BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Brankice, iskreno… Nit me zanimaš ti niti Tigrus, niti vaši pogoci i promašaji. Nikada nisam trgovao po vašim grafovima, niti ću, ali ih volim pogledat. Ne samo vaše nego sve vas sa TA. pozz…

I'LL BE BACK




Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

I, ekipa, kaj vele divergencije?
Molila bi samo prave stručnjake da se jave.Fala

nažalost opet smo brankice bili u pravu, iz ovih ili onih razloga…ja nisam znao gdje će tržište i zato sam bio velikim djelom u kešu…nemojte mislite da navijam za pad, jer ovo što se dogodilo nikako nije dobro..
makar nije sve tako crna , nakon naglog pada ide i nagli rast..
[/quote]

Čujte gospon Dizelas, ono kaj nas čini dobrim investitorima je to da smo uvjek hladne glave bez obzira dal smo u kešu ili dionicama.
Tak da moja TA nikad nije uvjetovana mojim portfeljom, kao kod 75% ekipe na TA temi.
Ovaj pad je bil vidljiv iz aviona, isto kao što je bil vidljiv i onaj rast.
Jedino kaj za vidit neke stvari nije dovoljno pročitati knjige iz EWT-a i TA pa tražit divergencije po grafovima

[/quote]
e brankica nisam te do sad komentiro al si počela sranja i gluposti pisat. Ti si iz TA predvidila da bu Sandi ubio burzu? Mogu i ja 10 dana za redom seruckat i pisat kak sve ide dole…pa jedan dan i bude..Meni je fascinantno kak ne uzimajući u obzir standarno stanje letargije prije mora opće sranje na svim TK itd. da netko priča o padu. da nije bilo ovoga debilčeki bi ovak i onak srušili burzu ( par posto kroz 2-3 mjeseca) svojim trejderskim sposobnostima ali na prometu od 10 mil dnevno u prosjeku. To kaj si ti vidla u šalici kave pričaj drugdje. E da ja kupovo ledo i to ko dreka da netko ne bi rekao da seruckam bezveze- meni odgovara da sve ode u kurac ali mi nemoj brijat na TA jer je to izmišljeno da ti pobere pare uz provizije
[/quote]

Odličan post kolega insajder,kao da sam ga ja napisal a to je veliko priznanje. [rolleyes] Brankica znaš kak hodaju tehničari po svijetu?? S zguljenim ovratnikom i rupama u cipelama.Zašto pitam te ja,ZAŠTO???

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!





Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

I, ekipa, kaj vele divergencije?
Molila bi samo prave stručnjake da se jave.Fala

nažalost opet smo brankice bili u pravu, iz ovih ili onih razloga…ja nisam znao gdje će tržište i zato sam bio velikim djelom u kešu…nemojte mislite da navijam za pad, jer ovo što se dogodilo nikako nije dobro..
makar nije sve tako crna , nakon naglog pada ide i nagli rast..
[/quote]

Čujte gospon Dizelas, ono kaj nas čini dobrim investitorima je to da smo uvjek hladne glave bez obzira dal smo u kešu ili dionicama.
Tak da moja TA nikad nije uvjetovana mojim portfeljom, kao kod 75% ekipe na TA temi.
Ovaj pad je bil vidljiv iz aviona, isto kao što je bil vidljiv i onaj rast.
Jedino kaj za vidit neke stvari nije dovoljno pročitati knjige iz EWT-a i TA pa tražit divergencije po grafovima

