [smiley]!

Neka pati kome smeta ….

Bože daj mi priliku da ti pokažem, da me bogatstvo neće promjeniti! (Dell Trotter)

Po svemu ovome što se unatrag par godina događa u Belju-očito je da Belje postaje najznačajniji proizvođački čimbenik u Hrvatskoj. Ove godine su si pripojili firmi za cca 100 mil.kuna.Dobit se više no uduplava iako je to trenutno nebitan podatak,jer sa svojom proizvodnjom i cijenama hrane u svijetu koja (nažalost) raste pravocrtno očakuje se strašno povećanje dobiti u slijedećim godinama iako im je pametnije držati dobit nisko,a sve ulagati u pojeftinjenje proizvodnje,što se očito i radi. Kada naprave TE centralu režijski troškovi padaju na razinu mizerije….
Jučer sam sa obitelji išao malo na fiš u Baranju,pa sam još jednom malo razgledao ovu "silicijsku dolinu" i što su sve napravili i što se radi….. Moj dojam o svemu tome je da je to sve svemirski za Hrvatsku u kojoj živimo.Nadam se da će kolega Baranjac i dalje biti pod ovim Suncem. Ostalim kolegama preporučam da prije ulaganja u dionice Belja odvedu obitelj na malo turističko putovanje u Baranju,prije toga se malo zaustavite i kod nas u Slavonski Brod,valjda će se rafinerija srediti,a imamo prelijepo Korzo,jedan fin restoran Jelen sa jelima od divljači koja trče ni 30 metara od restorana (divlje svinje,jeleni),obiđite i naš mali zološki vrt u mjestu Ruščica, a onda kada se lijepo najedete,otiđite do Baranje ,prespavajte u nekom od seoskih gospodarstava i obiđite to što Belje ima i gradi,jer se to riječima ne može tako lijepo opisati.

Moji postovi nisu poziv na kupnju,prodaju ili bavljenje dionicama.

Da li ste pratili jutros trgovanje na Belju i najnižu cijenu? [cool]

Show me the Money!


Da li ste pratili jutros trgovanje na Belju i najnižu cijenu? [cool]

Jesmo, ziher ima veze sa grafom koji ste stavili u petak? 🙂

“The only way to get smarter is by playing a smarter opponent.”



Da li ste pratili jutros trgovanje na Belju i najnižu cijenu? [cool]

Jesmo, ziher ima veze sa grafom koji ste stavili u petak? 🙂

[/quote]

[cool]
A da li ste pratili top 10?
[wink]

Show me the Money!

ovdje ce biti ili Spektakl ili katastrofa…

75% spektakl

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

nismo da nam kazete kolega kaj ste nasnjofali!?!

nije bitno dal dobis pare na racun, glavno da prikazes dobit, kuš ne!

New Report

Close