BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Može li mi bilo tko od Vas koji svaki dan pišete i gatate o vrjednosti odgovoriti: ako ste uvjereni u vrjednost Belja i svoje pretpostavke zašto ste tako nervozni što cijena ne raste???
Drugo što mi nije jasno kako ne shvaćate da Gazda može napraviti dokapitalizacija s isključenjem svih Vas koliko želi i to svaki put sa sve nižom cijenom?? Hoćete li nakon npr. druge dokapitalizacije od 20Kn pričati zašto cijena ne ide na 25???[emo_smijesak]

Cerp je nesto stao sa dijeljenjem.
Znaci li to da su zavrsili sa svojim masakrom?
Po meni oni su najveci krivac sadasnjoj cijeni jer su podijelili do sad cca 400 000 dionica.
Mercator kao da se nije niti
dogodio.
FI za 3 kvartal ce biti zanimljivije od FI 2.

Ja ipak vjerujem da “Gazda” najbolje zna koliko njegova “firma Belje” vrijedi!!!
On je to izrazito jasno i određeno rekao.
To što se njegova procjena vrijednosti ne sviđa nekim “forumašima”,nije bitno!
Pozdrav

@cxy
Činjenica je da je prijedlog nominala Belju i Vupiku po 40. => da. Pa?? Ponovio si to sto puta, a nisi reko kakve veze to ima.

Uskoro izlaze izvješća za Belje i Vupik, Belje je napravilo zaokret u poslovanju. => Jedan pozitivni kvartal je ZAOKRET? Cool!

Ako bude dobar 2Q i 3Q kod Belja, hoće li onda doći do susretanja? => Zašto bi došlo do susretanja? Znaš li što znači vrijednost dionice i što ona odražava? Da li ti ista znači koliko neka firma ima ukupno dionica ili ti 40 kuna znači kao da bi reko da je kruh 40 kuna? Dal isto dođu 10 dkg parizera i 10 dkg pršuta? Ako ne, zašto je to tako? Da li i njihove cijene idu prema susretanju?

Prije par godina Belje je bilo skuplje oko 50 posto od Vupika. => da? i? IGH je bio pred par godina par tisuća kuna, a danas je cijena manja nego KORF-u, a KORF, čini mi se, nikad nije bio iznad 1000 kuna…

Pozdrav. => da bar jest!

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

KressoM

Belje ima prihode oko 1,7 milijarde.

Više oko 4 puta od Vupika.

P.S.

Samo da se još par FI zaredom posloži, možda budeš drugačije računao.
Pozdrav.

Majstore, Belje ima 8.215.487 dionica, više oko 5 puta od VPIK-a! Sad izracunaj malo sam čija 1 dionica ima više prihoda, valjda ćes to znati sam.

Ajme. Ajme. Ajme.

P.S. Naravno, sa svakim izvješćem novi izračun, ali uvijek ista matematika. Tako da, mogo si sebi reći: Eto, samo da naucis osnove matematike, možda budeš drugačije računao, odnosno možda budes računao!

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

KreesoM

Sam si napisao da Belje ima oko 5 puta više dionica.

Prihodi Belja su veći oko 4 puta.

Što ako uskoro budu 5 puta veći?

Hoće li onda opet Belje biti skuplje za oko 50 posto kao prije par godina?

Činjenjca je da je Belje više od 2 milijarde uložilo u proizvodnju, o tome Vupik može samo sanjati.


KreesoM

Sam si napisao da Belje ima oko 5 puta više dionica.

Prihodi Belja su veći oko 4 puta.

Što ako uskoro budu 5 puta veći?

Hoće li onda opet Belje biti skuplje za oko 50 posto kao prije par godina?

Činjenjca je da je Belje više od 2 milijarde uložilo u proizvodnju, o tome Vupik može samo sanjati.


Ajme. Nema smisla. Valjda tebi ovo paše tako da svoju mantru možeš ponavljati čim više puta, a ja ispadam m.a.j.m.u.n jer gubim svoje vrijeme.

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Da li je ikad Belje imalo dividendu? Nije. To je dionica za špekulante, najmodernija pljačka malih dioničara od velikih igrača.


A kako si došo do te izvanredne brojke? Koja je to zdrava logika, jel možeš predočiti nekakav izračun?

Izračun je lako predočiti… no, sačekajmo FI za 2 Q kako za Belje tako za Vupik… pa ćemo možda zbog novih i svježijih financijskih podataka biti malo upućeniji…

Cijena pada i pada, netko zna da će izvješće opet biti debeli gubitak ili cerp opet prodaje bez pitanja za cijenu.

danas je zamjetno pojačano iskrcavanje iz belja, i to se u pravilu udara po bidu. izgleda da je netko već saznao za rezultate za 1H? [emo_beztona]

možete mi brisati nick, ali ne možete obrisati istinu u raskrinkavanju forumskih drukera i navlakača!


Izračun je lako predočiti… no, sačekajmo FI za 2 Q kako za Belje tako za Vupik… pa ćemo možda zbog novih i svježijih financijskih podataka biti malo upućeniji…

Pa kolega, ako je izračun lako predočiti, dajte, učinite to! Da vidimo pa da se možemo složiti s vama ili dati koju primjedbu. Najlkaše je dati samo broj.

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]



Izračun je lako predočiti… no, sačekajmo FI za 2 Q kako za Belje tako za Vupik… pa ćemo možda zbog novih i svježijih financijskih podataka biti malo upućeniji…

Pa kolega, ako je izračun lako predočiti, dajte, učinite to! Da vidimo pa da se možemo složiti s vama ili dati koju primjedbu. Najlkaše je dati samo broj.
[/quote]
hoću drage volje… ali tek kad izađu oba FI za 2Q na ZSE …
Lp

A nije vam palo na pamet da se danas spekulanti iskrcavaju zbog ulaza u Petrokemiju??? To naravno uvijek u pravilu povuce i drhtave rucice na prodaju…

New Report

Close