[/quote]
e brankica nisam te do sad komentiro al si počela sranja i gluposti pisat. Ti si iz TA predvidila da bu Sandi ubio burzu? Mogu i ja 10 dana za redom seruckat i pisat kak sve ide dole…pa jedan dan i bude..Meni je fascinantno kak ne uzimajući u obzir standarno stanje letargije prije mora opće sranje na svim TK itd. da netko priča o padu. da nije bilo ovoga debilčeki bi ovak i onak srušili burzu ( par posto kroz 2-3 mjeseca) svojim trejderskim sposobnostima ali na prometu od 10 mil dnevno u prosjeku. To kaj si ti vidla u šalici kave pričaj drugdje. E da ja kupovo ledo i to ko dreka da netko ne bi rekao da seruckam bezveze- meni odgovara da sve ode u kurac ali mi nemoj brijat na TA jer je to izmišljeno da ti pobere pare uz provizije
[/quote]

Odličan post kolega insajder,kao da sam ga ja napisal a to je veliko priznanje. [rolleyes] Brankica znaš kak hodaju tehničari po svijetu?? S zguljenim ovratnikom i rupama u cipelama.Zašto pitam te ja,ZAŠTO???[/quote]

Ne znam gospon golubv, zakaj oni tak hodaju,al vam mogu reć da sam ja danas zahvaljujući TA u roku od 60 minuta zaradila 9 000 kuna na PTKM i ULPL.Jupi!!!
Puno pozdrava

Zeleni se livada….

1. srpanj 2009.| Tomislav Hrastovčak

Zazelenile se europske burze

Europski indeksi danas su porasli na 16 od 17 zapadnoeuropskih burzi koje su bile otvorene, pod utjecajem podataka koji sugeriraju da je najgore razdoblje globalne recesije završilo.

Naime, najnovije statistike pokazale su usporavanje pada proizvodnih aktivnosti u eurozoni četvrti mjesec zaredom, zahvaljujući sporijem padu broja novih narudžbi. Podršku rastu dala je i vijest o nastavku oporavka u kineskom sektoru proizvodnje u lipnju.

Maloprodajni div Carrefour skočio je 5,7 posto u Parizu, nakon što je predstavio plan smanjenja troškova za 4,5 milijarde eura do 2012. godine. Financijska grupacija Commerzbank popela se čak 19 posto u Franfkurtu, uslijed vijesti o političkom dogovoru koji bi njemačkom bankarskom sektoru trebao omogućiti više prostora za čišćenje bilanci od toksične imovine. TyseenKrupp, najveći njemački proizvođač čelika, ojačao je pak 3,6 posto, nakon što je tamošnje izdanje Financial Timesa objavilo da je kompanija počela s povećavanjem svojih cijena uslijed oporavka potražnje.

Prema posljednjim Bloombergovim podacima, londonski FTSE 100 skočio je 2,15 posto, frankfurtski DAX 2,01 posto, a pariški CAC 40 za 2,44 posto. DJ Stoxx 600 popeo se 1,76 posto. Pozitivno raspoloženje trenutno vlada i na Wall Streetu, pa je tako S&P 500 ojačao 1,06 posto, Dow Jones 1,15 posto, a Nasdaq 1,11 posto.

marcello

@Brankica

Ne znam gospon golubv, zakaj oni tak hodaju,al vam mogu reć da sam ja danas zahvaljujući TA u roku od 60 minuta zaradila 9 000 kuna na PTKM i ULPL.Jupi!!!
Puno pozdrava

