BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Gledajući Gašpara nije stvar u prodaji, pa svako ima pravo prodati kad to zaželi ili mu lova zatreba. Ono što mene smeta je način na koji njegovi brokeri to rade….
Stavi 300H na ask, i kad ga netko prešiša (stavi manju cijenu), ovaj stavlja novih 300H na ask ispred njega…
Ako već želi slikati ogromnu količinu koju ima za prodati nek je ili slika u jednom nalogu (pa npr.stavi 8000H). Onda ćemo svi znati gdje je i koliko mu je ostalo… Ili pak nek stavlja malo po malo. Znači tisuću po tisuću….
Ovim načinom potjerat će cijenu dolje, a to nikom nije u interesu….

Kako nikome nije u interesu? Pa u interesu je kupcima . [lol]

U neka dva tjedna prodao je oko 25 000 kom (nekih 20% od ukupne kolicine) a cijena ne pada vec se cijelo vrijeme vrti oko 80 kn.

Posjedujem BLJE-R-A i ovo nije nagovor na kupnju ili prodaju.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."



Ma neka se vise istrese pa da krene trgovanje, ne mogu vjerovati da nije uspio dogovorit ovako velike transakcije van burze….

***ček ti fakat misliš da on to sad prodaje? ili nevino drukaš pad…ovo se s aviona vidi da štopa cijenu dionice, nijedan investitor neće lupiti po asku ako kobajagi Gašparu(kao najvećem pojedinačnom dioničaru) treba lova za kruh ili neznam Pounje… čekaju nešto i za to vrijeme štopaju porast cijene…radije istraži kod koga te dionice završavaju [wink]
[/quote]
Gdje zavrsavaju dionice je vrlo dobro pitanje slazem se, izgleda kao stopanje ali po koju cijenu, rasprodaje citavog portfelja, nazalost ne drzi mi bas vodu, isto tako mislim da postavljao naloge cijele bez sakrivanja (H), ako je cilj plasenje.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/sve-smo-to-mi-platili-hdz-je-oprostio-todoricevim-tvrtkama-400-milijuna-kuna-duga-prema-drzavi/603065.aspx

Moji postovi nisu poziv na kupnju,prodaju ili bavljenje dionicama.

O razlozima prodaje možemo samo nagađati,vidimo da Gašpar prodaje ali i da netko kupuje.Dakle ima onih koji vjeruju da je ovo dobra kupnja,ja sam jedan od onih koji kupuju,kupovao sam i ADPL po 100 kn,s vjerom da će ići na 120 kn,sad kupujem belje po 75- 80 kn i vjerujem da će na sljedećem izvješću barem na 90-100 kn, a ako AGROKOR da ponudu onda je to super dobitak.Isto tako ne vjerujem u pad ispod 75,00 kn jer se on desio kad su vani burze bile u velikom padu,pa je i sam bio posljedica toga.Tu je i mogućnost kupnje Mercatora,koja je po meni sada izglednija nego ikada,dakle puno više mogućnosti za gore nego dole,ako Gašpar prodaje sve ovo će potrajati još otprilike 3- 4 tjedna i u tom razdoblju neće biti znatnih promjena cijena.S druge pak strane nikad ne znaš možda ima u planu prodati još 10 tak tisuća.Sve u svemu nadam se zaradi od barem 15-20% u sljedećih 20-30 dana!Bumo vidjeli!


O razlozima prodaje možemo samo nagađati,vidimo da Gašpar prodaje ali i da netko kupuje.Dakle ima onih koji vjeruju da je ovo dobra kupnja,ja sam jedan od onih koji kupuju,kupovao sam i ADPL po 100 kn,s vjerom da će ići na 120 kn,sad kupujem belje po 75- 80 kn i vjerujem da će na sljedećem izvješću barem na 90-100 kn, a ako AGROKOR da ponudu onda je to super dobitak.Isto tako ne vjerujem u pad ispod 75,00 kn jer se on desio kad su vani burze bile u velikom padu,pa je i sam bio posljedica toga.Tu je i mogućnost kupnje Mercatora,koja je po meni sada izglednija nego ikada,dakle puno više mogućnosti za gore nego dole,ako Gašpar prodaje sve ovo će potrajati još otprilike 3- 4 tjedna i u tom razdoblju neće biti znatnih promjena cijena.S druge pak strane nikad ne znaš možda ima u planu prodati još 10 tak tisuća.Sve u svemu nadam se zaradi od barem 15-20% u sljedećih 20-30 dana!Bumo vidjeli!

Moram priznati da su mi najjači ovi sa nikom starim desetak dana ti uvijek sve pogode, uvijek zarade i nikada ne izgube………

RBA FOND IZGUBLJEN U VREMENU I PROSTORU BIJEŽITI IZ OVOGA FONDA IZABERITE AZ FOND ZA VAŠU BOLJU BUDUĆNOST I SIGURNU MIROVINU

Što se tiče toga da li se sve pogodi , to nisam rekao, samo iznosim svoje mišljenje.Slobodno pogledajte moje komentare na VUPIK i DDJH kad su bili prilično nisko.Isto tako promašio sam s prognozom KNZM ,jednostavno nisam uzeo u obzir ispadanje iz CROBEXA ! Ovo je forum na kojem svako od nas iznosi svoja razmišljanja.Ona mogu ići u dobrom ili lošem smjeru.To vrijeme uvijek pokaže.Sigurno nisam želio svojim komentarom uvrijedit bilo koga ili obezvrijediti nečije tuđe mišljenje, a sigurno ne želim reći da je moje mišljenje najpametnije ili da nikad nisam izgubio na nekoj od transakcija,stoga se izvinjavam svima onima koje moje razmišljanje pogađa na bilo koji način.Svima vama na ZSE želi sve najbolje!

Vaš link

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."


Vaš link

Ovo je odlično. Belje u užem Crobexu, mađu 10 najvažnijih dionica na burzi.

Iako, sve mi se čini da je zbog niza događaja u posljednje vrijeme (obveza Agrokora da da ponudu i čekanje odluke sudova, moguća kupnja Mercatora od strane Agrokora, izlazak Gašpara…) usredotočenost investitora na stvarnu (fundamantalnu) vrijednost ove kompanije malo splasnula.

Belje u ovom trenutku na burzi košta manje od 650 milijuna kuna što je gotovo nevjerojatno (ako znamo da je Agrokor u Belje do sada uložio oko 2 milijarde kuna). Izlazak Gašpara prilika je da neki veći dioničar dođe do većih količina bez (značajnijeg) dizanja cijene.

U svakom slučaju, likvidnost na ovoj dionici zbog svega navedenog trebala bi još rasti, a cijena kratkoročno ipak ovisi o Gašparovom iskrcavanju. Srednjoročno, a pogotovo dugoročno vrlo zanimljiva dionica.

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!

Na zadnjoj promjeni u skdd-u Gašpar nije prodao ni jednu dionicu.

Opet pat pozicija [lol]


Na zadnjoj promjeni u skdd-u Gašpar nije prodao ni jednu dionicu.


Pogledaj danas i sutra ponovo stanje SKDD.

New Report

Close