BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Toda dere gdje može.
Što čeka?Najprije da se riješe tužbe malih dioničara.
Nelikvidnost,prezaduženost kratkoročna i dugoročna,blokada računa,PSN i dokapitalizacija.SWAP po 10,možda i sadašnjim vlasnicima dionica dozvoli da naprave isto.Zašto ne100 mil dionica,95% vlasništva,delistig.Pušing rođo.
To bi bila crna varijanta.Crnja bi bila jedino stečaj,a kao posljedica pada
Agrokora.Uvijek moguće.Propadali su i veći od Agrokora,a sada nakon ulaska u EU Toda je samo jedan od manjih igrača.Nije apsolutni gospodar života i smrti.
Ali u takav scenarij ne vjerujem,ali tko je dužan i za Božić je tužan,a Toda već
godinama nema heppy Božić.
Ili druga varijanta.Rad za kamatu.Otplata toliko velika da će BELJE biti žrtva
kojoj će vjerovnici stalno isisavati krv,kao i do sada,nadajmo se da paraziti neće sve isisati.Dividenda,nikada a možda ni tada,pozitivna nula u poslovanju bi bila lutija.Ameri će sa jeftinim plinom,jeftinim unjetnim gnojivom,jeftinim
žitaricama ostatku svijeta nametnuti očajno niske cijene hrane,pa bi uskoro
mogli očekivati i carinske barijere radi strateške zaštite poljoprivredne proizvodnje.To je jedina nada i za Belje i za Vupik i za cijelu europsku poljoprivrednu proizvodnju.

U belju ne da se nećete napiti ni meda,ni mlijeka,i kruha ćete biti gladni!!!
isto i za Vupik!!!!

posto su sve dionice u kojima ste vi cijenjeni kolega govorili da ce teci med i mlijeko propale,sad sam siguran da ce ova rasti za koju kazete da med i mlijeko nece da tece [emo_smijeh]

Prodavači ne smiju naprijed, da li to znači da bi moglo naviše prema 60 i nešto.

Nije nagovor na prodaju/kupovinu dionica.

Tko je kupovao po 50 i nešto moglo bi biti ovdje meda i mlijeka.

Nije nagvor na kupovinu i prodaju dionica.

izgleda da će biti jaka obrana na 50..ne da se belje..


Tko je kupovao po 50 i nešto moglo bi biti ovdje meda i mlijeka.

meda i mlijeka bit će za one koji uđu na 40-45 kn, ovi što kupuju na +50 kn mogli bi ostati kratkih raukava

zašto bi tako nisko palo?

izgleda da i cijena mercatora ima utjecaj
Vaš link …

Bez straha, pohlepe i sentimenta.


zašto bi tako nisko palo?

– prezaduženost firme – što vodi da gubitaka u poslovanju iz kvartala i kvartal
– velike količine dionica podijeljene braniteljima koji ih rasprodaju
– rasprodaja dionica postojećih dioničara koja se odgirala na 55-65 kn i koji sad čekaju niži ulaz na 40-50 kn
– izostanak interesa gazde da cijena dionice bude viša, moguće da planira javnu ponudu na 40-ak kuna???
-itd.



Tko je kupovao po 50 i nešto moglo bi biti ovdje meda i mlijeka.

meda i mlijeka bit će za one koji uđu na 40-45 kn, ovi što kupuju na +50 kn mogli bi ostati kratkih raukava
[/quote]
koje gluposti znači da će kad kupiš po toj cijeni skočiti samo par kuna, a ne smije dosegnuti viskoh 50kn. Kakvi drukeri…

John Galsworthy: Ako ne razmišljaš o budućnosti, ne možeš je ni imati.


Kakvi drukeri…

smiri se dečko, nisam ti ja kriv što si nedavno slavodobitno ovdje objavljivao svoje “jeftine” kupnje BELJA (par tisuća komada) na 59-60 pa sad imaš već -17%…
trebaš se malo educirati o ulaganjima jer ovako ćeš sve čaćine pare spiskati [emo_smijeh][emo_smijeh][emo_smijeh]

@kosor

pazi ovo kvartovsko: “smiri se dečko” e ku’iš ono ne’ rista

– ti si pravi ekonomist i analitičar sa pedigreom i školom, a diplomski rad je bio “kako uspješno drukat na poslovnom forumu”

kad “kosor” i sl. kupe na 40 (ako ikad kupe), evo ja ću onda drukat: “ide to na 30, koja prezaduženost, ajme… pa nećete valjda u ovu dionicu investirat, ma kakvih 30, ispod 20 ne kupujem”…

a velim na 80, ako ikad bude opet na 80, neće bit ni “kosor” ni sličnih, ni blizu sa komentarima

@compendium
vidim i tebe su nakitili po 60 kn [emo_smijeh]
što se mene tiče, kad kupim na 40 kn ti slobodno drukaj da ide na 30 ili 20, meni je to sasvim svejedno, ja se odmah prilagođavam i rastovima i padovima [emo_cool]



@compendium

vidim i tebe su nakitili po 60 kn [emo_smijeh]
što se mene tiče, kad kupim na 40 kn ti slobodno drukaj da ide na 30 ili 20, meni je to sasvim svejedno, ja se odmah prilagođavam i rastovima i padovima [emo_cool]

Pa ti si neki, mnogo prilagodljiv momak. Nego što ti je u rodu bivša premijerka?

Ako toda ceka ponudu na 40kn, onda ce dionica ici na 30kn. A to ce se desiti jedino ako belje ode u stecaj. A rasprodaja zaposlenika je pocela davno dok je belje bilo na 100kn

Ovo je trebalo već davno očekivati. Možda vam cijena belja zato pada? Dal to tek sad dolazi na naplatu??? http://www.jutarnji.hr/jutarnji-istrazuje-trgovacki-lanci-bore-se-za-milijardu-kuna-vrijedno-trziste-/1137609/

New Report

Close