Ako stvarno misliš da TA predviđa kao baba Vanga onda ništa …vjeruj i dalje.Samo ….nemoj u to uvjeravati nas ostale jer time gubiš kredibilitet u očima mnogih.SVI!!! …AMA BAŠ SVI ozbilni investitori odustali su davno od TA kao i od FA i sličnih izmišljotina.Međutim ja imam dovoljno godina i dovoljno pročitanih knjiga iza sebe pa znam kako nema smisla i da su šanse ravne nuli odgovoriti nekoga od nečeg u što vjeruje zato kažem-vjeruj ti i crtaj i postaj to što crtaš ali nemoj umišljati da to nama ostalima koji nismo grafikonisti znači nešto više o razbibrige.Kao što kaže guvernor,prolistamo mi to ali čisto iz dosade.Neću ti čak ni pokušati objašnjavati da smo danas mi hrabriji zaradili na sentimentu i ničemu drugom.Na kraju bitno da si zaradila. [thumbsup]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Ne znam zašto još tu svi trubite o nekakvim odbijancima i divergencijama.
Tehnička analiza je samo jedan od alata i najveću moć ima na sređenim tržištima bez potresa bilo političke bilo ekonomske vrste. U situaciji kad usred ekonomske krize premijer daje ostavku tehnička analiza NE VRIJEDI i pokazat će KRIVE rezultate. Pa trebali bi znati kad je upotrijebiti a kad ne.
Primat sada preuzimaju politička situacija u zemlji i makroekonomska situacija države. Govoriti o nekakvom odbijancu a uskoro neće biti ni za plaće je smiješno. Država nam je paralizirana sljedećih mjesec dana zbog pretumbacija u vladi u najgorem mogućem trenutku. Druga tura obveznica nam je odbijena (ako je netko slučajno previdio tu vijest) jer su tražili abnormalne kamate.
Uglavnom….SVE JE DANAS STALO!!! A sada sam i uvjeren da znam otkuda mizeran promet zadnjih tjedana i zašto je uopće došlo do ovako velikog rasta zadnjih tri mjeseca.
Molim moderatora da ne obriše sljedeće što ću reći:
Mislim da su se proteklih mjeseci veliki igrači iskrcali potpuno na račun mirovinskih i privatnih fondova jer se za ovu ostavku sigurno znalo. Zato je tržište i abnormalno raslo i stalo u roku par dana.

Od danas tehnička analiza za mene ne vrijedi i pratim situaciju u zemlji. Bit će tu još rastova ili padova ali ne po očekivanim obrascima. Upozoravam sve na ovoj temi da dobro razmisle da li će vjerovati tamo nekom indikatoru.

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Clint Easrwood (kerefek76) je dao jedan OK post maloprije. Slažem se sa njim da je svaka analiza privremeno nepouzdana idućih par dana.

Ako ste u dionicama i mislite pratiti domaće vijesti i gledati tečajeve svaki dan idućih dana, sasvim je sigurno da ćete s velikiom vjerojatnošću donijeti krivu odluku.

Jedino oni koji su u kešu imaju o čemu razmišljati – kupiti ili još čekati.

halfte trinken, halfte Šarcu geben

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize


Ne znam zašto još tu svi trubite o nekakvim odbijancima i divergencijama.
Tehnička analiza je samo jedan od alata i najveću moć ima na sređenim tržištima bez potresa bilo političke bilo ekonomske vrste. U situaciji kad usred ekonomske krize premijer daje ostavku tehnička analiza NE VRIJEDI i pokazat će KRIVE rezultate. Pa trebali bi znati kad je upotrijebiti a kad ne.
Primat sada preuzimaju politička situacija u zemlji i makroekonomska situacija države. Govoriti o nekakvom odbijancu a uskoro neće biti ni za plaće je smiješno. Država nam je paralizirana sljedećih mjesec dana zbog pretumbacija u vladi u najgorem mogućem trenutku. Druga tura obveznica nam je odbijena (ako je netko slučajno previdio tu vijest) jer su tražili abnormalne kamate.
Uglavnom….SVE JE DANAS STALO!!! A sada sam i uvjeren da znam otkuda mizeran promet zadnjih tjedana i zašto je uopće došlo do ovako velikog rasta zadnjih tri mjeseca.
Molim moderatora da ne obriše sljedeće što ću reći:
Mislim da su se proteklih mjeseci veliki igrači iskrcali potpuno na račun mirovinskih i privatnih fondova jer se za ovu ostavku sigurno znalo. Zato je tržište i abnormalno raslo i stalo u roku par dana.

