BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

dionicarbasf, 17.04.2020. u 22:54

 





ares, 17.04.2020. u 19:58



 

 

Belje: Mljekara radi u tri smjene sedam dana u tjednu

– Proizvodnja domaće hrane i sljedivost “Od polja do stola”, strateške odrednice poslovanja Belja, u ovim su se izazovnim vremenima pokazale izuzetno bitne. Dosad smo posijali 65% planiranih površina pod kukuruzom, završili sjetvu šećerne repe i suncokreta. Svi naši kombajni i priključni strojevi spremni su za žetvu. U naše dvije tvornice, u Dardi i Ivanić Gradu, u ožujku smo proizveli najviše stočne hrane u povijesti Belja – kažu u tvrtki Belje plus.

 

Upravo im vlastita proizvodnja stočne hrane omogućava, dodaju, kvalitetnu i kontinuiranu prehranu životinja na farmama. Na 25 farmi je 10.000 krmača, 50.000 komada prasadi i 4000 muznih krava. S kooperantima, u uzgoju imaju i 80.000 komada tovljenika i 14.500 grla tovne junadi. Domaće mlijeko s vlastitih farmi svakodnevno dolazi u mljekaru Belje koja radi u tri smjene sedam dana u tjednu i proizvodi ABC sir, svježe sireve i polutvrde sireve. Proizvodnja trajnih suhomesnatih proizvoda fokusirana je na domaću dimljenu slaninu, za kojom je velika potražnja. Svaki se dan radi i u vinogradima. Samo u proizvodnji vina bilježe pad potražnje, i to zbog zatvaranja ugostiteljskih objekata. – Kontinuirano proizvodimo domaću hranu s naših oranica i farmi diljem Baranje i središnje Hrvatske. Svega će biti dovoljno – kaže Davor Bošnjaković, direktor Belja

 

 



 

firma kojoj kroz neko vrijeme sljedi bankrot… uglavnom suša se isto također nazire. imaju vrhunske prinose to neću poreći ali džabe kad imaju onaj uteg od skoro 10% kamata na kredit

kolega, Belje trenutno  radi bolje nego ikad..ovo sta je napravljeno malim dionicarima ne zelim komentirati.

Predsjednik Vlade RH sa suradnicima posjetio Belje

drukeri na ignore: bisakovi, serislav,, neumoran, https://www.youtube.com/watch?v=VKlf7Llcl5U&list=LLzzxP81UKsk5js-Yy0dtuHw&index=79

A mali dioničari “nulovani”. Reko g. R.mljak da je to prazna ljuska. A vidi sad radi “kak ti vurica”.

Šta Šta sad, napaćeni mali mali bivši dioničari?

 

 

 

Rege, 28.04.2020. u 22:25

A mali dioničari “nulovani”. Reko g. R.mljak da je to prazna ljuska. A vidi sad radi “kak ti vurica”.

Šta Šta sad, napaćeni mali mali bivši dioničari?

 

 

 

čim se maknuo gazda toda sve radi odlično

…….dok je najveći rast dobiti, za čak 62 milijuna kuna, u 2019. imalo Belje……https://www.seebiz.eu/tvrtke/fortenova-grupa-s-rastom-prihoda-u-2019-i-prvom-kvartalu-ove-godine/236009;

drukeri na ignore: bisakovi, serislav,, neumoran, https://www.youtube.com/watch?v=VKlf7Llcl5U&list=LLzzxP81UKsk5js-Yy0dtuHw&index=79

Bivši šef Hanfe: ‘Mirovinski fondovi usisani su u vrtlog helikopterskog novca’ – novac.hr……

Je li hrvatski regulator (Hanfa) dovoljno kvalitetno ekipiran da se suprotstavi iznenađenjima poput pandemije, kada trgovanje povlaštenim informacijama mnogima postaje osnovni posao?

- Najveći broj ljudi i ključni potencijal otkad je tržište bilo na vrhuncu i kad su se događala najveća preuzimanja, prije desetak i više godina, su još u Hanfi. No, promjena Zakona o Hanfi 2012. i Zakona o preuzimanju u Linićevoj eri učinila je svoje. Mnogi su oslobođeni od obveze preuzimanja, a najpoznatiji je slučaj oslobođenje Agrokora od preuzimanja Belja. Zanimljivo je to. Tu su se složili dečki iz Hanfe i Ustavnog suda, Slavko kao ministar i Andrija (Hebrang) kao svjedok. Tadašnja garnitura 2012. – 2017. nije se proslavila, napose žmirenjem na mjenice kod faktoring društava izdanim od Agrokora bez pokrića u isporuci robe. Ali kako stvari stoje, ni ova garnitura u Hanfi, od 2018., nema se čime pohvaliti kad su u pitanju povlaštene informacije, napose u slučaju Kraš. Štoviše, sada u Upravnom vijeću sjedi čovjek koji je nekada bio ustavni sudac u slučaju Agrokor – Belje. Ide to, sve smo bolji i jači. Uvijek vam se sve svede na to, da ne mogu institucije biti bolje i uspješnije od ljudi koji ih vode…….

