BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Od svih prerađivačkih, Belje sa dobrim potencijalom. Nadam se da ga neće zahvatiti “baksuz”… 😉

Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis perseverare in errore. - Cum sapienti viro libenter diserimus

Serija, nema cekanja, kreni u dokup ako vjerujes u ovu dionicu. Meni je prosjek sada 38 kn. Isto krenuo sa 60….


Definitivno porast proizvodnje u svim segmentima. A i poslovanje se popravlja.
Dakle za roštilj samo domaće iz Belja.

nije točno, naprosto – nije!
uzmite izvješća unazad par godina, ubacite u neki tablični kalkulator i vidjet ćete otprilike sljedeće što se prihoda tiče:
1. poslovna 2014. godina je bila najbolja po uk. prihodima od prodaje cca 1,9 mil.i od tada stagniraju (ili padaju),
2. to se također vidi i kroz EBITDA koja je na razini 150 mil. od 2011.-2013., pa je skok na 190 mil. u 2014. godini i onda opet slijedi pad na cca 150 mil. u 2015. godini,
3. što se tiče prihoda (prodaje) po segmentima:
3.1. vinski podrumi – pad i količinski i prihoda od prodaje
3.2. svinjogojstvo – rast količinski 10% (s ’14. na ’15.), a pad ostvarene prodaje za 43,5 mil. (s ’14. na ’15.)
3.3 stočna – količine rastu, ali također značajan pad ostvarene prodaje (s 508,5 mil. u ’13. na 440 mil. u ’15.)
3.4. mliječni proiz. – vrijedi kao pod 3.3.!
3.5. mlin (meljava) u konst. padu od 2013.-te, dalje nisam išao, kako količinski tako i prihodovno
3.6. tovna junad i baranjka, po meni, jedine ne padaju već stagniraju po ostvarenoj prodaji iako se trude 😉

dakle ostaje pitanje tko u koncernu ‘kupi vrhnje’? očito distribucija (bilo da je to Agrokor trgovina, Zvijezda ili netko treći) odnosno PIK Vrbovec za mesne prerađevine (Belje ima kulen, ostalo ide na prepakiravanje u PIK Vrbovec)

no ono što se iz aviona vidi, i osobito može veseliti, je veliki pad troškova financiranja, gledajte ovo:
’14. –> 263,8 mil. !!! 1Q/14 –> 52,4 mil. !!!
’15.–> 108,8 mil. 1Q/15 –> 42,6 mil.
1Q/16 –> 18,6 mil :)))))

i ja i dalje tvrdim da je issue isključivo u:
a) troškovima financiranja, i
b) politici marži

mislim da je pod a) napokon riješeno a što se tiče b) držim da to i dalje stoji i da će to na žalost i dalje biti pitanje ‘kreativnog knjigovodstva’
pozorno pratiti što će se događati u 2. kvartalu pa ćemo shodno tome donositi i daljnje odluke
hvala

Vidim sve prsti od pozitive, neka, ova dionica je jako nisko, firma u koje je jako puno uloženo, i napokon + u izvješću, e sad ako je to nagovijest promijena onda super i nema brige za cijenu dionice samo ce ici gore, no zato treba sacekati bar jos sliijedeća 2 izvješća, tako da na Belju sve ovisi o izvjesćima. ove sve druge analize nisu mjerodavne.

Danas očekujem vrlo turbulentan dan na BLJE, biti ce vatrometa….

Ljudi, pa koliko puta treba napisati i objasniti da oni gledaju cijelu košaru skupa i da su Belje i Vupik odavno zacrtani kao (računovodstveni) gubitaši. Slijedi još jedan ciklus pretvaranja duga u kapital od strane Agrokora (kada se tog duga nakupi dovoljno) i nema više malih dioničara.
Progutajte gubitke i izađite van dok ima smisla, ovdje sigurno nećete prosperirati. Da se ima nešto lijepo i optimistično za pisati već bi dotični napisao.

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche


… Da se ima nešto lijepo i optimistično za pisati već bi dotični napisao.

pretpostavljam, ciljate na VPIK? pa onda posljedično i na BLJE

Lijepo sažeto accountant , sada je samo pitanje da li vjerujete da će Agrokor promijeniti politiku ili će nastaviti po starome. Ja mislim da nastavljaju po starome i to je jedina razlika.

Zato bi Lojtra trebali uzeti suprotno mišljenje kao neku kritiku da preispitate svoje i sagledate ponovno činjenice, a ne kao neku uvredu na osobnoj razini ili udarac za ego. Ja sam nekoliko puta tu napisao matematiku oko dokapa i njihove taktike i bojim se da je to samo pitanje vremena, A vama želim svu sreću ovdje, nema nikakve ljubomore ni žaljenja.

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

Unatoč ovom izvještaju, teško je više vjerovati ovoj dionici.

Na kraju godine bi opet mogli prikazati strašan gubitak, kao i inače, tako da im ja osobno više ne vjerujem ni najsitniju mrvicu.

Todorić radi isto što i svi ostali veleposjednici u ovoj državi.
Zašto nitko od vas nije veleposjednik?
Svi mešetare, pa zadužuju jedne od svojih firmi, na račun drugih.
Belje je zaduženo do besvjesti, ali prima velike državne poticaje.
Tako se baš desilo, imao je sreće?
Ne zaboravite, prije desetak dodina, kada je T. imao samo oko 13.000 zaposlenika , javno je rekao državi (nije greška ovo malo slovo “d”), ako me budete gnjavili, ja zatvaram sve, a vi se jeb..te sa toliko još nezaposlenih.
I nitko mu nije ništa odgovorio.

@ accountant
3.5 Mlin ne melje već dvije godine jer je cijeli komplex silos&mlin prodan Granoliu. Promaklo vam????


@ accountant
3.5 Mlin ne melje već dvije godine jer je cijeli komplex silos&mlin prodan Granoliu. Promaklo vam????

iz izvješća za 1Q/16:
PC mlin zadržao je proizv. kukur. meljave u Križevcima. Realiz. 5,48 tis T vrijednosti 6,99 mil kn
znači nisam ulazio u to što su kupili/prodali nego kako padaju/rastu prihodi i količine, ok?

Cerp u istom tonu kao i do sada, po BID-u…

New Report

Close