Od danas tehnička analiza za mene ne vrijedi i pratim situaciju u zemlji. Bit će tu još rastova ili padova ali ne po očekivanim obrascima. Upozoravam sve na ovoj temi da dobro razmisle da li će vjerovati tamo nekom indikatoru.


Najbolja "TA" koji sam ovdje ikada pročitao!

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize


Ne znam zašto još tu svi trubite o nekakvim odbijancima i divergencijama.
Tehnička analiza je samo jedan od alata i najveću moć ima na sređenim tržištima bez potresa bilo političke bilo ekonomske vrste. U situaciji kad usred ekonomske krize premijer daje ostavku tehnička analiza NE VRIJEDI i pokazat će KRIVE rezultate. Pa trebali bi znati kad je upotrijebiti a kad ne.
Primat sada preuzimaju politička situacija u zemlji i makroekonomska situacija države. Govoriti o nekakvom odbijancu a uskoro neće biti ni za plaće je smiješno. Država nam je paralizirana sljedećih mjesec dana zbog pretumbacija u vladi u najgorem mogućem trenutku. Druga tura obveznica nam je odbijena (ako je netko slučajno previdio tu vijest) jer su tražili abnormalne kamate.
Uglavnom….SVE JE DANAS STALO!!! A sada sam i uvjeren da znam otkuda mizeran promet zadnjih tjedana i zašto je uopće došlo do ovako velikog rasta zadnjih tri mjeseca.
Molim moderatora da ne obriše sljedeće što ću reći:
Mislim da su se proteklih mjeseci veliki igrači iskrcali potpuno na račun mirovinskih i privatnih fondova jer se za ovu ostavku sigurno znalo. Zato je tržište i abnormalno raslo i stalo u roku par dana.

Od danas tehnička analiza za mene ne vrijedi i pratim situaciju u zemlji. Bit će tu još rastova ili padova ali ne po očekivanim obrascima. Upozoravam sve na ovoj temi da dobro razmisle da li će vjerovati tamo nekom indikatoru.

Slažem se kolega, oni koji su danas hvatali padajuće sjekire i noževe, moglo bi idućih dana biti polupanih …

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Čudo jedno kako ovdje neki površni likovi lupaju targete i izvlače uzorke kao iz rukava.Pa to je sve u biti tako jednostavno, nađeš kakav klinčić,trokut,šalicu ili trubu i ajmo u hiperprodukciju budalaština,a sve po onoj da su jednostavna rješenja i najbolja.Jednostavna rješenja i jesu često najbolja rješenja, međutim ako priprostim ljudima dopustiš da svojim nametljivim metodama zavladaju i konstantno nameću svoju dobronamjernu "beriš" filozofiju onda dobiješ ne jednostavan nego priprost prozaičan pogled na bit stvari.Često sam se u svojoj praksi sretala sa slučajevima gdje su pojedinci vjerovali u svoje poslanje,uvjereni da su nekakvim prisilnim neurotskim radnjama i paganskim uvjerenjima bili u mogućnosti proniknuti u razvoj budućih događaja,ili kakvim paramagijskim obredima privući naklonost viših sila.E sad to nebi bio baš neki problem,međutim ako se predviđeni događaj kojim slučajem i dogodi,ili se kakvom igrom okoristi, e onda tek nastanu problemi,egomanija,deluzije i sl.
p.s.