…….Kako bi se Hanfa u vrijeme dok ste bili na čelu postavila prema načinu na koji se rješavao problem Agrokora?

- Suvereno kao i prije, u skladu sa zakonskim ovlastima. Nažalost, tadašnja Hanfa, s putrom na glavi od Belja i mjenica iz faktoringa, branila je ​neobranjivo. Činjenicu da je radila u korist Agrokora. Prevareno je više od 15 tisuća dioničara, a četiri obvezna mirovinska fonda su izgubila više od pola milijarde kuna na Ledu. I nikom ništa. To je tako kad od početka ne budeš regulator, nego suradnik subjekta nadzora – moralni hazard na desetu. Kad se tome doda činjenica da je lex Agrokor nastao u izvaninstitucionalnoj radionici, stvari oko Agrokora postaju tragikomična improvizacija. Evo primjera. Jedan tadašnji ministar u ovoj Vladi mi u pola noći dan prije Sabora donese na čitanje lex Agrokor. Zanimalo ga je moje mišljenje. Kasno u noć poslao sam mu mail i rekao – bježi od ovoga. Kasnije me i poslušao, nije se uključivao u taj proces, koliko se javno zna. Ipak, stavio sam mu primjedbu da to neće moći provesti ako tim zakonom ne isključe primjenu odredbi Zakona o preuzimanju dioničkih društava – misleći da to radi sama Vlada RH s najboljim namjerama. I, gle, svi amandmani oporbe su odbijeni, samo je taj moj prijedlog, kasnije kao Vladin amandman, prošao. Moja dobronamjerna primjedba bila je suvišna, jer se kasnije pokazalo da grupa Borg ima plan i da sve ide preko osnivanja tzv. zrcalnih društava, pa ih i ne muči Zakon o preuzimanju. Hoću reći kako činjenica da su s Todorićem sve institucije i političari do zadnje minute bili u savršenoj idili i djelovali zajedno najbolje pokazuje da mi nemamo ni državu ni državne institucije, a najmanje poštene i principijelne političare.

drukeri na ignore: bisakovi, serislav,, neumoran, https://www.youtube.com/watch?v=VKlf7Llcl5U&list=LLzzxP81UKsk5js-Yy0dtuHw&index=79

ramljaka  i dalićku  ce stići  pravda   za prljavi posao koji je odradio za kolonizatore ,za par miliona ispod tezge..molim na pm,ako nekog zanima sto se pokrenulo

Poslao sam ti poruku, ništa mi nisi odgovorio. Javi što prije

https://www.seebiz.eu/tvrtke/belje-najblize-preuzimanju-megglea/239459/

drukeri na ignore: bisakovi, serislav,, neumoran, https://www.youtube.com/watch?v=VKlf7Llcl5U&list=LLzzxP81UKsk5js-Yy0dtuHw&index=79

Pozdrav. Jel može netko napisati. Kakva je sudbina onih koji imaju dionice Belja. Konkretno ja ih imam nesto malo ali me zanima čemu se mogu nadati.? Hvala unaprijed.

2xdd, 06.09.2020. u 13:22

Pozdrav. Jel može netko napisati. Kakva je sudbina onih koji imaju dionice Belja. Konkretno ja ih imam nesto malo ali me zanima čemu se mogu nadati.? Hvala unaprijed.

Sudbina je takva da vam sve te dionice vrijede manje od žvakače gume ukoliko se ne angažirate i idete u tužbu s ostalim dioničarima.

Belje preuzima Meggleov biznis, zadržat će 70% radnika

drukeri na ignore: bisakovi, serislav,, neumoran, https://www.youtube.com/watch?v=VKlf7Llcl5U&list=LLzzxP81UKsk5js-Yy0dtuHw&index=79

Paulie, 09.09.2020. u 20:35

Pozdrav Paulie, da li možda znaš više informacija o tim tužbama? Pokušao sam naći ali bezuspješno. Postoji li već neka kolektivna tužba ili to svaki dioničar mora privatnu tužbu?
Ja imam 1100 dionica Belja, redovito dobijam izvještaj od brokera o stanju…valjda mi moraju slati….ali nemam pojma gdje bi uopće krenuo sa angažmanom.

Hvala unaprijed

 





2xdd, 06.09.2020. u 13:22



 

Pozdrav. Jel može netko napisati. Kakva je sudbina onih koji imaju dionice Belja. Konkretno ja ih imam nesto malo ali me zanima čemu se mogu nadati.? Hvala unaprijed.

 



 

Sudbina je takva da vam sve te dionice vrijede manje od žvakače gume ukoliko se ne angažirate i idete u tužbu s ostalim dioničarima.

 

NADA ZA SLAVONIJU: Meggle završio u hrvatskim rukama, evo kada se očekuje nastavak proizvodnje

drukeri na ignore: bisakovi, serislav,, neumoran, https://www.youtube.com/watch?v=VKlf7Llcl5U&list=LLzzxP81UKsk5js-Yy0dtuHw&index=79

Jel netko uspostavio komunikaciju sa udrugom ili sa odvjetnikom udruge Borisom Ivančićem? Sve mi nekako smrdi da je to odugovlačenje, samo da ode u zastaru.

New Report

Close