BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Renči cijela vlast se bori da obaveze ne bude, pa će vjerojatno i biti tako. Ipak je interes Agrokora, interes države



@bisakovi

Kako to mislite nema obaveze ?
Jeste li Vi sudac, radite li Vi u Hanfi ?
Radite li Vi u DORHu ili USKOKu ?
A možda mislite da su u Trgovačkom sudu u Osijeku oboljeli od West Nile bolesti pa takvu presudu napisali ?
Tko ste Vi ? Otkrijte nam tajnu.

Draga Renci,

nikako mi se ne svidja ton kojim se obracas nasem dragom braci. on je uvazeni sudionik foruma kao i svaki drugi i iako mlati malo zesce umotvorine moramo na njega paziti kao na vrstu koja izumire.

Osim tona ne svidja mi se sta iznosis netocnosti, kao i sto vecina ovdje nazalost lupa o nekom upropastavanju belja kao da to ima ikakve veze sa obvezom agrokora itd..

@renči

BAKICAAA, 30.10.2012. u 18:24
pa da, baš bi to bilo zgodno i tako uzme Belje za 1 kunu u potpuno svoje vlasništvo

…renči dušo,kako za jednu kunu,pa valjda za 1,5 milijardi…kuna…[emo_smijesak][emo_palacg]

@Dunlop
ahh Vama, po običaju, nije jasno
tko priča o upropaštavanju Belja ?
pa baš obrnuto
ali što reći, kada se ne da objaniti 🙂
pa ja mislim da se Belje, firma koja postoji od 17. stoljeća i najveći kombinat na ovim prostorima, ne može uništiti, pa ni kreativnim računovodstvom
Mmože se uništiti Agrokor, ali Belje ne.
@bakica
draga bako, 1,5 milijarda je novac Agrokora, zar ne ? Ali pogleđ malo EV Belja, pa izračunaj tko propada, Agrokor ili Belje, ako dođe do stečaja :)) i draga Bako čija je to hipotekica, na čiju imovinu ? i s čim garantirana ?
@svi koliko ja znam Trgovački sud u Osijeku još postoji, kao i njegova presuda, zar ne ?
pa čije je onda Belje ?

Status Quo: Roll Over Lay Down


@svi koliko ja znam Trgovački sud u Osijeku još postoji, kao i njegova presuda, zar ne ?

daj upoznaj neuke o cemu ja te presuda u osijeku?
ja znam za jednu ali nacin na koji ti pricas o ovoj mozda ne mislimo na istu.

Ja mislim da je bolje Belje po 70 (ista cijena kao prošle godine) nego Vupik po 100 koji skočio sa 50 na 100 ničim izazvan.

P.S.

Ipak je Belje div i brend i ista cijena kao prošle godine, a Vupik što je to i duplo skočila cijena ničim izazvan.Pozdrav.[emo_palacg]


kolega jel Vas boli izvješće, a sad nakon vašeg konstantnog maltretiranja na temi Vupik, o jazu cijene između ova dva dionička društva će biti još veća, vi sami zaključite u čiju korist.
LP! [emo_palacg]

@teniska loptica
pa da Vam nema te presude ” obrao bi ti bostan ” na sudu
tako se u slavoniji kaže
a ako ste Vi u tužbi ili ako Vi tužite, ne znam ja kako ćete
kako ćete Vi to obrazložiti ?

ja bi gospodinu Todi preporučila da brže bolje Belje digne još jedan takav kredit, kao ovaj što ga već ima

Status Quo: Roll Over Lay Down

@kanabis
mislim i ja da ponude neće biti
bolje je pogledati fundamente Belja
to je posve dovoljno za Belje

Status Quo: Roll Over Lay Down

glede Agrokora da je interes njegov interes i RH je najveći spin, još od Sanaderove vlade nije bilo takvog spina koji je prosuo Rale Čačić

da se barem hoće maknuti sa državnih jasala taj uspješni holding kojeda cijela država i umirovljenici i radnici održavaju i koji živi na tkivima vaših plaća i mirovina i mogućih investicija

koliko vidim cijela je država privatni interes njih nekolicine, a vi ostali kao u feudalizmu kmetovi, kojima se i njihova imovina može krasti

Status Quo: Roll Over Lay Down


glede Agrokora da je interes njegov interes i RH je najveći spin, još od Sanaderove vlade nije bilo takvog spina koji je prosuo Rale Čačić

da se barem hoće maknuti sa državnih jasala taj uspješni holding kojeda cijela država i umirovljenici i radnici održavaju i koji živi na tkivima vaših plaća i mirovina i mogućih investicija

koliko vidim cijela je država privatni interes njih nekolicine, a vi ostali kao u feudalizmu kmetovi, kojima se i njihova imovina može krasti

pa dobro pa kamo nas vodi ta vlada ???

[color=blue][emo_cool] [b]PRAVI DUDEK IMA REGICU , DIONICE BELJE , I OVU DIVNU VLADU[] [emo_palacg][/b] [/color]



@bisakovi

Kako to mislite nema obaveze ?
Jeste li Vi sudac, radite li Vi u Hanfi ?
Radite li Vi u DORHu ili USKOKu ?
A možda mislite da su u Trgovačkom sudu u Osijeku oboljeli od West Nile bolesti pa takvu presudu napisali ?
Tko ste Vi ? Otkrijte nam tajnu.

Vrlo jednostavno.Trenutno “Todorić” nema obavezu davanja javne ponude.
Hanfa će uskoro donijeti odgovarajuću,na Zakonu zasnovanu Odluku.
Po meni je SF da će Agrokorm objaviti javnu ponudu i isplatiti iznose koje
priželjkuju pojedini “forumaši”!!!!
Osim toga,kakve veze ima DORH ili USKOK sa javnom ponudom????
Ovo su jednostavne činjenice koje svatko može isčitati iz službeno objavljenih
Odluka nadležnih tijela.
Pozdrav

@bisakovi
Zašto imate nešto protiv toga da ukoliko je obveza nastala “Todorić” objavi ponudu? Pa oni su sami dali takvu izjavu da će ukoliko se utvrdi da su u obvezi istu ispoštovati. Istina je da to mogu još dugo otezati i izvrdavati. Ustavni sud im je puno pomogao jer i dalje imaju upravljačka prava.
Mislim da svi znamo trenutnu situaciju po pitanju ponude Agrokora za Belje, ali isto tako nitko ne zna kakva će biti odluka Hanfe. Do sada poznate činjenice govore da je obveza nastala i da je upravni sud Rješenje ukinuo samo na osnovu proceduralnih grešaka, a ne ulazeći u meritum. Obveza je kako je i Hanfa više puta pojasnila nastala po Zakonu, a ne po njihovom Rješenju što znači da dioničari svoja prava ako misle da ih imaju mogu istjerati putem suda.
Zato sačekajmo odluku Hanfe svi skupa i nema smisla da se ovdje pretjerujemo ima nema. Ja tvrdim da obveze ima jer do sada sve objavljene činjenice ukazuju na to, pa bi i Vi kao pravnik morali to poštivati. Dali će se u ovom naknadnom postupku pronaći neke činjenice koje dokazuju suprotno nitko od nas budući da nemamo uvid u sam postupak ne može znati.
S druge strane treba biti i realista i priznati da će ova Hanfa jako teško donjeti novo rješenje o obvezi, ali tu se onda radi o politici i pritiscima a ne činjenicama i dokazima. Lako je moguće da ste Vi u pravu ali ne razumijem zašto Vam je to toliko važno da svakodnevno o tom pišete?

Nemoj misliti na m2!

New Report

Close