@xman

to je bio samo štos-trik,kako si oštruman i pronicljiv,svaka čast

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize


Čudo jedno kako ovdje neki površni likovi lupaju targete i izvlače uzorke kao iz rukava.Pa to je sve u biti tako jednostavno, nađeš kakav klinčić,trokut,šalicu ili trubu i ajmo u hiperprodukciju budalaština,a sve po onoj da su jednostavna rješenja i najbolja.Jednostavna rješenja i jesu često najbolja rješenja, međutim ako priprostim ljudima dopustiš da svojim nametljivim metodama zavladaju i konstantno nameću svoju dobronamjernu "beriš" filozofiju onda dobiješ ne jednostavan nego priprost prozaičan pogled na bit stvari.Često sam se u svojoj praksi sretala sa slučajevima gdje su pojedinci vjerovali u svoje poslanje,uvjereni da su nekakvim prisilnim neurotskim radnjama i paganskim uvjerenjima bili u mogućnosti proniknuti u razvoj budućih događaja,ili kakvim paramagijskim obredima privući naklonost viših sila.E sad to nebi bio baš neki problem,međutim ako se predviđeni događaj kojim slučajem i dogodi,ili se kakvom igrom okoristi, e onda tek nastanu problemi,egomanija,deluzije i sl.
p.s.

@xman

to je bio samo štos-trik,kako si oštruman i pronicljiv,svaka čast

Bute i vi jednom nekaj pogodili.Niš se nemojte živcirati.Sve bu u redu.
Pa koje su šanse da baš svaki put fulate?

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Fulala sam jedino šta tebi pokušavam objasniti da nemaš pojma,ali ne ide.Pa valjda vidiš barem score za svoje analize,valjda ćeš konačno shvatiti.Smanji malo doživljaje i hiperprodukciju. [pray]

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize


@Lulu

A kak ćeš ti meni objasnit da nemam pojma kad nisi nikad niš pogodila?
Pa nemrete draga moja pogodit niti jel bu sutra plus ili minus,a šanse su vam 50-50.
I vi mene prozivate?
Meni može nekaj reć Dizelas ili Sotomaic ili gospon Tigrus ili Plutonica jer oni nekog vraga znaju za razliku od vas koja nemate pojma a tu stalno držite nekakve govore.
Dajte radije stavite neku svoju prognozu ili graf pa da se barem svi dobro nasmijemo.


Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize


Ne znam zašto još tu svi trubite o nekakvim odbijancima i divergencijama.
Tehnička analiza je samo jedan od alata i najveću moć ima na sređenim tržištima bez potresa bilo političke bilo ekonomske vrste. U situaciji kad usred ekonomske krize premijer daje ostavku tehnička analiza NE VRIJEDI i pokazat će KRIVE rezultate. Pa trebali bi znati kad je upotrijebiti a kad ne.
Primat sada preuzimaju politička situacija u zemlji i makroekonomska situacija države. Govoriti o nekakvom odbijancu a uskoro neće biti ni za plaće je smiješno. Država nam je paralizirana sljedećih mjesec dana zbog pretumbacija u vladi u najgorem mogućem trenutku. Druga tura obveznica nam je odbijena (ako je netko slučajno previdio tu vijest) jer su tražili abnormalne kamate.
Uglavnom….SVE JE DANAS STALO!!! A sada sam i uvjeren da znam otkuda mizeran promet zadnjih tjedana i zašto je uopće došlo do ovako velikog rasta zadnjih tri mjeseca.
Molim moderatora da ne obriše sljedeće što ću reći:
Mislim da su se proteklih mjeseci veliki igrači iskrcali potpuno na račun mirovinskih i privatnih fondova jer se za ovu ostavku sigurno znalo. Zato je tržište i abnormalno raslo i stalo u roku par dana.

Od danas tehnička analiza za mene ne vrijedi i pratim situaciju u zemlji. Bit će tu još rastova ili padova ali ne po očekivanim obrascima. Upozoravam sve na ovoj temi da dobro razmisle da li će vjerovati tamo nekom indikatoru.

Slažem se kolega, oni koji su danas hvatali padajuće sjekire i noževe, moglo bi idućih dana biti polupanih …
[/quote]
Ili bi moglo biti dobre zarade [wink]

Ovcetino sta to radis!? Oovco... ovcice... janje moje malo...

Danas bi mioglo biti najbržeg prsta cijeli dan… [cool] [proud] [thumbsup] [bye] [kiss] [bye]

PEYO vizionar slijepac, kolekcionar minusa

New Report

Close