BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ma ajmo vise to apsolvirat, znacajni novci su povuceni iz fondova, priznali su i fond manageri. Bilo i u vecernjem neki dan. Nisu rasprodavali dionice jer nebi imali kome prodat. Cak su nesto sitno i kupovali.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Nisu ni trebali prodavati dionice budući da su sve priljeve zadnjih mjeseci stavljali u depozite, zapise i sl. kratkoročne vr. papire. Te su sad jednostavno investitorima vratili iste novce i usput nešto zaradili. Rekao bih da su pametno postupali.


demois:
Ma ajmo vise to apsolvirat, znacajni novci su povuceni iz fondova, priznali su i fond manageri. Bilo i u vecernjem neki dan. Nisu rasprodavali dionice jer nebi imali kome prodat. Cak su nesto sitno i kupovali.

Pratim malo stanje imovine fondova u kojima imam udjel. To su mali (novi) dionički fondovi. Imovina im raste u intervalima kako imovina “starih” fondova kod istih vlasnika – pada. Može li mi netko pojasniti tu pojavu?

Partner banka najavila dokapitalizaciju
Bruto dobit Partner banke ostvarena do sredine studenog ove godine iznosila je 16,6 milijuna kuna, a do kraja ove godine trebala bi ukupno iznositi više od 17 milijuna kuna, dok se neto dobit očekuje na razini od 13,8 milijuna kuna, rekla je na susretu s novinarima predsjednica Uprave te banke Marija Šola. Bilanca Partner banke iznosila je pak sredinom studenog 1,25 milijardi kuna te je u odnosu na početak ove godine povećana za 19 posto, pri čemu se oko 70 posto bilančne svote odnosi na gospodarstvo, a preostalih 30 posto na građane i obrtnike. U ovoj je godini značajno povećan udio građana u bilančnoj svoti, koji je uobičajeno iznosio oko 10 posto, što je posljedica intenzivnijeg odobravanja tzv. margin kredita, za kupnju vrijednosnih papira, uslijed velikog interesa građana za javne ponude dionica. U narednoj godini u Partner banci najavljuju dokapitalizaciju, što će bilančnu svotu banke povećati na 1,5 milijardi kuna. (Hina)

Može li mi netko reć zašto na otvaranju i zatvaranju burze su tolike razlike u odnosu na ostatak dana?

Cookie Monster


Može li mi netko reć zašto na otvaranju i zatvaranju burze su tolike razlike u odnosu na ostatak dana?

Pa fondovi namještaju cijene, to je svima jasno. Samo ne Hanfi.

[color=blue]Akcija pet vodećih središnjih banaka radi konsolidiranja financijskog tržišta[/color]

http://www.vecernji.hr/home/manager/2973145/index.do

Jako kvalitetne analize po sektorima i mjesecima sam upravo pronašao. Pogledajte:

http://www.apex-securities.hr/?section=analiza

Kvaliteno i lijepo izgleda. Posebno analize konditora sa pojašnjenjem (za one koji ne razumiju brojeve).


Jako kvalitetne analize po sektorima i mjesecima sam upravo pronašao. Pogledajte:

http://www.apex-securities.hr/?section=analiza

Kvaliteno i lijepo izgleda. Posebno analize konditora sa pojašnjenjem (za one koji ne razumiju brojeve).


odlicna stranica

najvrednije stvari u životu su besplatne

sryy cayman al mi secerasi smo to vec proucili[wink]

http://www.poslovni.hr/Forum/Thread.aspx?ThreadID=1129&pg=160

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada

Spade:

I jos nesto da zaokruzim cijelinu, puno forumsa iz ne znam kojih njima znanih razloga
pisu da su fondovi zavrsili za ovu godinu svoje, zaokruzili dobit, smijesno.
Apsolutno se ne slazem s tim, jer fondovi nikada nisu zadovoljni s dobiti, sada su se opekli
nadam se da vise nece jer smo svi to osjetili, oni zive od dobiti, provizija, sto svatko malo
upuceniji zna, i nema veze, da li je ljeto, zima, proljece jesen.

Saludos!

Potpuno si u krivu spade. Fondovi su završili i neće dizati cijene. Štoviše, do kraja godine ići ćemo gore-dolje jer nema smisla više dizati cijene.
Ono što danas kupujete, bit će barem 10% jeftinije za tjedan-dva, a bogme i prvih tjedana 2008. godine. Tako je uvijek bilo, tako će biti i sada. Zato čuvajte lovu za dokup i kupnju, 10% nije malo….

Nit je bilo uvijek tako a niti lani. Ja nisam prespavao prošlu zimu a ni 2 prije toga i potpuno si u krivu. Jel namjerno ili neznanje , pitanje je sad. Ja bi rekao ovo prvo.

tako sigurno nije bilo prosle god, a iskreno sumnjam da ce bit i ove[proud][cool]

Moderatora treba zabranit!!!

New Report

Close